reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Zalesiona Islandia
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy chciał/a byś żeby na Islandii było więcej lasów niż jest ich aktualnie?
Tak, za mało ich jest.
75%
 75%  [ 39 ]
Nie, niech zostanie tak jak jest teraz.
19%
 19%  [ 10 ]
Nie mam zdania.
5%
 5%  [ 3 ]
Wszystkich Gosw : 52

Autor Wiadomo
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 14 Lis 2004, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ze znalezieniem islandzkich grzybów lub jagód w sklepach możesz mieć problemy :wink: :wink:
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Peterans

Doczy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skd: Warszawa
PostWysany: 14 Lis 2004, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co ja teraz zrobie ;( ;( ;( Sad Sad Sad
Nie pozostaje mi nic innego jak jutro na Islandie leciec Very Happy buhehe
Kurcze no...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 14 Lis 2004, 22:34    Temat postu: Pieniądze Odpowiedz z cytatem

Peterans napisa:
Nie pozostaje mi nic innego jak jutro na Islandie leciec Very Happy


To wcale nie jest głupi pomysł, bo znajdując bardzo tanie połączenia i biorąc rower, można się wybrać na Islandię na weekend.
Co prawda taki weekend będzie kosztował w granicach 600-1200 zł (zależy jak promocyjny będzie przelot), ale są osoby, które za jedną noc sylwestrową płacą od pary 500 zł...
A Islandia jest warta dużoooo więcej Very Happy

Ja cały czas ponawiam pomysł organizacji Sylwestra na Islandii. idea
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Peterans

Doczy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skd: Warszawa
PostWysany: 14 Lis 2004, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co ?
To też nie taki zły pomysł Very Happy hehe
Sylwester w Reykjaviku ... mmmmmmmmm
Ależ bym chciał.
Trzeba działac a nie pisac i marzyc :/ ..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Steva

Doczy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysany: 14 Lis 2004, 23:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peterans napisa:

Trzeba działac a nie pisac i marzyc :/ ..


właśnie...
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 15 Lis 2004, 0:42    Temat postu: Casa Nova Odpowiedz z cytatem

Peterans napisa:
Trzeba działac a nie pisac i marzyc :/ ..

Tu nie ma co działać... Trzeba mieć kasę.
Taki wyjazd razem z imprezą i kilkoma dniami na zwiedzenie najciekawszych atrakcji to ok. 3-4 tys. zł - w zależności jeszcze od kosztów przelotu, wynajmu busa na miejscu, cen noclegów, sali na imprezę itd.
Jeżeli zgłosi się min. 8 osób, to przestanę marzyć, a wezmę się za organizację Very Happy
Ale to są na polskie warunki raczej duże pieniążki więc trudno uzbierać grupę 8 osób.
Sądzę, że znalezienie 5 osób będzie problemem.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 15 Lis 2004, 2:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i z jagodami i grzybami będzie teraz problem. A w sklepach są tylko produkty zagraniczne.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 15 Lis 2004, 10:52    Temat postu: Re: Casa Nova Odpowiedz z cytatem

Odżajer napisa:
Taki wyjazd razem z imprezą i kilkoma dniami na zwiedzenie najciekawszych atrakcji to ok. 3-4 tys. zł


3-4 tysiące? Jak dla mnie to przesada. Za 3-4 tysiące za kilka dni to nie jadę na 100%...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 15 Lis 2004, 15:02    Temat postu: Wszystko kosztuje Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
3-4 tysiące? Jak dla mnie to przesada. Za 3-4 tysiące za kilka dni to nie jadę na 100%...

No właśnie, i dlatego można tylko pomarzyć, bo nikt takiej kasy nie zapłaci.
Ostateczna kwota zależałaby również od ilości osób, bo gdyby 200 Islandofilii chciało się bawić na sylwestra na Islandii, to cena mogłaby wynieść np. ok. 1200-1500 zł.
Jeżeli zabawa ma być dla 8-15 osób, to koszty są mordercze...
Zależałoby to też oczywiście od tego, co miałoby być podane podczas balu sylwestrowego i gdzie on miałby się odbyć.
Mieliśmy kiedyś taki pomysł, by nowy rok przywitać na lodowcu!
Pojechać na lodowiec specjalnymi truck-monsterami i tam zorganizować imprezę - przy dobrej pogodzie na dworze, a przy gorszej wewnątrz pojazdu.
Innawersja wydarzeń mówi o przywitaniu nowego roku wystrzałem z Gejzera Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 15 Lis 2004, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie. Zwłaszcza, że biorąc nieduży procent tej kwoty możemy sobie urządzić islandofilskiego Sylwestra w super warunkach. Nie będzie na Islandii, ale byłoby to olbrzymie skupienie kochających Islandię.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Peterans

Doczy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Skd: Warszawa
PostWysany: 15 Lis 2004, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze trzeba dodac że na Islandii jest strasznie drogo !
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
izsgor

Doczy: 24 Maj 2006
Posty: 7
PostWysany: 30 Cze 2006, 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieszczęsna jest ludzka natura - łatwo jest coś zniszczyc i zostawic problem następnym pokoleniom. Niegdyś islandia była o wiele bardziej zalesiona,oczywiście,są bezdrzewne doliny które oszałamiają swym pięknem,ale uważam, że lasów tam brakuje. Jestem ciekaw czym jest podyktowane takie działanie,tym ,że ludnośc nie pamięta już o elfach i że brakuje im drewna ,czy to z troski o całą planetę. drzewa to płuca tej ziemi,i na szczęście dla ludzi wchłaniają to,co człowiek produkuje. Dawniej to elfy wskazywały drzewa które można było wyciąc, one były dziecmi natury , dziecmi ziemi więc najlepiej wiedziały jak zachowac równowagę. drzewa były niemalże święte (przynajmniej dla elfów)i nie można było ich poprostu wycinac, przyroda to była rodzina , żywy bóg. elfy odeszły gdyż wystąpił konflikt interesów - ludzie nie dbali o drzewa i o to które zostaną wycięte, ktoś się kiedyś pomylił i wyciął poświęcone dzrzewo. reakcja elfów była błyskawiczna, wioska została zniszczona a mieszkańcy... no cóż. gdyby ktoś dla własnej korzyści zabił członka mojej rodziny,,,kogoś kogo bardzo kocham i szanuję (a dla elfów to były drzewa i natura)...chyba bym go rozszarpał!. Myślę że zalesienie niektórych terenów islandii to bardzo piękny ukłon w stronę matki ziemi która nadal znosi skutki naszej egzystencji , spaliny , "produkty" działalności przemysłowej , odpadki itd. osobiście nie wierzę w przypadki i kataklizmy nawiedzające pewne części ziemi moim skromnym zdaniem wynikają z pewnych postaw człowieka, natura chce nam powiedziec, że podobnie jak wiele innych, i ta cywilizacja do niczego dobrego nie prowadzi. wiem że mozna życ w zgodzie i absolutnej harmonii z naturą wykorzystując całkowicie naturalne i nie szkodliwe środki codziennego użytku. współczesna technika pozwala na poszanowanie natury, lecz to od ludzi zależy czy chca podziwiac piękno natury , dbac o nia, byc jej współtwórcą, oddychac świeżym i czystym powietrzem,,,czy obrac kierunek i powielac błędy z przeszłości...ciężko szukac śladów innych cywilizacji,natura nie jest głupia - po co kolejnej cywilizacji zdobycze poprzedniej które to doprowadziły ją do upadku... mam nadzieję, że te głębokie refleksje są zjadliwe dla czytających Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Tlen
Tomcat

Doczy: 23 Mar 2006
Posty: 123
Skd: (już nie)Reykjavik
PostWysany: 1 Lip 2006, 1:27    Temat postu: Papier-środowisko-makulatura Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą - czy ktoś wie skąd Islandia sprowadza papier i czy w ogóle ktoś tutaj produkuje makulaturę? Jakoś niestety nie zauważyłem troski o
środowisko chodząc po ulicach stolicy.Nie widać sortowania odpadów.Papiery wrzuca się do wspólnych kontenerów z całą resztą.Albo ja źle patrzyłem albo ten temat nie jest popularny na wyspie.Ale w kraju
pozbawionym właściwie lasów chyba powinno to być przedmiotem szczególnej troski?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 1 Lip 2006, 9:57    Temat postu: Re: Papier-środowisko-makulatura Odpowiedz z cytatem

Tomcat napisa:
Nie widać sortowania odpadów.Papiery wrzuca się do wspólnych kontenerów z całą resztą.Albo ja źle patrzyłem albo ten temat nie jest popularny na wyspie.Ale w kraju
pozbawionym właściwie lasów chyba powinno to być przedmiotem szczególnej troski?

Niekoniecznie... Ponieważ nie produkują papieru z własnych lasów, więc nie ma przełożenia między zużyciem papieru a ilością lasów...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
rzaba_agata

Doczy: 29 Pa 2006
Posty: 5
PostWysany: 29 Pa 2006, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do lasów na Islandii:
1. Pojawienie sie na wyspie ludzi ogromnie zmienilo ekosystem, zanim to nastapilo nawet do 40% pow wyspy (wedlug roznych zrodel czasem jest to 22%) zajmowaly lasy i zarosla brzozowe (obecnie brzozy zajmuja ok 1,2% pow wyspy)
2. Były to tylko brzozy z pojedynczymi egzempalrzami innych gatunkow - BRZOZA OMSZONA JEST JEDYNYM RODZIMYM GATUNKIEM ZDOLNYM TWORZYC DRZEWOSTANY NA WYSPIE
3. wszystkie lasy iglaste sa nienaturalne dla Islandii i moga wrecz przyczyniac sie do erozji a nie jej zapobiegac (sprawa systemu korzeniowego i paru innych drobiazgow)
4. jesli Islandie zalesianoby tylko brzoza nie byloby klopotu z widokami - brzozy wyrastaly na wysokie drzewa tylko w niektorych miejcach dolin w pozostalych stanowily zarosla...
5. powrot brzozy na tereny niegdys przez nia zajmowane oznaczalby pojawienie sie jej na tyko na obrzezach wyspy
Wniosek: zalesiac, ale tylko rodzimym gatunkiem
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rzaba_agata

Doczy: 29 Pa 2006
Posty: 5
PostWysany: 29 Pa 2006, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach, jeszcze jedna rzecz - nie odpowiednik nadleśnictwa tylko Lasów Państwowych Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 29 Pa 2006, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem za zalesieniem Islandi , może wtedy kiedy trawka nie jest zielona doda to jej uroku i przysloni ten wszechobecny brąz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rzaba_agata

Doczy: 29 Pa 2006
Posty: 5
PostWysany: 29 Pa 2006, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zreszta to wlasnie glownie dzieki brzozie np Thingvellir wyglada tak pieknie jesienia..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 7 Kwi 2007, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W poniedzialek ciekawy film na islandzkim kanale panstwowym ruv 20 40
http://dagskra.ruv.is/sjonvarpid/?file=3114
bedzie to film przedstwaiajacy najwieksze wyzywanie dla lesnikow na Islandii ,zalesienie obszaru wielkosci Langjökull w okolicahc wulkanu Hekla.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 10 Kwi 2007, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cy ktos ogladal czy tylko ja mam tak dziwne zainteresownia?.Otoz powim wam tylko ze przed okolo 1000 lat okolice Hekli nie wygladaly jak pumexowa pustynia .Krolowaly tam lasy wierzbowo-brzozowe z domieszka jarzebin ,ktore wspaniale znosily kolejne erupcje.Nie zniszczyl ich ani popiol ,ani trujace wyziewy z wulkanu.Lasy wokol Hekli ,jak i na calej Islandii zniszczyli ludzie.Pozbawili oni tereny naturalnej ochrony, teren zaczal pustynniec a do kompletnego wyniszczenia doprowadzily go sztormy piaskowe.Od okolo 20 lat trwa akcja zalesiania ,ale nie jest to typowe sadzenie drzewek ale raczej pomieszanie sadzonek i nasion.Niewielkie drzewka sadzi sie na planie trojkata a nastepnie drzewka rozsiewaja sie same pomiedzy.Jest to sadzenie na "placki"czyli nie drzewka w sztywnych rzadkach ale w rozsianych grupach .Z czasem nastapi samoczynne laczenie sie takich wysepek.Powierzchnia zakladanych "lasow po Hekla" jest porownywalana z powierzchnia lodowca Langjökull.Za okolo 70-90 lat bedziemy miec znowu lasy pod Hekla.Do zalesianaia uzywa sie tylko islandzkich odmian wierzb karlowatych ,brzoz i jarzebin ,oraz pomocniczo sadzi sie koniczyne i 2 inne male roslinki/nie pamietam nazw polskich/.Calosc kosztuje okolo 150 mln rocznie /koszt calosciowy chyba 6 mld/-ale uzyskamy dzieki temu prawdziwe zielone pluca-przydadza sie nam przy naliczaniu norm zrzutu gazow cieplarnianych.
Ps do Admina ,moze by przeniesc caly watek do Islandologi??.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron