reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Niekt贸rzy Islandczycy maj膮 w domu sw贸j w艂asny arsena艂

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Przegl膮d prasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
aneta.krejczy

Do潮czy: 14 Pa 2014
Posty: 141
Sk眃: Wroc艂aw
PostWys砤ny: 27 Lis 2014, 18:51    Temat postu: Niekt贸rzy Islandczycy maj膮 w domu sw贸j w艂asny arsena艂 Odpowiedz z cytatem

V铆sir donosi, 偶e w sumie w Islandii zarejestrowanych jest 72 640 sztuk broni, z czego 214 nale偶y do jednej osoby, kt贸rej to偶samo艣膰 nie zosta艂a zdradzona.

W nowym biuletynie Krajowego Rzecznika Policji ujawniono, 偶e wi臋kszo艣膰 w艂a艣cicieli broni w Islandii posiada jedynie jedn膮 sztuk臋, za艣 469 os贸b trzyma 10 ich lub wi臋cej. Osoba o drugiej najwi臋kszej ilo艣ci broni posiada 169 sztuk.

W wi臋kszo艣ci s膮 to strzelby u偶ywane podczas polowa艅. Jest ich w sumie zarejestrowanych a偶 41 652 sztuk. Kolejn膮 popularn膮 broni膮 s膮 karabiny, w ilo艣ci 25 223 sztuk. Zarejestrowane pistolety to 3 427 sztuk, za艣 wiatr贸wek jest 1 223 sztuk.

殴r贸d艂o: http://grapevine.is/news/2014/11/25/some-icelander-has-an-arsenal-in-their-house/.
_________________
Aneta Krejczy
Instytut P贸艂nocny
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
gisli74

Do潮czy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWys砤ny: 27 Lis 2014, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie karabiny, tylko sztucery, na kt贸re trzeba mie膰 odr臋bn膮 licencj臋. Przechowywanie ka偶dej sztuki broni jest kontrolowane okresowo przez policj臋. I, co ciekawe, na przek贸r lewakom, praktycznie nie istnieje problem nielegalnego u偶ywania broni. Bro艅 jest dla ludzi.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aneta.krejczy

Do潮czy: 14 Pa 2014
Posty: 141
Sk眃: Wroc艂aw
PostWys砤ny: 27 Lis 2014, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

By膰 mo偶e, ale nie mam mo偶liwo艣ci zweryfikowania tego. Je艣li kto艣 zna islandzki i mo偶e zajrze膰 do biuletynu, b臋dzie w stanie to potwierdzi膰. Ja nie mam ku temu podstaw. Ewentualnie kto艣 z Islandii, kto wie, jakie rodzaje broni s膮 dozwolone dla ludno艣ci cywilnej, mo偶e to zweryfikowa膰. Je艣li masz tak膮 wiedz臋, to dzi臋ki za podpowied藕. Dla mnie to r贸wnie dobrze mo偶e chodzi膰 o Mannlicher M1890, Martini-Henry, M1 Garand czy co艣 w tym stylu.

I nie wydaje mi si臋, aby ka偶da osoba o pogl膮dach nosz膮cych lewicowe zabarwienie, by艂a przeciwna posiadaniu broni.
_________________
Aneta Krejczy
Instytut P贸艂nocny
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
gisli74

Do潮czy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWys砤ny: 28 Lis 2014, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aneta.krejczy napisa:


I nie wydaje mi si臋, aby ka偶da osoba o pogl膮dach nosz膮cych lewicowe zabarwienie, by艂a przeciwna posiadaniu broni.


No co Ty? Tak okre艣lasz lewaka? Ja sam mam lewicowe pogl膮dy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aneta.krejczy

Do潮czy: 14 Pa 2014
Posty: 141
Sk眃: Wroc艂aw
PostWys砤ny: 28 Lis 2014, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mog臋 si臋 tylko domy艣la膰, co masz na my艣li, u偶ywaj膮c s艂owa 'lewak' Smile
_________________
Aneta Krejczy
Instytut P贸艂nocny
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 28 Lis 2014, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co艣 mi si臋 wydaje, 偶e lewak to okre艣lenie osoby, kt贸ra nie ma sp贸jnych i logicznych pogl膮d贸w lewicowych, tylko przyjmuje (bez 偶adnego g艂臋bszego uzasadnienia) niekt贸re lewicowe lub skrajnie lewicowe pomys艂y, na zasadzie, 偶e wydaj膮 si臋 s艂uszne, wi臋c je popierajmy.
Mo偶na by rzec, 偶e lewakiem jest wykszta艂ciuch (czyli cz艂owiek z powierzchnownym formalnym wy偶szym wykszta艂ceniem, kt贸remu wydaje si臋, 偶e nale偶y do elity i ma prawo oraz kompetencje by podejmowa膰 wa偶ne decyzje i s膮dy) o pogl膮dach lewicowych, kt贸ry z massmedi贸w czerpie swoje pogl膮dy, sam nie b臋d膮c w stanie ich uzasadni膰 argumentami poza tymi, kt贸re podaj膮 mu spikerzy z TV.
Trudno z takim lewakiem dyskutowa膰, bo wpada prawie w histeri臋, gdy s艂yszy kogo艣, kto wyg艂asza pogl膮dy inne ni偶 on.
Formalnie to cz艂owiek g艂osz膮cy tolerancj臋, ale sam wykazuje si臋 cz臋sto nietolerancj膮 wobec innych pogl膮d贸w (zw艂aszcza tych zak艂adaj膮cych nietolerancj臋).
Niestety do艣膰 cz臋sto by艂em ofiar膮 nagonki zar贸wno lewak贸w jak i prawak贸w, kt贸rzy histerycznie reaguj膮 na pewne innowacyjne (acz kontrowersyjne) tezy nie umiej膮c ich rozwa偶y膰 bez emocji.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
aneta.krejczy

Do潮czy: 14 Pa 2014
Posty: 141
Sk眃: Wroc艂aw
PostWys砤ny: 29 Lis 2014, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E., bardzo to konkretna definicja, ale nie wiem, czy wszyscy, kt贸rzy u偶ywaj膮 tego okre艣lenia, zgodziliby si臋 z tym. Czekam na definicj臋 ze strony naszego przedm贸wcy, tym bardziej, 偶e wspomina o swoich lewicowych pogl膮dach.

Ja - na podstawie dotychczasowych do艣wiadcze艅 z u偶ywaniem tego okre艣lenia - definiuje je jako stworzone przez osoby o prawicowych pogl膮dach w celu pejoratywnej oceny os贸b o odmiennych pogl膮dach. Tak si臋 sk艂ada, 偶e ile razy zetkn臋艂am si臋 z tym okre艣leniem, pada艂o ono ze strony os贸b uto偶samiaj膮cych si臋 z prawic膮, mia艂o by膰 obra藕liwe i odnosi艂o si臋 do tych, kt贸rzy akurat w danym momencie nie podzielali jakiego艣 omawianego prawicowego pogl膮du.

Mia艂am te偶 podstawy - w oparciu o pewne wypowiedzi interlokutor贸w - aby odnosi膰 je do os贸b skrajnie lewicowych i radykalnych, a wi臋c rewolucjonist贸w sk艂onnych do przemocy w imi臋 walki o wyznawane warto艣ci. Jednak u偶ycie tego okre艣lenia w stosunku do os贸b, kt贸re s膮 przeciwne u偶ywaniu broni, wywraca do g贸ry nogami takie rozumienie.

S艂ownik j臋zyka polskiego podaje w艂a艣nie, 偶e jest to osoba o skrajnie lewicowych pogl膮dach, czyli raczej nie niedouczony konformista, kt贸ry nie rozumie o czym m贸wi, ale powtarza, co zas艂ysza艂 w telewizji. Tak przynajmniej rozumiem to, o czym pisa艂 O.E.
_________________
Aneta Krejczy
Instytut P贸艂nocny
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
gisli74

Do潮czy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWys砤ny: 30 Lis 2014, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aneta.krejczy napisa:
Ewentualnie kto艣 z Islandii, kto wie, jakie rodzaje broni s膮 dozwolone dla ludno艣ci cywilnej, mo偶e to zweryfikowa膰. Je艣li masz tak膮 wiedz臋, to dzi臋ki za podpowied藕. Dla mnie to r贸wnie dobrze mo偶e chodzi膰 o Mannlicher M1890, Martini-Henry, M1 Garand czy co艣 w tym stylu.


Najlepiej uda膰 si臋 do 藕r贸d艂a, czyli ustawy o broni i amunicji

http://www.althingi.is/altext/122/s/0973.html
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gisli74

Do潮czy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWys砤ny: 30 Lis 2014, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto to jest "lewak"? Podoba mi si臋 definicja O.E., podoba mi si臋 r贸wnie偶 ta:

"Lewak to cz艂owiek uwa偶aj膮cy za sw贸j wewnetrzny obowi膮zek niesienie pomocy i u艂atwianie 偶ycia wszystkim wok贸艂, w ramach wymy艣lonych przez siebie jedynie dopuszczalnych standard贸w. za pieni膮dze odebrane innym.
Pomaga膰 chce za wszelk膮 cen臋, nawet wbrew woli tych, kt贸rym pomaga, osi膮gaj膮c efekty przeciwstawne do zak艂adanych, powi臋kszaj膮c liczb臋 wymagaj膮cych pomocy albo w zwi膮zku z ich stopniowym zubo偶eniem albo rozszerzeniem definicji wymagaj膮cych pomocy.
Pora偶ki wynikaj膮ce z przeciwskuteczno艣ci efekt贸w swojego systemu zasad chce eliminowa膰 rozszerzaj膮c ten偶e system i pog艂臋biaj膮c skal臋 rujnacji tych, kt贸rym pomaga膰 chce.
Nie jest zdolny przyj膮膰 do wiadomo艣ci, 偶e z艂e s膮 jego zasady i st膮d daremno艣膰 w ich realizacji.
Dodatkowo szuka wsparcia w spo艂ecze艅stwie w艣r贸d ludzi, kt贸rzy maj膮 osobisty egoistyczny finansowy interes w jego podtrzymywaniu - egzekutorach jego dziala艅 oraz w艣r贸d zmanipulowanych propagandowo, niezdolnych z powodow intelektualnych, finansowych i wykszta艂cenia rozpozna膰 manipulacji i oszustwa jego zasad. "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Admin
G艂贸wny Administrator
Do潮czy: 30 Pa 2007
Posty: 155
PostWys砤ny: 1 Gru 2014, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powy偶sza definicja raczej nie potwierdza teorii o nieu偶ywaniu broni. Jak dla mnie wr臋cz przeciwnie.

Co do ustawy, to niestety - jak pisa艂am - nie znam islandzkiego, wi臋c b臋d臋 wdzi臋czna za potwierdzenie, 偶e na jej w艂asnie podstawie opar艂e艣 opublikowan膮 wcze艣niej informacj臋.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gisli74

Do潮czy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWys砤ny: 2 Gru 2014, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Admin napisa:
Powy偶sza definicja raczej nie potwierdza teorii o nieu偶ywaniu broni. Jak dla mnie wr臋cz przeciwnie.

Co do ustawy, to niestety - jak pisa艂am - nie znam islandzkiego, wi臋c b臋d臋 wdzi臋czna za potwierdzenie, 偶e na jej w艂asnie podstawie opar艂e艣 opublikowan膮 wcze艣niej informacj臋.


B艂agam Ci臋... Ka偶dy lewacki przyw贸dca, od Baracka Obamy poczynaj膮c, a na Donaldzie Tusku ko艅cz膮c, najch臋tniej zabroni艂by wszystkim posiadania wszelkiej broni, nawet scyzoryk贸w. Spo艂ecze艅stwem rozbrojonym o wiele 艂atwiej manipulowa膰 i wmawia膰 im, 偶e to dla ich w艂asnego dobra. A prawda jest nieco inna, przynajmniej statystycznie - w USA przest臋pstw z u偶yciem broni najwi臋cej jest w stanach o zaostrzonej kontroli posiadania broni (Dystrykt Kolumbia chyba g贸ruje). I cho膰by Islandia, gdzie prawie ka偶dy ma jak膮艣 bro艅 (g艂贸wnie my艣liwsk膮), takich przest臋pstw praktycznie nie ma.

Co do ustawy - ja te偶 nie znam islandzkiego na tyle, aby t艂umaczy膰 ustaw臋, ale google t艂umaczy ca艂kiem nie藕le. Na razie doczyta艂em, 偶e ustawa zakazuje sprowadzania i posiadania wszelkiej broni automatycznej i p贸艂automatycznej, ale r贸wnie偶 dopuszcza wszytko za specjalnym zezwoleniem MSW. Moj膮 opini臋 wyrazi艂em na podstawie rozm贸w z Islandczykami, posiadaj膮cymi bro艅 my艣liwsk膮. Dodam, 偶e niekt贸rzy z nich maj膮 po kilka dubelt贸wek i sztucer贸w, ale 偶aden nie posiada karabinu (w rozumieniu broni wojskowej).
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lowell
=user zmieni艂 nazw臋=
Do潮czy: 17 Lis 2015
Posty: 26
Sk眃: Keflav铆k
PostWys砤ny: 22 Lis 2015, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy orientuje si臋 kto艣 kiedy i gdzie s膮 nast臋pne kursy by potem mo偶na by艂o kupi膰 bro艅. Konkretnie bro艅 kr贸tk膮.
Pozdrawiam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
GorasIS

Do潮czy: 22 Lut 2016
Posty: 3
Sk眃: Akureyri / Wawa
PostWys砤ny: 22 Lut 2016, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod艂膮czam si臋 pod ostatnie pytanie.
Kto艣? Co艣? Wie? Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Przegl膮d prasy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron