reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Jakie są zarobki (płaca) na Islandii?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gerbero1987

Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 20
PostWysłany: 14 Maj 2008, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jaka powinna byc stawka przy owej pracy... dziennie minimalnie robimy w 2 osoby 10 ton... i do podzialu mamy 54 000 ISK...tzn pracuje z samym szefem i on mi tak powiedzial... jezeli mozecie podajcie dokladna stawke za prace...co bede mial jakis argument aby to zalatwic... pozdrawiam
_________________
"jest jak jest- raz gorzej, raz lepiej..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jabba

Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 194
Skąd: NORGE/ISLAND
PostWysłany: 16 Maj 2008, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z praca na kuchnii , w zarobkach ktos sie orientuje??
począwszy od pomocnika , zmywajacego, i kucharza??
jakas orientacja w terenie>> i praca prz sprzątaniu
Twisted Evil Twisted Evil Question Question

mozna tak wszystkie profesje ,jezeli kto chce pisac o tym Exclamation Rolling Eyes

p.s.
o zarobkach sie nie powinno gadac hehehehe Wink Twisted Evil
_________________
THE CHEFS LIVE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
owieczka.23

Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: KrakĂłw --> Reykjavik
PostWysłany: 23 Maj 2008, 7:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy ktoś orientuje się jaka jest teraz najniższa stawka godzinowa dla pracownika niewykwalifikowanego??? Chodzi mi o stawkę po podwyżkach związkowych! Proszę jeżeli to możliwe o jak najbardziej rzetelne informacje!!
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej skĂłrze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 23 Maj 2008, 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

owieczka.23 napisał:
Witam
Czy ktoś orientuje się jaka jest teraz najniższa stawka godzinowa dla pracownika niewykwalifikowanego??? Chodzi mi o stawkę po podwyżkach związkowych! Proszę jeżeli to możliwe o jak najbardziej rzetelne informacje!!


803 isk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gerbero1987

Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 20
PostWysłany: 28 Maj 2008, 23:39    Temat postu: czy ktos mi moe odpowiedziec... Odpowiedz z cytatem

ponawiam moje pytanie.... pracuje przy patroszeniu ryb... za tone ryby dostaje okolo 2700 koron... czy moj pracodawca mnie oszukuje ?? i jaka jest minimalna plca przy owej pracy... prosze o odpowiedz.... pozdrawiam
_________________
"jest jak jest- raz gorzej, raz lepiej..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Searcher

Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 97
PostWysłany: 28 Maj 2008, 23:43    Temat postu: Re: czy ktos mi moe odpowiedziec... Odpowiedz z cytatem

gerbero1987 napisał:
ponawiam moje pytanie.... pracuje przy patroszeniu ryb... za tone ryby dostaje okolo 2700 koron... czy moj pracodawca mnie oszukuje ?? i jaka jest minimalna plca przy owej pracy... prosze o odpowiedz.... pozdrawiam


Z tego co wyliczyłem, to otrzymujesz ponad 500.000 koron miesiecznie brutto? Jesli tak to masz szczescie i nie jestes oszukiwany:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gerbero1987

Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 20
PostWysłany: 29 Maj 2008, 0:13    Temat postu: 500000 .... nigdy nie dostalem takiej wyplaty Odpowiedz z cytatem

moje wyplaty oscyluja w granicach 180 - 250 tys miesiecznie...brutto...
w okresie maj - lipiec jest to okolo 200- 400 tys...brutto.... chcialem sie tylko dowiedziec.... jaka jest stawka za owa prace w innych firmach....
_________________
"jest jak jest- raz gorzej, raz lepiej..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomsson
Gość
PostWysłany: 29 Maj 2008, 11:07    Temat postu: Re: 500000 .... nigdy nie dostalem takiej wyplaty Odpowiedz z cytatem

gerbero1987 napisał:
moje wyplaty oscyluja w granicach 180 - 250 tys miesiecznie...brutto...
w okresie maj - lipiec jest to okolo 200- 400 tys...brutto.... chcialem sie tylko dowiedziec.... jaka jest stawka za owa prace w innych firmach....


o minimum płacowym dowiesz sie w eflingu w zwiazkach zawodowych na ulicy borgatun, gdzyby Ci tutaj nieudzielono info
Powrót do góry
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 29 Maj 2008, 18:41    Temat postu: Re: 500000 .... nigdy nie dostalem takiej wyplaty Odpowiedz z cytatem

Tomsson napisał:


o minimum płacowym dowiesz sie w eflingu w zwiazkach zawodowych na ulicy borgatun, gdzyby Ci tutaj nieudzielono info


on nie pyta o minimum (bardzo polskie myslenie) tylko o przecietna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomsson
Gość
PostWysłany: 29 Maj 2008, 23:56    Temat postu: Re: 500000 .... nigdy nie dostalem takiej wyplaty Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
Tomsson napisał:


o minimum płacowym dowiesz sie w eflingu w zwiazkach zawodowych na ulicy borgatun, gdzyby Ci tutaj nieudzielono info


on nie pyta o minimum (bardzo polskie myslenie) tylko o przecietna.


Dla takich jak Ty to trzeba widzę tak! :

[quote="gerbero1987"
ponawiam moje pytanie.... pracuje przy patroszeniu ryb... za tone ryby dostaje okolo 2700 koron... czy moj pracodawca mnie oszukuje ?? i jaka jest minimalna plca przy owej pracy... prosze o odpowiedz.... pozdrawiam[/quote]
Powrót do góry
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 30 Maj 2008, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w eflingu mu powiedza ze minimalna dla niewykfalifkowanego to 802 korony,

nie ma czegos takiego jak minimum dla robotnika niewykfalifikowanego przy wykonywaniu jakiejs funkcji, takie rzeczy sa juz umawiane miedzy konkretnym pracowawca a pracownikiem, np w eimskipie ci co jezdza wozkami zarabiaja inaczej niz w samskipie, czy jonar transport
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 30 Maj 2008, 0:13    Temat postu: Re: czy ktos mi moe odpowiedziec... Odpowiedz z cytatem

gerbero1987 napisał:
ponawiam moje pytanie.... pracuje przy patroszeniu ryb... za tone ryby dostaje okolo 2700 koron... czy moj pracodawca mnie oszukuje ?? i jaka jest minimalna plca przy owej pracy...


gerbero1987 napisał:
a jaka powinna byc stawka przy owej pracy... dziennie minimalnie robimy w 2 osoby 10 ton... i do podzialu mamy 54 000 ISK...


gerbero1987 napisał:
moje wyplaty oscyluja w granicach 180 - 250 tys miesiecznie...brutto...
w okresie maj - lipiec jest to okolo 200- 400 tys...brutto....


Może ja nie potrafię liczyć, ale jeśli pracujesz tylko 20 dni w miesiącu to powinieneś mieć 540 000 brutto (jeśli, jak piszesz robicie minimalnie 10 ton dziennie i masz 2700 za tone), a nie 180 - 250 tys. No chyba, że pracujesz 10 dni w miesiącu, wtedy ok.

Czyli, albo sam nie potrafisz liczyć, albo jesteś oszukiwany, bo nie potrafisz liczyć. Niemniej z Twoich wypowiedzi wynika, że pracujesz sam ze swoim szefem, który dzieli się z Tobą równo. Trudno zatem mówić o oszustwie, chyba że Twój szef przy okazji oszukuje samego siebie.

A fileciarz w Islandi ile zarabia wszyscy wiedzą: 50 000 polskich złotych miesięcznie (źródło: TVN)
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 30 Maj 2008, 0:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm mój kolega robił przy patroszeniu i chyba nigdy nie zarobił więcej niż 200 tys brutto ,tak więc gratuluję powyższych 400 tys. Smile
Powrót do góry
gerbero1987

Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 20
PostWysłany: 30 Maj 2008, 13:10    Temat postu: dobra...koncze watek...bo to bez sensu... Odpowiedz z cytatem

koncze watek na temat moich zarobkow...bo to nie ma sensu...dziekuje wszystkich za odpowiedzi.... obliczenia..i wogole ...pzdro
_________________
"jest jak jest- raz gorzej, raz lepiej..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rangurmadur
Gość
PostWysłany: 19 Cze 2008, 9:20    Temat postu: Re: czy ktos mi moe odpowiedziec... Odpowiedz z cytatem

lili67 napisał:
gerbero1987 napisał:
ponawiam moje pytanie.... pracuje przy patroszeniu ryb... za tone ryby dostaje okolo 2700 koron... czy moj pracodawca mnie oszukuje ?? i jaka jest minimalna plca przy owej pracy...


gerbero1987 napisał:
a jaka powinna byc stawka przy owej pracy... dziennie minimalnie robimy w 2 osoby 10 ton... i do podzialu mamy 54 000 ISK...


gerbero1987 napisał:
moje wyplaty oscyluja w granicach 180 - 250 tys miesiecznie...brutto...
w okresie maj - lipiec jest to okolo 200- 400 tys...brutto....


Może ja nie potrafię liczyć, ale jeśli pracujesz tylko 20 dni w miesiącu to powinieneś mieć 540 000 brutto (jeśli, jak piszesz robicie minimalnie 10 ton dziennie i masz 2700 za tone), a nie 180 - 250 tys. No chyba, że pracujesz 10 dni w miesiącu, wtedy ok.

Czyli, albo sam nie potrafisz liczyć, albo jesteś oszukiwany, bo nie potrafisz liczyć. Niemniej z Twoich wypowiedzi wynika, że pracujesz sam ze swoim szefem, który dzieli się z Tobą równo. Trudno zatem mówić o oszustwie, chyba że Twój szef przy okazji oszukuje samego siebie.

A fileciarz w Islandi ile zarabia wszyscy wiedzą: 50 000 polskich złotych miesięcznie (źródło: TVN)


Droga Lili Smile
(kobiety maja zwykle jakis "organiczny" problem z liczeniem)

Czlowiek ten napisal ze dostaje 2700 za tone i robia dziennie 10 ton we dwoch. Czyli przypada na niego 5 ton, a wiec dziennie zarabia 2700x5=13500.
To przemnozone przez 20 dni pracy w miesiacu daje 270 000 brutto.

I wszystko sie mniej wiecej zgadza, tylko kolega niechcacy pomylil sie w zeznaniach Smile
Powrót do góry
Searcher

Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 97
PostWysłany: 19 Cze 2008, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest konkurs "co autor mial na mysli?"

Napisane zostało:

Cytat:
a jaka powinna byc stawka przy owej pracy... dziennie minimalnie robimy w 2 osoby 10 ton... i do podzialu mamy 54 000 ISK...


Wyliczenia lili sa prawidlowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
julci3k
Gość
PostWysłany: 1 Lip 2008, 15:29    Temat postu: praca Odpowiedz z cytatem

a może ktoś się orientuje. Pracując na budowie 8h dziennie i zarabiać 54 tys isk to dobrze czy źle? opłaca się czy nie/;0 Smile
Powrót do góry
Milka

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: Waw,Hver
PostWysłany: 1 Lip 2008, 15:32    Temat postu: Re: praca Odpowiedz z cytatem

julci3k napisał:
a może ktoś się orientuje. Pracując na budowie 8h dziennie i zarabiać 54 tys isk to dobrze czy źle? opłaca się czy nie/;0 Smile


Jeśli 54 tys tygodniowo (za 5 dni pracy po8 godz) to moim skromnym zdaniem nie jest źle Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
dagii

Dołączył: 07 Cze 2006
Posty: 20
PostWysłany: 3 Lip 2008, 0:28    Temat postu: WITAM A ILE W RESTAURACJI? Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy orientujecie sie ile zarabiaja pomocnicy kucharza w Reykjaviku??Pilne pytanie!! Aha dodam z niewielkim ale doświadczeniem:)ale jednak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Rafal
Gość
PostWysłany: 3 Lip 2008, 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarabialem 180-tak srednio,czasem wiecej,byla to granica ubostwa,starczalo od 1 do 1,zmienielem prace,1 wyplata z 3 z przodu,i w cale nie uwazam,ze juz bede "bogaty" koszty zycia tu sa straszne,po odliczeniu wszystkiego,bez zbytnich szalenstw i tak nic wielkiego nie uda sie odlozyc...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 19 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron