reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

strajk nauczycieli
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 16 Lis 2004, 19:20    Temat postu: Re: karuta!!!! Odpowiedz z cytatem

Patrycja napisa:
czy mozesz mi powiedziec zanim pojde do banku...bo sie przymierzamy wlasnie do kupna czegos....jak to wyglada z tymi porzyczkami???

dokladnie nie wiem ,ale wiem tyle ze te pozyczki na 100% to tylko na zakup mieszkania ,a nie w celu uporzadkowania sobie sytuacji finansowej,,,wczesniej kiedy banki proponowaly te nisko oprocentowane pozyczki na 4,2 % to wiekszosc ludzi poszla wziela jedna duza pozyczke (musi na hipotece figurowac jako pierwsza)i "wykupila stare " .I wtedy np zamiast kilku miesiecznych rat byla jedna -mniejsza.Natomiast te nowe to tylko na zakup lokum ,kazdy bank zada jeszcze dodatkowo aby bylo sie w ich systemie ubezpieczen ,w ich "klubie " z ich karta kredytowa itd,,,,no i bardzo kontrowersyjny wymog-dokladne info o stanie zdrowia ,,,na poczatku chcieli chyba nawet wyniki badan ale teraz sie wycofali.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 17 Lis 2004, 11:44    Temat postu: Re: Sprzeciw Odpowiedz z cytatem

Widzisz Odżajer - zauważam, że często w teorii jednak się zgadzamy ale potem przychodzi smutna praktyka...

Odżajer napisa:
Po pierwsze jeżeli wybieramy kogoś kto przedstawił nam swój program, to niech on ten program zrealizuje.

No zgadzam się. Ale nie pamiętam ugrupowania, które spełniałoby swój przedwyborczy program.

Odżajer napisa:
Po drugie, funkcje zarządcze są płatne, a to oznacza, że dostaje się kasę, ale i bierze się na siebie odpowiedzialność!

A tu się zgadzam w 100% Polityk bierze kasę, zazwyczaj dużą, i powinien brać też odpowiedzialność. W praktyce kończy się to tym, że sąd ostatnio nakazał Sejmowi płacić karę za złe przygotowanie tzw. ustawy 203.


Odżajer napisa:
Czy gdybyś zatrudniał w firmie dyrektora i ten popełniłby błąd, to czy dostałby premię? Czy w przypadku dużych strat nie kazałbyś mu pokryć części tych strat?


Gdybym zatrudniał kierowałbym się jego kompetencjami. I wszyscy by tak robili. A w przypadku decydowania wyborczego w polityce, większość wyborców dokonuje wyborów uczuciowych. Poza tym. Wkopaliśmy się ostro. Ci genialni politycy, których "zatrudniliśmy" uchwalili prawo, na mocy którego nie można kogoś wywalić w trakcie trwania np. "kontraktu poselskiego". I tak np. poseł Andrzej P, których u nas na pęczaki..., wziął sobie mega łapówkę, wszystko zostało nagrane ale mandat poselski ma. I szczęśliwy naród nadal będzie płacił mu 10000 złotych miesięcznie plus drugie tyle na jego biuro, które być może bedzie mialo kraty w oknach dodatkowe:) A dwóch miastach już prezydenci rządzą z więzienia. Radni chodza na widzenia jak trzeba coś ustalić...

Odżajer napisa:
Piszesz, że za populizm jesteśmy odpowiedzialni MY? A ja się nie poczuwam! To "my" to na pewno nie ja.


A właśnie, że Ty też. I ja. I wiele osób z nas. Pamiętasz taki socrealistyczny plakat: "Co Ty zrobiłeś dla realizacji planu?". To co Ty zrobiłeś, żeby zapobiec populizmowi? Przez grzech zaniechania teraz cierpimy. Tak samo - jak w tramwaju widzisz, ze kogos okradają, to co robisz? Większośc ludzi akurat wiąże sznurówki, czyta gazete, patrzy w innym kierunku. To ta sama reakcja przecież. Mówią, że akcja powoduje reakcję. Guzik prawda. W znieczulonym społeczeństwie to brak reakcji napędza akcje.


Odżajer napisa:
Są ludzie w Polsce (to nie żart), którzy myślą, że Islandia to miasto!! Ci ludzie mają prawo głosu. Trudno z nimi dyskutować o walce z populizmem...

No jasne. A sporo ludzi nie rozumie tego co słyszy w wiadomościach. Ale jest też spora grupa, która rozumie ale nie ogląda. Jak słyszę: "mnie polityka nie interesuje" to mi się ręce trzęsą. Kiedyś robiłem duże badanie dotyczące wiedzy politycznej. Było wsród nich pytanie: "Kto przejmuje kompetencje prezydenta, w przypadku jego śmierci?"
Propozycje odpowiedzi dałem takie:
- premier
- marszałek sejmu-
- Przewodniczący NIK
- Naczelny Sekretarz Komitetu Obrony Narodowej
Na tą ostatnią kretyńską propozycję, którą dałem ot tak dla żartu, odpowiedziało dużo osób. Większość z wyższym wykształceniem, które deklarowały brak zainteresowania polityką. Ale czy brak zainteresowania zwalnia z minimalnej inteligencji? Brak zainteresowania oznacza w skrócie brak inteligencji według mnie.


Odżajer napisa:
Więc raz jeszcze powtarzam: strajk lub protest jest sprawiedliwy, gdy uprzykrza życie tym, którzy są winni.


No i przeciez wystają przed sejmem na przykład i krzyczą, że znajdzie się kij na czyjśtam ryj. A jak już nic nie działa to krzyczą, że Balcerowicz musi odejść. Bez względu w jakiej sprawie przyszli, zawsze krzyczą, że musi odejść. Ciekawe, nie?

Odżajer napisa:
Gdyby w Polsce istaniała jakaś skrajna bojówka zwalczająca nieuczciwych lub nieudolnych polityków, likwidując ich po prostu, to nagle by się okazało, że do wyborów kandydują sami normalni specjaliści z wizją


Jakby istniała jakas bojówka, która by likwidowała, to trzeba by być totalnym idiotą, żeby się pchać do polityki. A totalnych idiotów nam w polityce nie brakuje.

Odżajer napisa:
a nie cwaniacy z kuzynami.

Wypraszam sobie. Ja jestem z Kuzynem... Mój pies tak się nazywa :wink:

Na koniec powtórzę i to głośno...:
NIE WOLNO ODBIERAĆ LUDZIOM PRAWA DO WYRAŻANIA SPRZECIWU, NAWET JEŚLI Z FORMĄ TEGO WYRAŻANIA MY SIĘ NIE ZGADZAMY!!!
Trzeba szanować poglądy, z którymi się nie zgadzamy i robić wszystko, by można je było przedstawiać.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron