reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

WYSYŁKA PACZEK
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NataSh89

Dołączył: 12 Lis 2011
Posty: 43
Skąd: Islandia
PostWysłany: 21 Lis 2014, 2:16    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim paczki trzeba umiec pakowac i wysylac... jak jest dobrze spakowana to i cla nie doliczaja. Ciuchy, kosmetyki, leki i czesci do auta. Od 3 lat dostaje paczki od rodzicow i nie placilam nigdy cla. Za to jak idzie bezposrednio z allegro czy ebay'a to place za kazdym razem;))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
PiotrD

Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 36
Skąd: Bielsko-Biała / Reykjavik
PostWysłany: 21 Lis 2014, 19:06    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś wie jak jest z paczką zawierającą sprzęt sportowy (konkretniej to sprzęt do wspinaczki zimowej).
Oczywiście jest to mój używany już sprzęt - nie nowy (co zresztą widać).
_________________
Do tego by się wspinać nie potrzeba odwagi, w zupełności wystarcza brak wyobraźni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
milano

Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 54
PostWysłany: 21 Lis 2014, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za używany sprzęt nie ma opłat celnych... tylko trzeba powiedzieć by otworzyli paczkę ( albo sobie sami to zrobią) i sprawdzili, że jest to używane. Ja nigdy za używany sprzęt nie wniosłam opłaty. Za paczki z Polski z domu też opłat nie wnosiłam, choć kilkakrotnie mnie wołano. Nawet za system windows 8 dlatego, że był otwarty nie płaciłam. Jest tam taki fajny młody celnik, który sam podpowiedział, by wszystko w Polsce otwierać i obrywać metki a będzie jako używane i wtedy bez opłaty celnej się obejdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrD

Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 36
Skąd: Bielsko-Biała / Reykjavik
PostWysłany: 21 Lis 2014, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milano napisał:
za używany sprzęt nie ma opłat celnych... tylko trzeba powiedzieć by otworzyli paczkę ( albo sobie sami to zrobią) i sprawdzili, że jest to używane. Ja nigdy za używany sprzęt nie wniosłam opłaty. Za paczki z Polski z domu też opłat nie wnosiłam, choć kilkakrotnie mnie wołano. Nawet za system windows 8 dlatego, że był otwarty nie płaciłam. Jest tam taki fajny młody celnik, który sam podpowiedział, by wszystko w Polsce otwierać i obrywać metki a będzie jako używane i wtedy bez opłaty celnej się obejdzie.


Thx ... Smile
_________________
Do tego by się wspinać nie potrzeba odwagi, w zupełności wystarcza brak wyobraźni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Agga90hv

Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 5
PostWysłany: 22 Lis 2014, 15:24    Temat postu: Re: . Odpowiedz z cytatem

NataSh89 napisał:
Przede wszystkim paczki trzeba umiec pakowac i wysylac... jak jest dobrze spakowana to i cla nie doliczaja. Ciuchy, kosmetyki, leki i czesci do auta. Od 3 lat dostaje paczki od rodzicow i nie placilam nigdy cla. Za to jak idzie bezposrednio z allegro czy ebay'a to place za kazdym razem;))


Dzięki, o taką odpowiedź mi chodziło! Smile
Tylko co masz na myśli przez "dobre pakowanie"? Możesz rozwinąć? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kathka
Gość
PostWysłany: 29 Lip 2015, 21:12    Temat postu: Paczka do 20 kg GlobKurier Odpowiedz z cytatem

Witam
Chciałabym zapytać jak wygląda wysłanie używanego xboxa oraz ekspresu do kawy ciuchów i zabawek oraz paru paczek papierosów z polski kurierem globkurier nie pocztexsem - czy za te żeczy będę musiała zapłacić cło lub vat jeśli jedt to wysyłka z domu rodzinnego?
Powrót do góry
Koniu0739

Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 135
Skąd: Przemyśl-Zasanie/Selfoss
PostWysłany: 30 Lip 2015, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma znaczenia czym wyslesz, wszystko i tak idzie przez urzad celny, paczki "od rodziny" przewaznie sa nie clone ale ja np jak wysylalem wozek kupiony w PL to zaplacilem(ostatnio wysylalem kamere warta 350zl- przyszlo powiadomienie ale ze mialem urodziny napisalem ze to prezent na urodziny takiej wlasnie wartosci-cla nie bylo), ogolnie prezenty teraz mozna wysylac do 15 tys, czy cos zostanie oclone zalezy juz od samego celnika, jeden ocli, drugi nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Koniu0739

Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 135
Skąd: Przemyśl-Zasanie/Selfoss
PostWysłany: 30 Lip 2015, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak jest z wyslaniem papierosow i alkoholu, znaczy sie jakie ilosci mozna wyslac, osobiscie nie ryzykowalbym wiecej jak 1 karton badz 1l alkoholu, bo kary moga byc duzo wyzsze niz wartosc przesylki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
elik

Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 4
PostWysłany: 20 Sie 2015, 6:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak wygląda przesyłka materiałów szklanych? Są jakieś ograniczenia? Chciałam wysłać szklaną pamiątkę rodzinie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Strona 17 z 17

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron