reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Wlasnie wrocilismy z Islandii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BORYNA

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 10
PostWysłany: 5 Sie 2006, 20:47    Temat postu: Wlasnie wrocilismy z Islandii Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
Wlasnie wrocilismy z samochodowej (4x4) wycieczki po IS. Jezeli macie jakies pytania to piszcie.

Pozdrowienia
Anetka i Przemek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 6 Sie 2006, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaka trasa?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BORYNA

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 10
PostWysłany: 6 Sie 2006, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciezko wszystko opisac (i nie wiem jak zalaczyc obrazek) ale podaj @@@ to przesle Ci mapke z trasa.
Pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 7 Sie 2006, 7:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oki - udostepnilem maila. Interesuja mnie przede wszystkim odcinki 4x4... reszte moge sobie jakos wyobrazic Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ted

Dołączył: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skąd: katowice
PostWysłany: 7 Sie 2006, 13:41    Temat postu: To moĹźe chociaĹź trochę...! Odpowiedz z cytatem

Hmm!To może opiszcie chociaż trochę!? Termin, ceny, przygody,co było najfajniejsze,itd!?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BORYNA

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 10
PostWysłany: 7 Sie 2006, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest co opisywac ojjj jest Smile ale w skrocie bylo tak :
Nasza przygoda z IS na IS zaczela sie doś szybo:) Pojechalismy dwoma dobrze przygotowanymi LR DISCOVERY I SANTANA. Pierwszego dnia w SANTANIE padla skrzynia biegow i zakonczylismy w ten sposob marzenia o wielkim rajdzie przez interior we wszystkie strony Smile - niestety takie zycie Sad . Ale na szczescie mielismy drugie auto i to calkiem prezne Smile wiec wieksze klamoty przewalilismy do DISCO, wypozyczylismy YARISA i w ten sposob przejechalismy wszystko co mozna bylo przejechac niedewastujac CALKOWICIE tego malego samochodziku Smile. Po 10 dniach oddalismy maly samochodzik (bardzo prezny!!! ). Pozegnalismy jednego kolege w Reykiawiku (oczywiscie po upojnym weekendzie ). I po przejechaniu przewodnikowej komercji, i wjezdzaniu w miejsca o ktorych nie pisza w przewodnikach postanowilismy wjechac w INTERIOR Smile Wjechalismy od strony HEKLI trasa nr F26 do NYLDALUR a nastepnie stara i kamienista F910 przez pola lawowe do ASKJI KALDERY ( gorki ktore trzeba zobaczyc i cale przejsc - OBOWIAZKOWO !!! ) po drodze polamal nam sie bagaznik dachowy (troche go przeladowalismy). Jako ze jechalismy sami to chcielismy wziasc wszystko potrzebne i nie potrzebne Smile.
Nastepnie dobilismy do F902 i pojechalismy do VATNAJOKUL i lodowych jaskin ( lalo, wialo a w jaskiniach sie walilo i nie dalo rady tam wejsc - nawet z przewodnikiem:( ) . Nastepnie trasa F902 dotarlismy do F910 potem do F905 i dojechalismy do 1.
Troche bylismy ogranieczeni bagaznikiem na karimatach ktory pooral nam caly dach wiec nie szalelismy za bardzo Smile ale trasa byla fajna. Dzieki temy ze lato w lipcu bylo nawet jak na Islandie bardzo zimne lodowce nie szalaly z roztopami i czesc rzek po prostu nie istniala. Ale jezeli jest cieple lato to musi byc wesolo Smile
Co do porad to:
Powaznie przemysl i zweryfikuj towar ktory zabierasz!!! jezeli myslisz ze cos moze sie przydac ale dasz sobie bez tego rade to od razu to wywal!!! -bo inaczej ten caly majdan twoje auto bedzie wozic przez kilka tys km i moze cos walnac.
Jak pakujesz auto to ciezkie rzeczy zawsze na dno samochodu, rzeby obnizyc srodek ciezkosci i ograniczyc bujanie samochodu na boki. Co do paliwa to zalezy jaki masz samochod. Ale w Land Roverze DISCO II mam 100l bak. zrobilismy ok 450km i nie bylo problemu.

Duzo ciekawych info o gratisowych campach i takich tam jest w LonelyPlanet.
Pozdrowienia i powodzenia Smile
jakby co, to wal smialo jak bede mogl to pomoge Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BORYNA

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 10
PostWysłany: 7 Sie 2006, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do cen to MASAKRYCZNIE drogo!!!
Ale mozna to zrozumiec bo wszystko musza sobie przywiesc.
Natomiast ceny za uslugi tzn warsztaty, hotele, itp to maja chyba z kosmosu Shocked albo i jeszcze dalej Smile
Paliwo podobnie jak w EU: diesel 124ISK, benz 130ISK. CO do sklepow to tylko BONUS i STRAX ( nie wiem czy dobrze napisalem - ale jakos tak)
Jak lubisz browar, wino czy jakis alkochol to normalnie zapomnij w markecie i na stacjach tylko browar 2,25alk . Mocniejsze trunki tylko w sklepach Vinbud otwartych zazwyczaj w tygodniu ( chyba od ok 14-19) w weekend mozesz sie zdziwic ( tylko w sobote przez jakas 1-2godz). Sklepy nie sa wszechobecne Twisted Evil i jak masz zamiar sie zaszyc w jakiejs miescinie to zrob sobie zapas bo bedzie sucho Very Happy i zimno.
Co do cen to: polski Zywiec 210 ISK puszka 0,5, tanie wino 0,7l ok 1000ISK, najtaniej wychodzilo Carlo Rosi bo za 1,5l ok 1300 ISK zaleznie od koloru. najtansze piwo jakie znalazlem to 107 ISK za 0,33l.
Capmingi od 550-800ISK za 1os. Schronisko mlodzierzowe (sala 9 os) ok 4000ISK za 1os. Pensjonaty i hotele nie chce wiedziec Smile

Pozdrowionka,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 7 Sie 2006, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a co z santana? Jak rozwiazaliscie problem powrotu do domu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michal-krakow

Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 9 Sie 2006, 9:14    Temat postu: interior a łada niva Odpowiedz z cytatem

w lipcu byliśmy na I. z odcinków terenowych zaliczyliśmy pętlę Lakagigar, Landmannalaugar od wschodu, następnie Kjolur (na Sprengislandur mam za mały zbiornik paliwa), Askja F88 i kawałek w kierunku Kjolur powrót wschodnią stroną Jokulsa a Follum oraz "Islandzką Via Mala" niedaleko budowy zapory i powrót z tamtąd na północ.
Byliśmy Ładą Nivą AD 2005 z podniesionym zawieszeniem o ok 30 mm na kołach Michelin XCH4 225/75/15.
Zniszczenia w aucie: kabel od klaksonu ucięty przez wentylator podczas któregośtam brodu. Nieco pokancerowane zewnętrzne krawędzie opon, urwane jedno nadkole. Innych problemów nie było, polecam to auto!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 9 Sie 2006, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jezdzilem ze 3 lata niva - tylko rocznik nieco inny 94 i ja tego auta niestety nie moge polecic w zadnym wypadku. Solidny byl jedynie silnik (choc nieekonomiczny) - reszta wg. mnie pozostawiala wiele do zyczenia. Przypuszczam ze wlasnie z wiekiem wychodza niedokladnosc, kiepskie materialy i ogolne niechlujstwo produkcyjne. Pozatym autko bardzo sympatyczne w uzytkowaniu - zwinne i dzielne terenowo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rodzynka

Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 12
PostWysłany: 10 Sie 2006, 14:41    Temat postu: Re: interior a łada niva Odpowiedz z cytatem

michal-krakow napisał:
w lipcu byliśmy na I. z odcinków terenowych zaliczyliśmy pętlę Lakagigar, Landmannalaugar od wschodu, następnie Kjolur (na Sprengislandur mam za mały zbiornik paliwa), Askja F88 i kawałek w kierunku Kjolur powrót wschodnią stroną Jokulsa a Follum oraz "Islandzką Via Mala" niedaleko budowy zapory i powrót z tamtąd na północ.
Byliśmy Ładą Nivą AD 2005 z podniesionym zawieszeniem o ok 30 mm na kołach Michelin XCH4 225/75/15.
Zniszczenia w aucie: kabel od klaksonu ucięty przez wentylator podczas któregośtam brodu. Nieco pokancerowane zewnętrzne krawędzie opon, urwane jedno nadkole. Innych problemów nie było, polecam to auto!


Michał, płynąłeś promem? Jak to wygląda? Planuje wyjazd w przyszłym roku w wakacje i nie wiem, od czego zacząć. Przedwczoraj wróciłam z Islandii z wyjazdu służbowego i postanowiłam wrócić zobaczyć ile sie da. Jestem pod wrazeniem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
BORYNA

Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 10
PostWysłany: 12 Sie 2006, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co do SANTANY to przecholowalismy ją do Kopenhagi na prom. W Swinoujcciu na campie zlalismy olej, magnesem neodymowym wyciagnelismy dwie garsci gruzu (3 biegu) i powoli pojechalismy do domu.
Mozna powiedziec, ze SANTAN wrocila na wlasnych kolach Smile))

Pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mirosado

Dołączył: 27 Lut 2006
Posty: 11
Skąd: TarnĂłw
PostWysłany: 13 Wrz 2006, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie można znaleźć info na temat promów? Jakie linie, ceny, promocje, itp? Ile płaciliście za wynajem tej Yariski? A wypożyczenie jakiejś terenówki nie wchodziło w grę? Nie mieliście ochoty wejść na ichniejszy najwyższy szczyt na Vatnajokul?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zygmunt76

Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 2
PostWysłany: 11 Sie 2008, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ile trwa wyprawa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arki

Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 2
PostWysłany: 22 Sie 2008, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem w tym roku w lipcu na 10 dni, w 8 dni objechaliśmy wynajętą Yariską IS dookoła. Podróż planowałem przez 2 msc i była tym bardziej udana, że pogoda wyśmienicie dopisała Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron