reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Islandzka prostytutka opowiada w telewizji o swoim wyborze

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Przegląd prasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
aneta.krejczy

Doczy: 14 Pa 2014
Posty: 141
Skd: Wrocław
PostWysany: 11 Lis 2014, 14:04    Temat postu: Islandzka prostytutka opowiada w telewizji o swoim wyborze Odpowiedz z cytatem

22-letnia islandzka prostytutka opowiedziała swoją historię, występując w islandzkim programie telewizyjnym „Brestir”, realizowanym przez stację Stöð 2. Kobieta, o której mowa, chciała podzielić się swoimi doświadczeniami z bycia prostytutką. Nie jest nią przymuszona koniecznością, lecz dlatego, że uważa to za ekscytujące. Postrzega prostytucję jako sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

„Gdybym robiła to z przymusu, byłoby to o wiele trudniejsze”, wyjaśnia podczas wywiadu i dodaje, że ma możliwość odrzucania pewnych klientów. Mogę pozwolić sobie na bycie wybredną, ponieważ nie robię tego dlatego, że muszę”.

Kobieta ma 22 lata i życzy sobie pozostać anonimowa. Ma męża i dziecko. W wywiadzie tłumaczy, że jej mąż wie o prostytucji i nie ma nic przeciwko. Powiedziała nawet, że czasem, kiedy jej klienci przychodzą z wizytą, zostaje on w kuchni, podczas gdy klienci udają się z nią do sypialni.

Twierdzi, że udzieliła wywiadu, aby zmienić sposób, w jaki wiele osób postrzega prostytucję. „Myślę, że ludzie mają fałszywe wyobrażenie [na ten temat]. Oczywiście istnieją dziewczyny i chłopcy, którzy robią to, gdyż znajdują się w tarapatach lub są uzależnieni, a przez to są zmuszeni do prostytucji. Uważam, że to straszne. Lecz są także ludzie tacy jak ja, z rodziną - mężem i dzieckiem. Prowadzą normalne życie, ale robią to na boku, dla zabawy. Sądzę, że ludzie powinni wyjść poza stereotypy. Po prostu zrozumieć, że rzeczy nie zawsze są takimi, na jakie wyglądają”.

Wyjaśnia ona również, że większość jej klientów jest żonata i po czterdziestce. Podczas programu udała się z wizytą do dwudziestolatka w Hafnarfjörður, małym miasteczku w Islandii. Powiedziała, że zawsze rozmawia z mężem przed spotkaniami z nowymi klientami i dzwoni do niego po skończeniu, aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo.

Do programu zaproszono także Ragnheiður Haralds Eiríksdóttir, pielęgniarkę psychiatryczną. Powiedziała ona, że historia młodej prostytutki jest dla klientów idealnym usprawiedliwieniem ich działania. Dodała też, że dziewczyna prawdopodobnie będzie żałować swojej decyzji w przyszłości.

Ragnheiður wyjaśniła również, że wiele przykładów pokazuje, iż jednostki zaangażowane w prostytucję popełniają samobójstwa. „Są to często osoby, które z powodu uzależnienia porzuciły szkołę średnią”. Dodała, iż kobiety te zaangażowały się w prostytucję, aby pozwolić sobie na narkotyki lub w ogóle przeżyć. „[Żyją tak] dopóki nic się nie stanie. Potem kończą u nas”.

Młoda prostytutka odpowiedziała zaś na zakończenie programu: „Uważam, że jest to dobra zabawa i ekscytujące zajęcie. Jeśli dobrze to robię, jestem dobrze opłacana, a to jest wspaniałe dla mnie i mojej rodziny. Dlaczego ktokolwiek miałby być zszokowany tym, że nie mam unormowanej pracy od dziewiątej do siedemnastej?”.

Islandzkie prawo stanowi, że nie ściga się prostytutek, lecz klientów i sutenerów. W linku poniżej znajduje się film z przywołanym wywiadem.

Źródło: http://www.visir.is/icelandic-prostitute-invites-men-to-her-home-while-her-baby-sleeps/article/2014141109089.
_________________
Aneta Krejczy
Instytut Północny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 11 Lis 2014, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cała historia na kilometr śmierdzi prowokacją. Na Islandii nie ma zawodowych prostytutek, a mówienie, że prostytucja jest legalna jest sporym nadużyciem. Kobieta może się prostytuować, ale facet, który chce płacić za seks jest traktowany jak przestępca (wiem, bo znajomy glina objaśniał). Z drugiej strony 95% kobiet to prostytutki amatorki, bo zawsze czegoś chcą, a jak nie dostaną, to nie ma seksu. Pozostałe kilka procent kobiet sama musi lub chce płacić za seks. I tu islandzkie prawo jest tolerancyjne - obie strony nie są ścigane.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aneta.krejczy

Doczy: 14 Pa 2014
Posty: 141
Skd: Wrocław
PostWysany: 11 Lis 2014, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie to napisane jest w tekście powyżej: "Islandzkie prawo stanowi, że nie ściga się prostytutek, lecz klientów i sutenerów".

A co do nierówności względem płci, to nie wiem, lecz wydaje się to mało prawdopodobne. Islandia przoduje w Europie i na świecie, jeśli chodzi o równouprawnienie, więc klientki męskich prostytutek są raczej tak samo karane w świetle prawa. Inna sprawa, że być może nikt z policji się tym nie zajmuje, bo jak pokazują statystyki, kobiety rzadko płacą za seks. W Polsce na przykład około 15% mężczyzn korzysta z usług prostytutek i tylko 0,4% kobiet.
_________________
Aneta Krejczy
Instytut Północny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 22 Lis 2014, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prostytucja powinna byc legalna. Jak ktos chce dawac, a ktos brac to co komu do tego? Niech se daja i biora. Jak ktos ma chcice to i tak znajdzie cos na ząb Smile Jak nie prostytutka to kolezanka z pracy, ktos z neta czy z baru w weekend.

nie znam sie na cenniku, ale moze taniej i bezpieczniej jest zapłacic prostytutce niz stawiac, jakiejs lasce z baru ,drinki cała noc nie majac nawet pewnosci czy cos mu skapnie, a do tego pewnie jeszcze z kacem na nastepny dzien sie obudzi Smile


- maz w kuchni a ona z klientem w drugim pokoju- ja tego nie kumam, no ale zdaje sie, ze przynajmniej dobrze sie dobrali. Smile Powinni pokazac zdjecie meza, niezły mieliby ludzie z niego ubaw Smile
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Przegląd prasy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron