reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Praca w Reykjaviku a BARDZO MALE dzieci

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DJ

Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 38
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 11 Lis 2006, 17:14    Temat postu: Praca w Reykjaviku a BARDZO MALE dzieci Odpowiedz z cytatem

Witam forumowiczĂłw!
Kilka tygodni temu moja żona poleciała do Islandii, pracuje w Bonusie w Reykjaviku. Zastanawiamy się teraz, czy ja bym do niej nie dołączyłSmile Szkopuł w tym, że mamy małą córeczkę,11 m-cy. Czy ktoś może się orientuje,jak wygląda na Islandii kwestia żłobków? Czy istnieją? Ile kosztują? Od jakiego wieku można oddać pociechę do przedszkola? Albo może w zamian opiekunkę do dziecka? Która znowu pewnie skasuje nie wiadomo ile (może ktoś wie?). Czy w ogóle warto jechać tam z małym dzieckiem? Praca żony tam bardzo się opłaca, z tego co się orientowałem, gdybym do niej dołączył, to po odjęciu kosztów utrzymania dalej by się opłacało. Tylko pytanie, czy gdybyśmy zabrali małą, to czy również by się opłacało; bo przecież bez niej nie polecę.... Będę bardzo wdzięczny za wszelki informacje.
Pozdrawiam[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 11 Lis 2006, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o ile wiem nie ma zlobkow.Dzeici czasami ida do przedszkola w wieku 18 mies ,ALE OSTATNIO CIAGLE TRABIA O BRAKU MIEJSC ,BRAKU NAUCZYCIELI.Prywatnie oddaje sie dzieci do "dagmamma "-opiekunek ale tam sa listy oczekujacych.Z tak malenkim dzieckiem to troche klopot,bo powinno byc z rodzicami.bedziecie musieli szukac ,szukac ,oglaszac.Chyba ze ty podejmiesz prace w nocy a w dzien sam jakos przypilnujesz maluszka.Jesli sie nie myle to "dagmammma " czyli opiekunka jest dosc kosztowna.Jesli chcesz zeby malutka poszla do przedszkola w wieku 2 lat-to musisz ja czym predzej wpisac na liste.Czy zona pracuje na Smaratorg? Bo ostatnio obslugiwala mnie mila i niesamowicie odwazna pani-to byl pierwszy dzien jej pracy!Powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DJ

Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 38
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Lis 2006, 7:42    Temat postu: Żłobkom nie?? Odpowiedz z cytatem

Nie mają tam żłobków? Szkoda. Co prawda - z tego co piszesz - przedszkole jest wcześniej niż u nas, ale z takimi malutkimi dziećmi jak widzę jest problem:( No nic, będziemy z żoną myśleć dalej.
PS: Magda była na Smaratorgu, ale w tej chwili pracuje w Bonusie koło zakładów Coca-Coli.A czkolwiek od jutra mają ją przerzucić do jeszcze innego. Mają tam dużą rotację pracowników, no i sporo jest od nas. Ta grupa co Magda leciała to jest jakieś 6 dziewczyn, i cały czas szukają u nas następnych chętnych....
Dzięki za info!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kasiajablonska

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 14 Lis 2006, 20:04    Temat postu: male dzieci na islandi Odpowiedz z cytatem

czesc.przyjechalam z 8 miesieczna coreczka na islandie w czerwcu mieszkam w dalwiku na poczatku bylo trudno z opiekunka i pilnowala mi kolezanka polska ale wkoncu i ona chciala pojsc do pracy.swoja corcie zapisalam do przdszkola i nadal czekam na wolne miejsce,ale w tym czsie takze zapisalam ja na liste do islandzkiej opiekunki tak zwanej dagmamy i sie doczekalam.od 2 miesiecy moje dziecko uczeszcza do opiekunki ktora prowadzi prywatnie przedszkole.opiekunka kosztuje ok 70 tys na msc,ale polowe kwoty zwraca mi miasto niewiem od czego to zalezy poniewaz ja jestem samotna matka a moim znajomym ktorzy sa malzenstwem i ich dziecko tez tam chodzi miasto rowniez polowe zwraca.zycze powodzenia
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
DJ

Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 38
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Lis 2006, 11:15    Temat postu: Re: male dzieci na islandi Odpowiedz z cytatem

kasiajablonska napisał:
czesc.przyjechalam z 8 miesieczna coreczka na islandie w czerwcu mieszkam w dalwiku na poczatku bylo trudno z opiekunka i pilnowala mi kolezanka polska ale wkoncu i ona chciala pojsc do pracy.swoja corcie zapisalam do przdszkola i nadal czekam na wolne miejsce


W czerwcu? Mamy listopad. Kolejki do przedszkola są widzę faktycznie dłuuugie:( Czyli generalnie najlepiej to z góry zapisać się na listę oczekujących, a jechać z dzieckiem dopiero jak już się uda dostać do opiekunki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
fanka_franka

Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 141
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 20 Lis 2006, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja moge pomoc w opiece nad dzieckiem, ale tylko w godzinach od 10 do 15. 30 czasami dluzej ....
pozdrawiam
_________________
Zmieszana, nie wstrzasnieta!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Janusz_R

Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 36
PostWysłany: 20 Maj 2007, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Forumowiczow Smile
Znajomi poszukuja opiekunki do 2 letniego dziecka we Hafnarfiordur Zainteresowane osoby prosze o kontakt 843 68 37
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Krzysiek24

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 12
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Sie 2007, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich Wink moge pomoc w opiece nad dziecmi u mnie albo u klienta,dziecmi opiekuja sie dwie polki 26 i 27 lat (obie mati) jedna z nich to pielegniarka,jest tu z 4 letnim synem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Sie 2007, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja tez moge posiedziec z dziecmi popoludniami czy na weekendach. ucze sie wiec mam troche czasu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 26 Sie 2007, 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten wątek przenoszę do działu "Życie na Islandii", natomiast wszelkei ogłoszenia w sprawie opiekunek do dzieci prosze wklejać tu: http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=2386

Ten wątek zgodnie z tytułem słuzy raczej do wymiany informacji co zrobić z dzieckiem, gdy się pracuje. Tutaj można podawać informacje o przedszkolach, żłobkach, dodatkach, opłatach itp.

Mam nadzieję, że zgodzicie się na taki podział Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron