reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

dokumenty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 12 Lis 2006, 4:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

efeilliaid napisał:
[...] Niemcy ostatnio patrzą na jej paszport bardzo podejrzliwie. Czy ktoś na tym forum miał problemy z prawie wyczerpanym granatowym polskim paszportem w Islandii?


islandczycy nie sa tak skrupulatni jak niemcy ;] sam mam stary, granatowy paszport i nie bylo zadnych problemow. co prawda wazny bedzie jeszcze przez 2 lata ale jest dosc mocno zuzyty... naderwane zdjecie, rozmazany tusz, zalany w 2 miejscach... jesli kojarzysz, to wyglada prawie jak zalane atramentem papiery herr gulke z przygod franka dolasa ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pstpila

Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 14
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Gru 2006, 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy moglby ktos napisac, jak teraz wyglada sytuacja po 01.06.2006 w sprawie wyjazdow PolakĂłw do pracy na Islandie? Poza tym pracowalem ponad rok w UK i mam tam status brytyjskiego rezydenta (resident permit), ktory podobno ma ulatwic podjecie pracy we wszystkich krajach nalezacych do EEA, czyli w tym w Islandii. Co oprocz paszportu jest teraz jeszcze niezbedne? Wyjazd planuje na 3 m-ce od lipca 2007
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 5 Gru 2006, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poczytaj forum o wszystkim bylo
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 13 Cze 2007, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomimo usilnych poszukiwań nie znalazłam na forum linku do Urzędu Statystycznego. Embarassed

Gdzie mogę znaleźć dokumenty potrzebne przy ubieganiu się o kennitalę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 13 Cze 2007, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moge zapytac o co chodzi z Tym paszportem bo nie jestem w temacie?
Wjezdzalem 2 razy na Islandie i nikt ani razu mnie o nic nie pytal ani nie sprawdzal.

Jesli chodzi o wjazd do kraju z dowodem mozemy poruszac sie tylko na obszarze UE a Islandia nalezy tylko do EWG - dzieki czemu mozemy pracowac bez pozwolenia, wymagany jest jednak paszport, jako dokument potwierdzajacy tozsamosc.

Swoja droga czy to na prawde taki wielki problem wymienic albo wyrobic paszport? nie sadze?

Co do kenitalii, jak bylem pare dni temu w urzedzie babka mi powiedziala ze musze miec stempel pracodawcy, inni tez tak mieli, ale pracuje juz tydzien bez numeru wiec nie jest to zaden problem.

Dokumenty mozna wziasc z biura (ul. Borartun 24), do tego bedzie potrzebna kopia strony paszportu ze zdjeciem oraz podpis i stempel pracodawcy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 13 Cze 2007, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moge zapytac o co chodzi z Tym paszportem bo nie jestem w temacie?
Wjezdzalem 2 razy na Islandie i nikt ani razu mnie o nic nie pytal ani nie sprawdzal.

Jesli chodzi o wjazd do kraju z dowodem mozemy poruszac sie tylko na obszarze UE a Islandia nalezy tylko do EWG - dzieki czemu mozemy pracowac bez pozwolenia, wymagany jest jednak paszport, jako dokument potwierdzajacy tozsamosc.

Swoja droga czy to na prawde taki wielki problem wymienic albo wyrobic paszport? nie sadze?

Co do kenitalii, jak bylem pare dni temu w urzedzie babka mi powiedziala ze musze miec stempel pracodawcy, inni tez tak mieli, ale pracuje juz tydzien bez numeru wiec nie jest to zaden problem.

Dokumenty mozna wziasc z biura (ul. Borartun 24), do tego bedzie potrzebna kopia strony paszportu ze zdjeciem oraz podpis i stempel pracodawcy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mdarek21

Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 38
Skąd: Polska-Borgarnes
PostWysłany: 13 Cze 2007, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yasminum napisał:
Pomimo usilnych poszukiwań nie znalazłam na forum linku do Urzędu Statystycznego.
Miałem stronę Urzędu Statystycznego,ale nie mogę jej znaleźć,gdzieś wcięło,albo nie pamiętam gdzie ją zapisałem.Myślę,że tu coś może znajdziesz(co prawda to strona Urzędu skarbowego),ale jest napewno adres i telefon Urzędu Statystycznego i w dodatku jest tam opcja w jęz. polskim http://www.rsk.is/show_page.asp?url=/international/default.asp&val=0.0&lang=pl Pozdrowionka
_________________
mdarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tely

Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skąd: Polska
PostWysłany: 14 Cze 2007, 8:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek_krk napisał:
Jesli chodzi o wjazd do kraju z dowodem mozemy poruszac sie tylko na obszarze UE a Islandia nalezy tylko do EWG


EWG zostało zastąpione przez UE, Islandia nigdy nie była członkiem EWG. Islandia należy do Europejskiego Oszaru Gospodarczego. W związku z tym na jej terenie mają zatosowania niektóre rozwiązania stosowane w UE w tym swoboda przepływu osób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 14 Cze 2007, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam pomylilo mi sie, masz racje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 14 Cze 2007, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Troche sie naszukalam, i dla pozostalych szukajacych podaję:
http://www.thjodskra.is/media/eydublod/kennit_erl_borg_ensk.pdf

mdarek21 dziekuje za pomoc, ale tam juz bylam wczesniej i jest tylko informacja, ze kennitale zalatwia sie w Urzedzie Statystycznym, jednak bez zadnego odnosnika. POzdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron