reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek dla bezrobotnych na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 86, 87, 88 ... 93, 94, 95  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
multiplast

Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 30
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 2 Kwi 2013, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.K. Dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KasiaGie

Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 6
Skąd: Bielsko (jeszcze ;-)
PostWysłany: 8 Kwi 2013, 9:25    Temat postu: Re: do turboneta Odpowiedz z cytatem

turboneta napisał:

A czy wg Ciebie uczciwe jest siedzenie na zasiłku nie mając zamiaru szukać pracy i np. pracując gdzieś na czarno? Bo wg mnie, nie jest to uczciwe ale każdy ma inne poczucie uczciwości.


Oj, widzę że Polacy wszędzie są tacy sami... Pomijając tragedie życiowe, to siedzenie na zasiłku dłużej niż pół roku to czyste lenistwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 8 Kwi 2013, 22:05    Temat postu: Re: do turboneta Odpowiedz z cytatem

KasiaGie napisał:


Pomijając tragedie życiowe, to siedzenie na zasiłku dłużej niż pół roku to czyste lenistwo.


Eeee, tam. Robota to głupota.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
plis102

Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 7
PostWysłany: 11 Kwi 2013, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minimalny okres wymagany do uzyskania uprawnień do otrzymania zasiłku dla bezrobotnych wynosi 3 miesiące płatnej pracy na co najmniej ćwierć etatu w ciągu ostatnich 12 miesięcy, co uprawnia bezrobotnego do jednej czwartej stawki podstawowej. Warto wiedzieć, że jeżeli przywieziemy ze sobą dokumenty (na specjalnych formularzach) potwierdzające, że pracowaliśmy w Polsce na pełen etat, przez 12 miesięcy, będziemy mieli prawo do skorzystania na Islandii z pełnych świadczeń.

Osoby bezrobotne powinny potwierdzać swój status kontaktując się z lokalnym urzędem pracy raz w miesiącu wysyłając e-mail lub telefonicznie. Niezbędne jest również osobiste stawiennictwo w urzędzie i potwierdzenie gotowości do podjęcia pracy. Urzędy pracy otwarte są dla interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:30.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cornflakeboy

Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 1
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 13 Kwi 2013, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie odnośnie przyznania zasiłku:

okres oczekiwania na decyzję to 4-6 tygodni, po tym czasie osoby, które zostały zwolnione otrzymują pieniądze. Jeśli jednak ktoś się sam zwolnił, po otrzymaniu decyzji ile musi odczekać? Dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sizah

Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 37
PostWysłany: 14 Kwi 2013, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

40 dni roboczych kary, przez które normalnie musisz być zdolny do podjęcia pracy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aga3381

Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 10
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Kwi 2013, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś sprawdzał zasiłek na maj i miał naliczone 116...is? Bo u siebie na stronie urzędu zobaczyłam taka dziwna kwotę i sie zdziwilam jestem na zasiłku dwa miesiące( dla chcących głupio komentowac szukam pracy!!!) Ale narazie korzystam z zasiłku i zobaczyłam ta dziwna kwotę.. to możliwe czy blad????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kristall123

Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 5
PostWysłany: 6 Maj 2013, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej mam takie pytanko , poniewaz przebrnelam przez te 87 strooonn Shocked i nie znalazlam konkretnej odpowiedzi ...(w tygodniu mam zamiar zajsc do bezrobotniaka ale moze ktos naprowadzi Smile)
chodzi o to czy ktos zalatwial transfer zasilku od razu w momencie rejestracji na bezrobociu.....czy jest to mozliwe?? tak wiem ze niby 3 tygodnie przed wylotem zglaszamy sie o mozliwosc transferu......ale jezeli np kupilam bilet w zeszlym roku na 1 lipca i szef mnie zwalnia 1 czerwca (redukcja etatow) --ide do urzedu rejestruje sie jako bezrobotna i czy od razu moge sie starac o jego transfer do polski czy przy okazji ze mam bilet juz zakupiony bedzie to mozliwe? moze ktos cos wie na ten tamat ?? za wszelkie info z gory dzieki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
monika81
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 60
PostWysłany: 8 Maj 2013, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kristall123 napisał:
Hej mam takie pytanko , poniewaz przebrnelam przez te 87 strooonn Shocked i nie znalazlam konkretnej odpowiedzi ...(w tygodniu mam zamiar zajsc do bezrobotniaka ale moze ktos naprowadzi Smile)
chodzi o to czy ktos zalatwial transfer zasilku od razu w momencie rejestracji na bezrobociu.....czy jest to mozliwe?? tak wiem ze niby 3 tygodnie przed wylotem zglaszamy sie o mozliwosc transferu......ale jezeli np kupilam bilet w zeszlym roku na 1 lipca i szef mnie zwalnia 1 czerwca (redukcja etatow) --ide do urzedu rejestruje sie jako bezrobotna i czy od razu moge sie starac o jego transfer do polski czy przy okazji ze mam bilet juz zakupiony bedzie to mozliwe? moze ktos cos wie na ten tamat ?? za wszelkie info z gory dzieki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kristall123

Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 5
PostWysłany: 8 Maj 2013, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i bylam dzis w urzedzie iiii faktycznie aby przeniesc zasilek do PL musze byc na IS 4 pelne tygodnie od dnia rejestracji na bezrobociu a dokument E-303 dostaje od reki dzien przed wylotem Smile jakby bylo komus potrzebne Smile pozdrawiam i dziekuje za wszystkie odpowiedzi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sizah

Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 37
PostWysłany: 8 Maj 2013, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, czy ktoś dostał sms o takiej treści? "Witam, proszę przyjść do mnie na rozmowę w sprawie pracy w piątek 10 Maj w. 11:30, aby porozmawiać o pracy. Skyldumæting. Pozdrawiam, konsultant 515-4833" A moĹźe juĹź ktoś był na takim spotkaniu, i zechce mi napisać czego dotyczyło, jak wyglądało etc? pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dzena24

Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 33
PostWysłany: 24 Maj 2013, 17:02    Temat postu: zasilek dla bezrobotnych Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie kolezance przyznano zasilek 83% czy ktos moglby przyblizyc jej kwote jaka otrzyma na tyle % zasilku?
pozdrawiam i kolezanka za informacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
lucynka419911

Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 22
PostWysłany: 1 Cze 2013, 3:56    Temat postu: kara 40 dni Odpowiedz z cytatem

Witam, jezeli dostalam kare 40 dni, to czy po tych 40 dniach zostana mi pieniazki wyrownane za te 2 miesiace czekania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
:-)

Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 9
PostWysłany: 1 Cze 2013, 7:54    Temat postu: Re: kara 40 dni Odpowiedz z cytatem

lucynka419911 napisał:
Witam, jezeli dostalam kare 40 dni, to czy po tych 40 dniach zostana mi pieniazki wyrownane za te 2 miesiace czekania?

Nie,po tych 40 dniach dopiero zostaje tobie nalixczany zasilek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lucynka419911

Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 22
PostWysłany: 10 Cze 2013, 18:46    Temat postu: Zasilek Odpowiedz z cytatem

Witam, czy mial moze ktos z Was taka sytuacje??
Mam wykorzystane przez 6 lat 12 miesiecy zasilku, od 2 miesiecy jestem znowu na zasilku, a dopiero teraz zauwazylam ze moje wykorzystane miesiace sa na tym samym poziomie.
Ostatni pracowalam od wrzesnia do kwietnia, i wychodzi na to, ze nie dodali mi tych miesiecy przepracowanych do wykorzystanych miesiecy.
Czy wie moze ktos dlaczego tak jest?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pablo30

Dołączył: 27 Lip 2011
Posty: 48
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 10 Cze 2013, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby dostac na nowo 36miesiecy zasilku trzeba przepracowac minimum rok, i od ostatniego pobranego zasilku musi minac dwa lata.
Sprawdz czy spelniasz oba te warunki jednoczesnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
noir
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 64
PostWysłany: 23 Cze 2013, 18:23    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

czy ktos dostal smsa o spotkaniu w (przedwczoraj) piatek ? o czym bylo spotkanie? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kasia89

Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysłany: 26 Cze 2013, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, jakies 2 tygodnie temu dostalam smsa o obowiazkowym spotkaniu infromacyjnym w jez. polskim, ktore odbedzie sie 10.07 o 9.00. Dzisiaj dostalam ponownie smsa i maila, ze obowiazkowe spotkanie informacyjne w jez. polskim odbedzie sie 24.07 o godzinie 9.00. Oczywiscie Vnmst nie odpisuje na maila.. Czy ktos ma jeszcze podobna sytuacje ? Czy wiadomo, czy o sa dwa rozne obowiazkowe spotkania, czy moze tylko zmiana daty ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ella0

Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 13
PostWysłany: 26 Lip 2013, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie. Pracowałam na Islandii i wyjechałam nie pobierając na Islandii zasiłku dla bezrobotnych. Pobierałam w Polsce polski zasiłek ( nie przenosiłam z Islandii) i mam teraz pytanie czy ktoś się orientuje czy jak wróciła bym do Islandii mogę liczyć na jakieś pieniądze z biura pracy na Islandii. Z góry dziękuje za wszelkie informacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gacek12

Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 35
PostWysłany: 31 Lip 2013, 18:08    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

czy jest juz potwierdzenie wyplaty na jutro?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 86, 87, 88 ... 93, 94, 95  Następny
Strona 87 z 95

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron