reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

ROWEREM PRZEZ ISLANDIĘ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
krzysiek
Go
PostWysany: 9 Wrz 2004, 13:22    Temat postu: ROWEREM PRZEZ ISLANDIĘ Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Planuję z kolegą wybrać się na przełomie wiosny i lata lub lata i jesieni przyszłego roku na miesięczny objazd Islandii rowerami. Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczenia i mógłby się nim podzielić? Chodzi mi np. o transport - wg Waszego doświadczenia jak najtaniej jest przewieźć rower? A może bardziej opłaca się wypożyczyć go na miejscu? Za jakieś inne uwagi lub odesłania (byle nie do diabła) również będę wdzięczny. Pozdroovka,
krzysiek
Powrt do gry
Robert
Go
PostWysany: 9 Wrz 2004, 15:48    Temat postu: Re: rowerem przez islandię Odpowiedz z cytatem

krzysiek napisa:
Witajcie,
Chodzi mi np. o transport - wg Waszego doświadczenia jak najtaniej jest przewieźć rower? A może bardziej opłaca się wypożyczyć go na miejscu? Za jakieś inne uwagi lub odesłania (byle nie do diabła) również będę wdzięczny. Pozdroovka,
krzysiek


Jezeli lubisz jezdzic na nie swoim rowerze to mozesz wypozyczyc ale to jest drogie. Polecam przewiezc wlasny rower przygotowany do takiej podrozy.

Roewr przewozilem samolotem BA i Icelandaira. W icelandairze placisz za rower ustalona cene (jest podana na stronie www przewoznika) a reszta bagazu wchodzi w limity wagowe oddzielnie wiec masz z glowy to co w BA jest juz wiekszym problemem.
W BA na Okeciu rower mialem w limicie wagowym bagazu. Byl przekrroczony o 8 kg a bagaz podreczny o 4 kg. Usmiechnalem sie do Pani i ta puscila mi za free te 8kg nadbagazu natomiast poprosila zebym zaplacil za 4 kg podrecznego.
Poniewaz bagazu podrecznego sie nie wazy to proponuje ci zapakowac do niego jak najwiecej i najciezszych rzeczy (tylko nie takich ktore uzn kontrola za niebezpiecznebo zabiora) a bagaz podstawowy razem z rowerem miec w limicie. Za drugim razem juz tak zrobilem i za nadbagaz nie musialem placic.

co jeszcze cie interesuje?
aha, roweru nie musisz pakowac jak na wojne - w jedna strone lecial w kartonie i byl rzucany i traktowany jak kazdy bagaz a w druga strone juz byl tylko przygotowany do podrozy bez kartonu i traktowali go delikatniej.

rr
Powrt do gry
kiera
Go
PostWysany: 10 Wrz 2004, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Święte słowa. My lecieliśmy LOT+Icelandair z 2 rowerami. Na Okęciu było sporo stresu, ale mimo nadbagażu w wysokości 11 kg/osobę nie dopłaciliśmy ani złotówki. W drodze powrotnej w Keflaviku tak zakręciliśmy chłopaka z obsługi że ani korony do rowerów nie musieliśmy dopłacać, a faktycznie Icelandair liczy sobie 2000ISK. Poza tym należy się liczyć z przykrą możliwością zagubienia roweru - w drodze do Keflaviku jeden rower z niewyjaśnionych przyczyn zapodział się panom z obsługi SAS w Stockholmie, ale odnalazł się już następnego dnia!!!

Co do wypożyczenia roweru, to raczej odradzam ze względów finansowych. 30-50PLN/dobę pozostawię bez komentarza.

My przejechaliśmy w miesiąc 1885 km. Fantastyczna przygoda, ale wymagająca niezłego sprzętu rowerowego (jeśli chcesz wjechać w interior np. Lakagigar czy Kjolur) - mam tu na myśli przede wszystkim dobre bagażniki, sakwy i obręcze. 200 km falek, żwiru i kamieni daje się kołom nieźle we znaki, ale jak rower dobrze się przygotuje to nie ma prawa popsuć się nawet w tak wymagających warunkach.
Co jeszcze. Wiatry, bardzo silne, czasem potrafią zrzucić z drogi i to kilkadziesiąt razy w ciągu dnia - irytująca zabawa, deszcze zwłaszcza poziome to też niezapomniane przeżycie, w Lakivegur brody rzeczne.

Warto czasem zmoknąć, wepchnąć rower na jakąś przełęcz bo takich widoków jak na Islandii, takiego zróżnicowania krajobrazu nie uświadczy się chyba nigdzie na świecie..

Jakbyś miał jakieś konkretne pytania, to wal śmiało, jestem na bierząco bo wróciliśmy dopiero co
Powrt do gry
krzysiek
Go
PostWysany: 13 Wrz 2004, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdeczne dzięki za informacje! Właśnie o coś takiego mi chodziło. A jakimi trasami jechaliście przez Interior?
Powrt do gry
kiera
Go
PostWysany: 13 Wrz 2004, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wjechaliśmy w interior w dwóch miejscach: Lakivegur tj. droga F206 do Lakagigar. 45 km koszmarnej jazdy po falkach i kamieniach, bardzo stromo góra-dół - tzn. wielokrotnie powtarzane podjazdy na kolejne górskie grzbiety poprzecinane głeboko wciętymi dolinami rzecznymi oczywiście z lodowatymi rzekami pozbawionymi mostów Ale krajobraz absolutnie nietknięty przez człowieka. Później tą samą drogą wróciliśmy do Ringu.

Druga styczność z interiorem to Kjolurvegur droga 35 z Bolstadarhlid do Gullfoss ok. 180 km falek, żwiru, kamieni i koszmarnego wiatru w twarz!!! Super było znaleźć się po drugiej stronie Kjoluru:-) Droga łatwiejsza od Lakagigar, zdecydowanie mniej uciążliwych podjazdów, no i nawierzchnia zwłaszcza w części północnej jest niezła, a miejscami całkiem dobra!!!

Pozdrawiam
Powrt do gry
Kaczy
Go
PostWysany: 17 Wrz 2004, 18:40    Temat postu: Rower w samolocie Odpowiedz z cytatem

Cześć,

Ja przejechalem Islandie na rowerze w zeszłym roku (od połowy lipca do połowy sierpnia). Z tymi rowerami w samolocie to różnie bywa. Ja miałem problem z nadbagażem tylko w Warszawie (ale po pertraktacjach i negocjacjach udało się bez płacenia), natomiast w drodze powrotnej spakowałem się CAŁY w rękę co potem okazało się niepotrzebne bo okazało się że rowerów ICELANDER w ogóle nie waży i w sumie miałem 5 kilo które nadałem i 15 które dzwigałem całą drogę w reku. Rower potraktowano jako bagaż specjalny i nikt nie chciał ode mnie dopłaty... więc generalnie chyba wszystko zależy do tego kto siedzi przy check-in'e Smile .

pozdrawiam, i miłego wyjazdu (naprawde warto)
Powrt do gry
ewamare

Doczy: 12 Lis 2004
Posty: 38
Skd: Gdańsk
PostWysany: 17 Sty 2005, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy możecie podpowiedzieć, jaki rower kupić - z jakim wyposażeniem ewentualnie marka , żeby się sprawdził w Reykjaviku jako dojazd do pracy ? Czy w Reykjaviku są jakieś tanie skleoy z rowerami czy kupowac w Polsce Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG WP Kontakt
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 23 Sty 2005, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Reykjavíku jest nie tylko sklep z rowerami ale podobno nawet i spożywczy jakiś jest... :wink:

Dystrybutor rowerów firmy SCOTT
Iceland
Heidrun S.F.
Armula 40
P.O. Box 8333
Reykjavik, 128
T: 00354 56 87 410
F: 00354 58 14 877
heidrunsf@simnet.is
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 23 Sty 2005, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapewne myślałeś o HAGKAUP



Ale to nie tylko spożywczy i oczywiście są też rowery. lol lol

Link do strony sklepów HAGKAUP : http://www.hagkaup.is
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 23 Sty 2005, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi o dystrybutora jednej z najbardziej znanych marek rowerowych...
ewamare pytała to jej odpowiadam na pytanie dotyczące rowerów.
A jeśli chodzi o sklep spożywczy to oprócz HAGKAUP jest pewnie jeszcze troszkę innych... To był taki żart, humoreska, dowcip, zabawna dygresyjka... :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 23 Sty 2005, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pretensji też żartowałem .Ale rowery tam sprzedają i w zasadzie miałeś rację. :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 23 Sty 2005, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
w zasadzie miałeś rację

No w zasadzie podając namiar na islandzkiego dystrybutora producenta jednej z najbardziej znanych firm rowerowych faktycznie udało mi się mieć cień racji :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 23 Sty 2005, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
W Reykjavíku jest nie tylko sklep z rowerami ale podobno nawet i spożywczy jakiś jest... :wink:

Myślałem o spożywczym w którym sprzedają rowery. lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 23 Sty 2005, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślał indyk... :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bohun
Go
PostWysany: 24 Sty 2005, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

budująca dyskusja..
Mój temat z poszuiwaniem chętnych na wyprawę zamknięty przez Admina a tu dysputa o supermarketach
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 24 Sty 2005, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bohun napisa:
Mój temat z poszuiwaniem chętnych na wyprawę zamknięty przez Admina


OK - tematy przywrócone. Chciałem sprawę lekko uporządkować ale jeśli tak jest trudniej to ja nie chcę utrudniać.
8)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bohun
Go
PostWysany: 24 Sty 2005, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
OK - tematy przywrócone.

Very Happy
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron