reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Askja - dojazd, od kiedy mozna.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 30 Maj 2007, 3:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz jaką głębokość brodzenia ma twoja Łada Niva. Właściwie to większość trudności w dojeździe do Askji to właśnie brody. Nie są może ekstremalnie głębokie, ale są...
Wszystko teĹź zalezy od pory roku, bo stan rzek zaleĹźy pewnie mocno od temperatury i opadĂłw.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
aguirre

Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Tychy
PostWysłany: 30 Maj 2007, 7:26    Temat postu: łada - brodzenie Odpowiedz z cytatem

Hej
To będzie auto z wypożyczalni, więc nie wiem czy jest jakoś przerabiane czy nie (prawdopodobnie standard). Wg danych producenta brodzenie wynosi 65 cm (dane z innej strony, to 60 cm). A tak przy okazji, to jakich brodów sie można spodziewać?
pozdrawiam
tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 30 Maj 2007, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z brodami jest tak, że trudno jest podać stałą głębokość. Wystarczy większy opad, topienie lodowca i poziom może mocno wzrosnąć.
Najlepiej więc uzbroić się w jakiś przyrząd do badania głębokości. Może to być długi kij, na którym zawieszono sznurek z zaznaczonymi co 10 cm chorągiewkami i obciążony kamieniem. Innym (lepszym) sposobem jest posiadanie specjalnych spodni rybaczków, które umożliwiają wejście człowieka do lodowato zimniej wody. W ten sposób można na sobie sprawdzić jaka jest głębokość oraz czy dno jest równe.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
aguirre

Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Tychy
PostWysłany: 30 Maj 2007, 9:47    Temat postu: brody Odpowiedz z cytatem

Tak - wiem, że głębokość brodów jest zmienna. Dlatego interesuje mnie, którym wariantem trasy (F88 czy 901+F905+F910) mam wieksze szanse dojechac i czy brody, to jedyne poważne przeszkody, jakie można napotkać na tych trasach?
pzdr
tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 1 Cze 2007, 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm, na F88 brody sa glebsze, natomiast ta druga trasa jest ladniejsza
jest kawalek glebokiego piasku, oraz jazda po duzych glazach - poza tym spoko.
Powrót do góry
aguirre

Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Tychy
PostWysłany: 1 Cze 2007, 21:07    Temat postu: lada do askji Odpowiedz z cytatem

Hej - dzieki za info.
A taka niva (w sumie to jak suzuki jimmy), to da rade tym piaskom (ten kawałek to ile: 1km, 10km, więcej?) i głazom?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal-krakow

Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 4 Cze 2007, 6:58    Temat postu: niwa da radę Odpowiedz z cytatem

niwa bez problemu da radę ale kilka uwag:
wybierając się na F 88 zdeponujcie zbędny bagaż (my zakopcowaliśmy go w Reykholt)
przez brody trzeba jechać jednostajnie i powoli zwracając uwagę na znaki
ruchome piaski zauważyliśmy dopiero na drodze do Kverkjoll
na odcinkach terfowych można nieco dodać gazu, czarne wraz z wystającą lawą polecam pokonywać nieco wolniej.

ale spoko, niwa może jest mało medialna ale zato b dzielna terenowo, da radę!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aguirre

Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Tychy
PostWysłany: 5 Cze 2007, 8:41    Temat postu: niva do askji Odpowiedz z cytatem

Dzieki michal za info:) To mam rozumieć, że piasków nie ma na trasie 901+F905+F910 do Askji , a są tylko na drodze do Kverkjoll ?
Dlaczego zalecasz zostawienie zbędnego bagażu? I zakopcować, to znaczy, że zostawiliście gdzieś w skałkach?
No i jeszcze raz proszę o info, którą trasą mam większe szanse przejechać nivą (wiem, że na jednej są brody, a na drugiej kamienie i piaski??)
oki - marudzę ciągle w kółko, ale naprawdę to dla mnie ważne (nie mam zbytnio doświadczenia w jeździe w terenie, więc chciałbym wiedzieć, która trasa jest dla mnie łatwiejsza i większe szanse na przejazd). Dzięki za pomoc i może do zobaczenia z kimś na Islandii (pod koniec lica:)
pzdr
tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 22 Sty 2008, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
czy nadal z poczatkiem czerwca droga bedzie nie przejezdna?
moze zmienily sie warunki i poprawili stan drog, moze powstał jakis most w miejscu gdzie byly brody?
pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
michal-krakow

Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 23 Sty 2008, 8:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co pamiętam to objazd F88 otwierali dopiero po 20 czerwca. poszukam archiwalnych map stanu dróg i sprawdzę. My na wszelki wypadek ruszamy dopiero 14 czerwca z Jutlandii więc przy Askji będziemy dopiero w lipcu (a i tak do Viti droga była przebita poprzednio przez spychacz)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
skrzeku

Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 2
PostWysłany: 24 Sty 2009, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
pytanie do aquirre - jak udało się dojechać nivą do askji, w tym roku na przełomie czerwca i lipca chcę się tam wybrać wypożyczoną nivą
chciałem odbić z f26 do f910, a potem f88 do jedynki
i pytanie do michała z krakowa - kiedy najwcześniej otwierają f88 i f910, czy jest szansa przed 20.06, czy lepiej zaplanować wyjazd na później
bardzo zależy mi na askji i herdubreid, zaplanowałem wyjazd na islandię na drugą połowę czerwca, ale jeśli istnieje duże ryzyko wysokiego poziomu wody w brodach na tych szlakach, wolę przełożyć wyjazd na lipiec lub sierpień
pozdro
skrzeku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aguirre

Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Tychy
PostWysłany: 5 Cze 2009, 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,
Do Askji dojechaliśmy drogą F910 (z jedynki wjechaliśmy na nią drogą 923). F88 się obawialiśmy, bo tam ponoć większe brody można napotkać. Poza tym chyba wg naszej opcji było najkrócej (licząc od stacji benzynowej - trzeba startować z pełnym bakiem). F910 jest trochę dziurawa, ale spokojne (miejscami jadąc wolno) można niva przejechać. Po drodze jest jeden większy bród - wody do zderzaka. Nie wiem, jak to wygląda, gdyby były jakieś większe ulewy.
pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysłany: 28 Lip 2009, 22:07    Temat postu: askja Odpowiedz z cytatem

(wklajam posta tutaj, bo nie ma chyba miejsca typowego dla tego typu ogloszen w dziale turystyka, a moim skromnym zdaniem powinien byc.)wyjazd planuje na 7go sierpnia, po drodze chcę zaczepic o Laugafell, potem starą 910, mozliwy nocleg w Kristufell lub na Askji, kąpiel w Viti i kurs na Kverkfjoll, tam mysle zostawic autko na kilka dni i dalej ruszyc pieszo na cieply wodospadzik a nastepnie na wschód kierujac sie do Hengifoss, po drodze kolejne cieple zródła, (hot shower), nastepnie powrot po samochód i kierunek rvk, jak czas pozwoli to szczyt Herdubreidarfjoll.
sa wolne miejsca, zapraszam, tel 8416645 czas realizacji jakies 7-8 dni.
wiecej info na pw.
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mkkmiec

Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 86
Skąd: polska - włocławek
PostWysłany: 28 Lip 2009, 22:18    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

ja chetnie ale na wypad weekendowy ... kurde nie mam urlopu Mad
_________________
Gabriel GarcĂ­a MĂĄrquez

Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jmeisner

Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 14
PostWysłany: 25 Cze 2010, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

wybieram sie 3-10 lipca na Islandie i chcialbym dotrzec do Askji wypozyczona w Cheap Jeepie Grand Vitara.

Prosilbym o wskazowki ktory wariant jest najlatwiejszy (901+F905+F910?) i czy dam tam rade tym autkiem (nie jezdzilem wczesniej 4x4) i jakie sa trudnosci.

Czy Kverkfjoll o tej porze jest realne i jak trudno tam dojechac?

I ile czasu zajmuje taka petla i powrot do jedynki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Simba

Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 3
PostWysłany: 17 Lip 2010, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć

Trafiłem na forum poszukując informacji o Islandii - pewnie jestem klasycznym przypadkiem Wink .

Będziemy zwiedzać Islandię od 12 do 31 sierpnia. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć Askję, ale ponieważ nie mamy karty kredytowej, nie możemy wynająć 4x4. I tutaj pytanie do Was: czy ktoś z Was wybiera się na Askję w drugiej połowie sierpnia i ma dwa wolne miejsca w aucie? Chętnie dorzucimy się do paliwa i obejrzymy "perłę interioru" (jak nazwali ją w przewodniku Pascala).

Pozdrawiam,
Darek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jmeisner

Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 14
PostWysłany: 18 Lip 2010, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Myvatn codziennie rano w sezonie jezdzi autobus do Askji.

A do wypozyczenia auta nie trzeba karty kredytowej (bez znaczenia 2x4 czy 4x4) wystarczy dowolna karta 'wypukla' np. ja uzywam BZWBK Maestro do konta w EUR. Koszt 10 EUR rocznie, wiec niedrogo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Simba

Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 3
PostWysłany: 18 Lip 2010, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informację. We wszystkich regulaminach wypożyczalni jest napisane "credit card required", dlatego myślałem, że karta kredytowa jest konieczna. W takim razie zagadam w moim banku i powinno się udać Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jmeisner

Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 14
PostWysłany: 18 Lip 2010, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie jest to BZWBK MasterCard do konta biezacego prowadzonego w EUR. Koszt calosci 10 EUR/rok jak juz pisalem. Dziala to tak ze wplacam kase w EUR na konto i dokladnie tyle ile wplacilem mam limitu (zdaje sie ze firma ktora mnie chce skasowac nie jest w stanie odroznic tego od limitu kredytowego).

Do karty mam PIN na transakcje elektronicznie, a na odwrocie jest CVV do transakcji internetowych.

Placilem nia za wynajem samochodu w USA, Niemczech,Norwegii i Islandii. Oprocz tego za Skypea, w PayPalu etc. Dziala bez zarzutu. A straty w przypadku utraty sa ograniczone do aktualnego bilansu konta (ktory utrzymuje poza wyjazdami na groszowym poziomie...).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
petite

Dołączył: 08 Cze 2009
Posty: 75
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Lip 2010, 12:06    Temat postu: Kverkfjoll Odpowiedz z cytatem

Witam,
za około dwa tyg. wybieramy się do jaskini lodowej przy Kverkfjoll. W zasadzie od południa mam dwie możliwości dojazdu: F26 - F910 - F902 lub skręcić za lodowcem Myrdalsjokull w drogę nr F208 następnie w prawo w nieoznakowaną "dróżunię", która prowadzi do jeziora Langisjór i dalej tuż przy samym lodowcu Vatnajokull aż wyjedziemy na F910. No i mam pytanko czy ktoś przemierzył tę drugą trasę? Niepokoi mnie to, że ta droga przy Vatnajokull jest nieoznakowana...
_________________
Wiem, Ĺźe nic nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron