reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Wyprawy po Islandii - pytania
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Drozdi-Pn

Doczy: 22 Lis 2014
Posty: 1
Skd: Poznań
PostWysany: 10 Kwi 2015, 22:28    Temat postu: Śpiwór - jaki zakres temperatur w komforcie Odpowiedz z cytatem

Cześć,

Wybieramy się na wyprawę w drugiej połowie czerwca, głównie z nastawieniem na noclegi pod namiotem. W tej chwili jesteśmy na etapie kompletowania ekwipunku:)
Więc musimy również nabyć sensowne śpiwory. No i pojawia się pytanie: jakie śpiwory sugerujecie - w jakim zakresie temperatur "KOMFORT"? Ze względu na objętość i wagę skłaniamy się ku puchowym, no chyba, że sugerujecie inaczej?Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 11 Kwi 2015, 22:49    Temat postu: Re: Śpiwór - jaki zakres temperatur w komforcie Odpowiedz z cytatem

Drozdi-Pn napisa:
Cześć,

Wybieramy się na wyprawę w drugiej połowie czerwca, głównie z nastawieniem na noclegi pod namiotem. W tej chwili jesteśmy na etapie kompletowania ekwipunku:)
Więc musimy również nabyć sensowne śpiwory. No i pojawia się pytanie: jakie śpiwory sugerujecie - w jakim zakresie temperatur "KOMFORT"? Ze względu na objętość i wagę skłaniamy się ku puchowym, no chyba, że sugerujecie inaczej?Smile


komfort miedzy 0 a +5, na islandii jest dość wilgotno, więc lepiej wypada syntetyk, z drugiej strony puch to puch (mniejsza waga. lepsza kompresja) ja sam posiadam sporą kolekcję śpiworów, zima a nawet czasem latem używam małacha do -42 (zdaża sie ze w czerwcu powieje chłodem i w nocy jest -10)
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 12 Kwi 2015, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jawor102 napisa:
Witam serdecznie
1. Przylot około 14.30 odbiór samochodu i przejazd do Arnes, po drodze zakupy. Nocleg (138 km)
2. Przejazd do Landmannalauger , po drodze opcja wejścia na Heklę, nocleg na kampingu (103 km)
3. Traking wokół Landmannalauger, nocleg na kampingu.
4. Przejazd do Skogar (opcja wejście na HeklęWink nocleg w hotelu , 160 km
5. Rano opcja Fimmvörðuháls (samochód i pieszo), przejazd do Skaftafell, po drodze czarne plaże VIK , opcja wejście do parku nocleg pod Skaftafel (172 km)
6. Traking w Skaftafell , wieczorem przejazd przez Jokusarlon do Vagnsstaðir, nocleg w hotelu (83 km)
7. Przejazd do Borgarfjörður i jako opcja wieloryby Borgarfjörður (na wschód od Hrafnseyri), gdzieś czytałem że można tam je zobaczyć. Przejazd do Husey. Nocleg w hostelu. (358 km)
8. Przejazd do Husaviku. Po drodze w miarę możliwości Myvaten , Krafla. Nocleg w Husavik. (227 km)
9. Rano opcja na wieloryby, Asbyrgi, Dettifoss i przejazd w stronę do Askja. Najlepiej dojechać do Askja i nocleg na campingu (227 km)
10. Przejazd z Askja do Akureyji i nocleg (233 km)
11. Przejazd do Hveravellir drogą 35 nocleg w Hveravellir (203 km)
12. Przejazd do Gulfoss, Geysir i nocleg w Laugarvatn (129 km)
13. Przejazd Thingvellir, dalej Kjolur i dalej do Deildartunguhver, powrót do Akranes i nocleg w hostelu. (206 km)
14. Przejazd przez Rejkavik do Keflavik, noc na lotnisku i wylot następnego dnia rano 6.10 do Berlina (95 km)


Zastrzeżenia miałbym do dnia nr. 9. Sorry, ale to za dużo na jeden raz. Spora cześć przejazdów tego dnia to szutry, w tym F-ki (4x4). Po których jedzie się naprawdę wolno,a do Askji musicie rzeki przejeżdżać. Zakładam, że oczywiście bierzecie odpowiednie auto. Większość wymienionych atrakcji wymaga trochę czasu. Rejs na wieloryby to 1.5h, a przecież nie macie wpływu na godzinę wypłyniecia. Asbyrgi żaeby zobaczyć cokolwiek musice połazić, Detifoss choć jest mocno punktową atrakcją, też wymaga dojścia z parkingu. Askja to ogromny teren, nie wiem do którego mijsca będzie dojazd, ale na zwiedzanie (fragmentu) kaldery też potrzeba trochę czasu. W ogóle zaplanujcie jakaś ogólną rezerwę czasu w czasie wyprawy, bo jak się trafią jakieś jaja pogodowe lub drogowe, to Wam się harmonogram posypie.
Poza tym spoko, choć bardzo w biegu będziecie zwiedzać. Możę zamiast 2 razy mijać Heklę, możecie zrobić trasę F208 przez Eldgja i cofnac się do Vik/Skogar. Fimmvorduhals ma sens przy dobrej pogodzie, co trafia się rzadko. Za to na południe od Askji macie świeżuteńkie (koniec erupcji w ostatnich dniach lutego br.!) pole lawy, co przykryło stare Holuhraun.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
jawor102

Doczy: 09 Kwi 2015
Posty: 2
PostWysany: 14 Kwi 2015, 7:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jar wielkie dzięki. Myślę, żeby wieloryby w Husavik zobaczyć w dniu 8 czyli dzień wcześniej. Sprawdzałem ostatnie rejsy są ok. 17.00. Do przejechania jest jakieś 211 km z Husey. Więc mam chyba szansę dojechać wstając odpowiednio wcześnie rano. Wtedy w punkcie 9 odpadają wieloryby a zostaje Asbyrgi, Dettifoss i dojazd do Askja. Myślisz że to realne? Google podaje 227 km. Wtedy w punkcie 10 mamy rano czas na zobaczenie choć trochę kaldery i dojazd do Akureyji (też około 230 km). Co do drogi F208 to się trochę boję nią jechać. Czytałem że najładniejsza droga do Landmannalauger ale też najtrudniejsza. Będziemy mieli samochód nissan terrano. Nie mam wielkiego doświadczenia w jeździe na bezdrożach, choć przejechałem całą Syberią i Mongolię i o mało nie utopiłem na stepach auta. Stąd może obawy?

A co powiesz na punkt 13? Przejazd do Thingvellir, dalej Kjolur i dalej do Deildartunguhver, powrót do Akranes i nocleg w hostelu. (206 km) Realne?
Pzdr.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Demonisch

Doczy: 05 Maj 2015
Posty: 4
Skd: Dzierżoniów
PostWysany: 5 Maj 2015, 9:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

27 lipca wylatuje na Islandię będzie to spełnienie moich marzeń (pewnie pierwszy i ostatni raz z racji kosztów).
Zamierzam wynająć jakieś małe autko co by bezproblemowo przemieszczać się, dodam że nigdy wcześniej nie korzystałem z usług firm wypożyczających auta. I tutaj pojawia się pytanie o kaucje. Zamierzam wynająć auto z firmy Geysir z tego co wyczytałem "self-risk" bez dodatkowego ubezpieczenia to 2000€ rozumiem, że jest to kaucja czyli ponad 8k PLN? Ew. można zbić to do 250€ [All Geysir rentals have a compulsory Collision Damage Waiver Included, this waiver carries an € 2000 self risk.]

Innymi słowy "self-risk" to udział własny/kaucja? I na tyle trzeba być przygotowanym, że zostanie zablokowane na koncie?

Z góry dziękuje.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 9 Maj 2015, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demonisch napisa:
Witam,

27 lipca wylatuje na Islandię będzie to spełnienie moich marzeń (pewnie pierwszy i ostatni raz z racji kosztów).
Zamierzam wynająć jakieś małe autko co by bezproblemowo przemieszczać się, dodam że nigdy wcześniej nie korzystałem z usług firm wypożyczających auta. I tutaj pojawia się pytanie o kaucje. Zamierzam wynająć auto z firmy Geysir z tego co wyczytałem "self-risk" bez dodatkowego ubezpieczenia to 2000€ rozumiem, że jest to kaucja czyli ponad 8k PLN? Ew. można zbić to do 250€ [All Geysir rentals have a compulsory Collision Damage Waiver Included, this waiver carries an € 2000 self risk.]

Innymi słowy "self-risk" to udział własny/kaucja? I na tyle trzeba być przygotowanym, że zostanie zablokowane na koncie?

Z góry dziękuje.


z tego co się orientuję to ta suma nie jest blokowana przy wynajeciu tylko do tej wartości odpowiadasz przy jakimś uszkodzeniu auta, rysy, rozbicie auta , wypiaskowanie itp.
Najrozsądniej jest wykupić pełne ubezpieczenie bo ostatnio firmy wynajmujące zarabiają więcej na pobieraniu dodatkowej opłaty za domniemane szkody (rysy, odpryski) aniżeli za wynajem.
a częstą praktyką staje się ze rysa zrobiona już wczesniej jest przykryta tylko specjalnym markerem, który po użyciu odpowiednich srodków czyszczących zmywa sie odsłaniając rysę.
pozdro
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mikumbrelum

Doczy: 14 Maj 2015
Posty: 2
PostWysany: 14 Maj 2015, 10:41    Temat postu: wynajem auta bez depozytu Odpowiedz z cytatem

Cześć, proszę o polecenie wypożyczalni aut, gdzie można wypożyczyć samochód bez depozytu. Bilety kupione, wszystko zorganizowane, przyszedł czas na wynajem auta, a tu zonk depozyt. Niby to nie problem ale 8 000 to sporo kasy i przy poniesionych wydatkach może nas braknąć. Dlatego proszę o polecenie sprawdzonej wypożyczalni lub o jakiś sposób na uniknięcie depozytu.
Z góry wielkie dzięki Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
barbarka69

Doczy: 24 Gru 2014
Posty: 12
PostWysany: 14 Maj 2015, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
z tego co się orientuję to ta suma nie jest blokowana przy wynajeciu tylko do tej wartości odpowiadasz przy jakimś uszkodzeniu auta, rysy, rozbicie auta , wypiaskowanie itp.
Najrozsądniej jest wykupić pełne ubezpieczenie bo ostatnio firmy wynajmujące zarabiają więcej na pobieraniu dodatkowej opłaty za domniemane szkody (rysy, odpryski) aniżeli za wynajem.
a częstą praktyką staje się ze rysa zrobiona już wczesniej jest przykryta tylko specjalnym markerem, który po użyciu odpowiednich srodków czyszczących zmywa sie odsłaniając rysę.
pozdro


To prawda. Trzeba bardzo uważać. Ja kilka lat temu miałam podobną przygodę z jedną z tych nieuczciwych wypożyczalni. Przyjęłam auto bez usterek i wad - oczywiście sprawdzając pobieżnie. Przy zdaniu obsługa znalazła wypalone niewielkie dziury w tylnej kanapie. Dodam, że ja nie palę i nigdy żadnego pasażera tym autem nie przewoziłam. Skończyło się na uiszczeniu przeze mnie opłaty za szkodę w wysokości 250 euro.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Demonisch

Doczy: 05 Maj 2015
Posty: 4
Skd: Dzierżoniów
PostWysany: 17 Maj 2015, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz Smile

A kolejne pytanie to telefon. Z tego co czytalem, ze mozna miec ze soba jeden telefon. Chciałbym przewieźć telefon (smartfon) i jeszcze jeden zwykly stary ale moj służbowy czynie bedzie z tym problemu? Albo jak legalna droga rrozwiązać posiadanie telefonu prywatnego i sluzbowego? Lepiej miec przy sobie czy w bagazu duzym nie podrecznym?

Z gory dziekuje.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 17 Maj 2015, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Demonisch napisa:
Dziekuje za odpowiedz Smile

A kolejne pytanie to telefon. Z tego co czytalem, ze mozna miec ze soba jeden telefon. Chciałbym przewieźć telefon (smartfon) i jeszcze jeden zwykly stary ale moj służbowy czynie bedzie z tym problemu? Albo jak legalna droga rrozwiązać posiadanie telefonu prywatnego i sluzbowego? Lepiej miec przy sobie czy w bagazu duzym nie podrecznym?

Z gory dziekuje.

śmiało możesz mieć dwa przy sobie
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mikumbrelum

Doczy: 14 Maj 2015
Posty: 2
PostWysany: 22 Maj 2015, 7:18    Temat postu: Płacenie kartą. Odpowiedz z cytatem

Witam,

Niedługo wybieram się na od dawna wyczekiwaną podróż na Islandię jednak nie wiem jak wygląda sprawa płacenia. Czytałam że wszędzie można płacić kartą, jednak czy bardziej opłacalne jest płacenie z polskiego konta w złotówkach, czy może lepiej mieć konto walutowe w euro?

Posiadam obydwa i teraz pytanie w jaki sposób realizować najlepiej płatności? Dodatkowo czy wszędzie można tam płacić euro czy lepiej ubezpieczyć się w korony?

Jeśli zdublowałam gdzieś post to przepraszam ale nie udało znaleźć mi się nigdzie posta na ten temat.

Z góry dzięki za pomoc.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
peyter

Doczy: 27 Lut 2015
Posty: 10
PostWysany: 27 Maj 2015, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc
Juz w Sobote lece do Reykiavik'u Smile Plan wyprawy opracowany na podstawie informacji ktore otrzymalem od uzytkownika O.E. - za co po raz kolejny dziekuje. Mam pytanko - czy ktos moze wskazac miejsca przy trasie 'Jedynce' gdzie mozna skorzystac ze zrodelek termalnych - oczywiscie nie chodzi mi o Blue Lagoon - tylko o bezplatne miejscowki...na zasadzie...zatrzymujemy sie rozbieramu do batek i do wody sie wygrzac Smile
cos jak na foto
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 27 Maj 2015, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a proszę:
http://hotpoticeland.com/
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
peyter

Doczy: 27 Lut 2015
Posty: 10
PostWysany: 28 Maj 2015, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

roger9300 napisa:
a proszę:
http://hotpoticeland.com/

Ooooo Super !!!!
Dziekuje Ci bardzo


Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roahn

Doczy: 28 Gru 2014
Posty: 10
PostWysany: 2 Cze 2015, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedziemy na Islandię na 10 pełnych dni. Jesteśmy tam od 16.06.2015, wypożyczamy auto bez napędu na 4 koła. Generalnie chcemy objechać 1 dookoła z małymi odskokami np na fiordy wschodnie czy Husavik i wieloryby.
1. Które trasy do trekkingu polecalibyście ?
2. Czy ma ktoś link gdzie są opisane takie trasy ?
3. Szlaki są jakoś poznaczone ?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roahn

Doczy: 28 Gru 2014
Posty: 10
PostWysany: 4 Cze 2015, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam za multiposta ale nie moge edytowac tego poprzedniego: mam mniej wiecej plan wycieczki na pełne 10 dni na Islandii (auto bez 4x4):

Krisuvik
Hveragerdi
Geysir
Gullfoss
Hekla ? Tu sie zastanawiamy nad wyjściem - w innym temacie na temat Hekli pytam własnie o trudność dostania sie na nia i jak to wogole wyglada
fimmvörðuháls - jakaś trasa piesza z miejsca gdzie dojezdza zwykla osobowka warto ? wyrobimy się ?
Seljalandsfoss
Skogarfoss
Solheimarjokull - podjazd najdalej jak sie da autem a potem podejscie do czola lodowca
Dyrholey
Czarne plaże
Hjorleifshofdi - warto tam wchodzic ?
Sistrafoss
Svartifoss
Svinafelljokull - dojazd/dojście do czoła lodowca - i tu pytanie czy warto dochodzic do czoła Svinafelljokull i Solheimarjokull czy może któryś z nich sobie odpuścić ?
Jokulsarlon
I tu zaczynają się wschodnie fiordy - warto to objeżdzać ? Gdzie tu warto wyjść i spędzić więcej czasu ?
Lagarfljot i Hengifoss
Burstarfell
Dettifoss i Asbyrgi (tu też mam pytanie bo z tego: http://www.vegagerdin.is/media/umferd-og-faerd/Halendi.pdf wynika że do Dettifoss nie dojedziemy - jest szansa, że to się w przeciągu kolejnych 10 - 15 dni zmieni ?
Husavik i wieloryby - czy polecacie którąś konkretną wycieczkę ? bo z tego co widzę są takie tylko na wieloryby i są takie też na foki.
Godafoss
Akureyri - co tu warto zobaczyć i ile czasu na to poświęcić ?
Hvitserkur
Reykholt i Hraunfossar
Barnafoss
Thingvellir
Reykjavik
Blue Lagoon


czy dla Kirkjufell warto odbijać w bok ?

Czy to jest realne na 10 dni ? Czy coś wyrzucić bo będzie takie samo jak reszta lub po prostu gorsze ? Czy coś dodać lub zamienić ?
Nie wiem do końca jak sobie to podzielić na dni bo nie wiem ile każda z tych atrakcji zajmuje czasu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stalin
Go
PostWysany: 5 Cze 2015, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest realne w 10 dni ale poswiecajac 10 minut na kazda atrakcje, za duze plany za malo czasu.
Powrt do gry
roahn

Doczy: 28 Gru 2014
Posty: 10
PostWysany: 5 Cze 2015, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok dzięki za odp. : ) teraz wiem coś więcej. Dalej proszę o odpowiedzi na inne pytania zadane w moich dwóch poprzednich postach.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 9 Cze 2015, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a dzie Landmannalaugar? Smile

https://www.google.com/search?q=Hjorleifshofdi&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=il53VfTPG8b6UJf7gMgD&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=639#tbm=isch&q=landmannalaugar

osobówką da rade, tylko chwile przed kempingiem trzeba zaparkowac bo raczej przez wode nie przejedzieta.

mozecie tez przedrzec sie przez Kjölur, zahaczyc o Hveravellir

https://www.google.com/search?q=Hjorleifshofdi&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=il53VfTPG8b6UJf7gMgD&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=639#tbm=isch&q=hveravellir

albo Myvatn,

https://www.google.com/search?q=Kj%C3%B6lur&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=2GB3VfLhI8z8UqSjgJgB&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=myvatn

Dimmuborgir

https://www.google.com/search?q=dimmu+borgir+iceland&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=MmJ3VZDFKcm0UZ_ugNAO&ved=0CAYQ_AUoAQ


Lónsöræfi

https://www.google.com/search?q=K%C3%A1lfastr%C3%B6nd&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=tWF3VaKOIIPTUbH3gfgN&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1024&bih=639#tbm=isch&q=l%C3%B3ns%C3%B6r%C3%A6fi

Námafjall

https://www.google.com/search?q=N%C3%A1mafjall&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIq9HN5c-DxgIVxL4UCh1nIACK&biw=1024&bih=639

co do lodowców to blizej jest do sólheimajökull, osobówka da rade, zatrzymujecie sie na parkingu a dalej na piechote moze z 10-15 minut. Co do svínafellsjökull no to troche sie idzie, tam byłam tylko raz i w sumie wieksze wrazenie na mnie zrobił. Pewnie jest kilka roznych tras zeby sie tam dostac. Ja chyba szłam tą najbardziej popularna i dosc długo sie szło.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 10 Cze 2015, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Króliczku, ale oni przecie w połowie czerwca jadą na 10 dni. Czy jakikolwiek dojazd do Landmannalaugar będzie wtedy otwarty? Rozumiem, że piszesz o F208 od północy. Z tego co widzę na vegagerdin, to jest to teoretycznie możliwe (tzn. bywało), ale na dziś (10.06.2015) wszystko zamknięte...
W każdym razie, ew. próbę niech zostawią na koniec. Najprędzej pewnie otworzą Kjolur, czyli dojechać do Hveravellir (i w pobliże Kerlingarfjoll) będzie można.
Przy okazji, mam pytanie: jaki jest obecnie oficjalny status Kjolur? Czy to jest 35 czy F35? To, że była i jest technicznie przejezdna dla osobówek, to wiem (poniekąd z autopsji). Z drugiej strony przez lata miała status F (4x4) i w związku z tym przejazd nią osobówką z wypożyczalni narażał na utratę ubezpieczenia w razie problemów, co wręcz było explicite napisane (w sensie wzmianki o tej konkretnej trasie) w regulaminach niektórych z nich.
Pytam, bo od jakiegoś czasu trafiam na sprzeczne dane w tej materii.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Nastpny
Strona 20 z 22

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron