reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

ile czasu zajmuje podroz?
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 10 Sty 2006, 4:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UncleBechtel tak dla twojej informacji. Dzieciństwo miałem udane, bez traumy. W pracy tez nie mam problemów, wręcz przeciwnie.

Na Islandii żyje już od paru lat. Islandia nie jest dla mnie poczekalnią jak dla większości mieszkających tu Polaków /przepraszam jak kogoś obraziłem/ Pamiętam jeszcze czasy jak Islandczycy byli ufni i otwarci. Teraz też są. Ale nie w takim stopniu jak kiedyś. Ciekawe czemu?
Zauważyłem że najwięcej do powiedzenia mają ci którzy dopiero co na Islandie przyjechali. Można powiedzieć że są ekspertami w temacie Islandia. Mieszkają po kilku w jednym pokoju, oszczędzają na jedzeniu. Za przysłowiową krone oddali by nerkę. Żyją jak dziady / nie wszyscy/ Na urlop jadą do Polski i szpan pełną parą. Jacy to oni nie są bogaci. Spora cześć nie mówi w żadnym obcym języku. Porozumiewaja się na migi albo proszą znajomych o tłumaczenia, ale są ekspertami w temacie Islandia.

Podróż na Islandie samolotem /linie rejsowe/ może nawet trwać 3 dni.
Dzień pierwszy- start Kraków, lądowanie Warszawa. Zwiedzanie miasta i nocleg.
Dzień drugi- Warszawa i tu już do wyboru Londyn, Kopenchaga, Oslo, Berlin, Sztokcholm... I znowu zwiedzanie miasta i nocleg.
Dzień trzeci- miasto które wybraliśmy w dniu drugim i docieramy do Keflaviku.
Co roku z Polski przylatuje do mnie moja Mama. Najdłużej jej podróż trwała 15 godzin. Przeważnie wylatuje około 7 rano. Na Islandii jest około 17-18 co daje 10-11 godzin.

Ale ja pisze bzdury!!! Należy słuchać ekspertów!!!
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
jeszcze polak

Doczy: 10 Sty 2006
Posty: 16
PostWysany: 10 Sty 2006, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zauważyłem że najwięcej do powiedzenia mają ci którzy dopiero co na Islandie przyjechali. Można powiedzieć że są ekspertami w temacie Islandia. Mieszkają po kilku w jednym pokoju, oszczędzają na jedzeniu. Za przysłowiową krone oddali by nerkę. Żyją jak dziady / nie wszyscy/ Na urlop jadą do Polski i szpan pełną parą. Jacy to oni nie są bogaci. Spora cześć nie mówi w żadnym obcym języku. Porozumiewaja się na migi albo proszą znajomych o tłumaczenia, ale są ekspertami w temacie Islandia.



I tutaj sie z Toba zgadzam w 100%....chociaz sam jestem tutaj dopiero 3 miesiace.......jednak zdazylem nauczyc sie pokory
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lubsko

Doczy: 07 Gru 2005
Posty: 73
Skd: Keflavik
PostWysany: 10 Sty 2006, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do czasu lotu ( w moim przypadku Rejkiawik) myślę, że jak wylecę z Wrocławia rano to bedę w Rejkiawiku gdzieś kolo 23:00. Oczywiście jeżeli nie będzie problemów z pogodą itd. (Ryanair+Iceland Express)

CO do ludzi żyjących jak dziady. Są tacy co naprawdę oszczędzają na wszystkim, najtańsza margaryna, najtańsze mięso jeżeli ono wogóle jest, wszystko najtańsze, tyle żeby napchać żołądek ale....mają swoje powody żeby tak robić (poznałem takich na truskawkach z Niemczech) i są uczciwi i koleżeńscy. Są też tacy co oszczędzają i zarazem mają paskudny charakter, a po przyjeżdzie do Polski robię się na wielkich biznesmenów i bogaczy, z takimi ciężko mieszkać i wsółpracować. Psują też opinię Polakom za granicą.

Zawsze są tacy i tacy ale zboczylismy trochę z tematu.... Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
gregork

Doczy: 04 Sty 2009
Posty: 4
PostWysany: 10 Sty 2009, 10:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obserwuję i czytam-można się dużo dowiedzieć o Islandii-i wbrew negatywnym opiniom bardzo mi się podoba (zorientowany) we wszystkim Viking pozdrawiam wszystkich z Krakowa i dalej czytam-zaraziłem się tą Islandią Może kiedyś ją odwiedzę !! Trzymajcie się ZDROWO !!!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron