reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Choroba morska

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 18 Cze 2007, 20:54    Temat postu: Choroba morska Odpowiedz z cytatem

Post napisany przez wesołego_ludka



plynąc tutaj na IS, 2 dnia podróży promowej miałam totalną awarię , bujając się nad zlewem ,modliem sie w myślach aby stracic pryztomność i paść na glebe.
Widok własnej żółci w zlewie to nic fajnego.

Znajomy mowił mi ,że to przechodzi się raz w życiu.
Pytał też ile czasu żygałem?? no więc żygałem z pół nocy...
on mi na to ,że juz powinienem mieć spokój z tym, że mógłbym pracować na statkach.

On wczoraj zmienił robote i popłynął w tygodniowy rejs :-)

Bardzo mnie to interesuje jak jest z tym ,bo nie ukrywam że kasa na statku jest spoko.
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 18 Cze 2007, 21:32    Temat postu: Re: Choroba morska Odpowiedz z cytatem

wesoły_ludek napisa:
2 dnia podróży promowej miałam totalną awarię , bujając się nad zlewem ,modliem sie w myślach aby stracic pryztomność i paść na glebe.
Wy chyba jednak razem te posty piszecie wredni i weseli mimi-ludkowie? W jednym zdaniu forma męska i żeńska... a może jakieś zaburzenia osobowości? Smile

A tak na powaznie, to przeniosłem ten wątek do off-topika, bo choroba morska to przypadłość występująca wszędzie a nie tylko na Islandii Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 18 Cze 2007, 21:42    Temat postu: Re: Choroba morska Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
a może jakieś zaburzenia osobowości? Smile


Nie :-)

dziękujemy za przeniesienie
+pozdro
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 23 Cze 2007, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy nie ma tu marynarzy ??>
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Tomek_krk

Doczy: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skd: Kraków
PostWysany: 23 Cze 2007, 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba zalezy od organizmu.
ja jak pracowalem 3 lata temu na kutrach w Irlandii na morzu mielismy maly sztorm nie wiem ile bylo w skali Beauforta ale z 8 na pewno jesli nie 9. wzialem tylko jakas tabletke i nic mi nie bylo a bujalo okropnie.

ostatnio na statku podczas ogladania wielorybow rowniez bujalo cala podroz (okolo 2 godziny) spedzilem na dziobie, sporo osob wymiotowalo. gdy zszedem pod poklad napic sie kawy od razu zaczelo mi sie krecic w glowie.

znajomy mi wytlumaczyl na jakiej zasadzie to dziala. bedac na powierzchni widzisz lad lub ocean oraz czujesz ze poruszasz sie czyli nie oszukujesz blednika, jesli natomiast jestes pod pokladem czujesz ze wszystko jest unieruchomione a mimo to sie poruszasz, wtedy podobno oszukujesz blednik. mam nadzieje ze nic nie pokrecil i dobrze przekazalem rady zeglarza Smile

nie ma chyba reguly kto ma chorobe morska a kto nie, podobno tez przychodzi ona raz w zyciu. mi sie nigdy nie zdarzyla mimo ze spedzilem sporo godzin na morzu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Zla_kobieta
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 05 Cze 2007
Posty: 96
Skd: Kaszëbë/Gdańsk/od 28.06.07 Reykjavik
PostWysany: 23 Cze 2007, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może moje żeglarskie doświadczenie nie jest zbyt duże, ale z tego co wiem, choroba morska nie jest "jednorazowa" w tym sensie, że kto raz ją przeszedł już więcej jej mieć nie będzie.

Jednorazowość polega raczej na tym, że w czasie jednego rejsu choroba nie powinna wystąpić więcej niż jeden raz ( i objawy zwykle ustępują po jednym, dwóch dniach). Po spędzeniu jakiegoś czasu na lądzie istnieje możliwość ponownego wystąpienia tej choroby.

Wszystko zależy przede wszystkim od predyspozycji danej osoby - każdy ma jednak jakiś próg tolerancji... nawet najstarsi górale i stare wilki morskie Wink .. no chyba, że ktoś ma uszkodzony błędnik.

A jeśli chodzi o "magiczne tabletki" to wywoływanie senności jest ich słabą stroną...zwłaszcza jeśli ktoś powinien pracować :]
Ale może są jakieś lepsze środki, których nie znała żadna z osób z którymi pływałam...
_________________
Have you ever been mellow?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Marta Luiza

Doczy: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skd: Islandia
PostWysany: 24 Cze 2007, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety choroba morska nie jest jednorazowa i moze pojawiac sie latami. Znam kapitana ,ktory cierpi na nia od 20 lat i wiem , ze wielu chlopakow choruje ale ciagle na statkach pracujac. Oczywiscie zapach ryb i krwi silniejszy kazdego dnia nie pomaga. Ratunkiem sa plastry , ktore mozna dostac tylko na recepte i tabletki, dwa rodzaje ,jedne powoduja ospalosc i niestety nie pamietam jak sie nazywaja a drugie to Koffinatin i mozna je kupic w aptece bez recepty.Oczywiscie mowie o aptekach islandzkich.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 24 Cze 2007, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok dzięx
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
zyzak
Go
PostWysany: 19 Wrz 2007, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

np. Postafen do kupienia w Islandzkich aptach
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron