reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Polacy za granicą, czy warto poprosić o pomoc rodaka?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy idąc ulicą i słysząc ludzi rozmawiających po polsku masz ochotę ujawnic sie ze tez jestes Polką / Polakiem
Wolę się nie odzywać
51%
 51%  [ 34 ]
Chętnie podejdę, przywitam się i nawiążę rozmowę
48%
 48%  [ 32 ]
Wszystkich Gosw : 66

Autor Wiadomo
asiaczek1986

Doczy: 29 Cze 2007
Posty: 8
Skd: Islandia
PostWysany: 4 Lip 2007, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O 6 frytek tyle hałasu lepiej zakonczmy ten temat bo na temat "kolegi" ktory [posadza mnie o kradziez nie mam zamiaru sie wypowiadac a tymbardziej znizac sie do jego poziomu ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 4 Lip 2007, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fanka_franka napisa:
zyzak napisa:

dla mnie tez, ale moje morale przymyka mi oko na to .Co innego dorzucac zarcia Islandczykom.Wtedy bym podp......il taka osobke Wink


A ja bym predzej dorzucila frytke znajomemu Islandczykowi, niz Polakowi tylko dlatego, ze jest Polakiem! Czekam na lincz Smile


dlaczego????
Powrt do gry
fanka_franka

Doczy: 25 Lip 2006
Posty: 141
Skd: Kópavogur
PostWysany: 4 Lip 2007, 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dlaczego????

dlaczego dorzucilabym frytke znajomemu Islandczykowi, czy dlaczego czekam na licz??

Ale a propos dyskusji o wykradaniu mydla czy dokladaniu wspomnianej frytki to zauwazylam wsrod Islandczykow tak samo. Wynoszenie papieru do drukarki, dlugopisow, czekoladek itp. A jak ktos pracuje w gastronomii to oczywiste jest, ze sam je za darmo, przynosi do domu i jeszcze czestuje znajomych. A do tego po zgrzewce coli albo innego Sprite. I jakos nikogo to nie bulwersuje.
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 5 Lip 2007, 1:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zyzak - chyba nie czytałeś tych postów od początku. Z jakiej racji oskarżasz kogoś o kradzież?

Wyraźnie Asia udowodniła, że daje ze swojego, a więc wolno Jej. Na Islandii jest jeszcze wolność człowieka i Asia może wyjąć portfel i dać cos komuś. Tak samo może dać swoje jedzenie.
A nawet (o ile szef wyraźnie nei zabronił), może w granicach normy dawać trochę większe porcje niektórym klientom. Jeśli tylko ktoś ma dobrze zapamiętać tę restaurację to zawsze warto dawać miłym klientom trochę więcej. Często to się praktukuje w dobrych restauracjach, które chcą by miły i kulturalny gość do nich wrócił.


Według twoich definicji Ty Filipie jesteś wielokrotnym złodziejem, bo przez Ciebie wielu ludzi "traci". Okradasz ich!! Więc jako ujawniony przykład złodziejstwa, proszę Cię byś może nie wypowiadał się więcej w tym temacie... Dodatkowo stosując twoją "logikę" można dojść do wniosku, że jesteś też mordercą. Ciemny typ z Ciebie Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 5 Lip 2007, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fanka_franka napisa:
Cytat:
dlaczego????

dlaczego dorzucilabym frytke znajomemu Islandczykowi, czy dlaczego czekam na licz??



dlaczego dorzucilabys frytkę znajomemu Islandczykowi a Polakowi nie ?

Czym ze sobie zasluzyli na takie gesty z Twojej strony Islandczyczy a czym Polacy ???
Powrt do gry
fanka_franka

Doczy: 25 Lip 2006
Posty: 141
Skd: Kópavogur
PostWysany: 5 Lip 2007, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytaj uwaznie co napisalam:

Cytat:
A ja bym predzej dorzucila frytke znajomemu Islandczykowi, niz Polakowi tylko dlatego, ze jest Polakiem

.
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 5 Lip 2007, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fanka_franka napisa:
Przeczytaj uwaznie co napisalam:

Cytat:
A ja bym predzej dorzucila frytke znajomemu Islandczykowi, niz Polakowi tylko dlatego, ze jest Polakiem

.


No, ale ja pytalem czym Sobie Islandczycy zasluzyli na to a czym Polacy ?
Powrt do gry
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 5 Lip 2007, 16:24    Temat postu: he Odpowiedz z cytatem

Bo znajomy islandczyk a nieznajomy polak lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 6 Lip 2007, 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
Odżajer Egzegeta napisa:
Po pierwsze: pracodawca nie traci a co najwyżej nie zyskuje (to DUŻA różnica).


Jesli nie zyskuje to traci - zadnej roznicy nie ma. Przedsiebiorstwo musi zarabiac na siebie. Wg Twojego toku rozumowania restauracja, bar itd moze sprzedawac wszystko "po kosztach" i straty nie bedzie no i zysku przy tym tez nie. Ale temat uwazam za zakonczony - dla mnie to KRADZIEZ!!! Wink


W którym momencie przedsiębiorstwo traci??? Tak mogła napisać wyłącznie osoba, która o handlu ma zielonego pojęcia. Wręcz przeciwnie generuje zysk. Osoby, nazwijmy to, obdarowane większą porcją wrócą do tej restauracji i jeszcze sprowadzą znajomych. W handlu nie liczy się jednorazowy zysk ale duży obrót.
A nazwanie kradzieżą takiego postępowania można traktować jedynie jako grubą pomyłką. Ja użyłbym na takie postępowanie jedynego słusznego słowa - promocja. Przecież wiadomo, że w momencie kiedy liczba Polaków korzystających z usług tej restauracji wzrośnie skończy się traktowanie ich ulgowo.

P.S. Po raz kolejny Filip79 zadziwił mnie swoimi postami. Moja rada: troszkę luzu, mniej kompleksów, więcej uśmiechu. Nie bądź bardziej papieski od papieża.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 6 Lip 2007, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tely napisa:
Ja użyłbym na takie postępowanie jedynego słusznego słowa - promocja..


Przepraszam, mialem sie nie odzywac juz na ten temat ale skoro moja skromna osoba jest tutaj przytaczana to pozwole sobie napisac. O sposobach promocji to decyduja Wlascicilele ( szef, kierownik itd). I tak sie dowiedzialem ze promocja to inne okreslenie kradziezy. Tely powinienes zmienic nick na Dulski.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Lip 2007, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba Filip jest sfrustrowany, moze nikt mu nie dal nigdy 6ciu frytek extra i nie wie jak to fajnie i milo..

dac mu fryyyytkeeeeee cisza

tylko nie ow ze bys nie zjadl bo KRADZIONA ..

lol_na
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Lip 2007, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
Przepraszam, mialem sie nie odzywac juz na ten temat ale skoro moja skromna osoba jest tutaj przytaczana to pozwole sobie napisac. O sposobach promocji to decyduja Wlascicilele ( szef, kierownik itd). I tak sie dowiedzialem ze promocja to inne okreslenie kradziezy.
Czyli jeśli kupię 30 porcji frytek, wyjdę przed jakąś restaurację (nie moją, cudzą) i zacznę częstować ludzi, mówiąc, że takie dobre jedzenie jest w restauracji przy której prowadze akcję, to jeśli robię to bez wiedzy właściciela restauracji to jestem złodziejem??

Asia może prowadzić promocję cudzej firmy, jesli robi to na swój koszt.
A z tej historii wynika, że właśnie tak się dzieje. Więc nikogo nie okrada, chyba, że siebie.

Twoje rozumowanie można by sprowadzić do jeszcze jednego absurdu. Gdyby pracownik starał się w robocie bardziej niż szef mu każe, przez co byłby bardziej zmęczony i w końcu by zachorował lub nawet umarł. To Ty śmiało nazwałbyś człowieka złodziejem.

Filipie, oprócz słowa "złodziej" jest jeszcze wiele innych. Sprawdź w słowniku. Gdyby szef czegos zabronił, a pracownik by to robił, to można to nazwać niesubordynacją, a nie kradzieżą, szczególnie, że nie na każdej niesubordynacji pracodawca traci.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 8 Lip 2007, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer, wydaje mi się, że Filip79 należy do niereformowalnej grupy ludzi przekonanych o własnej doskonałości.

Chciałbym zobaczyć go w momencie kiedy "obdarowany" w restauracji większą porcją wyzywa kelnera od złodzieji.

W swoim poście zasugerował mi zmianę nicka na "Dulski", nie wiem kto powinien zmienić, ale na pewno ja.
Nie jestem zakłamany, gdybym dostał większą porcję byłbym zachwycony obsługą i następnym razem wróciłbym z kolegami.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 8 Lip 2007, 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tely z OE nie rozumiecie jednego o czyms juz wczesniej pisalem, o sposobach promocji decyduje kierownik, wlasciciel. Tely powinienes kupowac produkty z rodzaju: 30% free, 3 paczka gratis, 4 w cenie 3, na pewno bedziesz zachwycony
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 8 Lip 2007, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
Tely z OE nie rozumiecie jednego o czyms juz wczesniej pisalem, o sposobach promocji decyduje kierownik, wlasciciel.
FilipieR79, nie mamy co rozumieć, bo to nie prawda. Ja mogę zadecydowac by promować cudzy biznes i co mi zrobisz?
Zanim napiszesz coś głupiego to pomyśl, a przede wszystkim czytaj to co ludzie piszą.
Jeszcze raz powtarzam: każdy ma prawo za swoje prywatne pieniądze promować obcą lub znajomą firmę. I właściciel nie musi o tym wiedzieć. Taka jest wolność działalności człowieka, że może komuś robić prezent w postaci promocji. I nawet jesli właścicielowi się to nie podoba to jego problem.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 8 Lip 2007, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
Tely powinienes kupowac produkty z rodzaju: 30% free, 3 paczka gratis, 4 w cenie 3, na pewno bedziesz zachwycony


Może jestem niekumaty ale "co poeta chciał przez to powiedzieć"???

Skoro z uporem maniaka sprowadzasz sprawę do absurdu więc idźmy dalej.
Jako praworządny obywatel powinieneś natychmiast zawiadomć o tej kradzieży prokuraturę, co ja piszę- kradzieży- o malwersacji. Islandzkie organy ścigania z pewnością natychmiast wystąpią z europejskim nakazem aresztowania, ponieważ dochodzi tu duża szkodliwość społeczna czynu (malwersant opisuje zdarzenie na forum internetowym, demoralizując innych). Prokuratura we Wrocławiu natychmiast wyda administratorowi iceland.pl nakaz udostępnienia IP Malwersanta. I dostanie on za swoje.

A tak poważnie, opanuj się i przyznaj do tego że zabrnąłeś w ślepą uliczkę.
Powtarzam "nie bądź bardziej papieski od papieża"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 8 Lip 2007, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat z postu Filipa79 dotyczącym papierosów:
e tam ja ostatnio 3 kartony i pare litrow ( wiecej juz mi sie w podreczny nie zmiescilo) w bezclowce w Oslo kupilem i przewizolem bez problemu, najbardziej sprawdzaja tych co z Londynu i z Amsterdamu przylatuja.Koniec cytatu.

I kto jest Dulski mój Ty praworządny kolego???. Okradłeś państwo islandzkie z należnego cła.
Ludzie może Ci to wybaczą ale historia nigdy.
Wniosek: nie sądzcie a nie będziecie sądzeni.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 8 Lip 2007, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ja napisalem ze jestem swiety? Nie, nie jestem. Daleko tez mi do papieza ktorego nagminnie przytaczasz bo za bardzo wierzacy nie jestem. Tak na marginesie a propos wiary polecam Ci jak i a moze przede wszystkim wierzacemu OE do przeczytania ksiazke "Bog urojony" Dawkinsa,
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 8 Lip 2007, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
A czy ja napisalem ze jestem swiety? Nie, nie jestem. Daleko tez mi do papieza ktorego nagminnie przytaczasz bo za bardzo wierzacy nie jestem. Tak na marginesie a propos wiary polecam Ci jak i a moze przede wszystkim wierzacemu OE do przeczytania ksiazke "Bog urojony" Dawkinsa,


Popłakałem się ze śmiechu lol lol lol .Wybacz . Ty poprostu nie rozumiesz co ja piszę, nie wiesz co to metafora i nie umiesz interpretować przysłów. Kończę dyskusję z tobą. Powodzenia w życiu. Obiecuję Ci solennie nigdy już z Tobą nie polemizować. Możesz odpisać na ten post ale nie oczekuj riposty.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 8 Lip 2007, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
ATak na marginesie a propos wiary polecam Ci jak i a moze przede wszystkim wierzacemu OE do przeczytania ksiazke "Bog urojony" Dawkinsa,
Co rozumiesz pod pojęciem "wierzącemu OE"?
Każdy jest wierzący, Ty również. Tylko każdy wierzy w coś innego. Jeśli pod słowem "wierzący" masz na myśli katolika, chrześcijanina czy muzułmanian, to ja takim wierzącym nie jestem Smile

Co do książki, to jej tytuł zdradza, że autor w boga nie wierzy. Jednak każde udowadnianie, że boga nie ma jest z gruntu bezsensowne, gdyż nauka niewyklucza żadnej możliwości, a co najwyżej mówi co jest bardziej lub mniej prawdopodobne.
Już sama wiara w boga może być uznana za rodzaj dowodu na istnienie boga. Bo gdyby boga nie było to po co ludzie by w niego wierzyli? Oczywiście znam teorie mówiące, że ludzie wymyslili sobie boga, by im było lepiej. Ale to tylko teoria. Prawdy nie znamy.

Ale chyba uciekamy coraz bardziej w off-topik. Długie wątki o religii są w off-topiku i tam można kontynuować dyskusję o świętości lub jej braku.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron