reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Islandia - autostopem na około

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gniewomir

Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 76
PostWysłany: 11 Cze 2008, 18:30    Temat postu: Islandia - autostopem na około Odpowiedz z cytatem

Witam,

jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z was wybrał tę formę podróży? Otóż planuję prejechać na około własnie autostopem.

Jeśli tak, to proszę o opinię Smile jak chętnie się zatrzymują ludzie itp. itd.

Pozdrawiam
_________________
"As long as winds will blow..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 12 Cze 2008, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

da sie. zatrzymuja sie. powodzenia Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Cropeck

Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 23
PostWysłany: 13 Cze 2008, 4:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no moze i sie zatrzymuja, ale inny temat - jak czesto cos jedzie język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 13 Cze 2008, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trasa z reykjaviku do akureyri...bardzo szybko, szybciej niz zautobus. do vik to samo....gorzej potem z hofn do egilstadir i akueyri....no ale kto podroze stopem ten wie ze to ruletka.
na islandi moze sie zatrzymuja czesto ale najwiekszym problemem jest wlasnie brak ruchu...czasem przejedzie cos na pol godziny, czasem czesciej Wink

good LUCK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dottir

Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 12
PostWysłany: 13 Cze 2008, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Probowaliśmy w 2005 roku dojechać stopem z Vopnafjordur do Rauvarhofn - nie dało się, prawie nic nie jechało po drodze, a jak już ktoś jechał to na nasz widok dodawał gazu...
Być może gdyby próbować od drugiej strony, szło by lepiej, bo więcej osób jechało z Husaviku.
Na jedynce raczej nie było problemów. Przy czym myśmy byli w 2005 i na stopa jeździliśmy około tygodnia tylko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 14 Cze 2008, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hm, autostop to dobra zabawa, oczywiscie gdy kazdego kierowcy nie bierze sie za potencjalnego seryjnego morderce Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lili67

Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skąd: HafnarfjĂśrdur/Keflavik
PostWysłany: 14 Cze 2008, 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WielkiBialyKrolik napisał:
hm, autostop to dobra zabawa, oczywiscie gdy kazdego kierowcy nie bierze sie za potencjalnego seryjnego morderce Smile


W filmach to raczej autostopowicze są seryjnymi mordercami? A Ty jesteś TEN Kólik? Z Matrixa?
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 14 Cze 2008, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacy tam mordercy Wink
co prawda znany byl przypadek seryjnego mordercy w Australii ktory mordowal stopowiczow, ale psychole znajda sie wszedzie.

Na Islandii jedynym niebezpieczenstwem sa wypadki drogowe i zly stan drog. Sam prawie wpadlbym do rowu z islandka ale w pore zareagowala.

wezcie tylko rekawiczki, bo kciuk marznie hehe Wink))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 14 Cze 2008, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam nikomu nie ufam, kazdy moze byc kolejnym Tedem Bundy. A krolik to nie ten, po prostu moim idolem jest bialy krolik z Monty Pythona, ten z Holy Grail bo ten z latajacego cyrku juz nie byl tak interesujacy. a nick to na jego czesc!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 14 Cze 2008, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myslalam, ze chcac zlapiac autostop to wystawia sie na widok publiczny damska naga noge, hm, a moze to byla prostytucja Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gniewomir

Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 76
PostWysłany: 15 Cze 2008, 2:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nie jest tak źle, jeśli chodzi o tę formę podróży Wink

Mam więc nadzieję, że autostop na około Islandi przebiegnie pomyślnie Wink

Rock`n`roll! na rowerku
_________________
"As long as winds will blow..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
behemot

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 8
PostWysłany: 24 Cze 2008, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze swojego doświadczenia moge powiedzieć, że da się dojechac stopem wszędzie. Objechałem (nie raz zresztą) i Ring Road, poza tym East Fjordy, półw. Melrakkasletta, Thorsmork, Kjölur, Detifoss, Trollaskagi...samotnie lub we dwóch. Generalnie tylko próba dotarcia do Askji skończyła się fiaskiem.
Oczywiście nalezy wziąć pod uwagę, ze mogłem mieć po prostu szczęscie. Poza tym trzeba brac pod uwagę, że w porównaniu z np. wynajętym samochodem zajmuje to więcej czasu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
e-wcia

Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 1
PostWysłany: 27 Cze 2008, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siema! 3 dni temu wróciłam z Islandii, byłam 2.5 tygodnia. Pierwszy tydzien jezdziłam na stopa (zrobiłysmy ok. 600km), potem dołączyli do nas znajomi i jezdzilismy w piątke wypozyczoną Mazdą 3 (zrobilismy wyspe dookoła plus liczne zjazdy w bok - razem ok 3200km samochodem). Jesli chodzi o stopa to zrobiłysmy 2 najwieksze atrakcje południa - Landnmannalaugar i Thorsmork, oraz jeszcze Thingvellir (bo zostało nam czasu). Ze stopem nie było zadnych problemów - Islandczycy zatrzymuja się chetnie i są bardzo mili i pomocni, zatrzymuja sie tez turysci zwiedzający wyspę wypożyczonymi samochodami. Na głownej jedynce max. 20 min czekania (czasem wystarczylo wyciągnąć reke i pierwszy samochod sie zatrzymywał). Najdłuzej ile czekałyśmy to ok 1.5 godz, gdy chcialbysmy sie wydostac z Landmannalaugar do Obwodnicy (utknęłysmy na drodze 26 przy Guesthouse przy skręcie na droge F208, ostetcznie zabrała nas managerka Guesthouse'u). Trzeba tylko zaznaczyc ze czewiec to jeszcze nie jest szczyt turystyczny na Islandii (w tym roku niektóre drogi Interioru o tej porze byly jeszcze zamkniete z powodu ostrej zimy), więc mysle ze np. w lipcu ze stopem jest jeszcze łatwiej. I oczywiscie sporo zalezy od szczescia. Generalnie z mojego doświadzczenia poruszanie sie stopem na południu Islandii jest bajecznie proste i zdecydowanie polecam. Za darmo i mozna poznac Islandczyków. Po przejechaniu całej wyspy wypozyczonym autem przypuszczam ze problem ze stopem moze sie pojawic tylko na Fiordach Zachodnich oraz oczywiscie w Interiorze (tylko dlatego ze tam mało kto jezdzi). Reszta dróg jest zmotoryzowana, wiec nie ma sie co wahac. Stop to swietny sposób na zwiedzenie Islandii. Pozdro! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
julci3k
Gość
PostWysłany: 4 Lip 2008, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podziwiam! hehe no nieźle zaoszczędziałaś chyba milion złotych na benzynie hahaha Smile
Powrót do góry
faheem

Dołączył: 25 Wrz 2014
Posty: 1
PostWysłany: 25 Wrz 2014, 11:31    Temat postu: NICE Odpowiedz z cytatem

Witam, może ktoś mi doradzić, a wręcz pomóc ułożyć trasę objazdu Islandii samochodem, w sumie nie mam limitów dniowych, ale chciałbym się wyrobić w około 7-10 dni. Chciałbym rozpocząć jazdę-południe, wschód, północ. Samochód który będę miał do dyspozycji to Nissan Terrano, trasy które mnie interesują muszą być niezbyt wymagające, ponieważ zbyt doświadczonym kierowcą terenowym to nie jestem. Co zabrać z sobą?, jakieś sugestie mile widziane...Jakie koszty dodatkowe na drodze?<wejściówki, opłaty za przejazd itp>Proszę o jasny opis by w miarę sprawnie mi to wszystko poszłoSmile
Pozdrowienia!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jar

Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skąd: Lublin
PostWysłany: 25 Wrz 2014, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby porada miała sens, to musisz napisać, kiedy (w jakim miesiącu) chcesz jechać. Od razu odradzam Ci wariant 7-dniowy, bo guzik zobaczysz z wywieszonym ozorem. 10 dni to też nie za wiele, ale ujdzie od biedy. W tym wariancie będziesz musiał odpuścić sporo ciekawych okolic, jak Fiordy Zachodnie. Z kolei jeśli pojedziesz latem w okresie dostępności dróg 4x4 w interiorze (tych z literką F w numerze), to mając terenówkę na przykład możesz się pokusić o skrót z północy przez interior łatwą drogą F35, która na południu kończy się w rejonie najbardziej popularnych "standardów" turystycznych typu Gulfoss/Geysir. Mógłbyś się też pokusić o wypad na jeden dzień do Landmannalaugar, choć podobne klimaty są też w miniaturze w Kerlingarfjoll opodal F35 (o ile mogę ocenić ze zdjęć, bo w K. nie byłem). Kwestia terminu wyjazdu to nie tylko (choć przede wszystkim) kwestia warunków drogowych. Np. o ile się orientuję, to na oglądanie wielorybów czy podglądanie maskonurów lepiej się nastawiać na początku sezonu, a nie pod koniec. Itd. itp. Moim zdaniem, spróbuj w oparciu o jakiś przewodnik i lekturę wątków z tego działu forum oraz mapę ułożyć samemu jakaś trasę i następnie dać ją do oceny/modyfikacji. Tak będzie łatwiej pomóc, bo inaczej to właściwie chcesz od nas napisania na forum przewodnika po Islandii. Z przydatnych serwisów z informacjami krajoznawczymi i praktycznymi masz linkowane tu przeze mnie wiele razy www.nat.is
Pozdrawiam
-J.
P.S.1 Wszystko poza drogami F możesz zrobić autem osobowym, technicznie to taka F35 jest dla nich przejezdna (choć osobówką z wypożyczalni legalnie nie można). Głównym problemem dróg F są brody na rzekach (F35 ich nie ma). Niektóre lokalne drogi "normalne" (nie F) są szutrowe, nawet głowna jedynka dokoła wyspy ma szuter na wschodzie (który można z reszta objechać wybrzeżem). Część ze wspomnianych dróg będących skrótami w mało zamieszkanej okolicy może też być sezonowo zamknięta lub okazjonalnie z powodu remontu.
P.S.2 Płatne są jedynie promy oraz (chyba, sprawdź) jeden tunel drogowy pod fiordem k. Akranes. Wejściówki są jedynie do muzeów (niektóre mają 1 "wolny" dzień w tygodniu). Poza tym kosztują oczywiście wszelkie imprezy zorganizowane, typu rejsy na wieloryby, płatne wycieczki w teren itp. Atrakcje turystyczne w terenie są darmowe, ale ostatnio były jakieś harce z wprowadzeniem opłat przez właścicieli terenu w Geysir -nie wiem, jak ta sprawa się zakończyła obecnie. Na stacjach benzynowych oprócz darmowych kompresorów są też b. przydatne( będziesz wiedział, dlaczego) krany ze szlauchem i szczotką do mycia auta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 25 Wrz 2014, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jar napisał:

P.S.2 Płatne są jedynie promy oraz (chyba, sprawdź) jeden tunel drogowy pod fiordem k. Akranes.

Tunel pod fiordem jest płatny ale po co płacić skoro droga wzdłuż fiordu jest taka piękna? Dodatkowo jadąc naokoło można zrobić sobie przerwę i przejść się kawałek żeby zobaczyć Glymur- najwyższy wodospad na Islandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
result
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY za spamowanie
Dołączył: 26 Gru 2014
Posty: 24
PostWysłany: 29 Gru 2014, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki jest koszt wypożyczenia samochodu? No i jakie na Islandii są obecnie ceny pb95 ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tomekprusik

Dołączył: 17 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: Zgierz
PostWysłany: 17 Sty 2015, 5:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no nie wiem w Polsce ostatnio próbowałem stopa złapać to kiepsko było, ale może wyspiarze są bardziej tolerancyjni Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DELETED
Gość
PostWysłany: 20 Sty 2015, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DELETED
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron