reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Połączenie lotnicze na Islandię
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
kacha326

Doczy: 14 Kwi 2014
Posty: 2
Skd: opolszczyzna
PostWysany: 14 Kwi 2014, 8:07    Temat postu: maj 2014 Odpowiedz z cytatem

Witam
czy wybiera sie może ktoś na islandię w maju?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 17 Kwi 2014, 21:29    Temat postu: Re: maj 2014 Odpowiedz z cytatem

kacha326 napisa:
Witam
czy wybiera sie może ktoś na islandię w maju?


Ja nie Very Happy Ale na serio zapytam: rozumiem, że majowy weekend Cię kusi. Jeśli tak, to określ, na jak długo i co zamierzasz zwiedzić. Parę sezonów teu skutecznie odradziłem podobny zamysł moim znajomym, ale nie traktowałbym tego bardzo kategorycznie. Maj to BARDZO wczesna pora jak na Islandię, możliwości dotarcia do wielu fajnych miejsc dość mocno ograniczone. Warunki klimatyczne (jeszcze dość ciężkie) uniemożliwiają skorzystanie z najtańszej bazy noclegowej tj. kempingów, bo pod namiot o tej porze to trochę hardcore. Nie będzie też jeszcze wielu fajnych rzeczy, typu wiosenne kwiaty pod koniec czerwca czy maskonury na klifach (choć o te ostatnie pytałbym jednak rezydentów, bo strzelam w ciemno). Nie wiem, jak z wielorybami w zatokach, zdaje się, że w Husavik pływają już od kwietnia, ale sprawdź lepiej sama.
Z drugiej strony, to jest totalnie poza sezonem, więc np. sporo się oszczędza na wynajęciu auta. Konieczność noclegów pod dachem skompensują częściowo przedsezonowe zniżki itd.
Podsumowując:
O ile jedziecie na krótko, np. 7-9 dni i nie nastawiacie się na zwiedzanie całej Islandii, to może ma to sens, bo kilka podstawowych atrakcji zobaczycie i liźniecie tzw. klimaty, z myślą o ponownej wizycie. Jeśli natomiast planujecie dłuższy pobyt i bardziej wnikliwe zwiedzanie Islandii, maj zdecydowanie nie jest najlepszym pomysłem.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
marek_tokarek

Doczy: 15 Maj 2014
Posty: 2
Skd: Poznań
PostWysany: 15 Maj 2014, 10:22    Temat postu: Bilety Odpowiedz z cytatem

Dobrze sprawdźcie sobie na różnych portalach ceny biletów, bardzo mocno mogą się różnić - przekonałem się na własnej skórze.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
miko1987krk

Doczy: 15 Maj 2014
Posty: 4
Skd: Kraków
PostWysany: 15 Maj 2014, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja śledzę strony z promocjami lotniczymi - typu fly4free i mlecznepodroze. Ale akurat do Islandii bardzo ciężko trafić coś w sensownym terminie i ciekawej cenie...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
adasko18

Doczy: 21 Sie 2010
Posty: 35
PostWysany: 19 Kwi 2015, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy ktoś może leciał do Polski przez Szewcje a dokładnie przez Sztokholm
Chodzi i o to czy należy przechodzić odprawę celną taką samą jak w Keflaviku czy jest tak jak w Kopenhadze ze wysiadam z samolotu i przesiadam sie na drugi samolot
Z gory dziekuje za odpowiedz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
te24

Doczy: 16 Kwi 2015
Posty: 3
PostWysany: 21 Kwi 2015, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam pytanie, w tym roku niestety muszę na Święta Bożego Narodzenia wrócić do Polski (w zasadzie powrót gdzieś 15.12 i powrót w połowie stycznia). Dotychczas latałem głównie do Berlina - czy jest jakiś tańszy sposób? Wiem, że wiele osób lata przez Londyn, trochę się tego obawiam (ostatni raz jak się przesiadałam w Londynie słabo mi to wyszło)... Mieszkam w Bydgoszczy, więc Berlin dla mnie w sumie jest całkiem OK pod względem dojazdu, ale koszty... Wiem, że WOW lata do Warszawy, ale tam cena to już w ogóle kosmiczna, z dojazd z sumie podobny (z Berlina mam pociąg).

Magda
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
te24

Doczy: 16 Kwi 2015
Posty: 3
PostWysany: 23 Kwi 2015, 7:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sama sobie odpowiem: nie wiedziałam, że Wizzair będzie latał z Keflaviku do Gdańska od czerwca - i także przez zimę. Jest znacznie tańszy od WOWa! Bilety kupione Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
edison

Doczy: 12 Maj 2015
Posty: 3
PostWysany: 12 Maj 2015, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaką linią według Was najlepiej lecieć na Islandię z Warszawy? i czy w ogóle są takie loty bezpośrednie z Warszawy?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
te24

Doczy: 16 Kwi 2015
Posty: 3
PostWysany: 18 Maj 2015, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej polecieć Ryanairem z Modlina do Gdańska rano i potem dalej Wizzairem do Reykjaviku (to nowe połączenie, rusza 19 czerwca).

Przykład:

22 czerwca 2015:

Modlin - Gdańsk: 7:50-8:40 za 19 PLN od osoby

Gdańsk - Reikjavik: 17:20-19:20 za 289 PLN od osoby

Razem 308 PLN.

Oczywiście do Gdańska można dostać się inaczej - Samochodem, Pendolino albo Polskim Busem.

Przelot w tym samym czasie WOW Air z Warszawy Okęcia do Reikjaviku - 472 PLN, wylot z Warszawy o 22:05, przylot do Reikjaviku 0:10. Przez Gdańsk taniej i lepsza godzina przylotu. Oczywiście, dzień urlopu dłużej, ale nie darmo - można spokojnie zjechać autobusem do centrum Gdańska i się pokręcić po Śródmieściu.

Jak masz więcej czasu na planowanie i nie boisz się islandzkiej zimy, to na styczeń i luty 2016 możesz kupić bilet w dwie strony z Gdańska do Reikjaviku za niecałe 300 PLN (tak, w dwie strony w tej cenie!).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Camillie
Go
PostWysany: 6 Kwi 2016, 10:07    Temat postu: LOT do Islandii Odpowiedz z cytatem

Czy zna ktoś pomysł jak najtaniej i najwygodniej dostać się do Islandii samolotem z Polski/Berlina? Interesuje mnie 7-10 dni pobytu i podróż między połową maja a połową czerwca Smile

Proszę o pomoc :*
Powrt do gry
dhornak28

Doczy: 31 Mar 2016
Posty: 1
Skd: Tarnobrzeg
PostWysany: 8 Kwi 2016, 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Którymi liniami najczęściej latacie? Które polecacie?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
rysia881

Doczy: 22 Maj 2012
Posty: 24
PostWysany: 8 Kwi 2016, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej sprawdzić połączenie na www.dohop.is

Linie lotnicze

wowair.is
wizzair.is
http://www.flysas.com/en/is/?vst=true
www.icelandair.is
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron