reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

NEWS 21 paĹşdziernika
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 23 Paź 2004, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No czuje, ze tez musze sie wlaczyc do tej rozmowy..
Oczywiscie wszystko zalezy od gustu i od tego czego ktos szuka w miescie. Dla mnie nie ma cudowniejszego stolecznego miasta niz ReykjavĂ­k. Oczywiscie nie mozna go porownywac np. z Paryzem. To zupelnie dwie rozne sprawy. Atmosfera stolicy Islandii jest bardzo specyficzna, trudno ja zdefiniowac ale kazdy, kto tam byl wie o co chodzi. I wlasnie ta atmosfera (do ktorej pasuje taka wlasnie architektura jaka jest, ktos powie ze buda, czy niezgrabne klocki ale to jest fajne wlasnie) powoduje, ze kocham ReykjavĂ­k. Paryz tez mozna sobie odwiedzic ale wedlug mnie to do ReykjavĂ­ku bedzie sie powracac a nie do Paryza.

Inna kwestia natomiast jest to, ze jesli juz rozpatrujemy same miejsca na Islandii, to wtedy nie powiem ze najbardziej lubie stolice. Na pewno beda to miejsca jeszcze bardziej odludne i piekniejsze krajobrazowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 23 Paź 2004, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisał:
objazd prowadzi przepiękną drogą i gdy mam wybór jadę tam.


Tym objazdem jechalam kilkanascie razy juz. Owszem piekne widoki. Jednak to ze zniesliby oplaty nie znaczyloby ze musi kazdy wybierac krotsza droge. Jak sie komus spieszy, a bywalo tez tak w naszym przypadku pare razy, to wybralby szybsza trase, a jak nie to pojedzie napawac sie widokami.
Mogli zrobic most a nie tunel to przynajmniej byloby dwa w jednym:) - krótko i pięknie. Nawet jesli ta opłata mialaby juz zostac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 24 Paź 2004, 3:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisał:
- krótko i pięknie.

I kto to napisał ? Główny Islandiofil Polski aż się wierzyć nie chce. lol lol lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 24 Paź 2004, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedzialam, ze tylko w przypadku kiedy komus sie spieszy dobrze byloby przejechac te trase krotko i przy okazji skorzystac z pieknych widokow. Czasem zeby dojechac do miejsc w ktorych sie nie bylo, trzeba pokonac odcinki drogi, ktore pokonywalo sie wiele razy, wiec warto chyba juz zrezygnowac po raz n-ty z tych samych widokow, zeby zobaczyc cos nowego. A poza tym, przeciez procz wyjazdow czysto dla przyjemnosci, czasem sa wyprawy, ktore bardziej nazwalabym praca a nie turystycznym wypadem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 24 Paź 2004, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem wiem i rozumiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
einar

Dołączył: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysłany: 25 Paź 2004, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisał:
I kto to napisał ? Główny Islandiofil Polski aż się wierzyć nie chce.

A właśnie dlatego, że ktoś jest Islandofilem może to napisać. Nie jest przypadkiem tak, że gdy kochasz jakieś miejsce to masz powody, żeby dostrzegać jego minusy... Nie jest chyba tak, że tylko antyisladofile mogą wygłaszać krytyczne opinie... A ja też bym wolał zamiast tunelu most. Tunele mają to do siebie, że właściwie wszędzie są identyczne. Mosty to wyzwanie dla konstruktorów, projektantów. Dawały by możliwość oglądania widoków ale też podziwiania samego projektu mostu. No ale niestety już za późno na takie rozważania. Choć miło by było gdyby przy następnym projekcie ktoś się zastanowił czy most nie będzie lepszym wyborem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 2 Lis 2004, 3:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisał:
Jak duşa jest róşnica w kilometrach i w czasie potrzebnym do objechania?


Tunel ma 7 km a objazd dokładnie 60. Czas potrzebny do objechania Hvalfjordur to ok. 30-40 min. Trzeba dodać sobie jeszcze czas na postoje by podziwiać widoczki :wink: W tunelu ani nic ciekawego ani nie wolno sie zatrzymywac Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron