reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Magda77

Do潮czy: 10 Lip 2008
Posty: 67
PostWys砤ny: 16 Wrz 2008, 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie nie przyjela moja polozna tylko jakas nowa ale to moze zalezy od przychodni.
No i tak wogole jestem w domciu, bylam dzisiaj tylko na KTG w szpitalu a na wywolanie porodu zapraszaja mnie dopiero w piatek Sad Sad 13 dni po terminie wiec moze to Ty Becia bedziesz pierwsza. Trzymam kciuki!!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 16 Wrz 2008, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzi臋ki za odpowiedz, mam nadzieje ze dlugo te strajki nie potrwaja.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
kathyn

Do潮czy: 06 Mar 2006
Posty: 44
Sk眃: Mosfellsbaer
PostWys砤ny: 16 Wrz 2008, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja polozna poinformowala mnie ze jesli jej nie bedzie lekarz ma obowiazek przyjac mnie na wizyte..mowi艂a te偶 偶e strajki moga potrwa膰 do ko艅ca miesiaca.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
beciaisl

Do潮czy: 29 Cze 2008
Posty: 50
PostWys砤ny: 16 Wrz 2008, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magda77 napisa:
Mnie nie przyjela moja polozna tylko jakas nowa ale to moze zalezy od przychodni.
No i tak wogole jestem w domciu, bylam dzisiaj tylko na KTG w szpitalu a na wywolanie porodu zapraszaja mnie dopiero w piatek Sad Sad 13 dni po terminie wiec moze to Ty Becia bedziesz pierwsza. Trzymam kciuki!!!



Magda77... Moze sie spotkamy w piatek na pordowce:) heheh bo ja do szpitala tez nie jade na wwolanie ciazy bo bylam dzisija u poloznej to powiedziala mi ze najpierw wyciagnie mi Czop i po tym powinnam dostac skorcze w ciagu 24 godzin wiec w piatek moze bede w szpitalu heheh a co do Strajku poloznych to narazie straj zostal zatrzymany i do konca tygodnia napewno beda pracowac normalnie wiec nie macie co sie obawiac ciezarne:) Very Happy a Magda ci Czop wyciagali juz czy sam ci wylecial?? jak to jest z Wami kobietami Trzymam kciuki za Wasze porody Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Arina

Do潮czy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 0:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ufff to fajnie , bo ja ide w tym tygodniu na wizyte , i juz sie martwilam jak to bedzie. Smile
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w艂a艣nie troszeczk臋 dziwne jest to dla mnie , 偶e ci膮偶臋 po terminie trzymaj膮 do samego konca i nie ma mowy 偶eby wywo艂ali wcze艣niej jak w 13 dniu. Wiem 偶e w Polsce czeka si臋 9 lub 10 dni maksymalnie. Przecie偶 to jest nie zdrowe dla dzieciaczk贸w. No i poza tym p贸藕niej sie strasznie 艂uszczy im sk贸rka Sad
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
julci3k
Go舵
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zuzula666 napisa:
No i poza tym p贸藕niej sie strasznie 艂uszczy im sk贸rka Sad


serio? Shocked
a jest taka opcja zeby udawac ze bardzo boli i wywoalaja wczesniej??????????
Powr髏 do g髍y
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest to naormale,偶e kilkudniowy maluszek zaczyna si臋 艂uszczy膰, po prostu zchodzi z niego ta przeterminowana sucha sk贸rka.Ale nie ma co si臋 obawia膰 bo jest to nie gro藕ne dla dziecka.Wystarczy bardzo dobrze nat艂uszcza膰 sk贸r臋 i wszystko wr贸ci do normy.Pami臋tam 偶e moja c贸rcia ju偶 mia艂a g艂adk膮 sk贸rk臋 po jakichs 2 tygodniach Wink
A z tym udawaniem to raczej Ci sie nie uda bo i tak ci臋 pod艂膮膰z膮 pod KTG i sprawdz膮 rozwarcie. Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
julci3k
Go舵
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha hehhe ja nie wiedzialam ze tu czekaja az tak dlugo jaki przypal no ale dobrze ze to sie trzyma tylko 2 tygodnie Smile powodzenia dziewczyny
Powr髏 do g髍y
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Mamusie Wink Tak rozmawiamy ci膮gle o naszych brzd膮czkach, wi臋c pomy艣la艂am ,偶e pogadamy o nas a mianowicie o wygl膮dzie po porodzie?? Jak sprawy sie maja z kilogramami i wog贸le z wygl膮dem?? Ja w ci膮zy przyty艂am 22kg. Jestem 8 tygodni po porodzie i uby艂o mi juz 12 kg, no i jeszcze d艂uga droga przede mna.Na brzuszek nie narzekam bo juz praktycznie zredukowa艂a si臋 do poprzedniego stanu, no ale te rozst臋py ajajj,niebardzo ale mo偶e z czasem przygasn膮.A jak u Was Question
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aniapl
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Sk眃: by艂 Reykjavik - teraz Polska
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="zuzula666" No i poza tym p贸藕niej sie strasznie 艂uszczy im sk贸rka Sad[/quote]
U mojej Oliwii urodzonej 3 tyg. przed terminem sk贸ra 艂uszczy艂a si臋 oko艂o miesi膮ca, wi臋c to nie jest regu艂膮. Wi臋kszo艣ci dzieciaczkom po porodzie si臋 艂uszczy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aniapl
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Sk眃: by艂 Reykjavik - teraz Polska
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zuzula666 napisa:
Hej Mamusie Wink Tak rozmawiamy ci膮gle o naszych brzd膮czkach, wi臋c pomy艣la艂am ,偶e pogadamy o nas a mianowicie o wygl膮dzie po porodzie?? Jak sprawy sie maja z kilogramami i wog贸le z wygl膮dem?? Ja w ci膮zy przyty艂am 22kg. Jestem 8 tygodni po porodzie i uby艂o mi juz 12 kg, no i jeszcze d艂uga droga przede mna.Na brzuszek nie narzekam bo juz praktycznie zredukowa艂a si臋 do poprzedniego stanu, no ale te rozst臋py ajajj,niebardzo ale mo偶e z czasem przygasn膮.A jak u Was Question


Ja po dw贸ch porodach a wygl膮dam lepiej ni偶 przed pierwszym lol lol lol
W pierwszej ci膮偶y 17 kilo w drugiej 13. Po obu porodach waga wr贸ci艂a do normy bardzo szybko. Brzuch te偶. Tylko jaj mam ten "luksus", 偶e nie dopad艂y mnie rozst臋py, ale to chyba genetycznie, bo moja mama po 6 porodach i te偶 bez rozst臋p贸w.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mikolaj

Do潮czy: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyny jak czesto lapa艂y was skurcze to moj 30tydz. i moze macie jakies sposoby zeby mniej bolaly rozciagajace sie wiazadla. Ostatnio zwykle przejscie przez ulice zamienia sie w wyprawe w himalaje. Jak mi mama o tym mowila to sie smialam teraz nie jest mi do smiechu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny oczekujace na wywolanie porodu - moja rada jest taka: korzystajcie ile wlezie z faktu ze malucha jeszcze nie ma. Jedzcie co chcecie (bo przy karmieniu piersia juz nie bedzie tak dobrze), spijcie ile wlezie (wiadomo jak bedzie), wybierzcie sie do kina albo do knajpy, zrobcie manicure, idzcie do fryzjera. Dziecku widocznie dobrze jest w srodku, skoro sie nie chce urodzic. Gdyby cos sie dzialo organizm sam by zareagowal w jakis sposob. Wiec wyluzujcie sie i cierpliwosci. Ja po terminie wrecz prosilam, zeby jeszcze jeden dzien, zeby jeszcze dwa - bo zawsze sobie cos pilnego wymyslalam do zrobienia, co juz by sie nie dalo zrobic z malym dzieckiem. Powodzenia!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu z tym jedzeniem to nie zgodze sie z tob膮.Ja jem wszystko tylko oczywi艣cie nie pikantne rzeczy. Bardzo si臋 zdziwi艂am kiedy kilka godzin po porodzie podano mi w szpitalu smarzon膮 ryb臋 w panierce;) Niuni nie zaszkodzilo Wink Tylko w Polsce przez te wszystkie zabobony kobiety g艂oduj膮 bo babki i matki wciskaja do g艂owy takie bzdury. Moja te艣ciowa do tej pory mi zawraca g艂ow臋 偶e musz臋 przepaja膰 ma艂膮, ale wiem 偶e nie ma takiej potrzeby przynajmniej dop贸ki niunia nie sko艅czy 6 miesiecy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez jem wszystko... Kubus na razie nie narzeka Wink

Co do pytania o kilogramy - Nie wiem ile przytylam w czasie ciazy, bo w momencie poczecia mialam bardzo stresujacy okres i bardzo schudlam (zawsze tak reaguje na stres, ale potem szybko wracam do normy) - nie wiem wiec czy nadwyzke kilogramow mam liczyc od tego co bylo wtedy na wadze, czy od swojej wagi standardowej, ale jelsi od standardowej to jestem 2,5 tygodnia po porodzie i jeszcze tylko 5 kilo zostalo - wszyscy mowia ze dzieki temu ze karmie piersia
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Magda77

Do潮czy: 10 Lip 2008
Posty: 67
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magda77... Moze sie spotkamy w piatek na pordowce:) heheh bo ja do szpitala tez nie jade na wwolanie ciazy bo bylam dzisija u poloznej to powiedziala mi ze najpierw wyciagnie mi Czop i po tym powinnam dostac skorcze w ciagu 24 godzin wiec w piatek moze bede w szpitalu heheh a co do Strajku poloznych to narazie straj zostal zatrzymany i do konca tygodnia napewno beda pracowac normalnie wiec nie macie co sie obawiac ciezarne:) Very Happy a Magda ci Czop wyciagali juz czy sam ci wylecial?? jak to jest z Wami kobietami Trzymam kciuki za Wasze porody Smile[/quote]


Becia- mi czop odchodzi艂 dosy膰 d艂ugo- je艣li nie pomyli艂am tego z czym艣 innym Embarassed
A do szpitala jad臋 jednak jutro- prze艂o偶yli mi wizyt臋 o jeden dzie艅 wi臋c mo偶e sko艅czy si臋 u mnie na 12 dniach po terminie. Boj臋 si臋 strasznie, brzuszek du偶o ur贸s艂 przez te 2 tyg i nie wiem, jak dam sobie rad臋 ale co tam... Nie b臋d臋 przecie偶 sama.
Zastanawiam si臋 tylko czy b臋d臋 mog艂a rodzi膰 w wodzie, je艣li b臋d膮 mi wywo艂ywa膰 por贸d, mo偶e kt贸ra艣 z Was wie??
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
yasminum
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem wywo艂ywanie porodu nei jest przeciwskazaniem do porodu wodnego.

Powodzenia zycze.

A - nie jestem pewna ale zdaje mi sie ze we Frettabladid (nie czytalam calego artykulu - tylko naglowek mi mignal) pisali ze polozne dostana 21% podwyzki wiec chyba strajk zakonczony na dobre.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
beciaisl

Do潮czy: 29 Cze 2008
Posty: 50
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Becia- mi czop odchodzi艂 dosy膰 d艂ugo- je艣li nie pomyli艂am tego z czym艣 innym Embarassed
A do szpitala jad臋 jednak jutro- prze艂o偶yli mi wizyt臋 o jeden dzie艅 wi臋c mo偶e sko艅czy si臋 u mnie na 12 dniach po terminie. Boj臋 si臋 strasznie, brzuszek du偶o ur贸s艂 przez te 2 tyg i nie wiem, jak dam sobie rad臋 ale co tam... Nie b臋d臋 przecie偶 sama.
Zastanawiam si臋 tylko czy b臋d臋 mog艂a rodzi膰 w wodzie, je艣li b臋d膮 mi wywo艂ywa膰 por贸d, mo偶e kt贸ra艣 z Was wie??[/quote]


hej Magda77 ja jade jutro tez do szpitala na rano bo mam wysokie bardzo cisnienie i musza dokladnie sprawdzic czy z dzieckeim jest dobrze dzis mialam wyciaganie tego czopa bolalo strasznie az sie poplakalam jak mi polozna wyciaqgala to:) ale nic trzeba byc twardym.... zazdroszcze ci ze juz jutro masz wywo艂ywanie porodu a w wodzie chyba bedziesz mogla rodzic jak wszystko bedzie ok zycze ci powodzenia Magda daj znac puzniej jak bylo i badz twarda:) heheh
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Basia

Do潮czy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 17 Wrz 2008, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, to macie dobrze jesli chodzi o jedzenie. Ja tez najpierw zaczelam jesc normalnie, ale bardzo szybko przeszlam na lekka diete - i dziecko wreszcie przestalo plakac... Takze roznie bywa. Confused
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 70 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron