reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

spolszczenie do win xp
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
julci3k
Go
PostWysany: 17 Wrz 2008, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ochydna piosenka!!!!!!!!!!!!!!
Powrt do gry
olow1983
Go
PostWysany: 17 Wrz 2008, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze ze to wybiega po za temat.nie bede sie z wami spieral o jakies wasze przekonania jak ktos nie chce to niech nie sciaga.

to jest dla osob co maja problemy z j.angielskim a nine dla takich "znawcow"
jak wy
Powrt do gry
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skd: Akranes
PostWysany: 17 Wrz 2008, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy mają problemy nawet z j.polskim Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 17 Wrz 2008, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leszek16064 napisa:
Niektórzy mają problemy nawet z j.polskim Wink


niektuży nie majom
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skd: Akranes
PostWysany: 18 Wrz 2008, 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:


niektuży nie majom
brawa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
julci3k
Go
PostWysany: 18 Wrz 2008, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
a tu 100% legalna darmowa windows vista:
skasowane przez admina


mam pytanko to spolszczenie czy caly windows, bo kupilam nowego laptopa z ang i mi w sumie nie przeszkadza ale nie ma to jak wlasny jezyk, jest tu windows vista wiec potrzebne mi tylko spolszczenie, zna ktos moze jaka stronke albo cos zeby byl po polsku? tylko nie wciskajcie mi zadnego pirata ani wirusow.. Very Happy
Powrt do gry
Highlander
Go
PostWysany: 18 Wrz 2008, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

julci3k
Jeśli jest to co najmniej Vista Ultimate (w co raczej nie wierzę) to legalnie możesz pobrać i zainstalować pakiet językowy (ze stron Microsoft). Jeśli to jest np. wersja Home to takie działanie będzie nielegalne i defacto po tym będziesz miała nielegalny system.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 18 Wrz 2008, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Highlander napisa:
Jeśli to jest np. wersja Home to takie działanie będzie nielegalne i defacto po tym będziesz miała nielegalny system.

Muszę tutaj zabrać głos, bo widzę, że chyba się mylisz.
Odpowiedz mi jednak najpierw na takie pytania:
a) czy można w Windowsie instalować obce programy (np. FireFox)?
b) czy te programy instalując się, zmieniają różne pliki Windowsa (np. rejestr)?
c) czy instalacja tego typu programów jest legalna?

Ponieważ odpowiedź na każde pytanie brzmi "tak", stąd wynika, że jeśli ktoś zainstaluje sobie darmowy program, którego zadaniem jest zamiana angielskich komunikatów na polskie, to taki program jest legalny.
Nielegalne byłoby instalowanie płatnych pakietów, które zostały uzyskane bez płacenia.
Tak jak można sobie zmienić wygląd pulpitu, tak i można do legalnego systemu wgrywać wiele programów typu freeware.

Aby dowieść, że jakiś program łamie umowę licencyjną, należałoby:
a) wnikliwie zapoznać się z umową licencyjną (wraz z poprawkami) - najlepiej gdyby zrobił to dobry prawnik i informatyk w jednym
b) sprawdzić w jaki sposób wgrywany program ingeruje w system i czy ta ingerencja jest czy nie jest zgodna z zapisami umowy

Ponieważ jednak:
a) użytkownicy nie muszą znać mechanizmu działania wgrywanych (w dobrej wierze) programów
b) Windows nie zgłasza problemów przy instalacji
c) zintegrowany z Windowsem mechanizm sprawdzania legalności nie komunikuje, iż system przestał być legalny,
to na podstawie powyższego można domniemywać, iż dany prgram działa legalnie.
Oczywiście pod warunkiem działania w dobrej wierze Smile

A skoro ktoś zapłacił za system (przy kupnie komputera), to należy domniemywać, iż jest to osoba działająca w dobrej wierze. Inaczej kupiłby tańszy komputer z Linuxem i wgrał sobie piracką wersję systemu Windows.

Z moralnego punktu widzenia, skoro ktoś zapłacił za system, to wybór wersji językowej powinien być dowolny (na to wskazuje rozsądek). Nie wiem czy MS w ogóle daje możliwość zakupu pakietu językowego do legalnego Windowsa. Dodatkowo samo łamanie praw majątkowych własności intelektualnej nie jest raczej działaniem niemoralnym z punktu widzenia teorii opisanej tu: http://www.logityka.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=2
A w tym przypadku nawet wygląda na to, że nie mamy do czynienia z łamaniem tych praw...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Lukas-3000GT
Go
PostWysany: 18 Wrz 2008, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
Highlander napisa:
Jeśli to jest np. wersja Home to takie działanie będzie nielegalne i defacto po tym będziesz miała nielegalny system.

Muszę tutaj zabrać głos, bo widzę, że chyba się mylisz.
Odpowiedz mi jednak najpierw na takie pytania:
a) czy można w Windowsie instalować obce programy (np. FireFox)?
b) czy te programy instalując się, zmieniają różne pliki Windowsa (np. rejestr)?
c) czy instalacja tego typu programów jest legalna?

Ponieważ odpowiedź na każde pytanie brzmi "tak", stąd wynika, że jeśli ktoś zainstaluje sobie darmowy program, którego zadaniem jest zamiana angielskich komunikatów na polskie, to taki program jest legalny.
Nielegalne byłoby instalowanie płatnych pakietów, które zostały uzyskane bez płacenia.
Tak jak można sobie zmienić wygląd pulpitu, tak i można do legalnego systemu wgrywać wiele programów typu freeware.

Aby dowieść, że jakiś program łamie umowę licencyjną, należałoby:
a) wnikliwie zapoznać się z umową licencyjną (wraz z poprawkami) - najlepiej gdyby zrobił to dobry prawnik i informatyk w jednym
b) sprawdzić w jaki sposób wgrywany program ingeruje w system i czy ta ingerencja jest czy nie jest zgodna z zapisami umowy

Ponieważ jednak:
a) użytkownicy nie muszą znać mechanizmu działania wgrywanych (w dobrej wierze) programów
b) Windows nie zgłasza problemów przy instalacji
c) zintegrowany z Windowsem mechanizm sprawdzania legalności nie komunikuje, iż system przestał być legalny,
to na podstawie powyższego można domniemywać, iż dany prgram działa legalnie.
Oczywiście pod warunkiem działania w dobrej wierze Smile

A skoro ktoś zapłacił za system (przy kupnie komputera), to należy domniemywać, iż jest to osoba działająca w dobrej wierze. Inaczej kupiłby tańszy komputer z Linuxem i wgrał sobie piracką wersję systemu Windows.

Z moralnego punktu widzenia, skoro ktoś zapłacił za system, to wybór wersji językowej powinien być dowolny (na to wskazuje rozsądek). Nie wiem czy MS w ogóle daje możliwość zakupu pakietu językowego do legalnego Windowsa. Dodatkowo samo łamanie praw majątkowych własności intelektualnej nie jest raczej działaniem niemoralnym z punktu widzenia teorii opisanej tu: http://www.logityka.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=13&Itemid=2
A w tym przypadku nawet wygląda na to, że nie mamy do czynienia z łamaniem tych praw...
brawa brawa brawa brawa brawa brawa
Powrt do gry
Highlander
Go
PostWysany: 19 Wrz 2008, 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E.
Więc zalecam się z zapoznaniem umowy licencyjnej MS.
Co ja mogę? Popsioczyć tak samo jak ty. To co napisałem powyżej to fakt.
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 19 Wrz 2008, 0:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:

Muszę tutaj zabrać głos, bo widzę, że chyba się mylisz.
(...)


pakiet jezykowy = podmiana bibliotek systemu a nie instalowanie dodatkowego oprogramowania nie bedacego integralna czescia systemu. pakiet jezykowy to nie obcy program.

umowy licencyjne = przy instalacji czegokolwiek zaznaczasz ptaszkiem, ze zapoznales sie z trescia umowy & akceptujesz ja. to czy ja czytales czy nie to inna kwestia.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron