reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Zdrada małżeńska i konflikt mężczyzna-kobieta
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 6 Sie 2007, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Mjkl

Probowales go przyzadzic w maselku czosnkowym? ;>
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Sie 2007, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisa:
Odzajerze w powodach rozwodowych zlamanie przysiegi malzenskiej(zebys nie mial problemow z interpretacja: przespanie sie kims innym oprocz malzonka) zazwyczaj przewaza wynik calej rozprawy i jasno okreslane jest jako ZDRADA, nie klamstewko, czy niedopowiedzenie.
Niestety, rozmowa z ludźmi, którzy swe prawdy życiowe czerpią z kodeksów prawnych, jest bardzo trudna.
Znajdujecie jakiś fragmencik, by się go czepić w oparciu o jakieś pseudoautorytety (takim są przepisy).
Nie rozmawiacie o tym samym co ja. Wymykacie się tej dyskusji. tocząc ją na pokrewne tematy, byle tylko do Was należało ostatnie słowo.

Czy ja szukam poklasku czy nie to nie istotne. Czy zdradzam czy nie też istotnie nie jest. Ale oczywiście, gdy brak argumentów, to zawsze można ośmieszać autora kontrowersyjnej (ale trudnej do obalenia) tezy.
Pozdrawiam i życzę udanego życia wśród podobnych ludzi.

Nie chce mi się już komentować off-topików.
Chcecie pisać o mnie, to idźcie do innych wątków. Chcecie pisać o tym czym jest zdrada, to podawajcie jakieś argumenty logiczne. Ponieważ ja na samym początku dyskusji wykluczyłem zwyczaje i stereotypy (a więc i prawo), więc dyskutujemy WYŁĄCZNIE na poziomie logiki.
Zastanawiamy się na psychiką ludzką, nad istotą człowieczeństwa i roli w niej różnych popędów.
Jeśli ktoś ma coś ciekawego do dodania w tym względzie, to chętnie wysłucham. Być może gdzieś w moim rozumowaniu jest błąd. Chętnie się o tym dowiem od osoby, która potrafi rzeczowo dyskutować bez ucieczek na inne pola.

Brakuje jeszcze, by ktoś zanegował moje tezy na podstawie tego co mu kosmici przesłali w tajnej transmisji....
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 6 Sie 2007, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach ten stereotypowy regulamin forum...język Spokojnie Odzajerze, nie musisz sie unosic. Nijak z Toba dyskutowac, bo pokretnie interpretujesz fakty.
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Sie 2007, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisa:
Spokojnie Odzajerze, nie musisz sie unosic. Nijak z Toba dyskutowac, bo pokretnie interpretujesz fakty.
Ja się nie unoszę. Jestem spokojny. Jestem tylko zmartwiony, że ludzie gdy nie mogą podjąć rękawicy rzuconej przez tak marnego inteligentna jak ja, to zaczynają krążyć wokół tematu i wyszukują co smaczniejsze kęski i żywią się tymi szczególikami zamiast patrzeć na całość zagadnienia.

Jeśli ktoś sobie żartuje, to ja się nie obrażam, ale żart musi być podany w takiej formie, by było wiadomo, że to żart, a nie próba zdyskredytowania rozmówcy.
Gdyby mjkl wspominał o wannie wtedy, gdy przyznaje mi rację, to byłby to wesoły element dyskusji. Gdy natomiast używa tego, by wykorzystać powszechne skojarzenie tej tezy jako absurdalnej, to jest to działanie nie godne inteligentnego rozmówcy.
To tak jakby w czasie przed Kopernikiem wysmiewać się z kogoś, kto twierdzi, że Ziemia jest kulą, tylko dlatego, że w powszechnym mniemaniu takie stwierdzenie było śmieszne.
Mjkl umie więc tak manipulować opinią publiczną, by wyśmiać rozmówcę, nawet, gdy ten ma rację.
W mediach króluje ten typ "dyskusji". Dzięki takim trikom, redaktor mówi niby prawdę, lub puszcza tylko niewinny żarcik, ale u widzów powstaje wrażenie, że rozmówca został wyśmiany, a więc nie jest wiarygodny.
Ewentualnie jest to sposób na rozzłoszczenie rozmówcy, bo rozmówca zdenerwowany też jest mało wiarygodny.
Tak czy owak prześmiewca osiąga swój cel - niszczy przeciwnika.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 7 Sie 2007, 8:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie niszcze, nie szukam tez poklasku jakiegos ;] wrazenie jakie wywoluje zalezy raczej od podejscia rozmowcy do tego co napisalem... nie spinaj sie tak & z przymruzeniem oka potraktuj wypowiedzi moje. btw jak bedziesz w rvk zapraszam na piwo! albo 2! czy lampke wina co by trzezwosc umyslu rozjasnic ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 8 Sie 2007, 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
nie niszcze, nie szukam tez poklasku jakiegos
Czasem ludzie, którzy ogólnie są dobrzy, niechcący robią coś złego.
Mogą sobie nie zdawać sprawy, że ich podświadomość za wszelką cenę chce wygrać. Trudno to kontrolować, szczególnie, gdy nadarza się fajna okazja do napisania żartu.
Tylko, że trzeba to umieć kontrolować, a każdy żart tak formułować, by nie był rozumiany jako podstępny quasiargument w dyskusji.


Cytat:
wrazenie jakie wywoluje zalezy raczej od podejscia rozmowcy do tego co napisalem
Zgadza się. I musisz to brać pod uwagę.
Jeśli ktoś napisze do Ciebie "ty idioto i złodzieju" bez żadnego komentarza, to będziesz uważał go za chama. A może on zacytował może jakiś kultowy cytat z filmu Gwiezdne Wojny, ale akurat Ty nie lubisz tych filmów i tego cytatu nie znasz...
Dlatego warto dawać komentarze... Smile

Cytat:
nie spinaj sie tak & z przymruzeniem oka potraktuj wypowiedzi moje.
Widzisz, ja się nie spinam. Staram się zawsze doszukać dobra w każdym człowieku. Ale czasem to nie "dobro", ale podświadomość bierze górę i niechcąco psujesz jakąś dyskusję.
Bo spinać się nie będę ja, tylko inni czytelnicy, którzy wezmą twój żart za argument przeciwko mym kontrowersyjnym tezom.
Łatwo jest dowodzić, że 2+2=4, bo to wszyscy znają. Gdybym dowodził, że 2+2=54,2902 to wtedy musiałbym używać zaawansowanej matematyki, a ci którzy by tej matematyki nie rozumieli, podświadomie szukaliby innego haka na mnie.
Wtedy poboczni widzowie odnieśli by wrażenie, że moje tezy zostały obalone.
W ten sposób więc udowadniasz inteligencję i poczucie humoru, ale narażasz pewne idee na przegraną.
Są tezy, które z powodu wychowania, kultury, wygody i przyzwyczajeń, większość ludzi zaakceptowała. Trudno im teraz pogodzić się z tym, że to w co wierzyli to była prymitywna układanka.
Ten opór rodzi właśnie ironię i sarkazm. Umiejętność posługiwania się tą bronią świadczy o inteligencji. A inteligentny człowiek bardzo chce się pochwalić swym odkryciem ciekawego żartu.
Tak więc gdy wpadasz na ciekawe podsumowanie, które szydzi ze mnie lub moich idei, de facto nie kieruje Tobą zło, a tylko chęć pochwalenia się a może nawet chęć podzielenia się z innymi ciekawym i wesołym żartem.

Musisz jednak wiedzieć, że bierzesz odpowiedzialność za użycie takiej broni i oddanie jej na własność słabszym mózgom. Jeśli nie dajesz komentarza i pozostawiasz wnioski ludziom, to niestety niektórzy wyciągną złe wnioski - to mnie właśnie martwi. Neutral
Jesteś wynalazcą dynamitu, rozdajesz go ludziom, którzy mogą zrobić sobie lub innym krzywdę. Dlatego zawsze na dynamicie daj ostrzeżenie i uświadom obdarowanych dynamitem jakie może wyrządzić szkody Smile


Cytat:
jak bedziesz w rvk zapraszam na piwo! albo 2! czy lampke wina co by trzezwosc umyslu rozjasnic ;]
Chętnie postawię Ci piwo. A pewnie jeszcze nie raz będę w Reykjaviku Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 8 Sie 2007, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
robert007

Doczy: 17 Sie 2013
Posty: 103
Skd: Olsztyn , Kopavogur
PostWysany: 9 Kwi 2014, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat stary jak swiat zycie weryfikuje wszytko

Dla calej reszty zdradzanych zdradzajacych odpowiedz i powod w linku ponizej

http://www.youtube.com/watch?v=KaOEVHQoHzM
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron