reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

do Norwegii??
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
forlorn

Doczy: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skd: Reykjavik
PostWysany: 30 Sie 2008, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisa:
alice47 napisa:
Nie rozśmieszaj mnie, kultura i historia Norwegów? Jest coś takiego? A jeśli jest, to chyba nie różni się od islandzkiej - wieki kopania w tyłek przez Duńczyków i bieda jeszcze ze 30 lat wstecz. Dopiero teraz Norwegowie urośli, bo znaleźli ropę i gaz. Ale, jak to mówi mądre przysłowie ludowe - "Jak biedakowi słonko zaświeci, to nie wie gdzie ma czapkę położyć".

forlorn napisa:
a słyszałaś o czymś takim jak vikingowie?? na pewno bo w końcu w Islandii jesteśWink

A gdyby interesowała Cię kultura i historia Sierra Leone, to też byś tam pojechał w ciemno szukać pracy?

gdyby mnie interesował kultura sierra leone to napewno bym o tym tutaj nie pisał to po pierwsze...a po drugie w ogóle interesuje mnie skandynawia w tym najbardziej Norwegia, widze, że ciężko CI to zrozumieć ale ok niech Ci tam będzie...sierra leone swoją drogą ciekawe miejsce:P. Mijasz się trochę z tematem jeśli chcesz mi coś udowodnić to i proszę ale trochę nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
forlorn

Doczy: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skd: Reykjavik
PostWysany: 30 Sie 2008, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisa:
forlorn napisa:
Mariusz_Pabianice napisa:
forlorn napisa:
Mariusz_Pabianice napisa:
forlorn napisa:
do norwegii chce jechac bo juz nie pamiętam od kiedy mnie tam strasznie ciągnie, interesuje mnie ich kultura, historia wszytsko.

lol lol lol lol lol lol
Takie teksty są lepsze od dowcipów w off-topicu.

To czemu zamiast do Norwegii przyjechałeś na Islandię?

bo po skończemiu edukacji w Polsce trafiła mi się okazja wyjazdu do Islandii więc i przyjechałem a że jestem jeszcze młodym człowiekiem chcę trochę świata zobaczyć.


Mnie też się trafiła okazja wyjazdu do Islandii. Dlatego tu przyjechałem. Ale gdyby mnie wtedy strasznie ciągnęło do Norwegii (bo kultura, historia itp.), to nie wziąłbym pracy na Islandii, tylko szukał pracy w Norwegii. I prędzej czy później bym ją znalazł. Dlatego napisałem, że nie rozumiem Twojej decyzji.

no widzisz ja akurat byłem w takiej sytuacji że coś musiałem wybrać w dosyć krótkim czasie, nie chce mi sie tu opisywać dlaczego po co itd. tak czy inaczej nie jest mi tu źle, bo w końcu jestem w kraju skandynawskim i z tego bardzo jestem zadowolony.

No, teraz rozumiem. W takim razie znajdź pracę w Norwegii i się przeprowadź. Myślę, że nie będziesz miał większych problemów ze znalezieniem tam pracy, jeżeli zaznaczysz, że pracowałeś już na Islandii. Jeżeli znasz islandzki, to tym bardziej.

Islandzkiego nie znam mówię po angielsku ale wybieram się i na Islandzki w najbliższym czasie. Ciekawy język, bardzo ciekawy a że jestem jedynym obcokrajowcem w firmie będzie mi się dobrze (mam nadzije) uczyć. Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 30 Sie 2008, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówiłeś, że interesujesz się kulturą Wikingów. Więc myślałem, że znasz pranordycki, staro-wschodnio-nordyjski, staro-zachodnio-nordyjski, wczesny i późny staroislandzki, staronorweski, wczesny i późny staroduński, wczesny i późny staroszwedzki, wczesny i późny starogotlandzki, starofarerski, średnionorweski, islandzki, farerski, norn, norweski, duński, szwedzki i gotlandzki. Do tego powinieneś czytać i pisać runy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
forlorn

Doczy: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skd: Reykjavik
PostWysany: 30 Sie 2008, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a próbowałeś się kiedyś jednego z wymienionych języków nauczyć?? bo ja tak a konkretnie norweskiego, jeszcze kiedy byłem w Polsce zdajesz sobie sprawę ile to kosztuje i jak bardzo takowe kursy językowe są dostępne na rynku polskim?? sprawdź i wtedy możesz się popisywać wiedzą na temat językówSmile))))))))) puki co to lepiej pisz o Sierra Leone Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 30 Sie 2008, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

forlorn napisa:
a próbowałeś się kiedyś jednego z wymienionych języków nauczyć?? bo ja tak a konkretnie norweskiego, jeszcze kiedy byłem w Polsce zdajesz sobie sprawę ile to kosztuje i jak bardzo takowe kursy językowe są dostępne na rynku polskim?? sprawdź i wtedy możesz się popisywać wiedzą na temat językówSmile))))))))) puki co to lepiej pisz o Sierra Leone Very Happy


Rzeczywiście, są bardzo trudne. Ale jak ktoś się fascynuje kulturą i historią Skandynawii, to pewnie przebrnie przez te trudności.
Sierra Leone podałem jako przykład, bo jest to najmniej rozwinięty kraj na świecie. I jakoś nikt tam do pracy nie jeździ, żeby zgłębiać jego kulturę.

P.S. Ale masz rację. Trochę mi się nudzi, bo jestem chory i siedzę w domu. Smile A swoją drogą uważam, że Skandynawia ma ciekawą kulturę. I bardzo dobrze, że masz takie zainteresowania.
Pozdrawiam Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
forlorn

Doczy: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skd: Reykjavik
PostWysany: 30 Sie 2008, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisa:
forlorn napisa:
a próbowałeś się kiedyś jednego z wymienionych języków nauczyć?? bo ja tak a konkretnie norweskiego, jeszcze kiedy byłem w Polsce zdajesz sobie sprawę ile to kosztuje i jak bardzo takowe kursy językowe są dostępne na rynku polskim?? sprawdź i wtedy możesz się popisywać wiedzą na temat językówSmile))))))))) puki co to lepiej pisz o Sierra Leone Very Happy


Rzeczywiście, są bardzo trudne. Ale jak ktoś się fascynuje kulturą i historią Skandynawii, to pewnie przebrnie przez te trudności.
Sierra Leone podałem jako przykład, bo jest to najmniej rozwinięty kraj na świecie. I jakoś nikt tam do pracy nie jeździ, żeby zgłębiać jego kulturę.

P.S. Ale masz rację. Trochę mi się nudzi, bo jestem chory i siedzę w domu. Smile A swoją drogą uważam, że Skandynawia ma ciekawą kulturę. I bardzo dobrze, że masz takie zainteresowania.
Pozdrawiam Very Happy

zagadzam się, bardzo ciekawąSmile my to wiemy. Z wymienionych języków jeśli Cie to interesuje rzecz jasna, warto zwrócić uwagę na język norn (już niestety nie istniejący).cóż powrotu do zdrowia życzę i spadam na basen. pozdrawiam:)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandzka Polonia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron