reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Plan wyjazdu do korekty,uwag,krytyki i podpowiedzi...!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
ted

Doczy: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skd: katowice
PostWysany: 9 Mar 2005, 12:24    Temat postu: Plan wyjazdu do korekty,uwag,krytyki i podpowiedzi...! Odpowiedz z cytatem

Mamy już roboczy plan wyjazdu autem na Islandie. Proszę o ewentualne uwagi,wskazówki,podpowiedzi!Co zmienić,co ulepszyć,co wywalić!
Czy to w ogóle jest realne!?Pozdrawiamy!
Trasa Polska - Islandia maj 2005

1.
Katowice – Wrocław – Legnica – Zielona Góra – Fraknfurt n/Odrą (granica)
2.
Frankfurt n/Odrą – Berlin – Hamburg – Flensburg
3.
Flensburg – Kolding – Vejle -(18)-Herning – (18) – Holstebro – (11) – Thised – (26)- Hanstholm (sobota do godz. 15.00)
4.
Seydisfjordur – (93) – 21 km – Egilstadir – (931) – 40 km – Hengifoss
5.
Hengiofoss – 40 km – Egilstadir – (1) – 25 km – Bruaras – (917) – 70 km – Vopnafjordur – (85) – Bustarfell – (1) – 75 km – do 1 – 27 km – Grimsstadir
6.
Grimsstadir – (864) – Detifoss, Selfoss, Hafragilfoss – 60 km – Asbyrgi – (864) – 55 km – Grimsstadir – (1) – 42 km- Myvatn – 10 km (wokół) – Krafla – Viti – Myvatn
7.
Myvatn – 10 km (wokół) – Krafla – Viti – Myvatn – (1) – 50 km – Fosholl – Godafass
8.
Godafoss – (1) – 50 km – Akureyri – (1) – 134 km – Blondos – (1) – 35 km – Siba – (716 + 717) – Osar – 20 km – Hvitserkur
9.
Hvitserkur – (711) – 25 km – do 1 – 22 km – Akurbreka – (1) – 35 km – Melar – (1) – 80 km – Varmaland – (50) – 15 km – Reykholt- (518) – 30 km – Storias – Hraunfossar – 10 km – Husafell
10.
Kalmenstunga - Surtshellir (Jaskinie Hallmundarhraun) – (518) – 50 km – Fosstum – (50) – 25 km – Kalastadir – (47) – 50 km (Glymur)
11.
Saurber – (1) – 25 km – Reykjawik – (41) - 45km – Keflavik – (43) – 15 km – Blue Lagoon – (43) – 15 km – Vogar – (41) – 45 km – Gadaber – (1) – 40 km – Hveragardi – (1) – 12 km – Selfoss
12.
Selfoss – (37 + 35) – 60 km – Geysir – (35) – Gulfoss – (35) – 30 km – Kringla – (35) – 10 km – Skalholt – (31) – 15 km – Reykir
13.
Stong – Haifoss (rower) – (F208) – 44 km – Landmannalaugar
14.
Landmannalaugar- - 30 km – Eldja – Ofarerufoss – 70 km – Stong – (32) – 30 km – Reykir – (30) – 20 km – Bitra
15.
Bitra – (1) – 21 km – Hella – (1) – 63 km – Skogar – Skogafoss – (1) – Dyrnholaey – 35 km – Vik – (1) – 70 km – Krkjubearklamsur – Systrafoss
(Porlakshofn - prom na wyspę Vestmannaeyjar ???)
16.
Litlehof – Svartifoss – Bolti – (1) – Jokulsarlon
17.
Jokulsarlon – (1) – 100 km – Hofn – (1) – 110 km – Djupivogur – (1) – 65 km – Breiddelsvik – (1) – 85 km – Egilstadir – (93) – 25 km - Seydisfjordur
18.
Seydisfjordur (25.V) – Hantsholm (28.V – godz. 11.00) – Flensburg
19.
Flensburg – Hamburg – Berlin – Frankfurt n/Odrą
20.
Frankfurt n/Odrą – Wrocław – Katowice

Przy każdym dniu mamy mały (4-5 zdań) opisu co i jak zwiedzać, gdzie tankować,itd! Nie zamieszczam teguo tu ze względu na ogromne rozmiary całej informacji!Jakby ktos chciał to mogę na maila!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ted

Doczy: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skd: katowice
PostWysany: 10 Mar 2005, 8:11    Temat postu: Do Joli! :) Odpowiedz z cytatem

Jolu zerknij proszę nato cośmy wymyślili i napisz co o tym sądzisz!!!Do wyjazdu zostało nam jeszcze ok. 2 miesięcy także można jeszcze coś pokombinować. Jedziemy autem osobowym bez 4x4 i chcemy wziąść rowery.Spanie raz na 3 dni (średnio) na campingu, reszta na dziko,żarcie z Polski.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bartosz
Go
PostWysany: 10 Mar 2005, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spotkamy się chyba na trasie. Promem wypływamy 30.04.2005, trasa podobna do twojej
Powrt do gry
ted

Doczy: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skd: katowice
PostWysany: 10 Mar 2005, 14:51    Temat postu: Hej! Odpowiedz z cytatem

Hej!Bardzo możliwe!Smile Tylko,że my wypływamy dopiero 7 maja!A kiedy wy wracacie?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 10 Mar 2005, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie wszystko OK:) Trasa ciekawa, plan napięty, ale do zrealizowania.

Co mi się nasunęło na pierwszy rzut oka:
1) Nie zapomnijcie pójść do Leirhnjúkur, kiedy będziecie przy Krafli. My za pierwszym razem zrobiliśmy ten błąd.
2) Obawiam się trochę o drogę do Surtshellir i Haifossa. Tę pierwszą pokonujecie autem - droga jest naprawdę zła, będziecie się poruszać bardzo wolno. Weźcie na ten odcinek duży zapas czasowy. Do Haifossa jest jeszcze gorzej. Nie wiem, czy nie szybciej byłoby iść pieszo, niż jechać czymkolwiek, włącznie z rowerem.
3) Na Dyrholaey też jest "ciekawa" droga - my tam urwaliśmy resor Smile Na pewno nie radzę dojeżdżać do końca, lepiej już przejść się kawałek.
4) W złym miejscu masz zapisany Þorlákshöfn, ale to pewnie wiesz.. O starcie na Vestmannaeyjar pomyśl kiedy będziesz przy Selfoss. Fajną opcją jest polecieć samolocikiem (4 osobowym) na Vestmanna. Wtedy startujesz z Bakki. Lot trwa 5 min, wiec nie tracisz dużo czasu na rejs. Samolot właściwie wróci, kiedy się umówicie z pilotem, więc po paru godzinach możesz już być z powrotem na lądzie. No i widoki niezapomniane z góry na cały archipelag. Troszkę drożej wychodzi niż prom, ale wrażenia niesamowite i chyba wolałabym z czego innego na trasie zrezygnować a na to sobie zaoszczędzić.
5) Za Skaftafell warto skręcić w lewo, w dróżkę (dość dobrą) do lodowca Svínafellsjökull - będzie drogowskaz.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ted

Doczy: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skd: katowice
PostWysany: 11 Mar 2005, 8:07    Temat postu: Dzięki!:) Odpowiedz z cytatem

Jolu! Molto Grazie!
Napewno wykorzystamy te wskazówki!
Raz jeszcze dziękujemy!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bartosz
Go
PostWysany: 11 Mar 2005, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wracamy ostatnim mozliwym promem w niskim sezonie czyli 18.05.
Powrt do gry
ted

Doczy: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skd: katowice
PostWysany: 11 Mar 2005, 13:40    Temat postu: Czemu ostatnim??? Odpowiedz z cytatem

Czemu ostatnim??? My wracamy ostatnim w maju tj. 25-go. Bo do końca maja były ceny promocyjne w pakietach!A w ile jedziecie osób i ile płacicie za prom???
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Magda223
Go
PostWysany: 2 Sie 2005, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!
Bardzo ciekawy plan:-). Ja też wybieram się do Islandii (przełom sierpnia i września). Mam też coś na kształt planu ale chętnie poznam bliżej Waszą propozycję. Czy mogłabym prosić o szczegóły Waszej trasy w tym głównie zidentyfikowane miejsca tankowania. Bardzo by mi to pomogło w podrózy.
Adres e-mail to: robmen001@wp.pl.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

pozdrawiam,

magda
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 2 Sie 2005, 15:46    Temat postu: Tankowanie Odpowiedz z cytatem

Z tankowaniem nie ma problemu na Islandii (na 1 - głównej drodze), gdyż Islandczycy rodzą się z kluczykami samochodowymi i stacje benzynowe są dość często.
Gorzej jest w interiorze - odbijając od głównych dróg na dłuższy pobyt we wnętrzu Wyspy warto nawet wziąć kanister pełen benzyny.
Na większości map są zaznaczone stacje benzynowe, choć trzeba uważać, bo na niektórych mapach są już przestarzałe dane.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
ted

Doczy: 16 Wrz 2004
Posty: 60
Skd: katowice
PostWysany: 2 Sie 2005, 15:54    Temat postu: Już piszę!!! Odpowiedz z cytatem

Cześć Magda!
Nasz wyjazd dopięty jest prawie na 95%!Planowo mamy prom 3 wrzesnia i powrót po 15 dniach!Szczegóółowy plan spoko mogę Ci przesłać tylko dopiero jutro bo mam go na komputerze w pracy!A teraz piszę z domu!Co do tankowania to mamy mapę austryjacką z firmy FREYTAG-BERNDT w skali 1:500 000 - jest całkiem, dokładna (jest np. tunel pod fjordem) i ma naniesionych dużo informacji dodatkowych np. stacje benzynowe, kempingi, ciekawe miejsca itd. I tą polecam! Mapę kupiliśmy w KMPiKU w Katowicach - koszt szt. ok. 17 -20 zł.
A Wy jedziecie autem osobowym czy jakąś terenówą???My mamy kombika! Smile To nasz przewoźny dom na trasie, salon, baza itd!
Napisz coś o Waszym "planie"!
Pozdro!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Magda223
Go
PostWysany: 2 Sie 2005, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta wielkie dzięki za informacje. To pocieszające. Widziałam zdjęcie ze znakiem drogowym (do stacji bęzynowej 286 km i trochę byłam przetażona, że to standard na Islandii) :-)

Ted, Jadę (płynę) na Islandię razem jeszcze z jedną osobą (czyli w dwójkę). Wypływamy z Danii 20 sierpnia , na miejscu będziemy 21 dni - wracamy (wypływamy z Islandii) 14 września. Niestety przygotowania do naszego wyjazdu określiłabym na 40% , ale mamy jeszcze trochę czasu i do wyjazdu mam nadzieję, że wypracujemy wszystko na 100% (choć wiem, że to niemożliwe - 95% to chyba max możliwości:-)). Co do Waszego planu / informacji to będę bardzo wdzięczna za przesłanie tego co macie opracowane. Jutro jest o.k.:-))

My jedziemy VV Golfem - czyli zwykłą osobówką - jak to ładnie ująłeś - to będzie masz dom na kółkach. Planujemy nocować pod namiotem - klasyczny tramping. Oczywiście chcemy zobaczyć jak najwięcej. Będziemy starali się dojechać gdzie się da - gdy się dojechać nie da to uderzymy tam pieszo. Jesteśmy otwarci na przygodę i mamy mam nadzieję dużo czasu.

Mamy jednak jedno nurtujące nas pytanie - może ktoś orientuje się w tej kwestii. Nasz samochód jest na gaz (oczywiście to nie jedyna opcja / może jechać też na benzynę). I mam pytanie: czy w Islandii są stacje gdzie można kupić gaz do samochodu. Słyszałam, że nie ale wolałabym to na 100% potwierdzić:-))

z góry dziękuję za pomoc

Ted, ja jeszcze dopracuję swój plan (bo jest to tylko na razie coś na kształt planu) i przyślę Ci co my zamierzamy. Na pweno będzie to najpóxniej gdzieś w okolicy ok 10 sierpnia. Z tego co piszecie to prawdopodobnie będziemy wracać z Islandii tym samym promem:-))

A jak Wy planujecię kwestię noclegów? W ile osób jedziecie?

pozdrawiam,

Magda
Powrt do gry
Magda223
Go
PostWysany: 2 Sie 2005, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ted,

Zapomniałam. Wielkie dziięki za info o mapie. To bardzo ważne - a my żadnej mapy jeszcze nie kupiliśmy. W tej sytuacji też się w nią zaopatrzymy. Dzięki!! :-)

pozdr.

magda
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 2 Sie 2005, 22:04    Temat postu: Gaz na Islandii Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mamy jednak jedno nurtujące nas pytanie - może ktoś orientuje się w tej kwestii. Nasz samochód jest na gaz (oczywiście to nie jedyna opcja / może jechać też na benzynę). I mam pytanie: czy w Islandii są stacje gdzie można kupić gaz do samochodu. Słyszałam, że nie ale wolałabym to na 100% potwierdzić:-))

Niestety, z tego co mi wiadomo, nie ma stacji benzynowych z gazem. Sam gaz dostępny jest jedynie w kartuszach (puszkach) dla celów turystycznych.

Kiedyś się zastanawiałem, czy gdzieś na Islandii są może zbiorniki z gazem dla celów rybackich lub przemysłowych - być może tam daloby się jakoś "zatankować"?

Ale normalnie takiej możliwości nie ma Sad
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Sebastian
Go
PostWysany: 2 Sie 2005, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o propan to nie ma. Islandczycy jeżdżą na metan lub wodór
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 2 Sie 2005, 22:32    Temat postu: Propan-butan Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
Jeśli chodzi o propan to nie ma. Islandczycy jeżdżą na metan lub wodór

Wodór z pewnością odpada, ale metan od biedy może dałoby się jakoś zastosować w silnikach na propan-butan...
To problem czysto techniczny, ale może i kosztowny Confused
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron