reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Diesel czy benzyna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DarekVipas

Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 7
Skąd: Polska
PostWysłany: 5 Lis 2014, 22:11    Temat postu: Diesel czy benzyna Odpowiedz z cytatem

Mam prośbę o udzielenie waszych opinii, chcę kupić kia sportage, i przyjechać ją na Islandię. Tylko mam duży dylemat, czy silnik diesla czy benzynowy, ropa tam jest tańsza ale trzeba za diesla jakąś opłatę zapłacić? To jednorazowo czy jakoś na dany czas?
Co polecacie ?

PS. Planuje tam zostać na stałe, a samochód muszę mieć żeby na początek się jakoś poruszać.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DarekVipas

Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 7
Skąd: Polska
PostWysłany: 7 Lis 2014, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nie odpowie ?
Po prostu chciałbym wiedzieć czym taniej się poruszać po Islandii samochodem z silnikiem diesla cz benzyny ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 7 Lis 2014, 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu wszyscy wiedza ,ze to opcja bez sensu lol Sciagniecie samochodu i pozniejsza jego rejestracja , oplaty celno-skarbowe i podatki z tym zwiazane to spore koszta ktore wskazuja na nieoplacalnosc tego pomyslu.
Taniej wyjdzie Ci kupic auto na miejscu , jak masz sentyment do akurat Sportage to jest tu ich od cholery i na peczki w dodatku w przystepnych cenach.
Swoja droga skad pomysl na takie auto ? To taka podrobka terenowki , jak rav4 czy inne huidaje Wink

A sprawa disel czy benzyna ... wiesz to jak z laskami , jedni wola rude a drudzy brunetki Wink
Powrót do góry
DarekVipas

Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 7
Skąd: Polska
PostWysłany: 7 Lis 2014, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nie, na pewno go tam nie przerejestruje. Ale mam małe dziecko i nie wyobrażam sobie zapakować wszystkiego w bagaż do samolotu.
Autko ma służyć tam na początek a potem to się zobaczy Smile
A jak to wygląda jak zjeżdżasz z promu z opłatą za diesla ??(to jest jednorazowo czy na jakiś czas jak to wygląda ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DarekVipas

Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 7
Skąd: Polska
PostWysłany: 7 Lis 2014, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A pomysł z kią sportage wziął się z powodu głównie niskiej ceny, małego spalania i napędu 4x4. Mam na myśli wersję I lub II.
Mamy takie życie że chcemy z żoną coś w nim zmienić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koniu0739

Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 135
Skąd: Przemyśl-Zasanie/Selfoss
PostWysłany: 7 Lis 2014, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najpierw dowiedz sie ile mozesz poruszac sie autem na Polskich blachac po Islandii, a pozniej planuj ze bedziesz Nim jezdzic, jezeli sciagac auto na Islandie i placic wszystkie oplaty i przerejestrowywac to najlepsza opcja jest diesel z mala emisja CO2- im mniejsza tym mniejsza oplata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
DarekVipas

Dołączył: 17 Paź 2014
Posty: 7
Skąd: Polska
PostWysłany: 7 Lis 2014, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki "Koniu0739" za tą bardzo cenną informacje, tak dużo o tym wszystkim czytałem, ale nie natknąłem się na ten wątek że nie można dłuższy czas jeździć na polskich blachach.

Już tak mniej więcej się dowiedziałem, i raczej przyjadę na polskich i przerejestruje, a taka kwestia jak będę miał polskie oc ważne i przegląd to ono przepadnie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fekus4

Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 1
Skąd: Poznań
PostWysłany: 16 Lis 2014, 7:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koniu0739 napisał:
najpierw dowiedz sie ile mozesz poruszac sie autem na Polskich blachac po Islandii, a pozniej planuj ze bedziesz Nim jezdzic, jezeli sciagac auto na Islandie i placic wszystkie oplaty i przerejestrowywac to najlepsza opcja jest diesel z mala emisja CO2- im mniejsza tym mniejsza oplata.


potwierdzam Wink trochę to zagmatwane, ale jak już się wgryziesz to dasz radę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maniekk166

Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 4
PostWysłany: 26 Lis 2014, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wolę diesel, bardzo dużo podrózuje i świetnie się sprawdza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gąska

Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 2
PostWysłany: 6 Sty 2015, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jechać tam i kupić benzyniaka zalezy ile jeździsz, jezeli wiesz ze codziennie bd w stanie rozgrzać silnik to ropniak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gąska

Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 2
PostWysłany: 18 Sty 2015, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sory nie chce nowego tematu robić jakie auto do miasta polecacie ? na duże miasto i ciągłą jazde
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Barbie
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY za spamowanie
Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 20
PostWysłany: 24 Wrz 2015, 7:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wybrałam benzynę. Zamontowałam sobie gaz i powiem Ci,ze bylo to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu było taniej. Pamiętam jak jeszcze dwa lata temu sprzedawca samochodu ( brałam nowy) przekonywał mnie,ze olej będzie taniał Very Happy
Zerknijcie sobie jeszcze tutaj:
motocorner.pl/diesel-czy-benzyna-jaki-silnik-wybrac/ - jest wpis o tym jaki silnik wybrać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron