reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 308, 309, 310 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 22 Lip 2014, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mialam, zdazylam urodzic przed wywolaniem, ale polozne ze szpitala tlumaczyly mi przez telefon, ze najpierw daje sie tabletke i powinny sie pojawic po tym pierwsze skurcze. Trzeba byc caly czas w szpitalu, mowily, ze mozna isc na przyklad na spacer zeby skrocic sobie czeanie, ale tylko wokol szpitala. Zwykle prowadzi to do porodu. Natomiast jezeli akcja sie przeciaga i po 2-3 godzinach od wziecia tabletki nic sie nie dzieje, albo zieje sie slabo, no to leca z zastrzykiem i wtedy juz wiadomo, akcja na calego.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Weronika87

Do潮czy: 31 Lip 2014
Posty: 11
PostWys砤ny: 31 Lip 2014, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewczyny,
Martwie sie jak zorganizuje sobie urlop macierzynski. Nie potrafie sama wypelnic tych dokumentow:-( wiem ze sa tez po angielsku ale tez nie daje rady. Znam dwa jezyki po trochu i to nie wystarcza w tak powaznej sprawie. Czy wiecie kto moze mi pomoc. Co mam zrobic?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Weronika87

Do潮czy: 31 Lip 2014
Posty: 11
PostWys砤ny: 31 Lip 2014, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobra.. Jakos sobie radze z tlumaczeniem i troche sie uspokoilam bo znalazlam na sczescie slownik do angielskiego ktorego dlugo nie uzywalam i gdzies sie zapodzial ale....... Tam jest napisane ze moge maksymalnie wpisac 90dni urlopu (3 miesiace) i pod spodem ze moge je powiekszyc o nastepne 90 dni.
TO GDZIE W TYM DOKUMENCIE ZAZNACZYC ZE CHCE SIE WZIAC URLOP NA 1ROK????????? Oczywiscie wiem ze wtedy bede dostawac grosze ale chce byc jak najdluzej z dzieckiem w domu. Gdzie to napisac ze nie 90dni + 90dni(180dni =6miesiecy) tylko az 360 dni?!!
Blagam pomozcie mi
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Karin.

Do潮czy: 25 Wrz 2008
Posty: 227
Sk眃: Wroc艂aw || Reykjavik
PostWys砤ny: 31 Lip 2014, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuj臋 poprostu isc do urzedu pracy i tam z t膮 kobit膮 z faedingarorlof wype艂nic to :-) ja ostatnio bylam i wszystko juz mam za艂atwione :-)
_________________
:-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Weronika87

Do潮czy: 31 Lip 2014
Posty: 11
PostWys砤ny: 31 Lip 2014, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie moge isc do Urzedu pracy bo bardzo daleko mieszkam (ponad 200km).Musze te dokumenty wyslac poczta bo nawet nie mam prawa jazdy zeby wziac wolne w pracy i pojechac. Jeszcze ktos kto chcialby mnie zawiezc musialby wziasc wolne w pracy.
Czy ktoras z Was dziewczyny orientuje sie w tych dokumentach i potrafi napisac mi w ktorej rubryce uwzglednic przedluzenie urlopu do 12miesiecy?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stokrotka28
Go舵
PostWys砤ny: 31 Lip 2014, 21:18    Temat postu: hey Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio tez bylam w urzedzie I ta pani mi pomogla.Ja urlopu biore tylko 5 miesiecy I ona mi to wpisala dlugopisem w 14 .Mysle ze tam powinnas wpisac😊
Powr髏 do g髍y
Weronika87

Do潮czy: 31 Lip 2014
Posty: 11
PostWys砤ny: 31 Lip 2014, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje:-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
miiii

Do潮czy: 21 Kwi 2014
Posty: 7
PostWys砤ny: 31 Lip 2014, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Weronika87 napisa:
Nie moge isc do Urzedu pracy bo bardzo daleko mieszkam (ponad 200km).Musze te dokumenty wyslac poczta bo nawet nie mam prawa jazdy zeby wziac wolne w pracy i pojechac. Jeszcze ktos kto chcialby mnie zawiezc musialby wziasc wolne w pracy.
Czy ktoras z Was dziewczyny orientuje sie w tych dokumentach i potrafi napisac mi w ktorej rubryce uwzglednic przedluzenie urlopu do 12miesiecy?
http://www.faedingarorlof.is/files/Tilkynning%20um%20fæðingarorlof_1697019834.doc numer 13 i 14 tam wpisujesz od kiedy do kiedy bierzesz wolne w pracy np .tak jak ja od 10.10.2014 do 10. 11. 2015
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
amorfivell

Do潮czy: 05 Wrz 2011
Posty: 52
PostWys砤ny: 1 Sie 2014, 8:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny Smile
Mam do Was takie pytanie Smile Jestem na poczatku ciazy 9t bylismy juz i ginekologa ktory dal piapier do poloznej itd.
Posz艂am zapisac sie do poloznej nic konkretnego sie nie dowiedzialam tylko tyle ze polozna sama sie ze mna skontaktuje . zadzwonila na nastepny dzien wypytala o wszystko i wystawila termin pierwszej wizytu dopiero na koniec 13 tygodnia ... wczesniej kazala isc w 10-11 tygodniu do landspitali na usg ... ale nie podala mi zadje daty nic poprostu zebym ktoregos dnia poszla na badanie i tyle... Jak by艂o u Was?? dla mnie sie wydaje ze to polozna powinna umowic wizyte do szpitala na usg a jezeli nie to nie pojde z partyzanta tam w 10 tygodniu tylko musze sie chyba wpierw zapisac na wizyte ... co o tym wszystkim sadzicie ??
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Karin.

Do潮czy: 25 Wrz 2008
Posty: 227
Sk眃: Wroc艂aw || Reykjavik
PostWys砤ny: 1 Sie 2014, 9:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm mnie polozna tez z pocz膮tku przez telefon wypytala o wszystko ale fakt na 1sze usg ona mnie zapisala plus nawet pokaza艂a dok艂adnie gdzie to jest, kt贸re drzwi Smile zadzwo艅 do niej jeszcze raz i spytaj czy mog艂aby Ci臋 um贸wi膰Smile
_________________
:-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
amorfivell

Do潮czy: 05 Wrz 2011
Posty: 52
PostWys砤ny: 1 Sie 2014, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sama zadzwonilam dzisiaj do szpitala i sie mowila na usg Smile kolejki sa tragiczne pierwszy wolny termin to 28 sierpien ... ale c贸z musze czekac Smile
A moze macie jakis sposob na md艂osci oczywiscie wszystkie typu migdaly jedzenie przed wstaniem sucharkow imbir juz mam za soba i niestety nic nie dziala Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ba艂wanek

Do潮czy: 10 Wrz 2013
Posty: 33
PostWys砤ny: 1 Sie 2014, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w aptece sa takie dropsy na mdlosci dla cie偶arnych, podobno pomagaja. sama nie stosowa艂am bo praktycznie nie mia艂am md艂o艣ci ale slyszalam ze pomagaj膮. preggie pop. taka kobietka z brzuszkiem jest na obrazku. mozesz spr贸bowa膰. moze i tobie pomog膮 Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Weronika87

Do潮czy: 31 Lip 2014
Posty: 11
PostWys砤ny: 1 Sie 2014, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje:-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
amorfivell

Do潮czy: 05 Wrz 2011
Posty: 52
PostWys砤ny: 1 Sie 2014, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki napewno jutro pojde do apteki i kupie .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ASIA81
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 30 Pa 2007
Posty: 46
Sk眃: GRENSASVEGUR
PostWys砤ny: 2 Sie 2014, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na to usg powinna um贸wi膰 ci臋 po艂o偶na, w 10 tyg to zdecydowanie za wcze艣nie, ja by艂am w 11 tyg i prze艂o偶ono mi wizyt臋 na 12 tydz, aby mo偶na by艂o wszystko dok艂adnie zbada膰. Ja by艂am na pierwszej wizycie u po艂o偶nej w 10 tyg i to ona um贸wi艂a mnie na to badanie (wykonuje si臋 je miedzy 11 a 14 tyg).powodzenia
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ASIA81
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 30 Pa 2007
Posty: 46
Sk眃: GRENSASVEGUR
PostWys砤ny: 2 Sie 2014, 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny jestem w 36 tyg i zastanawiam si臋 czy zrobi膰 jeszcze usg, oczywi艣cie prywatnie, bo po艂o偶na nie widzi potrzeby....czy kt贸ra艣 z Was robi艂a tak dla pewno艣ci???? i jeszcze jedno jakie witaminy podawa艂y艣cie dzieciaczkom...w Polsce podaje si臋 D+K, a tu chyba tylko D....ja ju偶 nie pami臋tam, bo synka rodzi艂am 5 lat temu Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
amorfivell

Do潮czy: 05 Wrz 2011
Posty: 52
PostWys砤ny: 3 Sie 2014, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asia81 nasza polozna stwierdzila ze jestesmy w stanie sami sie umowic na wizyte ;/ juz mi sie jej nastawienie nie podoba ale coz ;0 u mnie bedzie koniec 12 tygodnia jak pojde na to usg wiec to bedzie najlepszy moment Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 3 Sie 2014, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amorfivell napisa:
Asia81 nasza polozna stwierdzila ze jestesmy w stanie sami sie umowic na wizyte ;/ juz mi sie jej nastawienie nie podoba ale coz ;0 u mnie bedzie koniec 12 tygodnia jak pojde na to usg wiec to bedzie najlepszy moment Smile


Masz prawo zmieni膰 po艂o偶n膮. Nikt nie powinien Ci z tego powodu robi膰 problem贸w, idziesz do przychodni i m贸wisz 偶e jeste艣 niezadowolona i chcesz zmieni膰 na inn膮.
Pro艣 te偶 ka偶dorazowo o badanie poziomu 偶elaza we krwi szczeg贸lnie je艣li masz niskie ci艣nienie i poziom cukru w moczu (takie papierki). Pozatym wiadomo waga i ci艣nienie standardowo i s艂uchanie serduszka Very Happy
Mnie moja po艂o偶na umawia艂a na USG czy do lekarza jak mia艂am problem z nerwem kulszowym i nie robi艂a problem贸w, doradza艂a, podawa艂a info o jodze, gimnastyce, akupunkturze itp.
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 3 Sie 2014, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ASIA81 napisa:
Dziewczyny jestem w 36 tyg i zastanawiam si臋 czy zrobi膰 jeszcze usg, oczywi艣cie prywatnie, bo po艂o偶na nie widzi potrzeby....czy kt贸ra艣 z Was robi艂a tak dla pewno艣ci???? i jeszcze jedno jakie witaminy podawa艂y艣cie dzieciaczkom...w Polsce podaje si臋 D+K, a tu chyba tylko D....ja ju偶 nie pami臋tam, bo synka rodzi艂am 5 lat temu Smile


witamin臋 K dostanie w zastrzyku po porodzie.
wit D podaje si臋 od 1 mc 偶ycia w kropelkach.
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Karin.

Do潮czy: 25 Wrz 2008
Posty: 227
Sk眃: Wroc艂aw || Reykjavik
PostWys砤ny: 4 Sie 2014, 0:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie,mnie po艂o偶na te偶 umawia na wszystko, o wszystkim informuje i naprawd臋 odpowiada na moje wszystkie pytania. My艣l臋,偶e powinna艣 zmieni膰 po艂o偶n膮, je艣li ma takie durne i olewawcze podej艣cie...
_________________
:-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 308, 309, 310 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 309 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron