reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Cła na Islandii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
gladiator

Doczy: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWysany: 19 Gru 2013, 14:04    Temat postu: Cła na Islandii Odpowiedz z cytatem

Urzad celny na Islandii to chyba najbardziej chora instytucja w tym kraju.Podobno wolno otrzymac prezenty z zagranicy do kwoty 13,500 kr a jak to wyglada w rzeczywistosci ?.
Zostaly wyslane z Polski 2 paczki na dwa rozne nazwiska w kazdej z nich jako prezent zostaly wyslane te same sztycce w tej samej cenie z zaznaczeniem jako prezent swiateczny.Cena byla udokumentowana jako nizsza niz ta wolna od cla i co dalej?
Na jedna paczke zostalo naliczone clo 3200 kr a na druga 5800kr
Wedlug chamskiej pani w urzedzie sztucce to nie prezent no coz na moje pytanie czy ona zawsze wybiera prezenty nie chciala odpowiedziec .Roznicy w ocleniu tez nie potrafila rozsadnie wyjasnic belkoczac cos tam bez sensu.
Pozostaje mi tylko zlozyc reklamacje i to juz nie o samo oclenie ale o dziwna roznica tylko nie wiem czy to cos da.
Moze mieliscie podobne sytuacje z dziwnym naliczaniem cla ?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
pomalutku

Doczy: 20 Sty 2011
Posty: 38
PostWysany: 19 Gru 2013, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem ile razy trzeba powtarzać aby w końcu ludzie zrozumieli.

To nie jest cło! To co chcę naliczyć to VAT. 25,5%.

Cła są i owszem, ale na elektronikę i RTV/AGD i tez nie wszystkie.
Cło 10% jest również na produkty importowane spoza europejskiej strefy ekonimicznej oraz Stanów. Nie wiem jak jest po podpisaniu porozumień handlowych z Chinami.

Bardzo prawdopodobne, iż owe sztućce są warte więcej niż 13 000. Nie możesz tego w żaden sposób udowodnić, więc biorą cenę z internetu i masz owe naliczenie.
Osobiście jestem przeciwnikiem wszelkich podatków ale w tej sytucji możesz być bez wyjścia.
Reklamację można napisać ale musisz dołączyć dowód zakupu na kwote niższą równą zwolnienia z VAT-u.

Urzednicy nie przejmują się tym, że dając prezent nie wręcza się również dowodu zakupu.
Tak jest na Islandii i trzeba to zaakceptować lub zdobyć obywatelstwo i walczyć o miejsce w Alþingi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
pomalutku

Doczy: 20 Sty 2011
Posty: 38
PostWysany: 19 Gru 2013, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pomalutku napisa:
Nie wiem ile razy trzeba powtarzać aby w końcu ludzie zrozumieli.

To nie jest cło! To co chcą naliczyć to VAT. 25,5%.

Cła są i owszem, ale na elektronikę i RTV/AGD i tez nie wszystkie. Oraz inne mniej istotne teraz rzeczy.
Cło 10% jest również na produkty importowane spoza europejskiej strefy ekonimicznej oraz Stanów. Nie wiem jak jest po podpisaniu porozumień handlowych z Chinami.

Bardzo prawdopodobne, iż owe sztućce są warte więcej niż 13 000. Nie możesz tego w żaden sposób udowodnić, więc biorą cenę z internetu i masz owe naliczenie.
Osobiście jestem przeciwnikiem wszelkich podatków ale w tej sytucji możesz być bez wyjścia.
Reklamację można napisać ale musisz dołączyć dowód zakupu na kwote niższą równą zwolnienia z VAT-u.

Urzednicy nie przejmują się tym, że dając prezent nie wręcza się również dowodu zakupu.
Tak jest na Islandii i trzeba to zaakceptować lub zdobyć obywatelstwo i walczyć o miejsce w Alþingi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
milano

Doczy: 08 Cze 2011
Posty: 54
PostWysany: 19 Gru 2013, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walczę z urzędem od pierwszej paczki z ebay'a. Kupiłam mężowi prezent z ebay'a za 10.000. Przyszedł oczywiście list, że trzeba podać cenę towaru. Urzędnikowi wyjaśniłam, że jest to prezent dla mego męża ode mnie i vatu, sratu i innych opłat dla złodziejskiej poczty za nic robić nie będę. Na to stwierdził, że oboje jesteśmy w Islandii, mamy kennitala i prezent to może być od naszych rodziców z Polski, a nie dla siebie na wzajem.....

Oczywiście Vat zapłaciłam.

Doliczanie kwoty wymyślonej z głowy do paczek z darmową opcją dostawy jest też nagminne. Ale akurat za to 2 razy oddali i teraz jest ok....
Walka z nimi czasem przynosi efekty, a czasem jest jak z wiatrakami.

Za dekodery doliczają kwotę, albo 3000 albo 5000.... nie ma ustalonej kwoty za co i ile płacimy. Ogólnie mają nas za debili.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gladiator

Doczy: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWysany: 19 Gru 2013, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomalutku obywatelstwo mam od 10 lat i kiedys nie bylo wogole problemu z paczkami.Wyraznie napisalem ze kwota zostala zaakceptowana jako nizsza niz 13500k ale nie zostalo to zaakceptowane jako prezent gdyz chamska pani stwierdzila ze sztucce to nie upominek .Procedury celne znam gdyz sa one wyraznie wyjasnione na stronie http://tollur.is/default.asp?cat_id=1700,ale niestety nie sa przestrzegane przez urzad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gladiator

Doczy: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWysany: 19 Gru 2013, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milano. Do kwoty zakupu zgodnie z przepisami dolaczaja koszt wysylki niestety taka interpretacje ze jesli oboje z zona mieszkacie na Islandii(mam to samo) to nie mozecie obdarowywac sie prezentami z zagranicy jest niestety zgodna z przepisami.Wtedy najlepiej jest placic karta kredytowa a bank na nasza prosbe wysyla kwote zaplacona do urzedu,wtedy nie ma problemu z cena.3 miesiace temu za wedzarke bradleya warta w Polsce 1000 zl zaplacilem lacznie 44tys cla wraz z podatkiem
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
pablo30

Doczy: 27 Lip 2011
Posty: 48
Skd: Keflavik
PostWysany: 19 Gru 2013, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie odbieraj paczki, pisz i dzwon... wtedy powinni dac juz sobie na wstrzymanie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
GoBo
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Wrz 2007
Posty: 106
Skd: KEFLAVIK
PostWysany: 19 Gru 2013, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie dlatego trzeba robić debili z nich i za każdym razem dogadywać się na jak najniższe kwoty na fakturach.

Kilka paczek wartych np 800 zł oclili mi z kwoty 50zł + oczywiscie wysyłka bo taką miałem fakturę. Ja też z nimi ciągle mam problemy a ostatnio paczkę przetrzymali mi 3 tyg pomimo moich telefonow i maili. Najciekawsze ze faktura była naklejona na paczke.
Też uważam ten urząd za bandę złodzei.

POZDRAWIAM
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
milano

Doczy: 08 Cze 2011
Posty: 54
PostWysany: 19 Gru 2013, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez kilka razy udało mi się uniknąć płacenia vatu. Na mnie w każdym razie nie zarobili wiele , a pani z pocztowego okienka już wzdycha jak mnie widzi....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron