reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Wymowienie z pracy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 27 Lis 2006, 17:25    Temat postu: Wymowienie z pracy Odpowiedz z cytatem

Moze sie ktos orientuje jak dlugie obowiazuje wypowiedzenie po przepracowaniu roku czasu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 27 Lis 2006, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli dobrze pamietam to miesiac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luiza

Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 151
PostWysłany: 28 Lis 2006, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zalezy tez od tego jakie stanowisko zajmujesz jesli jestes managerem to okres wypowiedzenia to 3 miesiace.jesle jest sie zwyklym pracownikiem to wystarczy miesiac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luiza

Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 151
PostWysłany: 28 Lis 2006, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zalezy tez od tego jakie stanowisko zajmujesz jesli jestes managerem to okres wypowiedzenia to 3 miesiace.jesle jest sie zwyklym pracownikiem to wystarczy miesiac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Navijka

Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 39
Skąd: 110 Rvk
PostWysłany: 28 Lis 2006, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zalezy to rowniez od rodzaju umowy o prace ktora podpisalas.
Jesli umowa jest na czas okreslony to okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiac, jesli zas jest to umowa na czas nieokreslony to 3 miesiace.

Przynajmniej tak jest w moim przypadku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 28 Lis 2006, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasady wypowiedzenia umowy o prace regulowane są przez porozumienia grupowe oraz Rozporządzenie Nr 19/1979.

ZASADY WYPOWIEDZENIA UMOWY O PRACĘ

Okres wypowiedzenia:
- Przez pierwsze 2 tygodnie wykonywania pracy bez zachowania okresu wypowiedzenia.
- Po przepracowaniu nieprzerwanie 2 tygodni u tego samego pracodawcy: 12 dni kalendarzowych
- Po przepracowaniu nieprzerwanie 3 miesięcy u tego samego pracodawcy: 1 miesiąc liczony od pierwszego dnia następnego miesiąca.
- Po przeprowadzeniu 3 lat u tego samego pracodawcy: 3 miesiące liczone od pierwszego dnia następnego miesiąca.

Pracownik może mieć w kontrakcie korzystniejszy okres wypowiedzenia.
Powrót do góry
thomase

Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 129
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Sty 2009, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a orientuje sie ktos czy jesli firma zwalnia pracownika ktory pracowal np 2 lata z malymi przerwami to czy nalezy mu sie jakas odrawa? czy tylko wypowiedzenie i baj baj?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 29 Sty 2009, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba tylko wypowiedzenie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thomase

Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 129
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Sty 2009, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha, dzieki karuta. Myslalem ,ze na Islandi jest tak jak chociazby w irlandii ale wychodzi na to, ze nie Smile


pozdrowka i dzieki raz jeszcze za info.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BOĹťENA/MAGDALENA

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31
Skąd: POLSKA/HAFNARFJORDOUR
PostWysłany: 23 Lis 2013, 18:33    Temat postu: wypowiedzenie z pracy Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie ? czy jeśli firma mnie zwalnia z przyczyn ekonomicznych i reorganizacji firmy mam prawo do odprawy finansowej miałam umowę na czas nieokreślony a pracowałam tam 8 miesiecy.
może ktoś miał taką sytuację i może mi podpowiedzieć.....
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piwo1234

Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 12
PostWysłany: 23 Lis 2013, 20:07    Temat postu: Re: wypowiedzenie z pracy Odpowiedz z cytatem

BOĹťENA/MAGDALENA napisał:
Witam mam pytanie ? czy jeśli firma mnie zwalnia z przyczyn ekonomicznych i reorganizacji firmy mam prawo do odprawy finansowej miałam umowę na czas nieokreślony a pracowałam tam 8 miesiecy.
może ktoś miał taką sytuację i może mi podpowiedzieć.....
pozdrawiam
Dobry wieczor,nie nalezy sie zadna odprawa finansowa,nie wiem dlaczego sie pytacie o odprawe,czegos takiego tutaj nie ma,no moze jak ktos pracuje w banku Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ziomex123-91

Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 59
PostWysłany: 19 Lut 2014, 19:35    Temat postu: zasilek Odpowiedz z cytatem

jak wyglada sprawa jesli chce odejsc z pracy bo jestem gnębiona przez pracowników, nie mam juz sily, moj pracodawca kompletnie nic z tym nie robi, chce zaczac prace gdzie indziej ale nie wiem ile czasu mi zajmie zanim znajde nowa prace, ale chcialabym sie sama zwolnic, pewnie bede musiala przepracowac jakis miesiac lub wiecej jeszcze , (no chyba ze da sie zwolnic z dnia na dzien,bez okresu wypowiedzenia?) ale chcialabym spytac jak to jest z zasilkiem w takiej sytuacji? na jakiej zasadzie musze zerwac kontrakt, tak zeby jak najszybciej dostac zasilek. ile sie czeka na taki zasilek i co trzeba zrobic zeby go w ogole dostac, i jaka to jest w ogole kwota, co kiedy znajde nowa prace np za pol roku, jak wtedy zalatwic formalnosci z rezygnacja z zasilku??
ale wpierw najwazniejsze dla mnie pytanie:
czy nalezy mi sie zasilek, jak tak to po jakim czasie i w jakiej kwocie, jak szef napisze na wypowiedzeniu ze to ja sama sie zwalniam? (czy on musi wtedypisac powod, lub ja przy skladaniu wniosku o zasielk czy to jest zbedne?)?

prosze o szybka odpowiedz bo juz nie wytrzymuje psychicznie, mam straszna depresje, potrzebuuje odciac sie od tej toksycznej pracy i atmosfery.
a w marcu mija mi 3 lata jak bede pracowac nieprzerwalnie u tego pracodawcy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anita1977pol

Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 2
PostWysłany: 11 Wrz 2014, 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie bedac 13miesiecy na islandii czy ja otrzymam zasilek dla syna czy ja musze to gdzie zglosic czytalam rozne opinie niewiem co mam robic w tej sytuacji syn chodzi do szkoly uczy sie ma 13 lat czy ten zasilek otrzymuje automatycznie czy musze to gdzies zglosic prosze o pmoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron