reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

najgorsze samochody na Islandię...
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 10 Paź 2004, 5:28    Temat postu: najgorsze samochody na Islandię... Odpowiedz z cytatem

Chyba wszyscy wiemy skąd ten pomysł. Wiemy już, że w jeepie cheerokie trzeba uważać na skrzynię biegów. Ale może macie jakieś własne historyjki dotyczące problemów z samochodem na Islandii. Taka wiedza mogła by się przydać innym wybierającym się (a kto wie... może i potomnym:) ) i jest szansa, że uchroni to kogoś przed przykrymi niespodziankami.
Ale poza tym chciałbym, żebyśmy sporządzili listę samochodów, którymi absolutnie nie powinno jechać się na Islandię a jednak ktoś pojechał i przeżył. Smile
8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 10 Paź 2004, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba troszke zalezy od wieku samochodu ,bo wiadomo ze im wiekszy przebieg tym wiecej "czesci " poporostu sie zuzywa.I od marki rowniez .Napewno na Islandii poza Rvk trzeba miec dobry ,sprawny samochod ,najlepiej 4x4.Chociaz mielismy kiedys Volvo rocznik 79 i w 1996 zwiedzilismy kawal Islandii,,fakt ze pod gorke modlilismy sie zeby podjechal,bo wyl i zwalnial,a jak bylo slisko to zakladalismy lancuchy.Najgorsze byly zamarzajace drzwi -wszyscy musieli np wysiadac drzwiami kierowcy i wycieraczki ktore odlatywaly przy islandzkim wietrze.Ale mimo wszystko zal go bylo oddac.Chyba nie ma reguly na samochody ,teraz podobno w nowych samochodach czesto psuje sie elektronika ,,,,,kilka dni temu chyba we Francji facet na autostradzie byl zmuszony jechac 240 km na h gdyz nie mogl ani zmienic biegu ani sie zatrzymac -jakas awaria komputera pokladowego -fajnie brzmi.Policja musiala torowac mu droge tak dlugo az jakis specjalista powiedzial mu jak przerwac obieg .To chyba nie bylo zbyt mile przezycie .....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nul

Dołączył: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 23 Gru 2004, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, kojarzy sie z filamami katastroficznymi, brrr.
_________________
A-Nul
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 26 Gru 2004, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwazniejsze co rozumiemy przez okreslenie na Islandię. Jeżeli chcemy podrózować w ekstremalnych warunkach to polecam wynajecie lokalnych przewodników z autami. Jeżeli chcemy podróżowac przetartymi szlakami to zwykłe auta wystarczają. Pracowałem w serwisie Nissana (Islandia- Ingvar Helgason) jako mechanik
http://www.ih.is/
i nie polecam aut np. Terrano II
bo maja wysoko połozony środek ciezkości i są bardzo awaryjne.
Co to oznacza to chyba nie muszę mówić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 26 Gru 2004, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chyba wszyscy wiemy skąd ten pomysł. Wiemy już, że w jeepie cheerokie trzeba uważać na skrzynię biegów

Wynikało to chyba z niewłaściwej eksploatacji niż z wad fabrycznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 26 Gru 2004, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisał:
. Pracowałem w serwisie Nissana (Islandia- Ingvar Helgason) jako mechanik
http://www.ih.is/
i nie polecam aut np. Terrano II
bo maja wysoko połozony środek ciezkości i są bardzo awaryjne.
Co to oznacza to chyba nie muszę mówić.

a jakie auto polecilbys na islandie -szczegolnie w klasie sredniej i 4x4 typu mniejsze jeppy lub samochody typu subaru legacy -skutubill...czy naprawde sa takie dobre? ostatnio widzi sie mnoestwo samochodow marki Kia a ceny zaskakujaco niskie ...jak to jest ...czy sa slabszej jakosci?Mam znajomych ktorzy maja Passata i narzekaja ,mam znajomych jezdzacych suzuki baleno i zadowoleni ...jak to jest z tymi samochodami ? ja mam nissana i eleektronika kiepska ale reszta ok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 28 Gru 2004, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no Panie Wikingu z doswiadczeniem czekam na odpowiedz ....jak to jest z tym najlepszym samochodem? tylko poprosze sredniej klasy na srednio zasobna kieszen...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian
Gość
PostWysłany: 29 Gru 2004, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karuta, słyszałem ostatnio opinie miejscowego, że limuzyna KIA jest lepsza od Mercedesa. Może dlatego Islandczycy tak chętnie ją kupują. Albo jeśli na szybie pewnego samochodu jest napisane "Powered By Mercedes-Benz" (co oznacza mniej więcej: "napędzany przez Mercedes'a") to tak jakby to auto było Mercedesem a nic w nazwie nawet na to nie wskazuje. Poza tym nie wiem co znaczy:
karuta napisał:
-skutubill..

bo ja nie pracowałem w islandzkim warsztacie jako mechanik, a niektórym nieekspertom języka islandzkiego ten termin nic nie mówi.


Ostatnio zmieniony przez Sebastian dnia 29 Gru 2004, 0:31, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 29 Gru 2004, 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zawsze uzywaja tego okreslenia przy Subaru Legacy wiec mysle ze chodzi o 4x4 i kombi..........przegladam ostatnio oferty i wlasnie trafiam czesto na Kia i sa tanie....np Kia Sportage kosztuje tyle samo co Subaru impreza,albo nawet ,mniej (4 letnie),a to juz jednak maly jeppek czesto "podwyzszony" .Chociaz z drugiej strony podobno jeppy sa bardzij wywrotne ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian
Gość
PostWysłany: 29 Gru 2004, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio zauważam bardzo dużo nowych aut Toyoty, Mazdy. Zmniejszyła się chyba sprzedaż Volkswagena albo to moje złudzenie optyczne. Do nazwy KIA mam takie samo zaufanie jak do DAEWOO, czyli żadne. Sam zamieniłem wysłużoną Mazdę 323, która smiało podążała tam gdzie wszyscy już dotarli, na trochę młodszego Opla Astrę. Jednak po głowie chodzi myśl, żeby zawitać do salonu pewnej japońskiej firmy i stać się właścicielem samochodu co to, według reklam, nigdy się nie psuje. lol lol lol ceny są interesujące.
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 29 Gru 2004, 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisał:
. Jednak po głowie chodzi myśl, żeby zawitać do salonu pewnej japońskiej firmy i stać się właścicielem samochodu co to, według reklam, nigdy się nie psuje. lol lol lol ceny są interesujące.

podaj marke...po znajomosci lol
...nigdy sie nie psuje -ja nie widzialam tej reklamy Confused
ja potrzebuje 4x4.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian
Gość
PostWysłany: 29 Gru 2004, 0:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toyota, a dokładniej Corolla.
Mnie 4x4 niezbyt się przyda, bo wiele po bezdrożach nie przemykam. Jeśli jest potrzeba to zawsze można wynająć.
Powrót do góry
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 29 Gru 2004, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby odpowiedzieć tobie na pytanie o dobre auto musisz się tak naprawdę zastanowić nad paroma sprawami.
po pierwsze ile kasy możesz wydać (bo gdy napiszę Land Rover to bedzie oczywiste ale i śmieszne-cena).
po drugie do czego tak naprawdę potrzebujesz to auto.
po trzecie jak wiele osób będzie przewożonych tym autem.
i po czwarte koszty eksploatacji.
Więc sama widzisz ,że odpowiedź nie jest prosta.
Co do auta KIA to pomyśl dlaczego jest taki tani. Wynika to z jakości użytych materiałów i wykonania.
Znając miejsce gdzie mieszkasz wybór np. Subaru Forester może być ciekawy. Oczywiście jeżeli Ciebie stać to np. TOYOTA LANDCRUSIER lub inne tego typu.
Zastanów się także tym czy czasam nie warto kupić auto paroletnie ale "solidniejszej marki" niż np. nową KIA
p.s.Problem polega na tym ,Ĺźe nie zawsze to co najlepsze jest takĹźe dobre dla nas.(cena)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 29 Gru 2004, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno. Nie jestem Wikingiem nie byłem i nie chcę być. Jestem Polakiem który przyjechał do pracy na Wyspę. I chcę aby tak pozostało bo duszę i serce zawsze bedę miał polskie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 29 Gru 2004, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisał:
Jeszcze jedno. Nie jestem Wikingiem nie byłem i nie chcę być. Jestem Polakiem który przyjechał do pracy na Wyspę. I chcę aby tak pozostało bo duszę i serce zawsze bedę miał polskie.

no to chyba emblemacik chybiony ...powinien byc piast albo jakis szlachcic....ale oddaje honor ...co do auta to Toyota landcruiser odpada ,tak Subaru Forester fajny owszem ale wszystko to za drogie.Pozostaje chyba marzyc dalej ..i jeppie.albo zadowolic sie autem lol lol lol ...ktore stoi przed domem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 29 Gru 2004, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisał:
Pozostaje chyba marzyc dalej ..i jeppie.albo zadowolic sie autem lol lol lol ...ktore stoi przed domem.

Ja niestety też zadowalam się tym co mam w myśl zasady "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma".
Pamiętaj ,że marzenia się czasami spełniają. lol lol
Zrobiło się trochę filozoficznie a to przecież domena Odżajera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 9 Sty 2005, 7:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karuto.. Widzę, że przygotowania do wymiany samochodu są poważne. Czy planujesz jakieś większe wypady wgłąb kraju? Proszę przed nami niczego nie ukrywać!Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 9 Sty 2005, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narazie nigdzie sie nie ruszamy ,niestety samochod sypnal sie ...coz ma na karku 165 tys wiec ....a wypady raczej latem ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adampio

Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 12
Skąd: DC
PostWysłany: 20 Maj 2007, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisał:
Pracowałem w serwisie Nissana (Islandia- Ingvar Helgason) jako mechanik
http://www.ih.is/
i nie polecam aut np. Terrano II
bo maja wysoko połozony środek ciezkości i są bardzo awaryjne.
Co to oznacza to chyba nie muszę mówić.

Post bardzo stary ale moze autor jest na forum. Ja przymierzam sie znabyc Terrano wlasnie (raczej dwojka niz jedynka) i wlasnie ze wzgledu na prostote i niezawodnosc ;-) I dlatego chetnie bym sie dowiedzizl co tak sie psulo w tych Nissanach?
Jezdzilem dosyc dlugi i daleko roznymi rzekomo super awaryjnymi pojazdami (w tym Polonezm i UAZ-em) i stale twierdze "jak sie dba tak sie ma".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szop1983
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 41
Skąd: Hveragerdi
PostWysłany: 2 Maj 2009, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam nie narzekam SmileSmileSmile mam subaru impreze wagon z 97r. i jeździ SmileSmileSmile oby tak dalej SmileSmile na wakację chcę objechać islandię dookoła i myślę że nie będzie problemu SmileSmileSmile japończyk to japończyk SmileSmile maja mocne silniki SmileSmile
_________________
SZOP1983
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron