reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

samochodem z Islandii do Europy np Polski

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 23 Sty 2008, 18:18    Temat postu: samochodem z Islandii do Europy np Polski Odpowiedz z cytatem

Hi


Czy ktos orientuje sie jak jest z wyjazdem do Polski samochodem z Islandii , na Islandzkich blachach ????


Czy wyjade takim samochodem ktory jest na kredyt i jeszcze nie splacony ?
Powrót do góry
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 23 Sty 2008, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie Ĺźe wyjedziesz.
Pytanie czy wrĂłcisz? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Poleczka

Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 116
Skąd: Islandia/wkrĂłtce Polska
PostWysłany: 23 Sty 2008, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i wyjedziesz i wrĂłcisz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Sty 2008, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinieneś powiadomić swojego kredytodawce o zamiarze wyjazdu za granicę, a czy to zrobisz to już Twoja decyzja.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 23 Sty 2008, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedzi.
Powrót do góry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 23 Sty 2008, 19:55    Temat postu: Re: samochodem z Islandii do Europy np Polski Odpowiedz z cytatem

zyzak napisał:
Hi


Czy ktos orientuje sie jak jest z wyjazdem do Polski samochodem z Islandii , na Islandzkich blachach ????


Czy wyjade takim samochodem ktory jest na kredyt i jeszcze nie splacony ?


Z tego co mi wiadomo zeby wziasc kredyt na samochod musisz byc tutaj conajmniej dwa lata.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 23 Sty 2008, 20:10    Temat postu: Re: samochodem z Islandii do Europy np Polski Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisał:


Z tego co mi wiadomo zeby wziasc kredyt na samochod musisz byc tutaj conajmniej dwa lata.


Wystarczy gdy masz dobrego gwaranta i kwestia kredytu (na samochod) nie jest problemem.
Zyzak sie nie pochwalil czy ten kredyt jest na niego.
Napisal tylko ze samochod jest jeszcze niezaplacony dokonca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 23 Sty 2008, 20:12    Temat postu: Re: samochodem z Islandii do Europy np Polski Odpowiedz z cytatem

unregistered napisał:
FilipR79 napisał:


Z tego co mi wiadomo zeby wziasc kredyt na samochod musisz byc tutaj conajmniej dwa lata.


Wystarczy gdy masz dobrego gwaranta i kwestia kredytu (na samochod) nie jest problemem.
Zyzak sie nie pochwalil czy ten kredyt jest na niego.
Napisal tylko ze samochod jest jeszcze niezaplacony dokonca.


Wydaje mi sie, ze Zyzak planuje kupic Hummera na raty i wyjechac razem z nim ( i z Wredna Mimi)
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 23 Sty 2008, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i bogaty kupuje na raty Smile
Powrót do góry
Rafal
Gość
PostWysłany: 24 Sty 2008, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj kolega jechal do Polski samochodem wzietym na raty ,jeszcze nie splaconym,i to nie jest taka prosta sprawa bo bylo kiedys duzo walkow,takich,ze delikwenci jechali takimi samochodami i juz nie wracali.Ponoc trzeba miec jakas karte zeby opuscic takim samochodem Isl,kolega mowil,ze musial udac sie do kredytodawcy i go przekonac o tym,ze zamierza wrocic,a ten wydal mu takowa karte.Nie wiem ile w tym prawdy ,kolege nie mniej jednak postrzegam jako wiarygodnego:)
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Sty 2008, 1:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chciałem ubezpieczyć auto od kradzieży przed wizytą w Polsce. Ubezpieczyciel zapytał czy mam zgodę na wyjazd od kredytodawcy, musiałem takową otrzymać. Otrzymałem bez problemu, ale może dlatego że posiadam Islandzki paszport.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 29 Sty 2008, 2:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zalezy od umowy kredytowej oraz tego co zapisane jest w dokumencie pojazdu (dowodzie rejestracyjnym).
Teoretycznie ktoś kto kupił samochód może go użytkować wszędzie, w końcu nie można z góry zakładać, że ktoś będzie nieuczciwy i nie spłaci kredytu.
Poza tym, jeśli samochód jest na kredyt to odpowiednia adnotacja powinna być chyba zrobiona na dokumencie i wtedy nawet w Polsce nie można przerejestrować takiego samochodu bez zgody właściciela a takim właścicielem jest bank.

Natomiast dopóki ktoś użytkuje samochód i płaci raty to bank nie może dyktować gdzie można a gdzie nie wyjechać, bo to jest bezsensowne. Na całym świecie ludzie kupują auta na raty i jeżdżą nimi do oporu po różnych krajach.
Jeśli bank tak boi się o ten samochód to proponuję, by te banki wprowadziły nakaz pozostawiania samochodu w bankowym skarbcu do czasu spłacenia ostatniej raty - to najbezpieczniejszy sposób uniknięcia zniknięcia zabezpieczenia kredytu.

Po to banki żądają ubezpieczenia pojazdu od uszkodzenia i kradzieży (z cesją na bank), by w razie zniknięcia samochodu odzyskać pieniądze.
No ale banki na Islandii może nie znają takich cywilizowanych rozwiązań ze względu na poczucie izolacji od reszty świata.
Wystarczy przecież wprawadzić rozwiązania stosowane w innych krajach europejskich...

A ciekawe, czy na Islandii praktykowany jest leasing? Wtedy nie powinno być już zupełnie problemu z wyjazdem, bo właścicielem samochodu jest firma leasingowa - więc bez jej zgody nie sprzeda się lub nie przerejestruje samochodu za granicą. Bo rozebrać samochód na części to można na Islandii, więc jak ktoś chce ukraść kredyt, to zawsze na upartego może to zrobić, tylko po co skoro wcześniej czy później delikwent i tak odpowie za to?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
mario19777

Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 22
Skąd: ŁOMĹťA Patreksfjordur
PostWysłany: 18 Lut 2008, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MUSISZ JESZCZ\E POWIADOMIC UBEZPIECZALNIE ABY DOSTAC ZIELONA KARTE NA SAMOCHOD
_________________
Nie dac sie i do przodu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szczur4x4

Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 251
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 18 Lut 2008, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ciekawe, czy na Islandii praktykowany jest leasing? Wtedy nie powinno być już zupełnie problemu z wyjazdem, bo właścicielem samochodu jest firma leasingowa - więc bez jej zgody nie sprzeda się lub nie przerejestruje samochodu za granicą. Bo rozebrać samochód na części to można na Islandii, więc jak ktoś chce ukraść kredyt, to zawsze na upartego może to zrobić, tylko po co skoro wcześniej czy później delikwent i tak odpowie za to?[/quote]

pytałem i otrzymałem odpowieć że leassing tu jest, lecz nie wiem gdzie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
danielo

Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 47
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 19 Lut 2008, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój kolega korzysta z oferty w Sjova, która się mieści koło Kringlana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Lut 2008, 6:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
pytałem i otrzymałem odpowieć że leassing tu jest, lecz nie wiem gdzie?


W salonie to załatwiasz.
Płacisz miesięczną opłatę i praktycznie nic Cię nie interesuje. Tylko benzynę lejesz. Nie płacisz za przeglądy, jest jakiś limit roczny na kilometry, chyba 20 tyś. km.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron