reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Ciemna strona ksi臋偶yca czyli: minusy i wady Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
zenek
Go舵
PostWys砤ny: 28 Maj 2006, 1:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W lato mozna naladowac baterie przed dluga i ciemna zima. Fajnie jest moc jechac autkiem przez noc jak jest jasno, duzo lepiej niz po ciemku o 15. Oj, zeby tak lato trwalo caly rok...

Niestety Polacy lubia rzeczywiscie wyniesc to i owo z pracy jesli sie tylko da. Osobiscie bym wystrzelal po lbie.
Ale nieuczciwi sa wszedzie. Takze wbrew pozorom bardzo wielu islandczykow jest nieczciwych. Znowu przyklady moge sypac z rekawa ale czy to ma sens? Osobiscie zostalem oskubanyny przez icelandora na jakies 1000 dolarkow (rzecz nie kasa), a inni swkitowali to ze to na pewno byl Polak, albo turysta.

Moze powinno sie Polakom powinno sie dodawac toilet paper jako dodatek do wyplaty?? Albo reaktywowac skupy makulatury.
Powr髏 do g髍y
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 28 Maj 2006, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moze nalezy ludziom po prostu powiedziec - nie wynoscie papieru? Papier jest firmowy i ma tu zostac... Moze musza to uslyszec? U nas w pracy byl problem dzwonienia za granice w prywatnych sprawach. Wyslano maila do wszystkich - "nie dzwonimy za granice w prywatnych sprawach". I co? spytacie. Nic. Ludzie przestali dzwonic za granice w prywatnych sprawach. Przestraszyli sie? Nie, ja mysle, ze sobie po prostu uswiadomili, ze tego nie wolno. Przeciez to nie chodzi o te pare groszy. Raczej o bezmyslnosc. Tak mi sie wydaje. Mam nadzieje, ze tak wlasnie jest...:-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 28 Maj 2006, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko zalezy od rodzaju czlowieka.Jeden jest uczciwy bo wie ze poprostu to nie po chrzescjansku i nie po ludzku oszukiwac.Drugi natomiast wykorzysta kazda sytuacje do oszustwa ,bo dla niego to sposob na zycie i kazdy kto nie oszukuje to poprostu glupek.Niektorzy myla tez cwaniactwo z madroscia .Wielkokrotnie slyszalam teksty typu ..co ty bedziesz to..kupowac a przeciez jest w pracy ,po co kupowac choinke -skoro mozna ja wyciac-dla mnie tragedia.Dla mnie to taka slepota etyczna, moralna ze az czlowiek sie trzesie z trwogi.Co ci ludzie przekazuja swoim dzieciom.Ogolnie powodem wszystkiego jest egoizm i brak przemyslenia danej sytuacji -jej konsekwencji.Wielu przywiozlo z Polski przeswiadczenie ze skoro panstwo polskie i radzieckie mnie ,moich rodzicow okradalo ,to teraz ja odbiore sobie tu.FUJ
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Grazyna

Do潮czy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 29 Maj 2006, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje wrocic do tematu. DBo znowu narzekamy nasamych siebie. To chyba nasza cecha narodowa. lol A ja mialam przygode z koniem w sobote. Sobie jade, jade,.Potem mysle zatrzymam sie i wolam pryy. To on przyspiesza , to ja znowu glosno pryy. Ale nie spodziewajcie sie , ze spadlam!!!! Kon biegal za sie zmeczyl. I dopiero wtedy se przypomnialam , ze kon islandzki jak slyszy pryy to ma przyspieszac!!!!. Widzicie , ze nawet do koni to trzeba troche islandzkiego znac. Ale i tak bylo fajnie. Szukalam wrazen to znalazlam. Malo tego patrze sliczne krowki , a ja je bardzo lubie . Gadam sobie z nimi . one sluchaja . Glaszcze je, a one mnie liza , a ja zadowolona. Potem wlascicielka mowi, ze to sa dorosle byki. I kto by mi w Polsce w to uwierzyl? a jakie wy mieliscie przygody ze zwierzakami?
_________________
Brunetka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Monikaa

Do潮czy: 26 Wrz 2006
Posty: 3
Sk眃: Luba艅
PostWys砤ny: 26 Wrz 2006, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jejciu... jak ja bym chciala ponarzeka膰 z wami na ciemno艣ci panuj膮ce w islandii Crying or Very sad
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
police55
Go舵
PostWys砤ny: 26 Wrz 2006, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monikaa napisa:
jejciu... jak ja bym chciala ponarzeka膰 z wami na ciemno艣ci panuj膮ce w islandii Crying or Very sad


Ja nie narzekam. Ja lubie ciemnosci. A rada jest prosta. Pakuj manele i przyjezdzaj. Tu jest urokliwie. Jestem tu niecale 3 miesiace i juz zakochany w Islandii.
Pozdraiwam
Powr髏 do g髍y
Yazhubal

Do潮czy: 16 Sie 2006
Posty: 88
Sk眃: Katmandu
PostWys砤ny: 30 Wrz 2006, 5:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jedyne co mnie z szokowa艂o to podczas spaceu po pla偶y zobaczy艂em go艣cia kt贸ry 艂apie mewy ( te co sie wypierzaj膮) ukr臋ca kark i pakuje do worka , pytam si臋 po co a on no do jedzenie...

Dozna艂em szoku ..
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG Tlen WP Kontakt
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 30 Wrz 2006, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co to sa za mewy co sie wypierzaja? i czy to byl Islandczyk?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
police55
Go舵
PostWys砤ny: 30 Wrz 2006, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
Co ci ludzie przekazuja swoim dzieciom.Ogolnie powodem wszystkiego jest egoizm i brak przemyslenia danej sytuacji -jej konsekwencji.Wielu przywiozlo z Polski przeswiadczenie ze skoro panstwo polskie i radzieckie mnie ,moich rodzicow okradalo ,to teraz ja odbiore sobie tu.FUJ


Oj,
Karuta, moze nie jest az tak zle. Pewnie ze niektorzy wysysaja z mlekiem matki zlosc i nienawisc do ludowej ojczyzny, ale jednak nie wszyscy. Jest tez duzo normalnych ludzi. Nie uogolniajmy. A poza tym Ci o ktorych mowisz i tak nie czytaja internetu ani zadnych forow, wec narzekanie na nich jest bezprzedmiotowe.
Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 1 Pa 2006, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Police 55 nie uogolniam.napisalam "Wielu"

nie bywales chyba wczesniej na tym forum wiec nie wiesz jakie tu jednostki pisywaly .Ich posty zostaly usuniete ze wzgledu na chamstwo i nienawisc jakimi ociekaly.Dlatego wydanie mojej opini uznalam za stosowne.Wiele sie zmienilo na tym forum przez 2 lata ,Niestety jedna rzecz jest na gorsze -coraz wiecej tu ludzi -zaczepiaczy ,ktorzy maja chyba jakies problemy z osobowoscia ,bo nie potrafia dyskutowac .Przychodza to zeby komus dosrac albo sie wymadrzac ...albo zarzucic komus ze jest polaczkiem na emigracji i nie pomaga.Bo nie musi ,a moze i nie chce .I nie zrozum mnie zle- police 55 nie pisze tego do ciebie.Chce tylko wydac moja opinie o zminach tu i zmianach w ludziach.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
police55
Go舵
PostWys砤ny: 1 Pa 2006, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem ze nie piszesz tego do mnie. Nie czuje sie zle z powodu Twojej odpowiedzi Very Happy

Zgadzam sie z wiekszoscia Twoich opini, a nawet lubie je czytac.

Oczywiscie ze jestem tu krotko, i na forum i na wyspie.

Moze jestem niepoprawnym optymista, a nawet romantykiem.

Ale ja lubie ludzi, nawet tych niedobrych. Czy to ich wina, ze maja tyle zlosci w sobie? Czesto nie. Wychowano ich tak, a moze mieli do szkoly pod gorke?

Wiem, czasem rece opadaja, ale coz robic. Tacy ludzie sa wszedzie. Szkoda zdrowia na walke z wiatrakami.

Ale jest tez mnostwo ludzi dobrych, uczciwych i uczynnych. I wielu z nich bedac na wyspie nawet nie wie ze jest takie forum, gdzie mozna porozmawiac. Ja sie ciesze ze mam te mozliwosc. Tak jak powiedzialem lubie czytac Wasze posty.

Pozdrawiam cieplo
Powr髏 do g髍y
Old Star

Do潮czy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Sk眃: Down Town czyli z Miasta Daun贸w
PostWys砤ny: 1 Pa 2006, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alutka napisa:
zamiast zakrywac okna kocami by zrobic noc,


Je艣li kto艣 pracuje, i to naprawd臋 porz膮dnie to nie ma problemu ze spaniem - po prostu go zmeczenie bierze...

OS
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Tely

Do潮czy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Sk眃: Polska
PostWys砤ny: 13 Cze 2007, 14:53    Temat postu: Re: Polacy Odpowiedz z cytatem

Od偶ajer Egzegeta napisa:
wi臋kszo艣膰 Polak贸w pojecha艂a na Islandi臋, by uczciwie pracowa膰, by zarobi膰 pieni膮dze.


Drobne sprostowanie do tego starego postu. Wi臋kszo艣膰 przyjecha艂a po pieni膮dze. Prosz臋 nie myli膰 celu ze sposobem jego osi膮gni臋cia. Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 13 Cze 2007, 18:47    Temat postu: Re: Polacy Odpowiedz z cytatem

Tely napisa:
Drobne sprostowanie do tego starego postu. Wi臋kszo艣膰 przyjecha艂a po pieni膮dze. Prosz臋 nie myli膰 celu ze sposobem jego osi膮gni臋cia. Very Happy

Co nie oznacza, 偶e wi臋kszo艣膰, chce nieuczciwie zarobi膰.
Jestem zdania, 偶e wi臋kszo艣膰 ludzi to ludzie dobrzy, a wi臋c z grubsza uczciwi.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Tely

Do潮czy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Sk眃: Polska
PostWys砤ny: 14 Cze 2007, 8:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam z przedm贸wc膮. Uczciwa praca to wg mnie jedyny akceptowalny spos贸b.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
BO呕ENA/MAGDALENA

Do潮czy: 07 Cze 2007
Posty: 31
Sk眃: POLSKA/HAFNARFJORDOUR
PostWys砤ny: 14 Cze 2007, 9:33    Temat postu: O ISLANDI W POLSCE Odpowiedz z cytatem

witam forumowicz贸w
jeszcze jak by艂am w Polsce stara艂am si臋 jak najwi臋cej dowiedzie膰 o kraju
do kt贸rego w najbli偶szym czasie jad臋. Moje odczucia by艂y mieszane
bo to co naprzyk艂ad pokazuje tv to pi臋kne miejsca laguna, gejzery,tereny
wulkaniczne zero cywilizacji. I mo偶na odnie艣膰 wra偶enie, 偶e tu czas si臋 zatrzyma艂 w minionej epoce. Nie s膮 pokazywane miasta , ulice, domy,
bloki i czasami siedz膮c sobie my艣la艂am, 偶e osoba ogl膮daj膮ca te obrazy ma wra偶enie 偶e ludzie tu chodz膮 w sk贸rach i je偶d偶a na konikach. A nie pi臋knymi samochodami, 偶e tu si臋 mieszka i pracuje jak w ka偶dej cywilizacji. A juz po przyje偶dzie zdziwilo mnie, 偶e tu ludzie nie spaceruj膮
taka r贸偶norodno艣膰 terenu i ogrom pracy jaki trzeba by艂o wykona膰 a偶eby na takim terenie powsta艂y drogi, sklepy i domy.Ale te偶 zdziwi艂a mnie nieoszcz臋dno艣膰 /rozbijanie skrzyni z plyty w drobny mak przecie偶 te plyty
mozna by艂o gdzie艣 wykorzysta膰/ obserwuj膮c prac臋 islandczyk贸w ma sie wra偶enie,偶臋 ,, szanuj膮 prac臋 偶eby jej na dlu偶ej starczy艂o /brak po艣piechu/,, Jestem na islandi zbyt kr贸tko ale bacznie obserwuj臋 i i dostrzegam r贸偶nic臋 w otoczeniu, ludziach itd.
na razie tyle pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 14 Cze 2007, 11:18    Temat postu: Re: O ISLANDI W POLSCE Odpowiedz z cytatem

BO呕ENA/MAGDALENA napisa:
A juz po przyje偶dzie zdziwilo mnie, 偶e tu ludzie nie spaceruj膮
Ma艂a dygresja: ludzie (Islandczycy) spaceruj膮, ale w samochodach. Smile
Oni wsz臋dzie je偶d偶膮 samochodami. o czym by艂a ju偶 mowa na Forum Smile

A je艣li chodzi o Polak贸w, to nie ma regu艂y. Jedni koncentruj膮 si臋 na pracy a potem odpoczynku w domu. Inni wychodz膮 na zewn膮trz i zwiedzaj膮 kraj, w kt贸rym przysz艂o im mieszka膰.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron