reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Landmannalaugar - dojazd zwykłym autem z wypożyczalni

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mwlodarc

Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 5
PostWysłany: 11 Cze 2007, 9:22    Temat postu: Landmannalaugar - dojazd zwykłym autem z wypoĹźyczalni Odpowiedz z cytatem

Witam,
Nie moge znalezc odpowiedzi na pytanie z tytulu. Tzn., wiem, ze calego regionu nie przejade takim samochodem, ale jak blisko jakiegos ciekawego, jednodniowego szlaku moge dojechac?
Na razie wydaje mi sie, ze drogami 32 i 26 mozna tam dojechac, podobniez tylko droga na wschod jest niemozliwa do pokonania?
I czy taki przejazd drogami 26 i 32 nie jest naruszeniem zasad wypozyczalni (avis)? Wydaje mi sie, ze samochodem z wyp. nie mozna wjezdzac tylko na drogi F*, ale moze sie myle?
Pozdrawiam,
Marcin

P.S.
Czy na necie sa jakies dokladne mapki Islandii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 11 Cze 2007, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OdpowiedĹş na twoje pytanie brzmi ogĂłlnie: TAK.
Jakbyś lepiej poszukał, to byś znalazł na Forum opisy dojazdu do Landmannalaugar.
W skrócie: można dojechać od północy prawie do samego L., z tym, że na 500 m przed kampingiem na L. trzeba zostawić samochód przed jedynym brodem na tej trasie.
Na Islandzkich dokładnych mapach brody są zaznaczone, więc warto kupić te mapy.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
mwlodarc

Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 5
PostWysłany: 12 Cze 2007, 14:38    Temat postu: Landmannalaugar - czy dojade tam yarisem z wypozyczalni Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedz! Przeszukalem forum i spodziewalem sie odpowiedzi "tak", ale nie bylem pewien o jakich samochodach piszecie, a yaris to zupelne malenstwo i nawet wyzsze krawezniki potrafia mu zaszkodzic ;-)

Jeszcze chcialem sie tylko dopytac o szczegoly:
Jakis dobry czlowiek udostepnil darmowe mapa dla Garmina i na ich podstawie chcialem sie dopytac (link do zdjecia ponizej):

1) powinienem jechac droga 26 albo 32 az sie polacza i jeszcze dalej. Pierwszy (wydawaloby sie najkrotszy) dojazd to droga pelna brodow, wiec odpada).. Czyli musze jechac dalej az do jeziora i skrecic w F208, ktora mam jechac ile sie da :-)

http://picasaweb.google.com/mwlodarc/Public/photo#5075168375766218882

2) Domyslam sie, ze samochod bedzie mial jakies ograniczenia/zakaz jazdy po gorskich drogach. Jak to wyglada w praktyce? Czy chodzi o drogi zaczynajace sie na F?
Czy ten zakaz sprowadza sie do tego, ze ubezpieczenie przestaje byc wazne, czy tez grozi mi jakis mandat? Tzn. czy moze mnie ktos zatrzymac, zawrocic, wlepic kare?

3) Jak ryzykowny jest ten dojazd droga F208? czy zachowujac zdrowy rozsadek dojade spokojnie do tego jedynego brodu? Czy mozna tam spokojnie zostawic samochod?

OdĹźajer Egzegeta napisał:
OdpowiedĹş na twoje pytanie brzmi ogĂłlnie: TAK.
Jakbyś lepiej poszukał, to byś znalazł na Forum opisy dojazdu do Landmannalaugar.
W skrócie: można dojechać od północy prawie do samego L., z tym, że na 500 m przed kampingiem na L. trzeba zostawić samochód przed jedynym brodem na tej trasie.
Na Islandzkich dokładnych mapach brody są zaznaczone, więc warto kupić te mapy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 12 Cze 2007, 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie informacje też znazłbyś już na Forum.
Drogą numer F208 (według twojej mapki) można dojechać do celu (na końcu jest tylko jeden bród przed samym kempingiem i tam można zostawić samochód i przejść mostkiem pieszo te ostatnie metry).

Drogi oznaczone jako F są to drogi górskie, a więc o niezbyt dobrym podłożu, na takich drogach będziesz jechać 30-50 km/h.
Nie grożą Ci żadne mandaty. Natomiast co do ubezpieczenia, to spytaj firmę, w której wynajmujesz auto, zwykle Islandczycy bez oporów informuja co i jak. Ewentualnie trzeba dopłacić za specjalne ubezpieczenie...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 12 Cze 2007, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja dojechalam do landmanalaugar droga Fjallabaksvegur nyrðri czyli F225.Brod byl tylko 1 ,rozlany i plytki-ale ja bylam tam w lipcu.Z drogi 26 skrecilismy w F225,nie da sie szarzowac ale jechaly tam wypchane autobusy i osobowki.Widoki cudowne ,tereny chronione Fjallabak.Potem wspinasz sie wysoko i przed soba masz krater malutkiego wulkanu a z boku jezioro Frostastadavatn.No i za zakretem ...cudo.Polecam!
Niestety z braku czasu nie zaglebilismy sie w te kolorowe doliny ,ale napewno nastepnym razem.
W tej chwili ta droga jest oznaczona 4X4 .
http://www.vegagerdin.is/umferd-og-faerd/faerd-og-astand/faerd-og-vedur/sudurland/sudurl1.html

czerwone to nieprzejezdne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mwlodarc

Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 5
PostWysłany: 13 Cze 2007, 7:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedz. Na tej mapce zarowno F225 jak i F208 oznaczone sa 4x4, ale na tej mojej (nie mam pojecia kto ja przygotowal) na F225 jest wiecej wody niz na F208, wiec chyba sprobuje pojechac ta dluzsza droga.
Ja tez wybieram sie tam w lipcu.

karuta napisał:
ja dojechalam do landmanalaugar droga Fjallabaksvegur nyrðri czyli F225.Brod byl tylko 1 ,rozlany i plytki-ale ja bylam tam w lipcu.Z drogi 26 skrecilismy w F225,nie da sie szarzowac ale jechaly tam wypchane autobusy i osobowki.Widoki cudowne ,tereny chronione Fjallabak.Potem wspinasz sie wysoko i przed soba masz krater malutkiego wulkanu a z boku jezioro Frostastadavatn.No i za zakretem ...cudo.Polecam!
Niestety z braku czasu nie zaglebilismy sie w te kolorowe doliny ,ale napewno nastepnym razem.
W tej chwili ta droga jest oznaczona 4X4 .
http://www.vegagerdin.is/umferd-og-faerd/faerd-og-astand/faerd-og-vedur/sudurland/sudurl1.html

czerwone to nieprzejezdne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 13 Cze 2007, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam mape z zeszlego roku nazywa sie ferðakort vesturland og Suðurland,podzialka 1:250000.na tej mapie Fjallbakvegur nyðri -Landmannaleið ma 1 vað-czyli brod .jest on mniej wiecej -patrzac na mape pod Suðleysuvatn.Mozesz rowniez jechac 32 lub 26-jechalam obiema.Potem skrecasz w F208 i praktycznie caly czas jedzie sie wzdluz masztow energetycznych.Mi poprostu droga -F225 bardziej sie podobala Droga F208 to typowa droga do obiektow energetycznych ,widoki sa mniej dzikie a bardzij ...urbanistyczne.Ale moze lepiej pojechac ta F208 bo na niej nie ma wogole brodow..Jesli pojedziesz droga 32 to polecam zerknecie do ÞjĂłðveldisbæ.Jest tam muzeum domkow krytych torfem. Na mapie to kolo gory Burfell 669 m.n.p m.Chyba lepiej jechac 32 bo jest wiecej asfaltu.Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 18 Cze 2007, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odp na wasze pytanie:
autor michal-krakow

do L jechaliśmy z Vik przez Eldgia. Niestety, wody jest mnóstwo. Skutek był taki że miałem akwaria w reflektorech. Natomiast droga na północ, bez problemu, widziałem i yariski i skode octavie kombi (4x2). Oczywiście nie polecam pokonywania brodów tuż przed schroniskiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mirosado

Dołączył: 27 Lut 2006
Posty: 11
Skąd: TarnĂłw
PostWysłany: 23 Cze 2007, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w L. byliśmy 5 czerwca. Wg informacji z obsługi schroniska F225 jest nieprzejezdna z powodu zniszczenia trasy po zimie (lawina lub powódź- tego nam nie powiedziały) i sama obsługa z tej drogi nie korzysta. Drogowcy jednak mieli lada dzień zabrać się za jej naprawę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron