reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Glimmerkvold

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 24 Mar 2007, 10:32    Temat postu: Glimmerkvold Odpowiedz z cytatem

Wczoraj byłam własnie na czymś takim. Reweacja!!!!!!!!!! Specyfiką tego wieczoru było to, że mogły przyjść na niego jedynie kobiety. Było nas ponad 50. Jedynymi mężczyznami byli kucharze, ktorzy serwowali nam dania godne królów. Oczywiście alkoholu też było sporo. Każda z nas starała sie dosłownie błyszczeć i być tego wieczoru najpiekniejsza , (przedewszystkim dla samej siebie).Nigdy tak dobrze sie nie wybawiłam!!! Kobiety spotkały się po to, aby współnie poszaleć i przypomnieć sobie, o tym ,poza tym że jesteśmy matkami, żonami , pracownicami itd. Jesteśmy przedewszystki kobietami. I wszystkie potrafimy być wesołe , sympatyczne i wspaniałe. Juz czekam następnego spotkania za rok. Szkoda, że będę musiała oddac wtedy koronę.W najpiekniejszych snach o tym nawet nie myslałam. A tu taka niespodzianka! Szkoda , ze w Polsce nie ma takiego zwyczaju. Słyszałam o podobnym w Niemczech. Kto z Was wie o innych krajach, gdzie jest podobny obyczaj?
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 25 Mar 2007, 20:09    Temat postu: Re: Glimmerkvold Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Kobiety spotkały się po to, aby współnie poszaleć i przypomnieć sobie, o tym ,poza tym że jesteśmy matkami, żonami , pracownicami itd. Jesteśmy przedewszystki kobietami.
A co to znaczy "kobieta"? Czy to właśnie nie jest taki człowiek, który może być matką, żoną, kucharką, pracownicą?
Czy podobne funkcje nie pełnią też mężczyźni?
Czy spotykając się wspólnie z mężczyznami nie można poczuć się kobietą? A może trzeba czuć się człowiekiem? Nie za bardzo wiem, w czym przeszkadza obecność mężczyzn. To właśnie ich obecność nadaje człowiekowi wymiaru konkretnej płci.
Przecież w obecności innych kobiet kobieta czuje się bardziej bezpłciowo. Chyba...

Nie mam nic przeciwko takim spotkaniom. Spotykają się ludzie wysocy, grubasy, naukowcy, rolnicy, miłośnicy bydła, hodowcy gołębi, miłośnicy poezji.... ale po co dorabiać takie teorie o czuciu się kobietą?

Po prostu ludzie lubią się bawić w gronie ludzi o podobnych problemach, zwyczajach, upodobaniach itd.
Bycie kobietą (matką, żoną, kochanką) jest również pewnym wspólnym mianownikiem i pozwala na lepszą integrację. Nie ma w tym jednak niczego nadzwyczajnego, czego nie można się doszukać np. na spotkaniu Islandofilów Smile

W każdym razie życzę jeszcze wielu takich udanych zabaw! Lubię ludzi, którzy są weseli i potrafią się bawić. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 25 Mar 2007, 20:21    Temat postu: Re: Glimmerkvold Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Słyszałam o podobnym w Niemczech. Kto z Was wie o innych krajach, gdzie jest podobny obyczaj?

Na pewno w Belgii, a kiedys i w Danii byly, ale nie wiem, czy ten zwyczaj sie utrzymal.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ObsikanyRekin

Doczy: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysany: 25 Mar 2007, 20:57    Temat postu: Re: Glimmerkvold Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Wczoraj byłam własnie na czymś takim. Reweacja!!!!!!!!!! Specyfiką tego wieczoru było to, że mogły przyjść na niego jedynie kobiety. Było nas ponad 50. Jedynymi mężczyznami byli kucharze, ktorzy serwowali nam dania godne królów. Oczywiście alkoholu też było sporo. Każda z nas starała sie dosłownie błyszczeć i być tego wieczoru najpiekniejsza , (przedewszystkim dla samej siebie).Nigdy tak dobrze sie nie wybawiłam!!! Kobiety spotkały się po to, aby współnie poszaleć i przypomnieć sobie, o tym ,poza tym że jesteśmy matkami, żonami , pracownicami itd. Jesteśmy przedewszystki kobietami. I wszystkie potrafimy być wesołe , sympatyczne i wspaniałe. Juz czekam następnego spotkania za rok. Szkoda, że będę musiała oddac wtedy koronę.W najpiekniejszych snach o tym nawet nie myslałam. A tu taka niespodzianka! Szkoda , ze w Polsce nie ma takiego zwyczaju. Słyszałam o podobnym w Niemczech. Kto z Was wie o innych krajach, gdzie jest podobny obyczaj?


Co to jest za święto? I jaką Pani koronę zdobyła? Smile
_________________
Ég er Íþróttaálfur...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 25 Mar 2007, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie takie spotkania są po to , aby oderwać sie od tych wszystkich ról kobiecych i poswięcenie czasu tylko nam samym, czyli kobietom. Zabawa naprawdę była wyśmienita, wszystko było zrobione tak, żeby się dowartościować, pozostawić codzienne troski i smuteczki i się zrelaksować w gronie kobiet. Były więc wybory najpiekniejszej, ( ja to chyba wygralam , że miałam piekną sukienkę, oczywiście polską), miałyśmy wodzirejkę z Rejkiawiku, (niesmowita osobowość , artystyczna dusza i bezpośredność w jednej osobie), moja znajoma zrobiła inscenizacje o prezentacji cudownych kosmetyków. np. cudowny sprey , który nie tylko był lakirem do włosów, ale także cudownym środkiem dzięki , któremu cały dzień kobieta chodzi uśmiechnieta, albo krem od zmarszczek , który przy pomocy żelazka rozprasowuje wszystkie zmarszczki itd idt.Oczywiście było wspólne śpiewanie itd itd.
Szkoda, że my Polki nie mamy takiej tradycji,bo my często tak mało poświęcamy sobie należytej uwagi. A pozatym to jest tak jak z rodzicami. Tylko szczęśliwi rodzice mogą wychowac prawdziwie szczęśliwie dzieci, to jest opinia większości psychologów. Więc bądżmi szczęśliwi i dzielmy się tym szczęściem z naszymi bliskimi i innymi ludzmi.Dziękuję za Panów opinie i zaciekawienie tym tematem. Pozdrawiam serdecznie. Grażyna
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 26 Mar 2007, 23:50    Temat postu: Dobra zabawa Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Właśnie takie spotkania są po to , aby oderwać sie od tych wszystkich ról kobiecych i poswięcenie czasu tylko nam samym, czyli kobietom.
Troszeczkę brzmi to jak masło maślane. Nie żebym się czepiał, bo sama zabawa jest zawsze czymś OK.
Tylko ciekawią mnie właśnie takie "uzasadnienia" - stąd moje czepiactwo Smile
Bo ucieczka od kobiecych ról do zabawy w kobiece sprawy (kosmetyki, piękne suknie) to trochę nie tak.
Może zamiast pisać tak górnolotnie, że od czegoś chciałyście odpocząć, lepiej napisać, że poprostu chciałyście się dobrze pobawić i tyle.
Dodatkowa filozofia nie jest potrzebna Smile


Cytat:
Zabawa naprawdę była wyśmienita, wszystko było zrobione tak, żeby się dowartościować, pozostawić codzienne troski i smuteczki i się zrelaksować w gronie kobiet.
O właśnie! I tak trzymać Smile

Cytat:
A pozatym to jest tak jak z rodzicami. Tylko szczęśliwi rodzice mogą wychowac prawdziwie szczęśliwie dzieci, to jest opinia większości psychologów. Więc bądżmi szczęśliwi i dzielmy się tym szczęściem z naszymi bliskimi i innymi ludzmi.
I to jest BARDZO mądra uwaga! Szkoda, że statystycznie Polacy to smutni ludzie, którzy raczej wszystko widzą w czarnych barwach. Mam nadzieję, że twój optymizm będzie zaraźliwy Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
szakalka2

Doczy: 22 Lis 2007
Posty: 7
Skd: Inowrocław
PostWysany: 24 Lis 2007, 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. troszke poczytałam Twoich wypowiedzi i naprawde podziwiam za dojrzałosc , wiedze, checi ale byłbys wiarygodniejszy gdyby zawsze przyswiecały Ci slowa wielkiego filozofia "Wiem, ze nic nie wiem"Smile
A jednak malo wiesz o kobietach o czym swiadczy Twoja wypowiedz :

"Troszeczkę brzmi to jak masło maślane. Nie żebym się czepiał, bo sama zabawa jest zawsze czymś OK.
Tylko ciekawią mnie właśnie takie "uzasadnienia" - stąd moje czepiactwo
Bo ucieczka od kobiecych ról do zabawy w kobiece sprawy (kosmetyki, piękne suknie) to trochę nie tak.

Widac Grazko, ze spotkanie dostarczylo Ci wielu pozytywnych wrazen, radosc az bije z Twoich relacji, ciesze sie, ze sie swietnie bawilas. Rozumiem Cie dobrze bo tez jestem kobieta-matka, kochanka heh Smile)Pozdrawiam Cie:)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 25 Lis 2007, 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szakalka2 napisa:
A jednak malo wiesz o kobietach o czym swiadczy Twoja wypowiedz
Ja nie wiem, że nic nie wiem. Ja tylko podejrzewam, że wiem mało lub, że to co wiem nie jest prawdą.
Jednak opierając się na doświadczeniu oraz na rozumie, mogę podejrzewac, że mogę wiedzieć więcej o kobietach niż Ty sama...
Choć oczywiście mogą być w błędzie.
Wbrew pozorom ludzie z zewnątrz (specjaliści) mogą wiedzieć więcej o jakimś problemie niż ludzie "wewnątrz" problemu.

Cytat:

"Troszeczkę brzmi to jak masło maślane. Nie żebym się czepiał, bo sama zabawa jest zawsze czymś OK.
Tylko ciekawią mnie właśnie takie "uzasadnienia" - stąd moje czepiactwo
Bo ucieczka od kobiecych ról do zabawy w kobiece sprawy (kosmetyki, piękne suknie) to trochę nie tak."
Zacytowałaś moje słowa, ale nie wykazałaś, że się mylę.
Skoro więc nie masz argumentów lub też kierujesz się tylko "kobiecą intuicją" to zaznacz to w swoim poście.
Cytowanie kogoś i zarazem nie odniesienie się do tego cytatu jest niezbyt rozsądne i kulturalne.
Być może gdzieś się mylę. Być może moja wypowiedź, jako krótka i uogólniająca, zawiera jakieś błędy.
Jednak ja nadal stoję na stanowisku, że dobra zabawa i rozmowa o kosmetykach to nie ucieczka od kobiecości lecz trwanie w niej.
Wszystko co kobieta robi w życiu jest kobiece - nawet, gdy próbuje nasiusiać do pisuaru na stojąco...
Oczywiście należałoby zdefiniować "kobiecość" byśmy wiedzieli, czy nie myślimy o dwóch różnych rzeczach.
Bo byc może, ktoś sobie przyjął, że kobiece sprawy to tylko zmywanie, pranie, gotowanie i niańczenie dziecka. Ja natomiast się z tym nie zgadzam Smile

Choć z pewnością najszczęśliwsze są kobiety, które albo kochają zmywać, prać, gotować itp., albo takie które tego nie znoszą i są w tej wspaniałej sytuacji, że nie muszą Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 25 Lis 2007, 7:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z jednej strony masz rację, ale nie w całej rozciągłości. Twoja opinia na temat powyższy jest jak najbardziej uszasadniona jeśli chodzi o obiektywne spojrzenie na jakis konflikt lub problem z inym człowiekiem lub nawet czasami ze samym sobą. Wtedy faktycznie obserwator z zewnątrz szybciej odnajdzie żródło konfliktu i ewentualnie drogę rozwiązania jego. Ale z drugiej strony jest przyslowie" syty głodnego nie zrozumie". Bo jak wyjaśnisz nam kobietom,że faceci muszą mieć swoją odskocznie od życia codzienego w postaci wypadu na przykład na rybki, lub polowanie , ewentualnie na wypad do pabu z kumplami. Bo przecież ciężko pracują i potrzebują trochę rozrywki. To rzecz oczywista dla nas wszsytkich. A kobiety powinne się czieszyć ,że są matkami ,żonami itp. A co z naszą odskocznią od codzienności. Właściwie nam się bardziej należ niż chłopom, a to z prostych wyliczeń. Często wiele z nas pracuje na dwa etaty: w pracy, w domu. I kiedy mężowie mają czas wolny w wekend my nadal pilnujemy dzieci, nadrabiamy zalegości w domu. Więc dobrze ,że teraz mamy więcej rozrywek w postaci spa, treningów itd. Uważam,że kobietom to się należy i tyle.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
szakalka2

Doczy: 22 Lis 2007
Posty: 7
Skd: Inowrocław
PostWysany: 25 Lis 2007, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. chodziło mi glownie o to, ze z relacji Grazyny jasno wynikało co miala na mysli piszac:
„Właśnie takie spotkania są po to , aby oderwać sie od tych wszystkich ról kobiecych i poswięcenie czasu tylko nam samym, czyli kobietom.”
A mianowicie chodzilo o oderwanie od obowiązków i odpowiedzialności, do których owe „role kobiece” nas kobiety obliguja. My kobiety jesteśmy na ogół bardzo silne , ale potrzebujemy pewnych odskoczni, czegos co naladuje nasze akumulatory, doda nam sil na przyszłość. A poza tym wg mnie Grazyna nigdzie nie napisala o ucieczce od kobiecości, to jedynie Twój odbior O.E.Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron