reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Matki matkom i dzieciom - porady, wątpliwości, pomoc
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 80, 81, 82  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czita
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWysłany: 10 Gru 2012, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

justyna_666 napisał:
Dziękuję a stwierdziłam po tym że córeczka co chwilę chciała do piersi i była cały czas glodna i położona też to stwierdziła po tym jak zobaczyła moje mleko

Sory ale ta polozna to chyba jakas nie do uczona, bo nie ma czegos takiego jak nie wartosciowe mleko matki. Mleko tluste, chude... nie ma czegos takiego.
Tez mialam fazy, ze cory wisialy prawie caly czas przy piersi. Pomimo tego moglam karmic starsza nie caly rok wylacznie piersia.
Fakt, ze dziecko czesciej wola o piers nie swiadczy o tym, ze jest glodne.
Piers zaspokaja nie tylko taka potrzebe jak glod, lecz rowniez:
* pragnienie (np. w czasie upalow dzieci chca byc czesciej i na krotko przystawiane do piersi)
* potrzebe bliskosci i poczucie bezpieczenstwa
* potrzebe ssania
* sprawia ulge dla dziaselek przy zabkowaniu.

Poza tym dzieci maja rowniez fazy, gdy szybciej rosna i wtedy maja wieksze zapotrzebowanie na pokarm. Dokarmiajac je mlekiem modyfikowanym powodujemy tylko, ze mamy z czasem coraz mniej mleka. A czesciej przystawiajac dziecko do piersi po kilku dniach, gdy popyt dopasuje sie do podazy, mamy klopot z glowy. Mam corke ktora ma 4 miesiace i mialam tak ze przez caly dzein mala co 30 min chciala do piersi, gdy zjadla to laktatorem pobudzalam piersi do produkcji mimo ze nic nie lecialo to urzywalam laktatora, pierwszy kryzys mialam gdy mala miala 3 tyg i tak 2, 3 dni siedzialam albo z mala albo z laktatorem, po 3 tyg to samo, w sumie to takich kryzysow mialam chyba 5 i trwaly 2 dni i mleka mialam znowu pod dostatkiem, musialam nawet reszte odciagac bo mala nie spijala wszystkiego, ostatni kryzys mialam tak jak pisza w ksiazkach , gdy mala skonczyla 3 miesiace, i od tego czasu jest juz wszytsko ok. Bylo to meczace, zwlaszcza dla moich starszych corek, bo mialma bardzo malo czasu dla nich. Nie chcialam odbierac malutkiej tego pokarmu, bo jednak z piersi pokarm jest najlepszy. Dodam ze gdy odciagneiete mleko postalo chwile to sie zrobila tylko mala warstwa tego tlustego mleka a reszta byla taka jakby szara ale to nie swiadczy o tym ze mleko jest malo wartosciowe, jesli dziecko dobrze przybiera na wadze to nie ma sensu sie zamartwiac. Pisze to po to abys moze jeszcze spróbowała wrocic do karmienia pioersia, jesli dajesz butle od kilku dni to jeszcze wszytsko moze wrocic do normy, wystarczy pobudzic laktacje. Jesli chodzi o zatwardzenia, to czesto tak jest przy modyfikowanym, moja siostra kilka min. po karmieniu dawala do popicia wody przegotowanej a mleczko robila tak ze, np. 120 ml wody i nie sypala pelnych 4 miarek mleka tylko 3 miarki i troche i po jakims czasie na zmiane dawala mleko z pelnymi miarkami raz 4 miarki a raz 3 i mala kupki robila bez problemu.
_________________
"Nie możemy utrzymać żadnego dnia, ale możemy go nie stracić"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justyna_666
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 21
Skąd: islandia
PostWysłany: 10 Gru 2012, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje zaporade no sprubuje dac jeje jeszcze piers choc ja juz karmie od prawie tygodnia.[/list]
_________________
Justyna:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nikita333

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 86
Skąd: NJARDVIK
PostWysłany: 10 Gru 2012, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

justyna_666 napisał:
Witam wszystkie mamuski mam mały problem 4 tygodnie temu zostałam mamą i nie stety ale przestałam karmić piersią ponieważ mój pokarm jest nie wartościowy dla mojej corci a więc pije sztuczne mleko i ma po nim zaparcia więc chcialam się zapytać jakie macie sprawdzone sposoby by pozbyć się zaparc u dziecka?


Witam
Jak mój synek miał problemy z kupką to połozna kazała mi do każdego karmienia dawać mu łyżeczkę malt extrakt ,który kupiłam w aptece.Jest to koncentrat jęczmienny,skutkowało.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nikita333

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 86
Skąd: NJARDVIK
PostWysłany: 10 Gru 2012, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czita napisał:
justyna_666 napisał:
Dziękuję a stwierdziłam po tym że córeczka co chwilę chciała do piersi i była cały czas glodna i położona też to stwierdziła po tym jak zobaczyła moje mleko

Sory ale ta polozna to chyba jakas nie do uczona, bo nie ma czegos takiego jak nie wartosciowe mleko matki. Mleko tluste, chude... nie ma czegos takiego.
Tez mialam fazy, ze cory wisialy prawie caly czas przy piersi. Pomimo tego moglam karmic starsza nie caly rok wylacznie piersia.
Fakt, ze dziecko czesciej wola o piers nie swiadczy o tym, ze jest glodne.
Piers zaspokaja nie tylko taka potrzebe jak glod, lecz rowniez:
* pragnienie (np. w czasie upalow dzieci chca byc czesciej i na krotko przystawiane do piersi)
* potrzebe bliskosci i poczucie bezpieczenstwa
* potrzebe ssania
* sprawia ulge dla dziaselek przy zabkowaniu.

Poza tym dzieci maja rowniez fazy, gdy szybciej rosna i wtedy maja wieksze zapotrzebowanie na pokarm. Dokarmiajac je mlekiem modyfikowanym powodujemy tylko, ze mamy z czasem coraz mniej mleka. A czesciej przystawiajac dziecko do piersi po kilku dniach, gdy popyt dopasuje sie do podazy, mamy klopot z glowy. Mam corke ktora ma 4 miesiace i mialam tak ze przez caly dzein mala co 30 min chciala do piersi, gdy zjadla to laktatorem pobudzalam piersi do produkcji mimo ze nic nie lecialo to urzywalam laktatora, pierwszy kryzys mialam gdy mala miala 3 tyg i tak 2, 3 dni siedzialam albo z mala albo z laktatorem, po 3 tyg to samo, w sumie to takich kryzysow mialam chyba 5 i trwaly 2 dni i mleka mialam znowu pod dostatkiem, musialam nawet reszte odciagac bo mala nie spijala wszystkiego, ostatni kryzys mialam tak jak pisza w ksiazkach , gdy mala skonczyla 3 miesiace, i od tego czasu jest juz wszytsko ok. Bylo to meczace, zwlaszcza dla moich starszych corek, bo mialma bardzo malo czasu dla nich. Nie chcialam odbierac malutkiej tego pokarmu, bo jednak z piersi pokarm jest najlepszy. Dodam ze gdy odciagneiete mleko postalo chwile to sie zrobila tylko mala warstwa tego tlustego mleka a reszta byla taka jakby szara ale to nie swiadczy o tym ze mleko jest malo wartosciowe, jesli dziecko dobrze przybiera na wadze to nie ma sensu sie zamartwiac. Pisze to po to abys moze jeszcze spróbowała wrocic do karmienia pioersia, jesli dajesz butle od kilku dni to jeszcze wszytsko moze wrocic do normy, wystarczy pobudzic laktacje. Jesli chodzi o zatwardzenia, to czesto tak jest przy modyfikowanym, moja siostra kilka min. po karmieniu dawala do popicia wody przegotowanej a mleczko robila tak ze, np. 120 ml wody i nie sypala pelnych 4 miarek mleka tylko 3 miarki i troche i po jakims czasie na zmiane dawala mleko z pelnymi miarkami raz 4 miarki a raz 3 i mala kupki robila bez problemu.



Nie zgodzę się z Tobą.Ja miałam niby dużo mleka ale chociaż mój synek non stop wisiał mi na cycku i pił to i tak chudł zamiast przybierać na wadze.I tak po półtorej miesiąca obserwacji mojej i położnej a także kontroli lekarza oboje stwierdzili ,że mam przejść na mleko sztuczne żeby nie zrobić krzywdy dziecku.Nie wiem czy wiesz ale akurat tutaj to personel medyczny rzadko kiedy podejmuje decyzje żeby odstawić dziecko od piersi.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
justyna_666
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 21
Skąd: islandia
PostWysłany: 10 Gru 2012, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikita333 napisał:
justyna_666 napisał:
Witam wszystkie mamuski mam mały problem 4 tygodnie temu zostałam mamą i nie stety ale przestałam karmić piersią ponieważ mój pokarm jest nie wartościowy dla mojej corci a więc pije sztuczne mleko i ma po nim zaparcia więc chcialam się zapytać jakie macie sprawdzone sposoby by pozbyć się zaparc u dziecka?


Witam
Jak mój synek miał problemy z kupką to połozna kazała mi do każdego karmienia dawać mu łyżeczkę malt extrakt ,który kupiłam w aptece.Jest to koncentrat jęczmienny,skutkowało.Pozdrawiam



witam no wlasnie dzis kupilam ten extrakt i po ilu dawkach zadzialalo u twojego synka? A co myslicie o hebatkach z polskiego sklepu dla dzieci np z kopru wloskiego?
_________________
Justyna:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nikita333

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 86
Skąd: NJARDVIK
PostWysłany: 10 Gru 2012, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

justyna_666 napisał:
nikita333 napisał:
justyna_666 napisał:
Witam wszystkie mamuski mam mały problem 4 tygodnie temu zostałam mamą i nie stety ale przestałam karmić piersią ponieważ mój pokarm jest nie wartościowy dla mojej corci a więc pije sztuczne mleko i ma po nim zaparcia więc chcialam się zapytać jakie macie sprawdzone sposoby by pozbyć się zaparc u dziecka?


Witam
Jak mój synek miał problemy z kupką to połozna kazała mi do każdego karmienia dawać mu łyżeczkę malt extrakt ,który kupiłam w aptece.Jest to koncentrat jęczmienny,skutkowało.Pozdrawiam



witam no wlasnie dzis kupilam ten extrakt i po ilu dawkach zadzialalo u twojego synka? A co myslicie o hebatkach z polskiego sklepu dla dzieci np z kopru wloskiego?



Z tego co pamiętam po 2,3 dniach wszystko się unormowało .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kocurek
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 96
Skąd: Rvk
PostWysłany: 12 Gru 2012, 18:38    Temat postu: okulista Odpowiedz z cytatem

Witam potrzebuje namiarów do okulisty dzieciecego, moja córka zaczyna robić zeza i nie wiem czy to coś poważniejszego czy przejściówka tylko, lepiej chyba sprawdzić Smile jeśli macie sprawdzonego lekarza prosze o namiary(chodzi o 2letnie dziecko) pozdrawiam i z góry dziekuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 12 Gru 2012, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mleko matki jest slabej jakosci jesli dziecko nie przybiera na wadze, ale to nie znaczy ze ma go wogole nie pic. Moja corcia zaczela czesciej wstawac w nocy do jedzenia i w dzien czesciej chciala jesc. Zamiast rezygnowac z karmienia piersia zaczelam ja dokarmiac MM. Jesli jest mleko to takie rozwiazanie jest najlepsze i co nie badz najtansze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
raga

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 8
PostWysłany: 13 Gru 2012, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gunnar A's Vilhjalmsson,okulista ,uwaĹźam Ĺźe dobry,moje dzieci do niego chodzą. Þverholti 14 ,105 RKV
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikkela20
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 13 Gru 2012
Posty: 5
PostWysłany: 13 Gru 2012, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój znajomy robi tam doktorat, zapytam i dam znać Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ona998
Gość
PostWysłany: 15 Gru 2012, 18:09    Temat postu: operacja migdalkow u dziecka Odpowiedz z cytatem

Witam!
Bardzo chcialabym prosic wszystkie osoby ktore mialay kontakt z medycyna islandzka o porade!! Moj piecioletni synek strasznie choruje jego wszystkie choroby sa zwiazane z infekcjami gardla wiec lekarze zadecydowali o usunieciu migdalkow czy kto kolwiek moglby mi doradzic na ile bezpieczne bedzie zdecydowanie sie na operacje w islandzkim szpitalu czy poprostu lepiej wykonac to w Polsce?? jak uwazacie???? slyszalam duzo negatywnych opinii wiec bardzo sie boje.... Dziekuje za odpowiedzi! prosze o odpowiedzi na prw lub tel 7783772
Powrót do góry
evelin1984

Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 40
PostWysłany: 16 Gru 2012, 0:29    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Witam.Moj synek 2 miesiace temu mial wycinane migdalki,mial niespelna 3 latka.Z przeprowadzonego zabiegu jestem bardzo zadowolona.Opieka w szpitalu byla znakomita,wszyscy byli bardzo dokladni i troskliwi.Bylam na sali operacyjnej przy usypianiu synka.Synek bardzo dobrze zniosl zabieg,systematycznie dawalam lekarstwa i w ogole nie czul bolu.Ja osobiscie moge powiedziec,ze nie zaluje,ze synek zostal poddany operacji.Teraz dziecko ma komfort swobodnego oddychania i jedzenia.
Jesli masz jakies pytania,to prosze pytaj Smile
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiajablonska

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 17 Gru 2012, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moja corka pare lat temu tez przeszla 3 zabiegi tutaj.bylam bardzo zadowolona z opieki lekarskiej Smile
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
asias03

Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 11
PostWysłany: 18 Gru 2012, 19:03    Temat postu: prawo do dziecka a oplaty Odpowiedz z cytatem

Witam,
moj maz jest islandczykiem. Ma dziecko z poprzedniego zwiazku - 6 letnia corke. Placi co miesiac alimenty, kupujemy jej ciuchy i przybory szkolne. Mam pewne pytanie. Otoz dziewczynka mieszka ok 5 h jazdy samochodem od nas, zaczela szkole wiec nie jest tak czesto z nami jakbysmy tego chcieli. Czy moze ktos sie orientuje, czy w prawie islandzkim (jezeli oboje rodzice maja po 50/50) istnieje cos takiego jak ponoszenie kosztow za podroz 50/50? Chodzi mi o to, ze jesli chcemy mala do siebie - musimy oplacac podroz w obie strony a jesli nie da rady to musimy cala droge jechac by sie z nia zobaczyc bo jej mama twierdzi, ze to nasz obowiazek. Matka nie chce spotkac sie w polowie drogi do nas.


i jak jest z dentysta? Czy alimenty to rowniez oplaty za dentyste? Czy musimy isc pol na pol?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ona30
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 57
PostWysłany: 27 Gru 2012, 0:19    Temat postu: pytanie odnoscie przedszkola Odpowiedz z cytatem

hej mam pyt. mieszkamy na Rvk 111 mam zamiar zapisac 4letniego synka do przedszkola ale nie wiem do ktorego..poradzcie cos , chcodziloby mi o takie gdzie jest przedszkolanka lub pomoca przedszkolanki jakas polka, i ogolnie ktore przedszkole polecaie z tego okregu z gory dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kati78

Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 55
PostWysłany: 7 Sty 2013, 13:27    Temat postu: niania Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkie mamy i mam pytanie czy ktĂłras zna jakas fajna dagmame na Árbæ ? z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
_________________
kati
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lilka

Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 13
PostWysłany: 7 Sty 2013, 20:02    Temat postu: Laryngolog, badanie słuchu Odpowiedz z cytatem

Witam. Potrzebuję namiary na dobrego laryngologa dzieciecęgo i czy ktoś orientuje się, gdzie można zrobić badanie słuchu 2-letniemu dziecku. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chomik1
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 50
PostWysłany: 7 Sty 2013, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny może wiecie albo same chodzicie na siłownie bądź aerobik gdzie można na miejscu opłacić opiekunke dla dziecka na ten czas kiedy jest się na siłowni. za wszelkie informacje była bym wdzięczna.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 8 Sty 2013, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chomik1 napisał:
hej dziewczyny może wiecie albo same chodzicie na siłownie bądź aerobik gdzie można na miejscu opłacić opiekunke dla dziecka na ten czas kiedy jest się na siłowni. za wszelkie informacje była bym wdzięczna.
pozdrawiam


Na Hreyfingu mieli taka oferte jeszcze ze 3lata temu teraz nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 8 Sty 2013, 11:12    Temat postu: Re: Laryngolog, badanie słuchu Odpowiedz z cytatem

lilka napisał:
Witam. Potrzebuję namiary na dobrego laryngologa dzieciecęgo i czy ktoś orientuje się, gdzie można zrobić badanie słuchu 2-letniemu dziecku. Pozdrawiam


Stefan Eggertsson http://laeknastodin.is/pages/2829-hals-nef-og-eyrnalaeknar ja do tego chodzilam z moim synem i byl dobry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 80, 81, 82  Następny
Strona 70 z 82

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron