reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Bilet w 1 stronę, kilka pytań w temacie...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiking

Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 2
PostWysłany: 29 Wrz 2006, 22:22    Temat postu: Bilet w 1 stronę, kilka pytań w temacie... Odpowiedz z cytatem

Serwus wszystkim

Mam kilka pytań odnośnie wyjazdu, a raczej wylotu do Islandii, a konkretnie; wylot British Airways, bilet zakupiony w jedna stronę przez Getwik do Keflaviku, i w tym temacie mam kilka pytań:

- czy celnicy stwarzają jakieś problemy?, bilet w jedna stronę może powodować szereg pytań typu po co się jedzie?, kiedy chce się wracać?, itp.?, tym bardziej że wyjazd bez jakichkolwiek dokumentów, oczywiście poza paszportem,

- czy wymiary bagażu 56x45x25 są restrykcyjnie przestrzegane przez BA ? (pytam bo jeśli wymiar ten powiedzmy wyniesie 65x50x20 czy będą z tego tytułu jakieś problemy, a raczej dopłaty, jeśli tak to jakie?)

- czy pogoda od listopada na Islandii wymaga zaopatrzenia się w przesadne zimowe ciuchy?, pytam bo słyszałem różne opinie, a raczej z tego co też słyszałem to zimy nie są tam takie mroźne jak u nas, a zresztą ogranicza również w/w wymiar bagażu w przesadne zatowarowanie się w sweterki czy tam inne zimowe ciuchy

jeśli macie jakieś wskazówki czy rady, będę wdzięczny, i z góry za nie dziękuje

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
police55
Gość
PostWysłany: 29 Wrz 2006, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest z bagazem w BA, ale jesli waga sie zagdaza i suma rozmiarow nie przekracza tych z regulaminu to nie powinienes miec problemow. W koncu BA to nie jest linia low-fare. Very Happy

Przy sprawdzaniu paszportow standardowe pytanie to: Jak dlugo chcesz byc na wyspie? Ale nie ma znaczenia co powiesz.

Celnicy maja niesamowity instynkt do wylapywania Polakow. Jesli moge cos radzic to nie rozmawiac po polsku przed kontrola celna, wygladac na dobrze ubranego, miec markowe walizki, nie nosic reklamowek i najlepiej isc z grupa Islandczykow. Jesli jedziecie w kilka osob, rozdzielic sie.

Jesli juz cie capna, to badz pewien ze beda szukac paierowsow i zywnosci. Jedno i drugie jest zabronione w nadmiarze, wedliny i mieso na pewno zabiora i kaza zaplacic kare. Uwaga na sprzet elektroniczny, moga oclic.

Co do pogody w listopadzie to niech stali bywalcy sie odezwa, ja nie wiem.

Pozdrawiam
Powrót do góry
wiking

Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 2
PostWysłany: 29 Wrz 2006, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisał:


Jesli juz cie capna, to badz pewien ze beda szukac paierowsow i zywnosci. Jedno i drugie jest zabronione w nadmiarze, wedliny i mieso na pewno zabiora i kaza zaplacic kare. Uwaga na sprzet elektroniczny, moga oclic.


Ze sprzętu elektronicznego to zabieram laptop, aparat i dyskmena, nówki to one nie są, sądzisz że mogą mi to oclic ? w jakiej kasie mogło by się to zamknąć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 29 Wrz 2006, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisał:


Celnicy maja niesamowity instynkt do wylapywania Polakow. Jesli moge cos radzic to nie rozmawiac po polsku przed kontrola celna, wygladac na dobrze ubranego, miec markowe walizki, nie nosic reklamowek i najlepiej isc z grupa Islandczykow. Jesli jedziecie w kilka osob, rozdzielic sie.


Po prostu nie należy wyglądać na chama z prowincji! Najłatwiej wpadają "Polaczkowie" z głupimi reklamówkami jeszcze z kraju (mając w nich kanapki i awaryjny sweter).

Kolejna grupka, która zwyczajowo wpada, to Ci co już dzwonią i wrzeszczą (wiadomo są daleko, poza krajem, trzeba głośno mówić) "Tak kochanie, już jestem!", itp...

A najgorsze są czapki! Nasza kochana "Utlanda" (z isl. "obcy") uwielbia wysiadać na lotnisku w szerokiej maści czapkach z napisami "Warka", "Żywiec", "Kocham Poznań" lub po prostu "Polska"........

To dodatkowe do rad Police55, ja przylatywałem na ISL parę razy, nigdy nie będąc kontrolowanym - mam pewien patent, ale łatwo go nie sprzedam Smile

Co do clenia sprzętu - to racja, pod warunkiem, że nowy i jak niektórzy głupcy robią,jeszcze w oryginalnytch kartonach.....

Jeśli coś używane - moga Cię w d.... pocałować.....

police55 napisał:

Co do pogody w listopadzie to niech stali bywalcy sie odezwa, ja nie wiem.


Hehe, to zobaczymy w tym listopadzie, jaka będzie pogoda Smile

OS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysłany: 30 Wrz 2006, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja ze swojego doswiadczenia moge napisac tylko tyle ze po sprawdzeniu mojego paszortu celnik nie pytal sie o nic, nie zagladali mi do walizek, mialem pod pacha futeral z laptopem , poprostu czytso fajnie i przyjemnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 30 Wrz 2006, 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mazury napisał:
ja ze swojego doswiadczenia moge napisac tylko tyle ze po sprawdzeniu mojego paszortu celnik nie pytal sie o nic, nie zagladali mi do walizek, mialem pod pacha futeral z laptopem , poprostu czytso fajnie i przyjemnie.


Przyklad jednorazowy to nie przykład - więc szkoda czasu na takie porady....

Mimo wszystko dziękujemy Smile

OS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
police55
Gość
PostWysłany: 30 Wrz 2006, 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mialem to samo na mysli co OldStar Very Happy , ale nie chcialem byc taki doslowny lol

A paszportow celnicy nie sprawdzaja, tylko straz graniczna.

Moich towarzyszy podrozy pytali (wlasnie straz graniczna, oczywiscie po angielsku) jak dlugo chca pozostac na wyspie, ale oni ani me ani be, to postali tak chwile, powzruszali ramionami i co mial chlop zrobic. Oddal paszport i machnal reka.

Potem ich pytam, o co ich pytali, a oni - o nic, a co pytali sie cos? Twisted Evil

Pozdrawiam
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 30 Wrz 2006, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zimy nie sa mrozne jak w Polsce ,czasmi spadnie do minus 20 .Przewqznie oscyluje kolo minus 3 do minus 10 ,zalezy od regionu.Prawdziwa zima zaczyna sie w styczniu ...ALE TU ZAWSZE WIEJE.Dlatego cieple ubrania i nieprzemakalne trzeba miec.Czesto przy minus 5 jest zimno jak przy minus 25.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysłany: 30 Wrz 2006, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Przyklad jednorazowy to nie przykład - więc szkoda czasu na takie porady.... "

wcale nie szkoda czasu, bo oprocz mnie z samolotu wysiadlo 8 polakow typowych roboli i nikt nikomu nie zagladal do toreb walizek i po okazaniu paszportu nikt nikogo o nic sie nie pytal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
police55
Gość
PostWysłany: 30 Wrz 2006, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mazury napisał:
"Przyklad jednorazowy to nie przykład - więc szkoda czasu na takie porady.... "

wcale nie szkoda czasu, bo oprocz mnie z samolotu wysiadlo 8 polakow typowych roboli i nikt nikomu nie zagladal do toreb walizek i po okazaniu paszportu nikt nikogo o nic sie nie pytal


Niemniej to dalej przyklad jednorazowy. Moze celnikom sie nie chcialo w ten dzien...

Mowiono mi ze jest taka ruda kobietka co lubi szperac u Polakow po torbach... Surprised
Powrót do góry
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysłany: 30 Wrz 2006, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może wy jakoś przypałowo wygladacie że was trzepia? lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
police55
Gość
PostWysłany: 30 Wrz 2006, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mazury napisał:
może wy jakoś przypałowo wygladacie że was trzepia? lol


A moze odwrotnie?

Nie ma co, to loteria chyba jest... Very Happy
Powrót do góry
fanka_franka

Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 141
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 2 Paź 2006, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, ja wlasnie lecialam tym, polaczeniem przedwczoraj i nie bylo zadnych problemow!!! Pytali mnie na ile jade (mialam bilet w 1 strone) odpowiedzialam ,ze nie wiem, bo odwiedzam znajomych i nie wiem, kiedy beda mieli mnie dosc, pan sie rozesmial i zyczyl mi milego pobytu Smile bagaz waza zawsze, nie wiem czy mozna miec wiecej, poniewaz udalo mi sie trafic i mialam 22.7 kg Smile chyba wygladalam ok, bo mnie nikt nie zatrzymywal, ale wzieli na rewizje faceta przede mna, bo mial 3 male walizki i 2 reklamowki. I faktycznize nie wygladal zbyt dobrze. Wiec mysle, ze tak jak ktos napisal wyzej, porzadna walizka, schludne ubranie i pewnosc siebie.
Pieknie tu...

pozdrawiwam z Hafnarfjordur
ania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yazhubal

Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 88
Skąd: Katmandu
PostWysłany: 22 Paź 2006, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie miałem problemów chić się uhahałem trochę, zona wcześniej przyleciała na Islandię i wysłała mi koszulkę z islandzkimi napisami.
Zarówno w samolocie jak i na lotnisku Islandczycy z pełnym uśmiechem do mnie zagadując w rodzimym języku Smile, nic mi nie sprawdzali, przewiozłem laptopa, troche elektroniki, 2 kilo pierogów i innych ciekawych gratów.

MoĹźe to jest metoda koszukla np Sigur Ros Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen WP Kontakt
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 26 Paź 2006, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yazhubal napisał:
przewiozłem laptopa, troche elektroniki, 2 kilo pierogów i innych ciekawych gratów.


Jeżeli laptop był nowy, ale rozpakowany lub uzywany to nie ma się czym podniecać, co do elektroniki to samo......

Pierogi - są do kupienia w Hafnarfjordur w Stokrotce lub po prostu do zrobienia (idzie zima, dużo wolnego czasu) - trzeba było lepiej wziąść jakieś wędliny w cenie 3000 koron/kg na Islandii......

Graty nie podlegają ocleniu Smile

Może lepiej już skończyć, co kto przywiózł na Islandię, bo wyczerpiemy możliwości serwera iceland.pl

O.S.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 23 Cze 2007, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posty dotyczące kwestii prawnych i moralnych przemytu zostały przeniesione do nowego wątku: http://www.forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=2572
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
zielony82

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 1
Skąd: lublin
PostWysłany: 3 Lut 2008, 21:26    Temat postu: Berlin - Reykjavik Odpowiedz z cytatem

Czy ktos z was wie ile trwa podróş z berlina do reykjaviku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szczur4x4

Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 251
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 3 Lut 2008, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pierwszy raz leciałem tu z berlina z lotniska schoenefeld to było chyba 3 godz., było to w maju, aby wysiąśc czekaliśmy godzinę bo drzwi się zablokowały, gdy "niechcący" głośno powiedziałem że nas porwano jakaś niemka wpadła w panikę i zaczęła dzwonić do męża hahaha, ani razu nikt mnie nie kontrolował nie zadawał mi żadnych pytań, czy to leciałem z berlina czy z kopenhagi, raz połamali mi futerał od gitary, kupiłem tu nowy- pieniążki ICELAND EXPRESS wpłaciło mi na konto... nigdy nie miałem problemów ani w kopenhadze ani w keflaviku ...ale napewno to nie reguła, wiadomo wystarczy popatrzeć na pysk....hahaha
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron