reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Doktorat na University of Reykjavik
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 27 Lut 2008, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grander napisa:
zyzak napisa:
grander, ja bylem tam w srodku.....
powstrzymam sie od komentaza.... zobaczysz..... to opisz tutaj Swoje wrazenia Smile


Bez watpienia tak uczynie:) Ale nie kaz mi czekac tak dlugo i opisz swoje, bo nijak nie moge zgadnac dlaczego powstrzymujesz sie od komentarza- jest tak zle czy tak dobrze?
Ok, niewazne, nie bede Cie ciagnal za jezyk.


powstrzymam sie od komentarza tylko i wylacznie dlatego ,gdyz zauroczeni bez granic w Islandii ludziki,ktorzy tutaj sa, zaraz zaczną szczekać ,ze w Polsce jest gorzej... zaczną wytykac to, ze w polsce np. kierowcy mzk przycinaja ludzi w drzwiach , ze zule leja (sikają) w bramach i tym podobne rzeczy.... bedą chwytac się "brzytwy"

kumasz???

niechce zadymy Wink


p.s

ja zawsze uwazam, ze nie warto o nic pytac (posrednikow) najlepiej zobaczyc na wlasne oczy i doswiadczyc samemu.
Powrt do gry
evcia

Doczy: 04 Pa 2007
Posty: 56
Skd: Szczecin/Kópavogur
PostWysany: 28 Lut 2008, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grander, w zeszlym roku bylam na stazu w HI. Juz kilka miesiecy przed przyjazdem przyslali mi z uniwerku informator o Islandii i mape oraz zaoferowali pomoc w znalezieniu lokum. Akademiki byly przepelnione, wiec znalezli mi pokoj w domu z innymi studentami - placilam 30 000 na miesiac. Mysle ze University of Reykjavík tez oferuje taka pomoc - musisz sie dowiedziec. A jesli chodzi o laboratorium, to tak jak w Polsce - czasem sie cos zepsuje, tez oszczedzaja na odczynnikach Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
grander

Doczy: 26 Lut 2008
Posty: 11
PostWysany: 13 Mar 2008, 22:14    Temat postu: No coz... Odpowiedz z cytatem

Ano rozmowy w toku caly czas, twierdza, iz w zaleznosci od trybu zycia mozna zaoszczedzic od 50 do 170 tys. koron (cos im sie pochromolilo ze stypendium). Jednakze nie tylko wzgledy materialne decyduja:( Troche tam zimno, ponuro i depresyjnie:) Odczuwacie jakos ten przytlaczajacy "wyspowy" klimat, czy tez to taki chwyt reklamowy?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 14 Mar 2008, 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko tak naprawde zalezy li i jedynie od twojego nastawienia.
Depresje mozna zlapac wszedzie, moja kolezanka ma za soba probe samobojcza w Nowej Zelandii, gdzie podobno jest najpiekniej na swiecie. Jesli twoj nastroj jest w tak duzym stopniu uzalezniony od pogody, to faktycznie, lepiej ci bedzie w Barcelonie. Ale jesli bedziesz robil cos co lubisz i poznasz fajnych ludzi, z ktorymi bedziesz razem spedzal czas, to czy pogoda za oknem ma naprawde az takie znaczenie? Cos mi sie wydaje, ze tobie tak naprawde srednio zalezy na tym stypendium i szukasz jakiejs wymowki, zeby nie pojechac.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 14 Mar 2008, 2:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym z tą depresją tak nie przesadzał.
Islandia, a zwłaszcza Reykjavik to miejsce pełne życia. W zimie dni sa krótkie, ale latem masz jasno 24h na dobę Smile
Życie tzw. "nocne" należy raczej do dobrze rozwiniętych.

Co do kwestii tego, iż Polacy się dali poznać na Wyspie, to i owszem: dali się poznać jako dobrzy pracownicy i uczciwi ludzie.
Tych paru pijaków i złodziei, którzy dostali się na pierwsze strony gazet nie należy ujmować jako Polaków. To tylko przestępcy lub chamy i tyle.
Jest już o tym chyba jeden czy dwa wątki, więc nie dyskutujmy tu o Polakach czy o uprzedzeniach płynących z głupoty i leku.

Islandia to ciekawy kraj; ludzie tam mają zupełnie inną mentalność. Czasem może ona denerwować, ale jeśli się spojrzy na to przez odpowiedni pryzmat to można się nią fascynować.
Myślę, że mnisi buddyjscy również mogą być podobnie fascynujący i zarazem irytujący w tym ich powolnym i beztroskim życiu Smile
Jak już pisała Basia, wszystko zalezy od tego jakim Ty jesteś człowiekiem.
Bo każdy patrzy na świat przez pryzmat swoich żądz, lęków, ciekaowści i otwartości na innych ludzi.

Skoro robisz doktorat to raczej jesteś inteligentnym człowiekiem (choć to nie zawsze norma u doktorantów), a ludzie inteligentni starają się odrzucić wszystkie leki oraz starają się być otwartymi na innych ludzi.
Dlatego myślę, że bliżej Ci będzie do np. Basi niż do nieco sfrustrowanego Filipa.
Mili i uśmiechnięci ludzie potrafią się nieźle zabawić nawet w małej bazie polarnej na Antarktydzie. A frustraci mają problem nawet w Paryżu Smile

Można powiedzieć w skrócie, że na Islandii będzie Ci tak miło i imprezowo jak Ty sam będziesz miły i imprezowy Smile

A Reykjavik to "wielkie" miasto choć ma mniej mieszkańców niż Kielce. Nie jestem specem od "nocnego życia" i imprez ale mam wrażenie, że Reykjavik bije pod tym względem Warszawę.
Dla wielu wielbicieli dobrej zabawy Reykjavik to obowiązkowy przystanek na ich mapie podróży po świecie.
Ale pamiętaj, że za wszystko trzeba słono płacić, bo wszystko co dobre na tym świecie jest drogie...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
grander

Doczy: 26 Lut 2008
Posty: 11
PostWysany: 14 Mar 2008, 11:07    Temat postu: Nocne zycie:) Odpowiedz z cytatem

Wiem, wiem, zdaje sobie sprawe z tego, iz nocne zycie na poziomie swiatowym swiatowo rowniez kosztuje. Ja jednak zmierzalem do czego innego niz nocne zycie: codzienne zycie:) Tak jak juz wspominalem, mam staz "wyspowy" (chociaz tak jakby z kompletnie innej strony Europy) i wiem, ze czasami sa ciezkie momenty.
Jesli chodzi o Polakow i ich zle czy dobre imie- to pewno jest jak wszedzie ze wszystkimi innymi nacjami i generalizowanie i wkladanie ludzi do jednej szuflady nie ma wiekszego sensu, ale to- spodziewam sie- zostalo przedyskutowane na forum wzdluz i wszerz.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Alekss

Doczy: 30 Pa 2012
Posty: 9
PostWysany: 30 Pa 2012, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A coś w temacie dr w naukach humanistycznych...?
_________________
Życie jest jak poezja. /Paolo Coelho/
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
krzyzak7

Doczy: 04 Mar 2013
Posty: 2
PostWysany: 4 Mar 2013, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz ale lepiej sudiowac kosmetologię niż human nawet na poziomie dokotra.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron