reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Ko艣ci贸艂 katolicki i inkwizycja
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 21 Lis 2008, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Prawdopodobnie nie ma Boga wi臋c przesta艅 si臋 przejmowa膰 i zacznij 偶y膰"
hmmm nie wydaje mi sie aby to haslo nawolywalo do jakiegos chaosu.Byc moze jest to "plasterek" na obecna sytuacje.Nie wiem kto jest autorem plakatu i jaki jest cel tej porpagandy.Zalezy co rozumiemy przez Boga.Jest pewna grupa ludzi dla ktorych pieniadz jest bogiem.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
KO

Do潮czy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Sk眃: z piek艂a
PostWys砤ny: 22 Lis 2008, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
Jest pewna grupa ludzi dla ktorych pieniadz jest bogiem.


M贸wi膮 na siebie islandofile

schowany Rolling Eyes
_________________
(_!_)
o
0
O
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
stalin
Go舵
PostWys砤ny: 22 Lis 2008, 1:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy nie uwazalem pieniedzy za cos najwazniejszego na swiecie, ale jedna przewage nad Bogiem maja----- mozna ich dotknac i zobaczyc Very Happy Very Happy Very Happy
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 22 Lis 2008, 1:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KO napisa:
karuta napisa:
Jest pewna grupa ludzi dla ktorych pieniadz jest bogiem.


M贸wi膮 na siebie islandofile

schowany Rolling Eyes


?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
KO

Do潮czy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Sk眃: z piek艂a
PostWys砤ny: 22 Lis 2008, 2:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
KO napisa:
karuta napisa:
Jest pewna grupa ludzi dla ktorych pieniadz jest bogiem.


M贸wi膮 na siebie islandofile

schowany Rolling Eyes


?


To mia艂 by膰 taki 偶art, 偶e niby wszyscy co tu przyjechali to dla kasy, a m贸wi膮, 偶e dla widok贸w. Chyba nie wyszed艂 Wink

Pzdr
_________________
(_!_)
o
0
O
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 22 Lis 2008, 4:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yazhubal napisa:
W sensie dostawa艂em po xxxx mia艂em na my艣li uprzykrzali mi 偶ycie
Ja wiem co mia艂e艣 na my艣li Smile Ale nie odpowiedzia艂e艣 na pytanie: czy lepiej by Ci by艂o, gdyby to 偶ycie uprzykrzali Ci atei艣ci?
Np. tzw. "wierz膮cy atei艣ci" (poj臋cie z mojego s艂ownika) zakazuj膮 chrze艣cijanom czy muzu艂manom ubiera膰 si臋 tak jak ci ludzie chc膮, zabraniaj膮wiesza膰 pewne figury geometryczne na salach publicznych. Czy to nie jest uprzykrzanie?
Gdyby atei艣ci byli prawdziwymi racjonalistami, figury geometryczne (tzw. krzy偶e, gwiazdy, ksi臋偶yce) nie dra偶ni艂yby ich. We Francji idioci posun臋li si臋 do z艂amania praw cz艂owieka i zabronili dzieciom chodzi膰 w nakryciach g艂owy (burki). Przecie偶 to jest chore! Ka偶dy wolny cz艂owiek mo偶e sobie ubra膰 na g艂ow臋 co chce. Je艣li to jest symbol religijny, to pa艅stwo, kt贸re niby jest neutralne, b臋dzie traktowac burk臋 na r贸wni z udziwnionym kapeluszem paryskich projektant贸w, ot taki kawa艂 szmaty na g艂owie.
Za艂o偶臋 sekt臋, kt贸rej symbolem b臋d膮 skarpetki i nagle ludzie we Francji nie b臋d膮 mogli chodzi膰 w skarpetkach, bo przecie偶 "propaguj膮 sekt臋 OE" Very Happy

To jest tak debilnie chore i g艂upie, szczeg贸lnie, gdy ma wynika膰 niby z racjonalizmu, 偶e wol臋 ju偶 inkwizycj臋, kt贸ra przynajmniej nie zas艂ania艂a si臋 racjonalizmem, tylko wiar膮 w 偶ycie wieczne. Bo je艣li istnieje 偶ycei wieczne, to dzia艂ania inkwizycji nie przynios艂y takich szk贸d, jakie przynosz膮 ci, kt贸rzy w imi臋 racjonalizmu zachowuj膮 si臋 irracjonalnie.





Cytat:
Chrze艣cijanie atakuj膮 na pod艂o偶u emocjonalnym i psychicznym, nie nie pobi艂 mnie 偶aden bo brali nogi za pas.
Jeszcze raz powtarzam: to nie s膮 chrze艣cijanie. To s膮 藕li, grzeszni, zal臋knieni ludzie.
Traktuj ich jak chorych...


Cytat:
C贸偶 raz dosta艂em w ryj-a od SkinHead贸w, (b贸g honor ojczyzna i takie tam)
A jakby zbi艂 Ci臋 kto艣 pod has艂em "racjonalizm, liberalizm, tolerancja" a zbi艂by Ci臋 za to, 偶e Ty nie jeste艣 tolerancyjny, bo uwa偶asz homoseksualizm za zboczenie, czy to by by艂o OK?

Cytat:
Chrze艣cijanom nie ufam..
Widocznie ma艂o ich spotka艂e艣. Zauwa偶, 偶e sam te偶 dost膮pi艂e艣 chrztu, wi臋c w jakim艣 sensie te偶 jeste艣 chrze艣cijaninem (tylko nieco zbuntowanym)....


Cytat:
Moi rodzice dali mi ca艂kowit膮 wolno艣膰 wyboru, chcieli bym sam si臋 przekona艂 co dla mnie jest wa偶ne, i zawsze s膮 po mojej stronie. Dla nich mam robi膰 to co da mi szcz臋艣cie.
Bardzo rozwa偶ni rodzice.

Cytat:
Zauwa偶 jak偶e inaczej tocz膮 si臋 艣cie偶ki cz艂owieka gdy sam dociera do wiary a inaczej ani偶eli idzie 艣cie偶kami rodzinnej tradycji.
Zgadza si臋.

Cytat:
To by艂 zakompleksiony katecheta bez zdolno艣ci pedagogicznych, jeden z tych co 艣l臋cz膮 nad puszczan膮 rockow膮 muzyk膮 wstecz by zlokalizowa膰 wo艂ania do szatana, i o to posz艂o gdy zacz膮艂 prezentowa膰 swoje odkrycia.
Pomin臋 mo偶liwo艣膰, 偶e mog艂e艣 wy艣mia膰 w spos贸b malo kulturalny jego "odkrycia". Faktem jest, 偶e niekt贸re zespo艂y podobno mia艂y takie ukryte przes艂ania, ale nie zajmowa艂em si臋 tym problemem, wi臋c nie wiem jaka jest prawda.

My艣l臋, 偶e zbyt 艂atwo oceniasz pewn膮 ideologi臋 po nieudolnych jej nauczycielach.
Ja mam tak膮 przypad艂o艣膰, 偶e wbrew temu jak ma wi臋kszo艣膰 ludzi, odr贸偶niam przedmiot od nauczyciela przedmiotu.
Prawie od ka偶dego znajomego s艂ysz臋 "nie lubi臋 np. matematyki, bo mia艂em z艂ego nauczyciela z matematyki". Ja mia艂em wielu kiepskich nauczycieli, ale nie przeszkadza艂o mi to w lubieniu przedmiot贸w. Umia艂em te rzeczy odseparowa膰. Nauczyciel nie by艂 dla mnie przedstawicielem/reprezentantem tej nauki/przedmiotu. By艂 tylko nieudolnym ma艂ym cz艂owieczkiem ze swoimi typowymi wadami.

Z twoich s艂贸w wnioskuj臋, 偶e przyk艂ady konkretnych ludzi mia艂y dla Ciebie decyduj膮cy wp艂yw na tw贸j stosunek do filozofii czy religii katolickiej. A to nie dobrze...


Cytat:
Potem zamieni艂em religi臋 na Etyk臋 i wysz艂o mi na zdrowie.
P贸j艣cie na 艂atwizn臋 zawsze generuje tymczasowe szcz臋艣cie Smile


Cytat:
Przes艂anie Jezusa znam lecz to nie moja droga, pomog艂o mi to odkry膰 co艣 bardzo wa偶nego.
To dobrze. Jezus jako filozof ma wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia.

Cytat:
Filozofia Jezusa to r贸wnie偶 zlepek warto艣ci innych religii i od艂am贸w post-judaistycznych.
Widzisz bo ja zaprzeczam bosko艣ci Jezusa, dla mnie w og贸le bosko艣膰 nie istnieje.
Nie rozwa偶amy tu bosko艣ci Jezusa, bo to jest kwestia TYLKO wiary. Mo偶emy natomiast rozwa偶a膰 filozofi臋 katolick膮, s艂owa Jezusa. Wiele element贸w jest podobne do tego co spotykasz w buddyzmie.

Cytat:
Katolicyzm pada w obliczu w艂adzy pychy z si艂y religii, co偶 by si臋 sta艂o jakby by艂a niszow膮 w podziemiu jak za czas贸w prze艣ladowa艅 w Rzymie..
Czy nie by艂a by czystsza...
A gdy masz w艂adz臋 wojska armie narod贸w Europy, fanatyk贸w podjudzanych z ambon to czy nie u偶yjesz ich do przeciwstawiania si臋 innym my艣lom, religiom i sposobom na 偶ycie?
Widzisz, problemem KA呕DEJ doktryny politycznej, filozoficznej czy religijnej, jest to, 偶e g艂贸wny przyw贸dca mo偶e mie膰 nawet s艂uszn膮 wizj臋 艣wiata. Ale do zmiany tego 艣wiata ma ludzi, kt贸rzy cho膰by nie艣wiadomi wypaczaj膮 t臋 ideologi臋. Dlatego ksi臋偶a s膮 r贸偶ni, wielu biskup贸w ma skrajnie r贸偶ne pogl膮dy na pewne sprawy.
Nie potrafi臋 odci膮膰 si臋 od w艂asnych os膮d贸w, upodoba艅, s艂abo艣ci.

Dlatego zawsze b臋dzie tak, 偶e znajdzie si臋 w ka偶dej chyba religii od艂am bardziej agresywny, 艣lepo zapatrzony w jakie艣 z艂udne wypaczone idea艂y.

Cytat:
Mnie 艢wiadkowie J unikaj膮 nie 偶ebym by艂 z艂y po prostu ich zagaduj臋.
To si臋 chwali. Zawsze irytowali mnie katolicy, kt贸rzy nei chcieli rozmawia膰 ze 艢.J. o Biblii, Jezusie itp. A przecie偶 c贸偶 jest wa偶niejszego dla katolika ni偶 rozwa偶ania takich rzeczy...
Ale to tylko pokazuje jak ma艂o jest 艣wiadomych i rozumnych katolik贸w.
Reszta to owce, kt贸re religia wychowuje za pomoc膮 szopek i celebracji.
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 22 Lis 2008, 4:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
"Prawdopodobnie nie ma Boga wi臋c przesta艅 si臋 przejmowa膰 i zacznij 偶y膰"
hmmm nie wydaje mi sie aby to haslo nawolywalo do jakiegos chaosu.Byc moze jest to "plasterek" na obecna sytuacje.Nie wiem kto jest autorem plakatu i jaki jest cel tej porpagandy.Zalezy co rozumiemy przez Boga.Jest pewna grupa ludzi dla ktorych pieniadz jest bogiem.


Gdyby odpowiedzialni i m膮drzy ludzie pisali to has艂o, to brzmia艂oby:

"PRAWDOPODOBNIE B脫G MO呕E NIE ISTNIE膯, ALE I TAK WARTO PRACOWA膯 DLA WSP脫LNEJ KORZY艢CI, BO W TEN SPOS脫B ZAPEWNISZ SZCZ臉艢CIE NIE TYLKO INNYM LUDZIOM, ALE I SOBIE"

Jedynym pozytywnym elementem w tym plakacie jest u偶ycie s艂owa "prawdopodobnie". Reszta to tylko usprawiedliwanie zwierz臋cego egoizmu. I to jest z艂e, bo prowadz ido chaosu. Ludzie martwi膮 si臋 tylko o siebie i swoj膮 zabaw臋, wi臋c zaprzestaj膮 dba膰 o nast臋pne pokolenia.
Gdyby tak ka偶dy poszed艂 si臋 tylko bawi膰 to w ci膮gu jednego pokolenia ludzko艣膰 by wymar艂a, bo zabawa oznacza seks w prezerwatywie, bo seks ma by膰 tylko dla zabawy. Dzieci to odpowiedzialno艣膰 i ci臋偶ka praca, a nie zabawa. Wi臋c skoro mamy si臋 bawi膰, to po co rodzina i dzieci? C贸偶 nam po nich skoro i tak umrzemy? Wi臋c bawmy si臋 na ca艂ego...
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 22 Lis 2008, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprosze o definicje zwierzecego egoizmu a potem definicja wspolnej korzysci.
O ile wiem zwierzeta doskonale przetrwaly by bez nas na Ziemi zyjac w harmoni i rownowadze.Oczywiscie oparte jest to na surowych prawach natury.Hmmm swoja droga to juz jest nas za duzo wiec moze seks w prezerwatywie jest rozwiazaniem.Niszczymy wszystko bez ograniczen,nie myslac o przyszlych pkoleniach .Po co sie mnozyc skoro jest i tak coraz gorzej?A moze porostu ktos nam tak powiedzial -usprawiedliwiacjac wlasna zaborczosc i chciwosc.A moze jest tak jak mowia buddysci ze powinno starczyc dla wszystkich? Tylko ze jak kazdy bedzie mial mate do spania i miske strawy to czy doprowadzi to do euforii?Czy najpierw nie musimy przewartosciowac samych siebie?Dlaczego mowi sie ze kapitalizm jest jedynym wyjsciem,dlaczego rabunkowa ,szalona polityka ma byc swiatelkiem w tunelu?Po co nam te wszystkie dobra materialne?szczegolnie jesli w 2012 koncvza sie kalendarze ,obracaja pola magnetyczne i jakies tam planety XY zniszcza ziemie?Czyz nie wyglada na to ze jestesmy slepi ,ciemni i chorzy(glownie z chciwosci)?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron