reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Wielka wyprawa z Polski po zorzę polarną
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AstroCD

Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 1
Skąd: ChorzĂłw
PostWysłany: 7 Mar 2014, 13:40    Temat postu: Wielka wyprawa z Polski po zorzę polarną Odpowiedz z cytatem

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Oddział w Katowicach, znajdujący się pod patronatem Polskiej Akademii Nauk, organizuje w dniach 24 marca do 1 kwietnia 2014 roku wyjątkową wyprawę naukową do Islandii, w celu profesjonalnej obserwacji i badania przepięknego zjawiska, jakim jest zorza polarna. Grupa dysponuje profesjonalnym, światowej klasy sprzętem i składa się z najbardziej doświadczonych w Polsce astronomów i astrofotografów, których publikacje cyklicznie pojawiają się w najważniejszych mediach z zakresu astronomii i nie tylko.
Wyprawa w składzie 13 osĂłb udaje się do miejscowości Kirkjubæjarklaustur w południowej części Islandii, gdzie w odpowiednich warunkach będzie pogłębiać wiedzę na temat powstawania przepięknego zjawiska zorzy polarnej (Aurora Borealis).
Grupę wyjazdową stanowią członkowie Katowickiego i Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa MiłośnikĂłw Astronomii. WśrĂłd nich znajdziemy m.in. takie nazwiska jak prof. zw. dr hab. Bogdan Dembiński, Jerzy Krug – znany zawodowy fotograf, Marek Substyk – autor publikacji z zakresu astronomii ogĂłlnej. Od strony naukowej patronat naukowy objęło Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Chorzowie.
Zapraszamy do odwiedzin specjalnej strony umieszczonej na Facebook'u pod profilem "Islandia 2014". Znajdziemy tam informacje o samej Islandii jak i z przygotowań do wyprawy. W trakcie jej trwania będzie tam można obserwować wszystkie wspomniane wcześniej piękne zjawiska na żywo.
Uczestnicy zamierzają prowadzić bardzo obszerną relację na oficjalnej stronie https://www.facebook.com/islandia2014, gdzie ukażą się niesamowite autorskie nagrania, relacje wideo na żywo i zdjęcia. Również dla zainteresowanych pod adresem http://www.aurora-expedition.astrocd.pl będzie można śledzić niezależną relację z przygotowań i samej wyprawy.

Od strony naukowej patronat naukowy objęło Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Chorzowie,
patronat medialny:
– Telewizja Silesia (TVS);
– dwumiesięcznik Urania-Postępy Astronomii;
– islandzki portal informacyjny Iceland News Polska;
Patronat honorowy objął Jacek Guzy – Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie.
Wśród sponsorów znalazły się takie firmy jak: HTS Katowice Sp. z o.o. i Wydawnictwo AstroCD.
Współpraca z projektem: Facebook, PolakPotrafi.pl (Crowdfunding), Thunderclap.it (Crowdspeaking), ScopeDome – Przemysław RudĹş (autor muzyki), Karol WĂłjcicki (Centrum Nauki Kopernik, Discovery Channel), Bla Bla Car, wyprawybusem.pl,

Misja Iceland - Northen Light nie jest pierwszą wyprawą tego typu pod auspicjami PTMA. W styczniu 2013 roku odbyła się wyprawa do Tromsø (Samyang Aurora Expedition), znajdujące się ponad kołem podbieguno-wym. Wyjazd choć duĹźo skromniejszy, miał podobny charakter i wyznaczył dodatkowy kierunek działalności towarzystwa. Głównym sponsorem wyprawy była firma Delta z Krakowa, dystrybutor obiektywĂłw fotograficznych firmy Samyang. Relacja z tego wyjazdu dostępna była w 3 numerze Uranii – PostępĂłw Astro-nomii, a jej kopie zamieszczono na pod adresem http://www.astrocd.pl/pliki/pdf/zorza_2013.pdf
W przyszłości PTMA planuje też kolejne wyprawy, jak: Spitsbergern 2015 (całkowite zaćmienie Słońca), Teneryfa 2016 (wyjazd obserwacyjny), USA 2017 (całkowite zaćmienie Słońca).

Oficjalna strona na Facebooku: http://www.facebook.com/islandia2014

Zapraszamy serdecznie do polubienia naszej strony na FB i uczestniczenia w tym wydarzeniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gregorz111

Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 2
PostWysłany: 10 Lip 2014, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo szkoda, że to przegapiłem, zorza polarna ti najpiękniejsze zjawisko w przyrodzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 10 Lip 2014, 17:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo szkoda, ze jestes taki głupi, bardzo szkoda tez, ze szukasz tu jeleni
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aniva

Dołączył: 23 Lip 2014
Posty: 1
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 23 Lip 2014, 14:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super byłoby zobaczyć na żywo zorzę polarną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 23 Lip 2014, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniva napisał:
Super byłoby zobaczyć na żywo zorzę polarną.


Super wygląda tylko na zdjęciach, na żywo to byleco Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
barbarka69

Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 12
PostWysłany: 24 Gru 2014, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gisli74 napisał:
aniva napisał:
Super byłoby zobaczyć na żywo zorzę polarną.


Super wygląda tylko na zdjęciach, na żywo to byleco Very Happy






Zgadzam się z Tobą w 100 procentach. Nic szczególnego. A jechać już taki kawał drogi, żeby to zobaczyć to już przesada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 24 Gru 2014, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moim zdaniem to wszystko zalezy gdzie sie oglada i przede wszystkim jak intensywna jest zorza.
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 25 Gru 2014, 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WielkiBialyKrolik napisał:
A moim zdaniem to wszystko zalezy gdzie sie oglada i przede wszystkim jak intensywna jest zorza.

Ano właśnie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jar

Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skąd: Lublin
PostWysłany: 27 Gru 2014, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WielkiBialyKrolik napisał:
A moim zdaniem to wszystko zalezy gdzie sie oglada i przede wszystkim jak intensywna jest zorza.


Rzekłaś!
Tak jest istotnie. Od siebie dodam, że jedną z naj- lub w ogóle najbardziej intensywną widziałem -po raz pierwszy z resztą- w... Polsce (sic!). W listopadzie 2003, było to niesamowite, kolorowe dynamiczne zjawisko, zupełny odlot. Drugą z kolei właśnie na Islandii. Ta dla odmiany była wizualnie szara i delikatna, udająca skutecznie pasmo cirrusów. Dosłownie wziąłem ją za chmury. "Obudziły" mnie dopiero wrzaski czeskiego turysty, który nagle wyskoczył z basenu i dziko biegał boso po lodowatej trawie kempingu z palcem wycelowanym w niebo lol
Potem jeździłem jeszcze kilka razy na północ Skandynawii (Szwecja i raz Norwegia) oglądać to zjawisko. Rozrzut niesamowity -od ledwo widocznych szarych statycznych "włókien" na niebie, po kolorowe ruchliwe show. Chociaż na podstawie tej skromnej statystycznie próby stwierdzam, że fioleciki a czerwienie pojawiają się dość rzadko.
Pozdrawiam
-J.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Barbie
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY za spamowanie
Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 20
PostWysłany: 20 Sty 2015, 9:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się bardzo podobała zorza, jaka miałam kiedyś okazję oglądać w Norwegii. Pojechaliśmy tam jeszcze z Polski na wycieczkę objazdową z biurem AviaTourTravel. Niby w programie było, że można będzie zobaczyć zorzę, ale z zaznaczeniem, że wszystko będzie zależeć od pogody. Mimo wszystko się udało, bo warunki atmosferyczne były odpowiednie. Wyglądało to prawie jak na zdjęciach, naprawdę wiele barw i bardzo mi się podobało. Nawet miała zrobione zdjęcia, ale oczywiście gdzieś przepadły razem z kartą sd. A szkoda, bo miałabym pamiątkę po pierwszej widzianej zorzy polarnej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DELETED
Gość
PostWysłany: 1 Lut 2015, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DELETED
Powrót do góry
pancia32

Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 2
PostWysłany: 28 Lut 2015, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TeĹź jestem ciekawa jaki koszt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tadzik34

Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 2
PostWysłany: 2 Mar 2015, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również chętnie bym się wybrał na taką wyprawę. Niezapomniana przygoda! Muszę tylko zgromadzić fundusze Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mamik

Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: Lublin
PostWysłany: 4 Mar 2015, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wychodzimy z zony komfotu jeeeeej Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
beatka7

Dołączył: 09 Mar 2015
Posty: 4
Skąd: PiotrkĂłw Tryb.
PostWysłany: 9 Mar 2015, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja bym mimo wszystko chciała to obejrzeć na własne oczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
estrada

Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 5
PostWysłany: 20 Kwi 2015, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecież byłą widoczna w Polsce w marcu albo kwietniu. Już sama nie pamiętam kiedy dokładnie.

Ładnie wygląda i ma w sobie coś magicznego. Miałam okazję oglądać ją w Finlandii i bardzo mi się podobała. Wyszły z tego na prawdę wspaniałe zdjęcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
result
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY za spamowanie
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 24
PostWysłany: 13 Maj 2015, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ale tutaj u nas na wyspie są zdecydowanie lepsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olkaaa24

Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 5
PostWysłany: 21 Kwi 2016, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo bym chciała pozwiedzać Islandię, podobno piękny kraj, może we wrześniu mi się uda spełnić to marzenie, bo znalazłam ciekawą ofertę http://iceventure.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
martakaa

Dołączył: 05 Lip 2015
Posty: 6
PostWysłany: 22 Kwi 2016, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim ogromnym marzeniem jest zobaczyć zorzę polarną Smile
_________________
Moja ulubiona palarnia kawy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
olkaaa24

Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 5
PostWysłany: 26 Kwi 2016, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martakaa napisał:
Moim ogromnym marzeniem jest zobaczyć zorzę polarną Smile

To musi myć niesamowity widok Very Happy Zdecydowałam się i dokonałam ostatnich formalności z http://iceventure.pl/ zdam relacje po powrocie, czy są tak dobrą organizacją jak obiecują Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron