reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zaświadczenie lekarskie -pytanie ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 5 Lis 2005, 10:30    Temat postu: Zaświadczenie lekarskie -pytanie ? Odpowiedz z cytatem

.c

Ostatnio zmieniony przez CHRISTCRUSHER dnia 25 Mar 2014, 1:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Davidson
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 07 Paź 2005
Posty: 42
Skąd: GorzĂłw Wlkp. / 1.12.05. Akranes
PostWysłany: 5 Lis 2005, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaświadczenie o niekaralności jest chyba już niepotrzebne - moje dokumenty są już w "państwowej machinie" ma Islandii i nikt czegoś takowego nie wymagał...

Zresztą dostałeś dokumenty, to chyba wiesz, że w drukach dla Immigration jest tylko pole na oświadczenie....

Co do zaświadczenia to traktuj sprawę jak w Polsce - jak chesz iść do pracy, to idziesz do Przychodni Medycyny Pracy lub do lekarza, który ma takie uprawnienia i odp. pieczątkę...

Lekarz rodzinny to jest raczej do wystawiania recept niĹź do takiego orzecznictwa..

Pzdr,

D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 5 Lis 2005, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.c

Ostatnio zmieniony przez CHRISTCRUSHER dnia 25 Mar 2014, 1:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
cleaner
Gość
PostWysłany: 5 Lis 2005, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie we wtorek zrobiłem badania lekarskie - zdolnosć do pracy i to wszystko w dwa dni Very Happy Musisz znaleść przychodnię w której przyjmuje
lekarz medycyny pracy i zrobic stndartowe badania czyli krew + mocz , pózniej cisnienie , "osłuchanie" przez lekarza - otzrymujesz druk zdolności. Nie potrzebujesz zadnego skierowania a koszt to 17,00 PLN-ów
analizy + 25,00 PLN wizyta u lekarza i zaswiadczenie .
I to tyle !
zyczę powodzenia

cleaner
Powrót do góry
Patrycja

Dołączył: 21 Kwi 2004
Posty: 77
Skąd: Islandia-Akranes
PostWysłany: 12 Lis 2005, 19:41    Temat postu: no..... Odpowiedz z cytatem

Zaswiadczenie o niekaralnosci byc musi i to do tego przetlumaczone na jezyk angielski u tlumacza przysieglego.Radze zrobic kilka kopii (emigracyjny gubi dokumenty!!!) i pojsc z kopiami do notariusza ,zeby poswiadczyl zgodnosc z oryginalem.Jezli nie dostarczysz takowego zaswiadczenia sprawa bedzie sie przeciagac....
Kv
Patrycja
_________________
gatta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Patrycja

Dołączył: 21 Kwi 2004
Posty: 77
Skąd: Islandia-Akranes
PostWysłany: 12 Lis 2005, 19:44    Temat postu: Jeszcze jdeno... Odpowiedz z cytatem

I tak zanim wystawia zezwolenie na prace to bedziesz musial isc do lekarza w Islandii,ktory zobi probe tuberkulinowa i wszystkie mozliwe badania krwi.Wizyta 700 koron,badanie krwi 1000.
I jest to na pewno aktualne.Do tego papier ,ze jestes zdrowy dostaniesz po tygodniu....bo tyle sie czeka na wyniki,np na test na AIDS....papier od lekarza ze ktory bedziesz musial zaplacic 4000 tys koron.No chyba,ze Twoja firma zaplaci Ci za to cale zamieszanie z lekarzem.
Kv
Patrycja
_________________
gatta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 13 Lis 2005, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.c

Ostatnio zmieniony przez CHRISTCRUSHER dnia 25 Mar 2014, 2:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 13 Lis 2005, 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.c

Ostatnio zmieniony przez CHRISTCRUSHER dnia 25 Mar 2014, 2:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Patrycja

Dołączył: 21 Kwi 2004
Posty: 77
Skąd: Islandia-Akranes
PostWysłany: 13 Lis 2005, 10:42    Temat postu: uuuuu..... Odpowiedz z cytatem

Dla ulatwienia dodam,ze robia to w kazdym szpitalu.
Kv
Patrycja
_________________
gatta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Lis 2005, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szczepionka przeciw gruzlicy...


Nie szczepionka tylko prĂłba tuberkulinowa!!!
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yiraki
Gość
PostWysłany: 20 Lis 2005, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

usunięto
Powrót do góry
gocha239
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 76
PostWysłany: 24 Wrz 2010, 15:11    Temat postu: lekarskie zwolnienie Odpowiedz z cytatem

Mma pytanko dotyczące zwolnienia lekarskiego Jeżeli firma pracuję w sobote czy należy mi tak samo platny ten dzien. jak normalny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aszkim

Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 40
PostWysłany: 15 Paź 2010, 18:16    Temat postu: Re: lekarskie zwolnienie Odpowiedz z cytatem

gocha239 napisał:
Mma pytanko dotyczące zwolnienia lekarskiego Jeżeli firma pracuję w sobote czy należy mi tak samo platny ten dzien. jak normalny.

wydaje mi sie ze same nadgodziny powinny byc naliczne. bynajmniej tak jest u mnie w peacy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luki14

Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 5
PostWysłany: 11 Lut 2011, 21:24    Temat postu: zmiana etatu na 50% Odpowiedz z cytatem

Witam!Jeśli ktos z Was spotkał się z takim problemem bardzo prosze o porade.Pracuję w firmie na 100% etatu,w tej chwili jestem na zwolnieniu lekarskim i po jego zakończeniu lekarz da mi zaświadczenie,że przez jakiś czas moge pracowac tylko na 50% etatu.Może wie ktoś czy w związku z tym pracodawca musi mi dac wypowiedzenie mojej umowy,która opiewa na 100%,czy mogę pracowac dalej na tej umowie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
@ni@

Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWysłany: 11 Lut 2011, 23:04    Temat postu: Re: zmiana etatu na 50% Odpowiedz z cytatem

luki14 napisał:
Witam!Jeśli ktos z Was spotkał się z takim problemem bardzo prosze o porade.Pracuję w firmie na 100% etatu,w tej chwili jestem na zwolnieniu lekarskim i po jego zakończeniu lekarz da mi zaświadczenie,że przez jakiś czas moge pracowac tylko na 50% etatu.Może wie ktoś czy w związku z tym pracodawca musi mi dac wypowiedzenie mojej umowy,która opiewa na 100%,czy mogę pracowac dalej na tej umowie?


Mysle,ze wszystko powinno odbyc sie tak samo jak w przypadku kobiety w ciąży. Lekarz wystawia Ci zwolnienie na 50%,czyli masz chorobowe 50%,czyli w pierwszej kolejności zakład pracy powinien policzyc ile vejkurów masz do wykorzystania i tak długo ile ich jest zakład pracy placi 100% wypłaty. Później przejdziesz pod związki,które moga Ci dopłacac do wypłaty przez 6 miesiecy.
Dobrze by było żebyś sobie to potwierdził i miał pewność 100% Wink Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aniak

Dołączył: 23 Paź 2010
Posty: 8
PostWysłany: 20 Lut 2014, 9:39    Temat postu: Zwolnienie lekarskie Odpowiedz z cytatem

Witam pracodawca placil mi za zwolnie lekarskie przez miesiac,a jak ma sie sprawa gdyz otrzymalem na nastepny miesiac.Pytanie czy zwolnienie zaniesc pracodawcy lub do tutejszej kasy chorych? prosze o pomoc w tym temacie.Z gory dziekuje.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron