reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Pomoc w planowaniu wyprawy na IS
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 21 Maj 2007, 0:08    Temat postu: Pomoc w planowaniu wyprawy na IS Odpowiedz z cytatem

Wszyscy chętni proszeni sa o pomoc w planowaniu:

http://www.rajdy4x4.pl/forum/viewtopic.php?t=35754

kazda informacja jest mile widziana
Powrót do góry
Kalessin4

Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 26
Skąd: Konin, Polska
PostWysłany: 12 Kwi 2008, 16:47    Temat postu: Plan pierwszej w Ĺźyciu podróşy do Islandii Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich!
w czerwcu w 4 osoby wybieramy się na pierwszą w życiu wyprawę po Islandii. Będziemy na miejscu 2 tyg. Wynajmiemy Toyotr Corolle Combi i w drogę. Poniższy plan podróży stworzyłam na podstawie Lonely Planet, opinii na iceland.pl i kiepskiej mapy Islandii. Bardzo proszę doświadczonych Islando-maniaków o opinie:
- czy trasa ma sens?
- z czego zrezygnowac
- co dodać
- wszelkie porady noclegowe i inne

Dzień 1 - przylot w nocy do Keflaviku, nocleg na dziko pod Reykiavikiem, zwiedzanie stolicy (+niezbędne zakupy), nocleg na kempingu w Thingvellir
dzień 2 - zwiedzanie: Thingvellir, Geysir, Gulfoss (nocleg Geysir campsite)
dzień 3 - Kjolur (Hvitarvatn, Hveravellir), skansen w Glaumbaer (nocleg w Saudarkrokur)
dzień 4 - Akureyri, Laufas, Godafoss, zach brzegi Myvatn (Vindbelgjarfjall, Eldhraun), nocleg w Reykjahlid
dzień 5 - Myvatn i Krafla
dzień 6 - Jokulsargljufur (trasy: Dettifoss-Selfoss, Asbyrgi-Klappir lub Ashofti Circuit), noc w Asbyrgi
dzień 7 - Jokulsargljufur (trasa: Vesturdalur-Kallbjorg-Karl and Kerling-Vesturdalur-Hljodaklettar-Raudholar),noc w Asbyrgi
dzień 8 - Fiordy wschodnie: Seydisfjordur, Egilstadir i drogą 1 na południe do?, nocleg? (Djupivogur,Stafafell, Hofn..?)
dzień 9 - Jokulsarlon, Skaftafell (trekking), nocleg w Skaftafell campsite
dzień 10 - Skaftafell (trekking), Vik (po drodze wodospad Systrafoss), nocleg w Vik
dzień 11 - Vik-Skogafoss-Seljalandsfoss-Landmannalaugar (nocleg)
dzień 12 - Landmannalaugar (trekking)
dzień 13 - Landmannalaugar (trekking)
dzień 14 - ? dzień awaryjny jak coś się przesunie w czasie; ewentualnie wodospad Glymur lub Blue lagoon; po północy powrót do Polski

co wy na to? realne? z czegoś zrezygnować? coś dołożyć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
epic_rulezzz

Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 21
Skąd: Poznań
PostWysłany: 12 Kwi 2008, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak tu wszyscy przyjechali ciężko harować a nie zwiedzać...
żartuję oczywiście...

dzień drugi musisz odbębnić obowiązkow, bo jest co zobaczyć, a BLUE LAGOON to nie ewentualnie a OBOWIĄZKOWO!!! wiem co mówię...!!!! Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Kwi 2008, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Corolla nie dojedzie do Landmannalaugar - wiec tu musicie przesiasc sie w autobus.
2. W Landmannalaugar to bedziecie sie tylko krecic w kolko czy idziecie do Porsmorku? Jesli idziecie do Porsmorku to pamietajcie, ze jeszcze bedziecie musieli wrocic jakos do auta. Dwa dni to zdecydowanie za malo, moze nie na sam trekking, bo to da sie zrobic (my zrobilismy trase w 3 dni, z dzieckiem:), ale trzeba sie zsynchronizowac z autobusami.
No chyba, ze trekking tylko po okolicy Langmannalaugar i moczenie w goracych zrodlach, wtedy bedzie ok.
Jest tez szansa, ze gdzies was zlapie deszcz i przejedziecie wiekszy kawalek niz planowaliscie - bo nie bedzie co ogladac po drodze. Naprawde warto miec ciut wieksza rezerwe czasowa na koniec.
A plan fajny - podobna trase miala moja siostra w zeszlym roku, tylko bardziej cywilizowana opcje, ze spaniem na farmach.
Powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Kwi 2008, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopiero teraz zwrocilam uwage na ten Kjolur... Chcecie tam dojechac Corolla z wypozyczalni? To droga dla 4x4, nie pozwola wam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 13 Kwi 2008, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia napisał:
Dopiero teraz zwrocilam uwage na ten Kjolur... Chcecie tam dojechac Corolla z wypozyczalni? To droga dla 4x4, nie pozwola wam.


pozwole sie z toba niezgodzic Smile tzn nie wiem jak na to sie zapatuje wypozyczalnia, ale ta droga jest spokojnie do zrobienia osobowka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Kwi 2008, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli auto jest z wypozyczalni to sa w tym wzgledzie powazne ograniczenia. Oczywiscie, wlasnym samochodem i na wlasna odpowiedzialnosc mozna...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal-krakow

Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 13 Kwi 2008, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kjolurjest spoko do przejechania osobówką, oczywiście technicznie. co do zezwolenia z wypożyczalni - nie mam bladego pojęcia bo zawsze mialiśmy własne auto. Sugeruję nieco treningu w jeździe przez wodę - np kamieniołom w Ogrodzieńcu jest bardzo OK.
Do Landmnna dojedzie corolla na parking jakies 600 m przed campingiem pod warunkiem że pojedziecie od północy - Eldgja absolutnie odpada...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Kwi 2008, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za strona:
http://www.icelandtotal.com/home/rental_cars/insurance/

Collision Damage Waiver ( CDW ) & Super Collision Damage Waiver ( SCDW ) does NOT Cover:
Damage to 2wd vehicles that occur when driving on roads marked F on official maps and KJÖLUR road nr. 35 and KALDIDALUR road nr. 550.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kalessin4

Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 26
Skąd: Konin, Polska
PostWysłany: 13 Kwi 2008, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki!!!

Co do Landmannalaugar to właśnie planujemy dojechać do tego parkingu 600m przed campingiem i dalej pieszo. Chcemy tam dotrzeć trasą F208 z północy. Myślimy o trekkingu po okolicy.

Co do Kjolur - to wiem, że nie wolno nam jechac tą trasą autem z wypożyczalni. Ale bazując na opiniach na iceland.pl zrozumiałam, że nie ma tam brodów do pokonania i auta osobowe jadąc powolutku, są w stanie bez problemu przejechać - proszę potwierdźcie..?!

Ile godzin powinniśmy przeznaczyć na Thingvellir?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Kwi 2008, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamietaj tylko o tym, ze jesli cokolwiek stanie sie z autem na drodze F lub przez Kjolur - nie obejmuje cie zadne ubezpieczenie. Jesli akceptujesz to i podejmujesz ryzyko to spoko.
Na Parlament nasi goscie przeznaczaja na ogol ok. 4 godziny - zalezy ile zamierzacie chodzic po okolicy... Mozna caly dzien, jest tam sporo szlakow spacerowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal-krakow

Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 13 Kwi 2008, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do F35 to tak samo jak na szutrówkach - największym problemem są "tarki" - jeżeli jedziesz powoli, nie dając autu wejść w rezonans i bić podwoziem na górkach - to bez problemu przejdzie. bród jest jeden głębszy - tuż przed Hveravellir i można zosatawić auto przed i podejść tych chyba 800 m na piechotę (nasze auto go wogóle nie zauważyło) - było wody chyba poniżej osi. Tak wogóle to polecam trochę zapoznać się z techniką jazdy poza asfaltem (szkoliłem Tomka aquiree) bo wtedy jeddzie się spokojnie i nie ma obawy o zniszczenia. Ale ryzyko zawsze występuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kalessin4

Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 26
Skąd: Konin, Polska
PostWysłany: 19 Kwi 2008, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za komentarze i czekam na więcej Very Happy
czy jest w moim planie podróży miejsce, które mogę sobie odpuścić jeśli nie starczy czasu?
a może jeszcze gdzieś powinnam przystanąć po drodze..?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 24 Cze 2008, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś zamierza zwiedzać wschodnią Islandię to proponuję nie przeoczyć Eriksstadir i Laugar. Są one położone w Dalasysli . Erikstadir jest przed Budardalur, a Laugar 20 km dalej od Budardalur w kierunku Isafiordur. Te pierwsze miejsce jest na stanowisku archeologicznym, gdzie została z pieczołowitością zrekontruowana chata Eryka, jego syn w 1000 roku własnie z tego miejsca dopłynął do Ameryki, a także do Szkocji i Norwegii. Teraz jest tam otwarte muzeum w okresie letnim. Miejsce jest naprawdę bardzo urokliwe. Natomiast w Laugar znajduje się baza biwakowa, hotel Edda I i III kategori, basen, muzeum regionalne i góra efów.Jest to także miejsce historyczne wiele starych islandzkich sag właśnie tu miało swoje żródło.Laugar jest w kotlinie i raczej tu nie ma silnych wiatrów.
Jeśli kogoś to zainteresuje mogę podac więcej szczegółów.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
blondas

Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 8
Skąd: warszawa-koszalin
PostWysłany: 30 Cze 2008, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich
to mĂłj pierwszy post na tym forum!
wybieram sie na Islandię pod koniec sierpnia w dodatku autkiem które jest raczej niskie...tzn nie obcieram jezdząc po Polskich drogach ale w głąb lądu wybieral sie nie będe...
moje pytanie dotyczy opon na których będe jechał
letnie niskie bardzo szerokie czy lepiej założyc wąskie i zimowe?
z racji małej ilości czasu ogranicze sie niestety tylko do trasy nr1
przynajmniej tym pierwszym razem Wink
drugie pytanie dotyczy stacji benzynowych...moj bak starcza mi TYLKO na około 450km
zabierać ze soba kanister i jak sie do tego odnosi Islandzkie prawo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
blondas

Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 8
Skąd: warszawa-koszalin
PostWysłany: 30 Cze 2008, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="blondas"]witam wszystkich
to mĂłj pierwszy post na tym forum!
wybieram sie na Islandię pod koniec sierpnia w dodatku autkiem które jest raczej niskie...tzn nie obcieram jezdząc po Polskich drogach ale w głąb lądu wybieral sie nie będe...
moje pytanie dotyczy opon na których będe jechał
letnie niskie bardzo szerokie czy lepiej założyc wąskie i zimowe?
z racji małej ilości czasu ogranicze sie niestety tylko do trasy nr1
przynajmniej tym pierwszym razem Wink
drugie pytanie dotyczy stacji benzynowych...moj bak starcza mi TYLKO na około 450km
zabierać ze soba kanister i jak sie do tego odnosi Islandzkie prawo?
z gĂłry dziekuje za podpowiedzi Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
julci3k
Gość
PostWysłany: 4 Lip 2008, 13:15    Temat postu: woda Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko. Ile litrów wódki i kartonów papierosów mogę zabrać na Islandię? Oczywiście tak bez problemu żeby nikt mi na lotnisku nie zabrał hehe Smile
Powrót do góry
Milka

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: Waw,Hver
PostWysłany: 4 Lip 2008, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 litr i 1 karton Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
julci3k
Gość
PostWysłany: 4 Lip 2008, 13:22    Temat postu: s Odpowiedz z cytatem

Aha. Dziękuję bardzo. Zresztą więcej to mi chyba nie potrzeba. A jak jeden litr to mogę wziąć 2 sztuki czyli dwie połowki?hehe bo nie chciałbym im oddawać jakiegoś dobrego trunku Smile
Powrót do góry
Milka

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: Waw,Hver
PostWysłany: 4 Lip 2008, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak możesz po pół litra, tylko jeśli kupujesz wcześniej to tylko w bagażu głównym schowaj (dobrze zabezpiecz bo mogą zbić ) Rolling Eyes , a jeżeli w bezcłowym to spokojnie do podręcznego tylko jeśli nie masz przesiadki Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron