reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Lajons Kl贸b

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Islandzka Polonia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 27 Lis 2008, 12:22    Temat postu: Lajons Kl贸b Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witam!

Po wyslaniu wiadomosci do wszystkich czlonkow kluby o spotkaniu w sobote o 16-tej, nie otrzymalam od nikogo rzadnej odpowiedzi. Co wiecej, wiekszosc czlonkow klubu nie wykazuje rzadnego zainteresowania czynnym udzialem, albo chociaz jakiego kolwiek zainteresowania. Kultura rowniez wymaga odpowiedzi na maile o spotkaniach naszej grupy, usprawiedliwienia lub potwierdzenia przybycia. Czlonkowie, ktorzy z duma nosza nasze znaczki potwierdzajace przynaleznosc do organizacji, poza tym nie robia nic, nawet nie odpisuja i nie interesuja sie niczym.
Nie dopisuje wiecej komentarzy!

Klubowe pozdrowienia,
Formaður,


Cytat:
Dzien dobry Conkordia.
dwa dni temu wyslalam poczte a Ewa trzy dni temu, niestety otrzymalysmy odpowiedz tylko od dw贸ch os贸b kt贸re niestety nie moga przyjsc w sobote. A GDZIE RESZTA? Przepraszam ale m贸sze tutaj powiedziec jak Ewa, myslalam ze jestesmy doroslymi ludzmi. Byc W Laions jest pewnym zaszczytem ale terz obowioskiem kt贸ry na siebie przyjelismy i kazdy z nas dokladnie to wiedzial jak sie zapisal do tego klubu. laions nie jest dla czlonkow tylko zabawa, poklapywaniem i otrzymywaniem slodyczy. To moze tez byc i ma byc ale my musimy wlorzyc troche pracy w to zeby inni kt贸rzy pomocy potrzeb贸ja dostali tez swoje "slodycze". Ijeszcze jedno co Ewa powieziala zwykla ludzka grzecznoscia jes odpowiedziec jes na poczte a szczeg贸lnie jezeli jest specjalmnie podkreslona prospa o odpowiedz!!!!!!!!!
Pozdrowienia Beata


Cytat:
from: mjkl
to: lions club

wpadlbym pewnie, gdybym dostal info ale chyba zostalem wypisany juz z klubu.
btw dzieki za poinformowanie mnie o tym. ;]

jesli formalizm & wzajemne lizanie sie po *** jest dla was wazniejsze od robienia czegos konstruktywnego &
faktycznej pomocy innym to zycze powodzenia. & nie bierzcie tego prosze zbyt osobiscie - smieszna, a raczej zalosna jest jednak
forma jaka to cale niby dzialanie przybralo. zreszta taka miala byc chyba, od samego poczatku.

btw jak tam sprawa pomocy temu dzieciakowi, ktoremu przydalaby sie hipoterapia. na ostatnim spotkaniu, jakis miesiac
temu czy 2, na ktorym jeszcze bylem (zanim mnie wy[rzucili艣cie]) powiedzialem, ze moge pomoc & zalatwic kontakt &
darmowe jazdy w ishestarze... do dzis nr telefonu do matki tego dzieciaka nie dostalem...
ale chyba, jak juz pisalem wczesniej, formalizm & wzajemne ***olizactwo wazniejsze + oczywiscie $ ze skladek czy naklejki
na szybe w aucie albo dopisanie infa w cv

& jesli to mozliwe podeslijcie mi pismo, ze zostalem faktycznie wy[rzucony] - przynajmniej taki plus, ze gudrun, czy kto
tam opiekunem klubu jest, nie dostanie prowizji z centrali za zwerbowanie mnie... albo moze bedzie musiala ja oddac

pozdr


elyta
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
siewa26
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Sk眃: pUstka
PostWys砤ny: 27 Lis 2008, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co to za Lwy salonowe? Maj膮 jakie艣 www etc. Ile trzeba da膰 by si臋 wkupi膰 w 艂aski elyty i zacz膮膰 si臋 liza膰 po d....?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 27 Lis 2008, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.lions.is/heitt_og_nytt.html
8 tys isk rocznie chyba.

lions club to takie przedszkole loz masonskich. organizacja "charytatywna", gdzie czlonkowie dostaja naklejki i znaczki do przypiecia na marynare i placa skladki, ktore tak na oko w 75% ida na pokrycie kosztow wlasnych dzialania organizacji.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
siewa26
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Sk眃: pUstka
PostWys砤ny: 27 Lis 2008, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poupycham troch臋 s艂om臋 w butach, tak by nie wystawa艂a to mo偶e mnie wezm膮 ma艂ego Simb臋.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen
stan

Do潮czy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWys砤ny: 27 Lis 2008, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ty sie majkel do prawdziwych masonow lepiej zapisz a nie jakis lajonsow czy rotarian. rozejzyj sie dookola na pewno cie ktos wprowadzi. ja nic nei wiem chytry
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 27 Lis 2008, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisa:
ty sie majkel do prawdziwych masonow lepiej zapisz a nie jakis lajonsow czy rotarian. rozejzyj sie dookola na pewno cie ktos wprowadzi. ja nic nei wiem chytry


to akurat juz mam za soba. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 28 Lis 2008, 4:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i zn贸w par臋 s艂贸w komentarza ode mnie.
Pomin膮wszy s艂ownictwo, kt贸re admin ocenzurowa艂, to sprawa jest o tyle ciekawa, 偶e zn贸w mjklu na podstawie dzia艂a艅 lub b艂臋d贸w jednego cz艂owieka oceniasz wszystkich.
Pami臋taj, 偶e tak samo Ty by艂e艣 cz艂onkiem klubu i je艣li kto艣 zapomnia艂 wys艂a膰 Ci numer do matki dziecka, mog艂e艣 si臋 upomnie膰.

Mam wra偶enie, 偶e specjalnie zale偶y Ci, by inni pope艂niali b艂臋dy.

Czy Ty wiesz o tym, 偶e ludzie s膮 u艂omni? Jedni maj膮 kompleksy (jak ja czy Ty) a inni s膮 zapominalscy lub leniwi.
Organizacje dobroczynne to nie jest tylko czysta nieskalana pomoc ludziom. Jest w tym troch臋 polityki, troch臋 chciwo艣ci, troch臋 poczucia bezpiecze艅stwa. Fundusze takich organizacji mog膮 by膰 takie, 偶e na realn膮 pomoc idzie tylko 30-50% pieni臋dzy wp艂acanych przez sponsor贸w.
Ale lepiej 偶e tyle ni偶 nic. Jak id膮 transporty 偶ywno艣ci do Afryki to te偶 wiele jest rabowanych, przetargi na cargo mog膮 by膰 ustawione, ale jednak cz臋艣膰 偶ywno艣ci dociera do potrzebuj膮cych.
Je艣li znasz system, kt贸ry ludzi zmotywuje do lepszej i wydajniejszej pracy, a jednocze艣nie do pozbycia si臋 swych ludzkich przywar (np. chciwo艣ci), to zr贸b co艣.
Naj艂atwiej jest doprowadzi膰 do sytuacji, gdy Ci臋 wyrzuc膮 z takiego klubu. Wtedy masz r臋ce czyste i mo偶esz m贸wi膰 "ja chcia艂em dobrze, to oni s膮 藕li".

Je艣li na spotkaniach klubowych u偶ywa艂e艣 swego repertuaru s艂ownictwa lirycznego, to nie dziwi臋 si臋, 偶e mogli ba膰 si臋 powierzy膰 twej opiece chore dziecko. Oczywi艣cie, dzia艂ali na bazie stereotypu, kt贸ry m贸wi, 偶e wulgaryzmami posluguj膮 si臋 ludzie 藕li, przest臋pcy, pijacy, prostacy, narkomani, margines spo艂eczny itp. Pod膮偶anie za stereotypem jest s艂abo艣ci膮, ale powiniene艣 umie膰 to wybaczy膰. Ale Ty nie masz w zwyczaju wybacza膰, 偶膮dasz od ludzi perfekcji.

Czasem podobnie zachowuj膮 si臋 dzieci, kt贸re s膮 na pograniczu wyboru dw贸ch dr贸g post臋powania: albo si臋 wezm膮 za nauk臋 i b臋d膮 czu膰 lepsz膮 samoocen臋 z powodu osi膮gni臋膰 w nauce, albo odwrotnie, przejd膮 na stron臋 wagarowicz贸w, by poprzez demonstracj臋 niezale偶no艣ci r贸wnie偶 zyska膰 we w艂asnych oczach. Jak my艣lisz, jak ludzie oceniaj膮 tw贸j wyb贸r?

Pami臋taj, 偶e poczucie niezale偶no艣ci jest z艂udne, bo to co bierzesz za niezale偶no艣膰 jest de facto zale偶no艣ci膮 od tego w艂a艣nie "poczuwania si臋 niezale偶nym". Czasami wi臋c, by czu膰 si臋 lepszym wk艂adasz mask臋 cynika.
Jestem pewien, 偶e kiedy艣 dostrze偶esz, 偶e to nie jest twoja prawdziwa twarz i 偶e to co robisz to tak偶e uzale偶nienie od prowokowania innych.


Pami臋taj, 偶e opluwanie ka偶dej cho膰by u艂omnie dzia艂aj膮cej organizacji, nie pomo偶e w jej rozkr臋ceniu. Lepiej wspiera膰 chocby te resztki dobrej woli, ni偶 gasi膰 t臋 wol臋 zupe艂nie...
Albo lepiej: zosta艅 prezesem Lions Club i poka偶 jak taka organizacja mo偶e pom贸c...
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!


Ostatnio zmieniony przez O.E. dnia 28 Lis 2008, 20:56, w ca硂禼i zmieniany 1 raz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
siewa26
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Sk眃: pUstka
PostWys砤ny: 28 Lis 2008, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale na stronce jest napisane 偶e Lwy dzia艂aj膮 ju偶 14 sierpnia 1951 w Islandii, mo偶e trzeba im troch臋 艣wie偶ej krwi by zacz膮膰 dzia艂a膰 efektywnie, a mo偶e nie chc膮 dzia艂a膰 efektywnie.
Mo偶e jaki艣 cz艂onek Lw贸w si臋 wypowie, gdy偶 puki co po mailach wida膰 偶e maj膮 bardzo du偶e braki w organizacji, za to cz臋艣膰 naszej Polonii chcia艂a si臋 dowarto艣ciowa膰 przynale偶no艣ci膮 do elity, kosztem 8ty艣 rocznie + naklejki na samoch贸d, a dzia艂alno艣膰 charytatywna nie mia艂a z tym nic wsp贸lnego.
Mo偶e islandzkie lwy s膮 bardziej zorganizowane...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen
rob4l
Go舵
PostWys砤ny: 28 Lis 2008, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Islandzkie Lwy sa napewno duzo bardziej zorganizowane chocby z racji dluzszego stazu. Aczkolwiek nie wiem na ile te zorganizowanie przeklada sie na pomoc innym, a na ile na poklepywanie sie po ramionach.
Co do Mjkla to chcial on szczerze pomoc niepelnosprawnemu dziecku, problem dziecka ktos poruszyl na spotkaniu i przewodniczaca klubu miala przekazac Mjklowi namiary na matke dziecka, czego nie zrobila. Mjkl wyrazil tez wole, ze nie chce placic skladek na rzecz klubu z racji takiego a nie innego swiatopogladu, lecz chce pomagac jesli tylko mozna. Powiedzial on, iz jesli brak oplat skladek wyklucza go z klubu to ok, ale wowczas on chcialby pomagac niejako z zewnatrz. Przewodniczaca miala sie nad tym zastanowic. Mjkl nie dostal zadnej odpowiedzi, po prostu usunieto go z listy mailingowej. Ponadto, przez juz ponad rok, odkad powstal pomysl zorganizowania polskiego Lions Club, Polacy w nim zrzeszeni (wlacznie ze mna) nie zrobili wlasciwie nic i nie pomogli nikomu. Organizacja jest fatalna, a pomysly srednie. Brak czasu (np w moim przypadku) lub brak checi i pomyslu powoduje, ze de facto organizacja Lions Club Concordia jest martwa.
Dodam jeszcze, dla O.E., ze na zadnym ze spotkan Mjkl nie uzywal obelzywego jezyka.
Powr髏 do g髍y
siewa26
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Sk眃: pUstka
PostWys砤ny: 28 Lis 2008, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to jest szczera odpowiedz, a nie jakie艣 dywagacje, dzi臋kuje za informacje.

Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 28 Lis 2008, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
No i zn贸w par臋 s艂贸w komentarza ode mnie.
Pomin膮wszy s艂ownictwo, kt贸re admin ocenzurowa艂, to sprawa jest o tyle ciekawa, 偶e zn贸w mjklu na podstawie dzia艂a艅 lub b艂臋d贸w jednego cz艂owieka oceniasz wszystkich.


nie oceniam wszystkich jak leci a konkretne osoby/instytucje za konkretne rzeczy.

O.E. napisa:
Pami臋taj, 偶e tak samo Ty by艂e艣 cz艂onkiem klubu i je艣li kto艣 zapomnia艂 wys艂a膰 Ci numer do matki dziecka, mog艂e艣 si臋 upomnie膰.


moglem. wszystko w swoim czasie...

O.E. napisa:
Mam wra偶enie, 偶e specjalnie zale偶y Ci, by inni pope艂niali b艂臋dy.


nie. wytykam tylko innym ich bledy jednoczesnie nie bojac przyznac sie do wlasnych.

O.E. napisa:
Czy Ty wiesz o tym, 偶e ludzie s膮 u艂omni? Jedni maj膮 kompleksy (jak ja czy Ty) a inni s膮 zapominalscy lub leniwi.


i co z tego. to znaczy, ze nie mozna o tym mowic/kpic z tego/obsmiewac?

O.E. napisa:
Organizacje dobroczynne to nie jest tylko czysta nieskalana pomoc ludziom. Jest w tym troch臋 polityki, troch臋 chciwo艣ci, troch臋 poczucia bezpiecze艅stwa. Fundusze takich organizacji mog膮 by膰 takie, 偶e na realn膮 pomoc idzie tylko 30-50% pieni臋dzy wp艂acanych przez sponsor贸w.
Ale lepiej 偶e tyle ni偶 nic. Jak id膮 transporty 偶ywno艣ci do Afryki to te偶 wiele jest rabowanych, przetargi na cargo mog膮 by膰 ustawione, ale jednak cz臋艣膰 偶ywno艣ci dociera do potrzebuj膮cych.


jesli ze 100$ & uspokojenia sumienia przeznaczonych na potrzebujacego do potrzebujacego faktycznie dociera 1$, w dodatku brutto... to nie nalezy z tego kpic bo jednak ten 1$ (brutto) dociera? i lepszy 1$ (brutto) jak 0$? ;]

O.E. napisa:
Je艣li znasz system, kt贸ry ludzi zmotywuje do lepszej i wydajniejszej pracy, a jednocze艣nie do pozbycia si臋 swych ludzkich przywar (np. chciwo艣ci), to zr贸b co艣.


robie to. m.in. piszac tu teraz o tym. jesli ktos chce pomagac dla zaspokojenia tylko i wylacznie wlasnego ego to moze niech lepiej zajmie sie czyms innym bo taka pomoc to o kant d*** rozbic mozna.

O.E. napisa:
Naj艂atwiej jest doprowadzi膰 do sytuacji, gdy Ci臋 wyrzuc膮 z takiego klubu. Wtedy masz r臋ce czyste i mo偶esz m贸wi膰 "ja chcia艂em dobrze, to oni s膮 藕li".


nie doprowadzilem do takiej sytuacji bezposrednio. powiedzialem, ze nie zaplace skladek bo wiem ile & na co idzie, deklarujac jednak chec pomocy/wspolpracy. jak widac to bylo niewygodne i przeszkadaloby nieco w dalszym lizaniu sie po d***.

O.E. napisa:
Je艣li na spotkaniach klubowych u偶ywa艂e艣 swego repertuaru s艂ownictwa lirycznego, to nie dziwi臋 si臋, 偶e mogli ba膰 si臋 powierzy膰 twej opiece chore dziecko. Oczywi艣cie, dzia艂ali na bazie stereotypu, kt贸ry m贸wi, 偶e wulgaryzmami posluguj膮 si臋 ludzie 藕li, przest臋pcy, pijacy, prostacy, narkomani, margines spo艂eczny itp. Pod膮偶anie za stereotypem jest s艂abo艣ci膮, ale powiniene艣 umie膰 to wybaczy膰.


robal juz o tym napisal. + czlonkowie klubu & jego przewodniczaca, znaja mnie osobiscie, wiec im ocenic moje motywy jest nieco latwiej... chociaz jak zycie pokazuje i wczorajsze & dzisiejsze zawracanie gitary wlascicielowi firmy, w ktorej pracuje, z okazji prywatnych opinii (tyle ze wyslanych z firmowego maila), swiadczy o czyms innym... ;] swiadczy tez o szczeniactwie - to sie tyczy osoby, powszechnie uwazanej za autorytet & nazywanej czasem profesorem... ;]

& w sumie fajnie wyszlo, ze sprawy przybraly taki a nie inny obrot bo poznalem sie na co niektorych przy okazji...

O.E. napisa:
Ale Ty nie masz w zwyczaju wybacza膰,


na jakiej podstawie to stwierdzasz?

O.E. napisa:
偶膮dasz od ludzi perfekcji.


nie zadam.

O.E. napisa:
Czasem podobnie zachowuj膮 si臋 dzieci, kt贸re s膮 na pograniczu wyboru dw贸ch dr贸g post臋powania: albo si臋 wezm膮 za nauk臋 i b臋d膮 czu膰 lepsz膮 samoocen臋 z powodu osi膮gni臋膰 w nauce, albo odwrotnie, przejd膮 na stron臋 wagarowicz贸w, by poprzez demonstracj臋 niezale偶no艣ci r贸wnie偶 zyska膰 we w艂asnych oczach. Jak my艣lisz, jak ludzie oceniaj膮 tw贸j wyb贸r?


wiem jak & nie obchodzi mnie to. dzialanie samo w sobie jest nieco wazniejsze niz ocena tego dzialania.

O.E. napisa:
Pami臋taj, 偶e poczucie niezale偶no艣ci jest z艂udne, bo to co bierzesz za niezale偶no艣膰 jest de facto zale偶no艣ci膮 od tego w艂a艣nie "poczuwania si臋 niezale偶nym". Czasami wi臋c, by czu膰 si臋 lepszym wk艂adasz mask臋 cynika.


nie czuje sie ani lepszym ani gorszym. nie mam takiej potrzeby.

O.E. napisa:
Jestem pewien, 偶e kiedy艣 dostrze偶esz, 偶e to nie jest twoja prawdziwa twarz i 偶e to co robisz to tak偶e uzale偶nienie od prowokowania innych.


ja bym to nazwal inaczej - wkladaniem kija w mrowisko. & potrzeby przygladania sie jak mrowki mrowisko odbudowuja albo zastanawiaja sie, jak je odbudowac, nie mam... mam ciekawsze rzeczy do roboty. ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
mjkl
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWys砤ny: 28 Lis 2008, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A no to niezla afera
A ale dalej nie 艂apie po kiego ch*** tego Twojego szefa w to wci膮gaj膮
A jedyne co mi przychodzi do g艂owy to, 偶e by komu艣 stan膮艂 jak by Cie wyje***

B no dokladnie <rotfl>

A heheh 偶enuj膮ce to jest

B ale chyba troche nie wyszlo

A powinien im odpisa膰 偶eby si臋 od niego odje*** bo go nie obchodzi co Ty sobie prywatnie robisz
A heheh

B wiesz, pr ;]

A no fakt
A to jest 艣mieszne
A w 10% a 90% 偶a艂osno-偶enuj膮ce

C no wiesz zawsze tak jest ze jak nie ma sie czego chwytac
C to i gow*** czlowiek sie zlapie Wink

D takie to nasze polskie, az w du*** szczypie Wink
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
O.E.
Opiekun Forum
Do潮czy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Sk眃: Pl. Od S艂o艅ca 3/Europa
PostWys砤ny: 28 Lis 2008, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
nie oceniam wszystkich jak leci a konkretne osoby/instytucje za konkretne rzeczy.
I dobrze. Ale mniej przerysowan i kabaretu, a wi臋cej spokojnej i wywa偶onej a przede wszystkim konstruktywnej krytyki.

Cytat:
i co z tego. to znaczy, ze nie mozna o tym mowic/kpic z tego/obsmiewac?
Gdyby odpowied藕 zale偶a艂a tylko ode mnie, to powiedzia艂bym, 偶e nie mo偶na z tego kpi膰. Bo kpina nie motywuje do pracy. Kpina tylko dla samego kpienia jest r贸wnie偶 warta kpiny.
Ja osobi艣cie ceni臋 konstruktywn膮 kpin臋 a jeszcze lepiej konstruktywn膮 krytyk臋.
Czasem nie obchodzi nas ta pomoc dla dziecka czy sprawno艣膰 konsulatu. Znajdujemy czyj膮艣 s艂abo艣膰 i z rado艣ci膮 ma艂ego dziecka, wyrywamy 偶abie nogi... I takie widowisko nie ma w sobie nic wznios艂ego ani po偶ytecznego. Ot, takie tam palenia czarownic ku uciesze gawiedzi.

Cytat:
jesli ze 100$ & uspokojenia sumienia przeznaczonych na potrzebujacego do potrzebujacego faktycznie dociera 1$, w dodatku brutto... to nie nalezy z tego kpic bo jednak ten 1$ (brutto) dociera? i lepszy 1$ (brutto) jak 0$?
Jak ju偶 pisa艂em wy偶ej, nie mam nic przeciwko kpinie. Tyle, 偶e w przypadku organizacji typu Lions Club, twoje szyderstwo doprowadzi chyba tylko do rozwiazania tego klubu, bo wszyscy si臋 z niego wypisz膮 i nie b臋dzie ju偶 100$ na nic.
Madrzej by艂oby zapisanie do klubu swoich 20 koleg贸w, zrobienie przedterminowych wybor贸w i zdobycie w艂adzy, by nast臋pnie podnie艣膰 sk艂adki tym co nie pomagaj膮 a obnizy膰 tym co s膮 zaangazowani.
To jest konkretne dzia艂anie.
Wy艣miewanie nie sprawi, 偶e jakie艣 dziecko b臋dzie mia艂o pomoc (tak mi si臋 zdaje). No chyba, 偶e 艂udzisz si臋, 偶e ludzie zawstydzeni kpin膮, wezm膮 si臋 do roboty....

Cytat:
robal juz o tym napisal. + czlonkowie klubu & jego przewodniczaca, znaja mnie osobiscie, wiec im ocenic moje motywy jest nieco latwiej... chociaz jak zycie pokazuje i wczorajsze & dzisiejsze zawracanie gitary wlascicielowi firmy, w ktorej pracuje, z okazji prywatnych opinii (tyle ze wyslanych z firmowego maila), swiadczy o czyms innym...
Te偶 uwa偶am takie metody za nie powa偶ne. Je艣li kto艣 czuje si臋 obra偶ony, ma cywilizowan膮 drog臋 post臋powania s膮dowego. Je艣li kto艣 ma do艣膰 energii by wydzwania膰 z pretensjami do twego szefa, to t臋 sam膮 energi臋 m贸g艂 spo偶ytkowa膰 na pozew s膮dowy.
S膮dy s膮 od s膮dzenia. Jestem przeciwny samos膮dom (no chyba, 偶e s膮dy nie s膮 bezstronne).



Cytat:
O.E. napisa:
Ale Ty nie masz w zwyczaju wybacza膰,

na jakiej podstawie to stwierdzasz?
Mam takie wra偶enie, bo przecie偶 nie ma 100% dowod贸w na to, 偶e twoje w膮tki z krytyk膮-kpin膮, s膮 pochodn膮 jakiego艣 rodzaju gniewu jaki odczuwasz do konsulatu lub Klubu.
Mo偶e Ci si臋 wydawac, 偶e to Ci臋 bawi, ale mo偶e w pod艣wiadomo艣ci opr贸cz jakich艣 tam dobrych intencji kryj膮 si臋 te偶 te bardziej mroczne, kt贸re deformuj膮 twoj膮 krytyk臋 w艂a艣nie w posta膰 takich nieco zbyt agresywnych kpin.




Cytat:
O.E. napisa:
偶膮dasz od ludzi perfekcji.
nie zadam.
Oczywi艣cie to tylko moja opinia, kt贸ra mo偶e by膰 b艂臋dna, bo poznaj臋 Ci臋 po tym co piszesz, a taki no艣nik informacji s艂abo oddaje prawdziwe my艣li.
Ale jednak patrz膮c na d藕wigni臋 twej aktywno艣ci anty-konsularnej czy anty-lionskiej to mam wra偶enie, 偶e trzeba by膰 perfekcyjnym cz艂owiekiem, by Ci nie podpa艣膰 Smile
Ja sam jestem niedoskona艂y, co cz臋sto tak偶e wykorzystujesz, by sobie ze mnie kpi膰. Mo偶e to mnie wzmacnia, a mo偶e powoduje utrat臋 cennego entuzjazmu... tego nie wiesz. Ryzykujesz.
Gdyby kto艣 niedoskona艂y pope艂ni艂 samob贸jstwo (lub co gorsza zab贸jstwo) przez twoje kpiny, to mo偶e to da艂oby Ci pow贸d do jakiej艣 refleksji nad metod膮.
Cho膰 oczywi艣cie, bior膮c pod uwag臋, 偶e jeste艣 raczej zwolennikiem prawa d偶ungli, powiesz "takie jest 偶ycie" i p贸jdziesz dalej zadowolony, 偶e o jednego niedoskona艂ego cz艂owieka mniej...


Cytat:
wiem jak & nie obchodzi mnie to. dzialanie samo w sobie jest nieco wazniejsze niz ocena tego dzialania.
Nie. Bo to zale偶y od celu. Czy zale偶y Ci na dobrej zabawie cudzym kosztem, czy te偶 na tym by jaki艣 klub dzia艂a艂 efektywniej? Je艣li ludzie my艣l膮, 偶e twoje dzia艂ania to tylko go艂a agresja bez 偶adnej idei, to nie skupi膮 si臋 na twoim przes艂aniu, ale na tej agresji. A wtedy w艂a艣nie b臋d膮 dzwoni膰 do szef贸w, robi膰 jakie艣 dziwne ruchy itd.

Cytat:
nie czuje sie ani lepszym ani gorszym. nie mam takiej potrzeby.
By膰 mo偶e si臋 tylko oszukujesz. A mo偶e taka jest prawda. Ja tego nie wiem. Ale gdy widz臋, 偶e kto艣 si臋 promuje, to zgaduj臋, 偶e po to by zyska膰. Ludzie si臋 promuj膮 by zdoby膰 w艂adz臋, poklask, pieni膮dze, seks, mi艂o艣膰, przyja藕艅. A wi臋c chc膮 by膰 kim艣 lepszym. Nie jest to z艂e, gdy promocj臋 prowadzi si臋 w spos贸b moralnie pozytywny. Je艣li pomagasz dzieciom bo chcesz by膰 lubiany przez ludzi, to nie ma w tym nic z艂ego.
Nawet je艣li to robisz, by wyroby twojej firmy mia艂y lepsze notowania, to te偶 nie jest 藕le, o ile twoje produkty s膮 dobrej jako艣ci i s膮 po偶yteczne. Ale to dyskusja do innego w膮tku.
Nie odrzucaj mo偶liwo艣ci, 偶e jaka艣 cz臋艣膰 twego ego, chce czu膰 si臋 "lepsza" od innych.



Cytat:
ja bym to nazwal inaczej - wkladaniem kija w mrowisko. & potrzeby przygladania sie jak mrowki mrowisko odbudowuja albo zastanawiaja sie, jak je odbudowac, nie mam... mam ciekawsze rzeczy do roboty. ;]
Nie za bardzo rozumiem ten przyk艂ad. Bo je艣li wk艂adasz kij w mrowisko tylko po to by ogl膮da膰 dreszczyk emocji podczas niszczenia i zabijania, to nie 艣wiadczy to dobrze o Tobie.
Bo w艂a艣nie takie dzia艂anie wyp艂ywa z ch臋ci czucia si臋 bogiem. A jak udowodni膰 sobie, 偶e jest si臋 lepszym, jak nie tym, 偶e si臋 morduje i niszczy. Wielu wariat贸w skupia si臋 w艂a艣nie na tym aspekcie pracy boga - na niszczeniu i karaniu.
Gdyby艣 wk艂ada艂 kij w mrowisko, by mr贸wki mog艂y odbudowac je w lepszym kszta艂cie, to wtedy mia艂oby to sens...
_________________
CHCESZ WSPOM脫C FORUM ORAZ ICELAND.PL? WP艁A膯 DATEK!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Odwied stron autora Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Islandzka Polonia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron