reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Epidemia?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Steva

Doczy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysany: 24 Lut 2005, 13:29    Temat postu: Epidemia? Odpowiedz z cytatem

Matko kochana! Czyzby przeniosła się choroba aferowa z Polski, pokonując ,bądż co bądz, niemałą odległość i przeszkody terenowe jakimi sa lądy i morza? Very Happy
Za bardzo wyidealizowalismy sobie islandzki światek i teraz trudno pogodzić się z myślą że i tam trafiają się brudne sprawy( będę mówić za siebie - JA sobie wyidealizowałam).
Ale jednak daleko im do nas....nie wiem czy cieszyc sie czy płakać , mimo wszystko , jak powiadają, bliższa koszula ciału... Very Happy
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 27 Lut 2005, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym tam jeszcze rąk nie załamywał choć faktycznie ostatnio częściej się słyszy o negatywnych zjawiskach. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że na razie mamy dwie afery: paliwową i ubezpieczeniową. Z tym, że różnią się one od polskich odpowiedników radykalnie. O aferze z firmami ubezpieczeniowymi prasa napisała właściwie dopiero gdy firmy te zostały wyśledzone i ukarane milionowymi grzywnami. U nas można wiedzieć kto jest winien z imienia i nazwiska a i tak zaprasza się go dalej na salony.
Islandczycy to wytrzymały naród (potwierzają to badania DeCode :wink:) i żadna zaraza czy inne bakterie z polskiego światka aferalnego im nie groźne.
Ostatnio rzeczywiście jak czytam newsy to troszkę się martwię. Czy to te dwie aferki, sprawa Fischera, wątpliwości w sprawie irackiej... Jednak zawsze mam w pamięci to, że na świecie często zdarza się, że politycy sobie a społeczeństwo sobie. Pamiętajmy, że nawet te wymienione sprawy nie zmienią faktu, że Islandia w porównaniu z Polską to polityczno - gospodarczy raj. Te sprawy nie są czyste ale gdyby je porównać do naszych to można by na nich operacje na otwartym sercu przeprowadzać...
A Islandia nadal pozostaje Islandią. Choć wolałbym, żeby paliwo kosztowało tyle ile rynek mu wyznaczy a szachista, żeby grał w szachy a nie obrzydliwe brednie wygadywał.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron