reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Inicjatywa dla wystawiania przez Islandię formularza E109

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Zibi

Doczy: 06 Lis 2006
Posty: 16
Skd: ReYk
PostWysany: 21 Kwi 2007, 21:08    Temat postu: Inicjatywa dla wystawiania przez Islandię formularza E109 Odpowiedz z cytatem

Witam,
Do zamieszczenia tego tematu skłoniły mnie osobiste doświadczenia, I jednocześnie chęć jego wyjaśnienia innym, gdyż biura pośredniczące w znajdowaniu pracy na Islandii nie mają o tym właściwego pojęcia, czego ja jestem dowodem. Więc może od począdku.
Druk E 109 jest dokumentem dzięki któremu osoby mające na utrzymaniu rodzinę ( niepracująca żona I dzieci ) mogą zapewnić prawo do ubezpieczenia zdrowotnego swojej rodzinie (w tym wypadku chodzi o Polskę ). Dokument taki osoba ubezpieczona na Islandii powinna otrzymać, jednak w tej chwili jest to niemożliwe gdyż jak mi powiedziano, nigdy takiego druku Islandia nie wystawiała. Musi on wiec przejść ścieżkę legislacyjną tzn. być zaakceptowany przez kierownictwo TR, właściwego ministra, parlament a na końcu musi być dostosowany system komputerowy do jego wydania. Od ponad pół roku rozmawiam o tym z TR I nic z tego. Zostało wysłane oficjalne zapytanie przez NFZ dlaczego dokumentu nie można wydać - do tej pory strona Polska nie otrzymała odpowiedzi.
Jedynym wyjściem z tej obłędnej sytuacji jest wykupienie w NFZ dobrowolnego ubezpieczenia dla rodziny co kosztuje ok 260 zl miesiecznie plus co misięczne deklaracje do ZUS.
Więc jeśli chcemy przyspieszyć możliwość wydawanie owego druku musimy bombardować TR na adres tr@tr.is proponuję w temacie E 109 FORM, może się coś uda zrobić.
Jeśli macie inne doświadczenia proszę opiszcie je.

Pozdrawiam I życzę powodzenia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Zibi

Doczy: 06 Lis 2006
Posty: 16
Skd: ReYk
PostWysany: 6 Sty 2008, 22:41    Temat postu: Upragniony formularz Odpowiedz z cytatem

Z wielka radoscia informuje ze po 14 miesiacach walki o swoje wreszcie Islandia wystawila mi w grudniu 2007 druk E109 . I jestem chyba 1 osoba ktora tym drukiem sie legitymuje. Przynajmniej moim nastepca bedzie latwiej. NFZ w W-wa posiada juz wszystkie namiary. Jak by cos to prosze na prv.
Tak jak wczesniej wspomnialem musialem wykupic dobrowolne ubezpieczenie w NFZ. Cala ta kwota zostanie mi zwrocona.
Pozdrawiam cierpliwych i niestrudzonych Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
leon

Doczy: 15 Sty 2008
Posty: 13
Skd: Gliwice,Gardabaer niestety już nie
PostWysany: 10 Lut 2008, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako, że jest to mój pierwszy post pragnę wszystkich przywitać. Do jego napisania skłoniła mnie postawa kolegi Zibiego.
Otóż tak jak prosił wysłałem na jego priv zapytanie czy nie udzieliłby mi porady jak udało mu się załatwić ubezpieczenie dla swojej rodziny.
Chciałbym z tego miejsca gorąco mu podziękować za zrozumienie i godną naśladowania postawę. Myślę, że wielu z forumowiczów mnie zrozumie ale niektóre z wypowiedzi wprost zniechęcają do pytania o cokolwiek, a wydaje mi się , że forum powinno służyć również wymianie doświadczeń. Dlatego tym bardziej cieszę się, że Zibi nie potraktował mnie jak rywala ale jak kogoś kto po prostu potrzebuje pomocy.Wielkie podziękowania.

PS.Śledzę to forum od dłuższego czasu wobec tego uprzedzając ewentualne odpowiedzi chciałem podkreślić, że swoją decyzję o wyjeździe podjąłem na długo przed ukazaniem się reportażu w TVN.
Do zobaczenia wkrótce.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 10 Lut 2008, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do zobaczenia wkrótce.



Spiesz się.
O prace coraz gorzej, coraz gorzej.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Lut 2008, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A inzynierow ciagle brakuje, ciagle brakuje...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ansswis

Doczy: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysany: 11 Lut 2008, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety zle studia skonczylem Sad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron