reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Dzwon na Islandie za ...darmo!
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 13 Sty 2005, 18:50    Temat postu: Wysyłanie smsów Odpowiedz z cytatem

Możliwością są też bramki polskich operatorów. Na przykład posiadacze konta mBox w Idei otrzymują miesięcznie limit 30 smsów, każdy może być długi na 625 znaków, przy czym użytkownik, do którego wysyłamy tekst dostanie wiadomość w "porcjach" po 160 znaków i bez reklam a na naszym koncie limit pomniejsza się tylko o jeden. W czasie mojego eksperymetownia z bramką mBox okazało się, że po wpisaniu numeru islandzkiego (format numeru to +354xxxxxxx - gdzie x to siedmiocyfrowy numer abonenta jednej z dwóch islandzkich sieci) wiadomość przychodzi po 5-10 sekundach, bez żadnych problemów. Nadawcą jest nasz numer w sieci Idea (czyli +4850xxxxxxx). Wystarczy być tylko Idealnym abonentem lol (pre-paid lub post-paid) i właścicielem mBox'a.
A jeżeli skończy nam się ten limit (naprawdę trudno mi w ciągu jednego miesiąca wysłać więcej niż 5) zawsze możemy wysłać specjalny kod pod jeszcze bardziej specjalny numer i za 2 lub 5 PLN, w zależności od upodobań, dokupić i doładować limit smsów.

Nie wiem jak wygląda to z Plusem i Erą ale wydaje mi się że podobnie. Pytanie tylko czy z kont pozostałych dwóch można wysyłać smsy za granicę (np. na numer komórkowy w Islandii)?
Powrt do gry
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 13 Sty 2005, 19:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian, jak dokładnie założyć to konto mBox? Mam telefon w Idei i bardzo by mi się przydało Smile
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 14 Sty 2005, 6:16    Temat postu: Re: Dziwna dyskusja Odpowiedz z cytatem

wiktor napisa:
Odżajer: proszę, nie traktuj tego jak atak na Ciebie - po prostu wykorzystałem Twoją wypowiedź do tego, bo w dobry sposób podsumowywujesz poglądy wyrażone przez innych.

Jak już pisałem gdzieś na forum, nigdy nie staram się (przynajmniej w pierwszym momencie) odczytywać cudzych postów jako jakiegoś wrogiego ataku. Twój głos w dyskusji jest bardzo cenny, gdyż podbudowany naukowo przykładami istniejących "doktryn" filozoficznych czy etycznych.

wiktor napisa:
No nie jestem przekonany, że to miałoby być nieetyczne. Wydaje mi się, mylisz pojęcia z dwóch różnych porządków.

Często używam skrótów myślowych, a ponieważ zwykle moje posty i tak ciągną się w nieskończoność, więc staram się ograniczać podawanie przykładów i możliwości - podaje te najbardziej egzotyczne i trochę prowokujące.

wiktor napisa:
W przypadku tej promocji, możemy mówić o niełamaniu regulaminu i o byciu w zgodzie z prawem, a nie w zgodzie z moralnością. Przecież Quortes zdaje sobie sprawę, że robi w konia dostawcę tej usługi i że dzięki luce w regulaminie (czy zasadach przydzielania promocji) czerpie z tego korzyści.

To znów moglibysmy zagłebić się w rozważania, czy robi w konia? A może usługodawca specjalnie umożliwił takie działanie, bo liczył, że w końcu osoba zmęczona ciągłą zmianą e-maili, a przyzwyczajona do serwisu, zapłaci...
Poza tym, jeżeli nasz bohater (w tym przypadku Qortes) nie czuje, że robi coś złego, a raczej, że jako inteligentny osobnik korzysta poprostu ze swej inteligencji. Oczywiście w chwili, gdy pojawia się choćby cień wyrzutów sumienia mamy już do czynienia z czynem moralnie niepewnym...

wiktor napisa:
Teraz, żeby ocenić to zachowanie etycznie, spróbujmy to rozważyć w ramach typowych teorii:
- kantyzm: postępuj według takiej zasady, która powinna obowiązywać wszystkich ludzi. Czy też inaczej: czy chcemy, by wszyscy postępowali w ten sposób, i nie płacili za te usługi? Oczywiście nie, bo wtedy operator splajtuje i dlatego w świetle kantyzmu takie postępowanie jest złe

Nie jest to takie oczywiste... Bo zdajemy sobie sprawę, że świat nie jest czarno-biały. Może operator nie splajtuje, a najwyżej mniej zarobi. Może też w pewnym momencie wyłączyć promocyjną darmową łączność i dalej już normalnie zarabiać. Może operator pomyślał: przeznaczę na darmowe rozmowy (na promocję) 100 tys. $ i ani centa więcej. No i pojawia się pytanie: kto ma z tych 100 tys. $ skorzystać. Mógłby Qortes tylko zająć linię swoimi rozmowami, a może redukując własne korzyści pozwolić, by tym szczęściem nacieszyli się inni.


wiktor napisa:

- utilitaryzm: postępuj tak, by społeczeństwo miało jak największą korzyść z twojego postępowania. Najpewniej wszyscy się zgodzą, że płacący Quortes przyniósłby więcej korzyści, niż niepłacący (chociażby dla tego operatora, pod warunkiem ceretis paribus).

Również i tu trudno powiedzieć o korzyściach społeczeństwa. Jeżeli rozumujemy w kategorii jeden na jeden (1 operator kontra 1 Qortes), to czy pieniądze znajdą się u operatora czy u Qortesa to społeczeństwo nic na tym nie zyskuje i nie traci.
Poza tym, nie można mówić o płaceniu, gdyż operator oferuje coś za darmo - kwestia tylko ile wziąć. I tylko w przypadku, gdy pula rozmów (owe 100 tys. $) jest ograniczona, to rzeczywiście: im więcej Qortes zadzwoni, tym mniej zostanie dla innych. Choć pytanie, na ile utylitarna moralność pozwala wyrzec się własnych przyjemności na korzyść innych? Równie dobrze moglibyśmy rządać od Qortesa, by podzielił się swym majątkiem z biednymi... byłby to czyn bardzo pozytywny w każdej doktrynie etycznej, ale czy brak takiego czynu sam w sobie jest już naganny?

wiktor napisa:

- chrześcijaństwo: wydaje mi się, że moralność chrześcijańska też mówi o tym, że należałoby zapłacić - wystarczy odnieść się do słów - "Oddajcie cesarskie cesarzowi, a boskie Bogu" - i uznanie przez chrześcijaństwo, że płacenie podatków leży wśród ich obowiązków

W przypowieści o podatku dla cesarza, Jezus mówi o nałożonych przez zarządcę (w tym przypadku zarządcę państwa) opłatach za korzystanie z tego państwa. W przypadku operatora nie domaga się on tak bezwzględnie opłaty. Daje nam łaskę (po chrześcijańsku) darmowych rozmów (być może tym więcej im bardziej jesteśmy sprytni).

wiktor napisa:
No i z drugiej strony - nie ma problemu w tym, by znaleźć taką moralność, która przyzwala na takie zachowanie, bo firma ta powinna była zawczasu chronić swoje interesy. Pytanie pozostaje takie: czy chcemy żyć wśród takich ludzi?

To prawda: istnieje wiele systemów moralnych. ten o którym ja mówiłem jest nie jako moralnością scientystyczną, bezduszną, czysto rachunkową, która mówi, że dopóki nie robisz komuś krzywdy to jesteś neutralny (ani dobry ani zły). W tym przypadku domniemywa się brak krzywdy ze względu na konstrukcję regulaminu korzystania z promocji. Jeżeli ktoś robi krzywdę, to tylko operator sam sobie.
W innych systemach etycznych, jeśli domniemamy, że jednak operator nie chciał by nasz biedny Qortes nadużywał promocji, to jego zachowanie ocenimy jako negatywne.


wiktor napisa:

Odżajer napisa:

Natomiast dzwonienie jest usługą, a nie przedmiotem... Nie zabiera się nic nikomu, a skoro usługodawca pozwala na pewne działanie to można z tego skorzystać.

To jest przekonanie, które wydaje mi się, jest przyczyną wielu zachowań, które oceniam negatywnie. Nic nie zabieram - czy aby na pewno?

Oczywiście powiedziałem to w skrócie, gdyż pewne koszty operator ponosi...
wiktor napisa:
Ja jestem dziwnym może człowiekiem, bo nawet jak jest wydeptana ścieżka przez trawnik, to ja i tak pójdę chodnikiem naokoło...

To może dobrze... a może trawnik jest dla ludzi, a nie ludzie dla trawników? Smile

wiktor napisa:
Na Islandii, głównie na zachodniej stronie, zdarzają się tabliczki: "Prosimy nie zbierać kamieni", a co więcej, gdzieś w kiosku można kupić kamienie z okolicy za 100, 200 czy 500 ISK.
I jak postąpisz Islandofilu? Weźmiesz z ziemii, czy zapłacisz?

A widzisz, tu poruszyłeś kilka problemów na raz. Od ogólnego pytania o to czyja jest cała Ziemia, po bardziej praktyczne i komercyjne: po co zabiera się kamyki z Islandii...
Nie wdając się w długą dyskusję filozoficzną o własności planety, powiem tylko, że rzeczywiście jeżeli rząd islandzki uważa, że to problem, to każdy wyworząc garstkę kamieni powinien zapłacić - pytanie czy aż tak dużo. Gdyby każdy człowiek na Ziemi zabrał z Islandii 1 metr sześcienny (1000 litrów czyli ok. 1-2 ton!) skał, to ubyłoby zaledwie 6 km sześciennych (czyli poletko 10x6 km o głebokości 100 m). Na mapie Islandii trudno byłoby nawet dostrzec coś takie wyrobisko...
Sama Ziemia dostarcza pewnie więcej nowych skał...
A przecież turyści wywożą nie tonę, a zaledwie kila kg kamyków i minerałów i nie jest ich 6 mld, a maksymalnie 300 tys./rok.
Jako turysta chętnie zapłacę za kamyki leżące na ziemi rządowej, ale też rząd powinien dać możliwość zapłaty proporcjonalnych pieniędzy za te pamiątki.
Jeżeli chcę przywieźć z Islandii pamiątkę, to nie chcę, by pochodziła z kiosku - tam kamyki są przyklejone klejem do deseczki z napisem From Iceland. Prawdziwą wartość sentymentalną mają te kamyczki, ktore znajdzie się w ciekawych miejscach lub które mają ciekawy kształt (ale musi być satysfakcja samodzielnego ich znalezienia).
Niestety na Islandii nie ma możliwości, by zapłacić rządowi tych parę koron za te własne "pamiątki", więc pozostaje wywieźć je bezprawnie.
Ale na szczęście dla normalnego(!) człowieka najważniejsze powinno być właśnie prawo moralne, a nie prawo pisane, które odzwierciedla tylko nałożenie się wielu kompromisów, potrzeb, zwyczajów, głupoty, lenistwa, zbobonów, niewiedzy, strachu, sprytu, chęci zysku, a czasem i idealizmu.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
ewamare

Doczy: 12 Lis 2004
Posty: 38
Skd: Gdańsk
PostWysany: 14 Sty 2005, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moja strona jest : www.vit.is/spsms/index.php
ale nie mam potwierdzenia , że SMS doszedł Sad

hmmmm... strona vit.is\spsms\index.php też wchodzi .
acha ! nie pisze się numeru kierunkowego Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG WP Kontakt
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 14 Sty 2005, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tylko chciałem napisać, by cool dyskutanci wiedzieli, ze wstawiajac sobie taaaaaakie cool emblematy sprawiaja ze mi sie ekran rozjezdza....

nie da sie czegos z tym zrobic?
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Sebastian
Go
PostWysany: 15 Sty 2005, 2:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
Ja tylko chciałem napisać, by cool dyskutanci wiedzieli, ze wstawiajac sobie taaaaaakie cool emblematy sprawiaja ze mi sie ekran rozjezdza....

nie da sie czegos z tym zrobic?


Proponuje zmianę sprzętu. Na początek karta graficzna a potem monitor Smile Smile Smile Smile
Poza tym co to znaczy "cool"??


Ostatnio zmieniony przez Sebastian dnia 15 Sty 2005, 2:48, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 15 Sty 2005, 2:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
Ja tylko chciałem napisać, by cool dyskutanci wiedzieli, ze wstawiajac sobie taaaaaakie cool emblematy sprawiaja ze mi sie ekran rozjezdza....
nie da sie czegos z tym zrobic?

I słusznie niech będzie szaro i bezpłciowo. Jakie to typowo polskie. Jak ktoś się wychyla to obciąć mu .... głowę. lol lol
p.s. ekran najlepiej obwiązać sznurkiem jak się "rozjezdza...." lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 15 Sty 2005, 2:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johanna napisa:
Sebastian, jak dokładnie założyć to konto mBox? Mam telefon w Idei i bardzo by mi się przydało Smile


O ile dobrze pamiętam na stonie idea.pl jest napis załóż konto. Jeśli go nie ma to kliknij tutaj. Dalej, podajesz numer idealnej komórki. Okazuje się, że nie musi ona być idealna. Z tego co zauważyłem, można podać numer chyba nawet zagraniczny, bo jest możliwość wyboru kraju. Ostatnio dodano opcję "nie mam telefonu komórkowego" ale nie wiem jakie są tam warunki do założenia konta. Po kliknięciu dalej, o ile dobrze pamiętam, dostaje się smsa i następnie jest się prowadzonym "za rączkę" do celu. Zyczę powodzenia johanna. Daj znać jak poszło.
Powrt do gry
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 15 Sty 2005, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Poza tym co to znaczy "cool"??


Ponoc w Warszawie mowi sie teraz "jazzy" lol Jean, nie jestes wystarczajaco tren.. ekhm, jazzy rzecz jasna ;-)

A na temat (powiedzmy..). Mam nadzieje, ze moj emblemat nikomu krzywdy nie robi? Bo jesli tak to zmieniam. W sumie przeszedl obwarowania z profilu, wiec skoro nie sa one wystarczajace to moze wypadaloby je zaostrzyc?
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 15 Sty 2005, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To raczej tego typu złosliwosci jak wasze odpowiedzi sa typowo polskie, w szczególnosci łatwo je zaobserwować u Polakow na obczyznie, a ja tylko napisałem, ze emblematy sa za duze [wtedy jeszcze nie wiedziałem ze watek o tym juz jest] ...... bo czy tam bedziesz miał swoja facjate, choinke, czy Torgala to mnie to nic nie obchodzi...

..Co do "cool' to odsyłam do słowników.
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 15 Sty 2005, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:

A na temat (powiedzmy..). Mam nadzieje, ze moj emblemat nikomu krzywdy nie robi? Bo jesli tak to zmieniam. W sumie przeszedl obwarowania z profilu, wiec skoro nie sa one wystarczajace to moze wypadaloby je zaostrzyc?

Nie zmieniaj emblematu bo naprawdę jest fajny i milo się go ogląda lol lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 15 Sty 2005, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znalazłem w słowniku słowo cool - chłodny czy to o to chodzi Question lol lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 15 Sty 2005, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:

Nie zmieniaj emblematu bo naprawdę jest fajny i milo się go ogląda lol lol lol


W sumie juz mi sie znudzil, ale skoro tak sie sprawy maja to sobie jeszcze popatrzcie przez jakis czas lol
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 15 Sty 2005, 14:30    Temat postu: Best dictionary Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
Znalazłem w słowniku słowo cool - chłodny czy to o to chodzi Question lol lol lol

No cóż, pewnie używasz zwykłego szarego słownika język język
Pewnie na dodatek wydanego w Polsce. Doradzam zajrzeć do najwiekszego bodaj słownika, czyli do Webstera. W Polsce można kupić tę wielgachną biblię (druga co do wielkości książka w moich zbiorach) za naprawdę niskie pieniądze (ja kupiłem za 99 zł, a słyszałem, że za 70 zł też się da - pewnie na Allegro).
Ale dla tych co nie chcą wydać ani złotówki, to doradzam darmową wersję internetową!
To jest wręcz obowiązkowy link dla ludzi, którzy czasem musza użyć angielskiego:
www.m-w.com
Jest to dokładnie wydanie słownika o nazwie: Merriam-Webster.
Mało tego, że poznacie 7 znaczeń słowa COOL, to jeszcze miły Pan lub miła Pani przeczyta Wam to słowo, byście wiedzieli jaka jest wymowa.

Słownik jest naprawdę COOL! Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 15 Sty 2005, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
johanna napisa:
Sebastian, jak dokładnie założyć to konto mBox? Mam telefon w Idei i bardzo by mi się przydało Smile


O ile dobrze pamiętam na stonie idea.pl jest napis załóż konto. Jeśli go nie ma to kliknij tutaj. Dalej, podajesz numer idealnej komórki. Okazuje się, że nie musi ona być idealna. Z tego co zauważyłem, można podać numer chyba nawet zagraniczny, bo jest możliwość wyboru kraju. Ostatnio dodano opcję "nie mam telefonu komórkowego" ale nie wiem jakie są tam warunki do założenia konta. Po kliknięciu dalej, o ile dobrze pamiętam, dostaje się smsa i następnie jest się prowadzonym "za rączkę" do celu. Zyczę powodzenia johanna. Daj znać jak poszło.

Jestem już szczęśliwą posiadaczką konta mBox Smile Zarejestrowałam się raczej bez problemu, tylko przez pół dnia w ogóle nie wchodziła strona idei. Dzięki Very Happy
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 16 Sty 2005, 6:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
I słusznie niech będzie szaro i bezpłciowo. Jakie to typowo polskie. Jak ktoś się wychyla to obciąć mu .... głowę.


Nie ma tu nic polskiego... Zamieszczanie przesadnie dużych emblematów też nie jest żadnym wychylaniem się a i nikt nikogo nie wciąga z powrotem do naszego polskiego kociołka. Nie chodzi też o to, żeby było "szaro i bezpłciowo" tylko, żeby było wygodnie dla innych i w miarę możliwości estetycznie... Rozumiem, że ktoś chce podkreślić swój profil zdjęciem, obrazkiem, czy nawet animacją. Sam mam wstawione zdjęcie. Ale jeśli proszono mnie, żeby jego wielkość nie przekraczała pewnej ustalonej normy to nie widziałem powodu, żeby tę normę przekraczać. Można wstawiać sobie i codziennie inny obrazek do profilu jeśli ktoś ma taką ochotę. Można też robić "wyścigi" na najładniejszy lub najzabawniejszy czy naj-jakiś tam inny.
Jeżeli ktoś ujrzał w sieci jakiś obrazek, bez którego nie wyobraża sobie swojego profilu, niech prześle go do redakcji a my odpowiednio zmniejszony wsadzimy na swój serwer i będzie można zamieścić go na forum. Wtedy wszyscy będą zadowoleni. A jeśli ktoś ma możliwość zmniejszenia obrazka osobiście, no to niech zmniejszy. Oczywiście możliwa jest jakaś tolernacja nawet co do kilkuset bajtów ale nie do kilkudziesięciu tysięcy... :wink:
Oczywiście to samo się dotyczy zdjęć wklejanych na forum. Często można znaleźć wspaniałe zdjęcia w sieci dotyczące Islandii i wtedy fajnie jest poinformać o ich istnieniu swoich współislandofili. Wtedy można zamieścić link bądź w razie konieczności wkleić zdjęcie ale też odpowiedniej wielkości. Jak zdjęcie jest doprawdy tego warte przyślijcie do nas i też je przygotujemy dla Was do zamieszczenia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 16 Sty 2005, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli zauważyłeś to ja już zmniejszyłem format więc chyba nie ma problemu. Niestety pogorszyła się jakość Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Zmieniłem za duże zdjęcia na linki. Osobiście wolę oglądać zdjęcia na forum niż czytać (nie czytam) wielostronicowe posty. lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
alexcure
Go
PostWysany: 12 Lut 2005, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można tez sobie pogaworzyć z Islandią za pomocą SKYPE :wink:
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron