reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Turystyka i wyprawy na Islandii - ogłoszenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xruda

Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 8
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 17 Lut 2013, 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wooow!!! wielkie dzieki za wyczerpujaca odpowiedz! na pewno pozwoli mi to dobrze zweryfikowac moje plany! za wiele czasu na wyspie nie mam (niestety...praca...) ale za to jak na pierwszy raz to i tak poszaleje :-)) dzieki wielkie! PS. i jeszcze takie pytanko - co z rzeczy polecanych przez przewodniki/stronki itp bys odpuscil? chodzi mi o to, ze wole isc 3 dni pieszo wglab interioru, zeby zobaczyc cos na prawde wartosciowego niz podjechac stopem i zobaczyc cos + setki turystow... :/ komercji bowiem mowie nie! pozdrowionka!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xruda

Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 8
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 18 Lut 2013, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marmina, ciezko mi mowic o koszcie, bo lece pierwszy raz - pomijajac bilety, nastawiam sie wylacznie na stopa (+ ew. rezerwa autobusowa w przypadku "klopotow"), spac bede w namiocie na dziko lub na darmowych polach, jesc bede w wiekszosci rzeczy zabrane z Polski (kuskus, makaron, sosy, musli, czyli standard namiotowy...), ktore bede sama gotowac...wiec koszty to pojecie wzgledne...pogadamy po powrocie Smile)) nie mniej jednak mam znajoma, ktora spedzila 1,5 miesiaca w Norwegii (rownie drogiej) za 200 PLN...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cuma

Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 7
Skąd: UK
PostWysłany: 19 Lut 2013, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

e-keks napisał:
Berunes to stara, przerobiona farma:-)

prawda, zapiera dech! dzięki e-keks! teraz pozostaje wyjaśnić - chyba w konsulacie - co w praktyce oznacza, że osoby poniżej 18 roku życia mogą nocować w hostelu tylko z legalnym opiekunem. co kraj to obyczaj, może Islandczycy mają jakieś szczególne przepisy
pozdrawiam IslandofilĂłw!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysłany: 19 Lut 2013, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xruda, wyluzuj z makaronem, jest tu równie tani jal w pl. zamiast makaronu wrzuć do plecaka papierosy, najlepiej zakupione w samolocie (taniej niz w pl) i litr wódki z pl. tu mozesz to odsprzedać z mała nawiązką. jesli chodzi o alkohol to najlepiej zoładkowa gorzka lub żubrówka,
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
hubertt

Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 5
Skąd: krk
PostWysłany: 20 Lut 2013, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisz proszę w jakim terminie się wybierasz xruda tzn daty wszystich 4 kotów bo mi po odpowiedzaich Jar'a (za które baaardzo dziękuje) termin wylotu się chyba przesunie na okres pomiędzy 25.06 a 18.07 ...
dzięki h
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robson31ie

Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: IRELAND
PostWysłany: 21 Lut 2013, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów.To mój pierwszy post na tym forum .Po raz pierwszy będę miał osobiście tę możliwość ,podróżowania po tym pięknym kraju . widzę że jest tu parę osób mających plany na ten rok.Ja osobiście wylatuje 3 lipca powrót 24 tegoż samego miesiąca .na większość lotów mam już wykupione bilety został mi jeszcze jeden do UK. Z UK wylatuje z Lotniska London Gatwick do Keflawiku później przesiadka z Rejkiawiku do Akureyri .Profil wyprawy to wyprawa rowerowa Smile zaczynam od Bjarnargerdi Guesthouse w Sveinbjarnargerdi pozdrawiam.cuma ,xruda,hubertt morze spotkamy się gdzieś na trasie jak będę opadał z sił to morze mnie weźniecie na hol Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cuma

Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 7
Skąd: UK
PostWysłany: 24 Lut 2013, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj robson. będziemy na Islandii w innych terminach, ale mam nadzieję, że z tym holowaniem nie będziesz miał problemówSmile oby sił Ci nie brakło na objazd!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robson31ie

Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: IRELAND
PostWysłany: 25 Lut 2013, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj cuma ja już zacząłem treningi z jazdą na rowerze trochę jeszcze za zimno ale daje radę. Na razie bez pannierów .Dzięki za dobre słowo .Wcześniej pytałaś się o jakąś stronkę z noclegami ja tu zamówiłem bezpłatny katalog właśnie tam znalazłem swój pierwszy nocleg.tu masz stronke do darmowego folderu http://www.farmholidays.is/front-page-modules/Forms/2/order-brochure i ich stronkę http://www.farmholidays.is/ morze ci coś wpadnie w oko .pozdrawiam Robert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xruda

Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 8
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 26 Lut 2013, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hubertt - na wstepie sorry za pozna odpowiedz! Ja wylatuje 23.06 SAS-em z W-wy przez Kopenhagę, a wracam niestety 9 lipca (bo na więcej sobie w pracy pozwolić nie mogę...) też SAS-em przez Oslo i Kopenhagę do W-wy więc w sumie mam 5 lotów. Długo, ale taniej. pozdrowionka i powodzenia w zakupie biletow no i do zobaczenia na trasie :-) !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xruda

Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 8
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 26 Lut 2013, 12:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robson31e - dasz rade !!!! :-))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
robson31ie

Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: IRELAND
PostWysłany: 26 Lut 2013, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

xruda będę się starał ,wszystko zależy od pogody wiatr,deszcz,no i siedzenia Wink tyle godzin w siodle jeszcze nie przyzwyczaiłem 4 liter, niezły ból .zakładałem że będę dziennie robił po 80 km ale widzę że parę dni mi zostaje czyli albo zwiedzanie okolic jeziora Myvatn bądź zmniejszenie kilometrów na dzień.Cały czas kalkuluje gdzie mniej więcej spać co zwiedzać itp itd .pozdrawiam i powodzenia może gdzieś się miniemy na trasie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
laurentii

Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 5
PostWysłany: 1 Mar 2013, 17:52    Temat postu: skaftafell Odpowiedz z cytatem

Witam
Jutro tj 2 marca jedziemy na lodowiec svinafelljokull, nocleg na farmie svinafell i powrot w niedziele wieczorem, mam jedno miejsce wolne w samochodzie, zapraszam Smile
tel 7752113
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
najowisza

Dołączył: 21 Lut 2013
Posty: 1
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 24 Mar 2013, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Szukam ludzi wybierających się na Islandię w wakacje. Jeśli tylko ktoś będzie miał wolne miejsce w samochodzie to jestem chętna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
helicopter3
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 117
PostWysłany: 27 Mar 2013, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwość wynajęcia mieszkania w Stolicy dokładnie Gardabaer w miłej spokojnej dzielnicy. Blisko pola golfowe, ocean, góry jęzioro, basen. Wyjeżdzamy do Polski na urlop dlatego całe mieszkanie będzie wolne od ok 20 sierpnia do połowy września. Koszt ok 2 tyś zł. Liczba pokoi 2
_________________
niki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
LauraNor

Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 1
PostWysłany: 3 Maj 2013, 12:13    Temat postu: sierpniowa Islandia i maraton Odpowiedz z cytatem

Pod koniec sierpnia wybieramy się grupa czteroosobową na Islandię, moja siostra i chłopak będą tam biegli maraton ale chcielibyśmy zostać jeszcze trochę i zwiedzić południe wyspy (na więcej czas nam raczej nie pozwoli), szukamy osoby chętnej, która chciałaby zostać naszym kierowcąSmile) i pozwiedzać z nami wyspę. Może ktoś na tym forum planuje zwiedzanie wyspy i chciałby podzielić koszty albo może sa jacyć zapaleni biegacze? Słyszałam, ze wiele osób wybiera podróże stopem ale nie jestem pewna czy to dobra opcja o tej porze roku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hubertt

Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 5
Skąd: krk
PostWysłany: 8 Maj 2013, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rok temu pisałem watek nt wyprawy autem 4x4 na Islandię.
wyjazd niestety nie doszedł do skutku ...ale auto i chęci pozostały.
W tym roku mocno zastanawiałem się nad opcja samolotu + trekking ale wizyta na wyspie Skye (zbliĹźony klimat) pokazała ze bez „suchuch noclegĂłw ktĂłre na islandi niestety są drogie się nie obejdzie)
razem z jednym znajomym jesteśmy w tym roku znów postawieni przed pytaniem czy jechać autem ale wstrzymuje nas brak 2 osób które sa w stanie wyłożyć na wyjazd około 5000-6000 zł (ktoś zapyta czego tak drogo - odsyłam do postu przed roku Wysłany: 19 Lut 2012, 12:28)
reasumując
mamy auto LR 4x4 i około 20 dniu urlopowych (można krócej) na to by pojechać, w PL musimy być 25.06, 14-29.07 i powyżej 24.08 więc te daty odpadają.
proszę o maila na prv jeśli ktoś jest zaineresowany wyjazdem i dołączeniem, płeć/wiek nie gra roli. (kepil@o2.pl)
Pozdrawiam
H
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dulka

Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 4
PostWysłany: 22 Maj 2013, 15:51    Temat postu: 2 wolne miejsca w samochodzie na Islandię z Wa-wy Odpowiedz z cytatem

Uwaga! Oferujemy dwa miejsca na przejazd z Polski (okolice Warszawy) na Islandię pod koniec czerwca. Przystanek w Kopenhadze i prom na Islandię do Seydysfjordur (na wschodzie) i dalej do Reykjaviku (na zachodzie) przez cały kraj z przystankami w fajnych miejscach. Zainteresowanych proszę o kontakt na mail kumorkk@gmail.com. Koszt do negocjacji, konkurencyjny do ofert lotniczych Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
julianmitecki

Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 2
Skąd: Krakow
PostWysłany: 14 Wrz 2013, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w przyszłym roku planuje wakacje ze znajomą w Islandii, niestety znajoma jest na diecie bezglutenowej. Jak wygląda z dostępnością produktów bezglutenowych w sklepach, dań bezglutenowych w restauracjach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarekTob

Dołączył: 08 Wrz 2013
Posty: 3
Skąd: Białystok
PostWysłany: 16 Wrz 2013, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo to nie ma problemów z dietą bezglutenową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
baszta

Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd: Warszawa/ PL
PostWysłany: 16 Wrz 2013, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemów z dietą może i nie ma, bo nie o to było pytanie, ale chodzi o dostępność dań w restauracjach, sklepach itp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 8 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron