reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kenitala

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gacek12

Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 35
PostWysłany: 29 Sty 2013, 16:43    Temat postu: Kenitala Odpowiedz z cytatem

moze ktos wie jak najszybciej mozna zrebic kenitala
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paleczka

Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 4
PostWysłany: 8 Mar 2013, 15:09    Temat postu: kennital Odpowiedz z cytatem

Podpinam sie.

+ jeszcze jakby ktos mogl mi napisac, jaka na chwile obecna sa potrzebne dokumenty.
Bede wdzieczna, pozdrawiam . Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
amd_xp

Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 50
PostWysłany: 8 Mar 2013, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze to powyższe pytanie wypadało by sprecyzować.Dla osoby pełnoletniej i przebywającej już na Islandii?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
amd_xp

Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 50
PostWysłany: 8 Mar 2013, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak postanowiłem od razu odpisać.

A więc potrzebne są z Polski:

- druk E-104 chodzi o ubezpieczenie zdrowotne,wydawany przez NFZ zgodnym z miejscem zamieszkania w Polsce.

- zaswiadczenie z Urzedu Stanu Cywilnego odnośnie tego czy jesteś w związku,lub nie.

- akt urodzenia,można taki w Polsce uzyskać na druku międzynarodowym i wtedy nie zachodzi potrzeba tłumaczenia go.

- dokument tożsamości,w obecnej chwili wystarcza Dowód Osobisty,lecz osobiście radzę Paszport.

- zaświadczenia muszą być przetłumaczone na język islandzki lub angielski.

-kontrakt od pracodawcy islandzkiego,jeśli nie masz pracy to otrzymasz kenitala tymczasowe,w obecnej chwili jest to 3-mce.

-ostatnio znajomy dołączał również zaświadczenie o niekaralności,lecz nie jestem pewien czy znowu jest wymagane tak jak to było dawno temu.

To wszystko dotyczy osób pełnoletnich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paleczka

Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 4
PostWysłany: 9 Mar 2013, 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a niepełnoletni ? albo dzieci ?

Dziękuję za odp. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
humker

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 42
PostWysłany: 9 Mar 2013, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do tego wymagane jest jeszcze ubezpieczenie ze sjovy na 6 miesięcy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
amd_xp

Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 50
PostWysłany: 10 Mar 2013, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz w/w druk E-104 z polski żadne ubezpieczenie z sjovy nie jest wymagane.Co tyczy się niepełnoletniego dziecka,to gdy jedno z rodziców pozostaje w Polsce wymagana jest zgoda rodzica tam przebywającego(tylko sporządzona notarialnie jest honorowana)na pobyt dziecka na IS i ewentualną naukę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anka_nn8

Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 3
PostWysłany: 15 Mar 2013, 10:55    Temat postu: kenital Odpowiedz z cytatem

zaznaczam że akta(urodzenia,ślubu) są ważne tylko 3 miesiace
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anka_nn8

Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 3
PostWysłany: 15 Mar 2013, 11:01    Temat postu: kenital Odpowiedz z cytatem

a może ktoś z was wie czy zamiast druku E 104 wystarczy karta z NFZ,mam cały czas jakiś problem z wyrobieniem kenitala.Mąż jest tutaj od wakacji pracuje i przyjechałam do niego,pracę mam od końca marca,akta straciły ważność druku E 104 nie mam,czekam teraz na dokumenty z Polski.
Nie rozumiem tej całej polityki islandzkiej żeby wyrobić kenitala trzeba pracować,a żeby pracować trzeba mieć kenitala????? I tak cały czas gdzies mnie odsyłają to że zle wypełnione,to czegoś brak!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
waldi

Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 5
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Mar 2013, 15:36    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Hej, nie tylko Ty tego nie rozumiesz, sami Islandczycy tego nie rozumieją, najprościej mówiąc chcą nas xxxxć, w paru innych krajach też się z tym spotkalem ale jak zwykle Polak potrafi. Co chwilę zmieniają przepisy, a spróbuj się zamledować i żeby zaświadczenie o zameldowaniu przyszło Ci do domu, jest taka opcja, to prawie jak misja niemożliwa Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anka_nn8

Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 3
PostWysłany: 21 Mar 2013, 19:01    Temat postu: kenitala Odpowiedz z cytatem

witam
w końcu udało mi się złożyć papiery na kenitala,kostowało mnie to wiele nerwów ale chyba się udało(mam nadzieję!!)
Jeżeli chodzi o ubezpieczenie to może być karta z NFZ,mi takową uznali,no i czekam....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 20 Cze 2013, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej. mam pytanie. w lipcu przyjezdzaja dzieci mojej kolezanki . sa to studenci i nie ukrywam przylatuja tu zeby sobie popracowac. czy do wyrobienia kenitali wystarcZy karta euro26??dzieki za odp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jasiek

Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 11
Skąd: Lodz
PostWysłany: 17 Paź 2014, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, mam takie pytanie jesli ktos moglby pomoc, mianowicie mam stara kenitale ok 6 let temu wyrobiona i tak sie zlozylo ze znowu przeprosilem sie z Islandia i chcialbym wiedziec czy w jakis sposob mozna odswierzyc te kenitale, czy trzeba nowa wyrabiac?
Dodam ze jestem juz tutaj 3 miesiace, konto w banku bez problemu otworzylem, co prawda ten sam, tylko pod inna nazwa, karte podatkowa tez dostalem, ale jak wczoraj chcialem kupic internet w Nova to zaczely sie problemy...
_________________
Dawne marzenia to były dobre marzenia i choć się nie spełniły cieszę się, że je miałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
oponka86

Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Keflavik - Sosnowiec
PostWysłany: 17 Lis 2014, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam podłącze się pod temat, ale moja sytuacja jest trochę inna. W kwietniu 2010 roku wróciłem do Polski (wiem to był trefny wybór ale stało się). Pracowałem na wyspie przez 18 miesięcy.
W maju 2015 chrześniak ma komunie planuję przylecieć i go odwiedzić. Pracuje w Polsce w firmie, która daje urlopy bezpłatne, chciałbym taki wziąć na miesiąc i trochę odpracować wyjazd (może udałoby się w firmie, której pracowałem) chciałem zaznaczyć tutaj, iż konto bankowe, które używałem w czasie pobytu na wyspie działa jest aktywne i widzę, że nawet kenital w nim widnieje. Czy w takim przypadku mogę iść do pracy bez załatwiania zbędnych papierków? jeśli pracodawca się zgodzi wrócić do pracy w przetwórni? Ewentualnie co muszę zrobić, żeby móc popracować przez czas który będę w odwiedzinach?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
oponka86

Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 3
Skąd: Keflavik - Sosnowiec
PostWysłany: 18 Lis 2014, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam się dowiedziałem. Może komuś przyda się to co mi odpisali:

Hi Adrian

Your kennitala is in the population registry and always valid. Now you are registered in Poland, if you are going to stay here for less than three months you do not need to register back to Iceland. If you are going to stay for more than three months you need to hand in this form, your passport / ID card and supporting documents depending on the type of registration in section 8 you choose.


Með kveðju / Best regards
GĂ­gja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Isztar

Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: ReykjavĂ­k
PostWysłany: 16 Lut 2015, 12:40    Temat postu: Kennitala załatwiana przez bank Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie forumowiczĂłw Smile
Odświeżę trochę temat, gdyż nie znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Wink
Czy ktoś z Was ma doświadczenia z załatwianiem kennitala przez bank? Dzięki pani Joannie z urzędu miasta Reykjavík wiem że Arion, Islandsbanki i Landsbankinn oferują coś takiego, oczywiście każdy za inne pieniądze.
Będę wdzięczna za informacje, jeżeli ktoś takie posiada.

Ewentualnie czy ktoś się spotkał z panią Polką pracującą w Islandsbanki w oddziale na Lækjargata 12,101 ReykjavĂ­k i wie czy moĹźna ją tam złapać codziennie lub posiada do niej maila?

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 30 Paź 2015, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy tzw " tymczasowa " kennitala ( 6cio miesieczna ) upowaznia do podjecia pracy na Islandii ? Czy narzuca jakiekolwiek limity w kwestii pracy ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron