reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 119, 120, 121 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
DarkAngelKate

Do潮czy: 15 Lut 2009
Posty: 186
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 25 Mar 2009, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troche duzo tego, gdybys tak bardzo chciala to bys poczytala w tym dziale i znalazlabys nawet wiecej niz chcesz wiedziec. dokumenty na macierzynskie sklada sie 2 miesiace przed porodem, o wszystkim powinna cie poinformowac polozna, (co gdzie jak i kiedy ). po porodzie dostaje sie oczywiscie pieniadze z macierzynskiego i rodzinne. a co do zwolnienia to mowisz cala sytuacje lekarzowi czy poloznej i w twoim wypadku jesli masz ciezka prace musi dac ci zwolnienie lekarskie, jesli nie to zmien lekarza. zycze powodzenia
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
askonka123

Do潮czy: 30 Pa 2008
Posty: 22
PostWys砤ny: 25 Mar 2009, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanko jesli nie urodz臋 w przewidzianym terminie tylko po nim to kto mi p艂aci za te dni
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lenka087

Do潮czy: 12 Mar 2009
Posty: 34
Sk眃: Keflavik/ 脕sbr煤
PostWys砤ny: 25 Mar 2009, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je艣li sk艂adasz papiery na macierzy艅ski to podajesz przecie偶 termin porodu kt贸ry wyznacza Ci po艂o偶na. I od tego dnia jest juz liczone, wiec bez znaczenia czy urodzisz p贸偶niej jak wskazuje ci termin. Albo miesi膮c wcze艣niej jes艂i chcesz i艣膰 na wcze艣niejszy macierzy艅ski ale to te偶 musisz w papierach uwzgl臋dni膰!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pazura0311

Do潮czy: 13 Kwi 2008
Posty: 33
Sk眃: Bia艂ystok
PostWys砤ny: 25 Mar 2009, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam was wszystkie!!!widze ze sa tutaj osoby ktore przede wszystkim chca i potrafia pomoc...jestem obecnie w 25tyg ciazy.jest to moja pierwsza ciaza i troche mnie to juz zaczyna przerazac,te wszystkie formalnosci i w ogole...przede wszystkim u mnie barjera jest jezyk,a ludzie z mojej miejscowosci nie sa tak wylewni zeby cokolwiek pomoc.wiec 艂apie sie kazdej mozliwosci zeby czegokolwiek sie dowiedziec i trafilam na to forum Smile ciesze sie ze jestescie i chcecie pomagac ....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pazura0311

Do潮czy: 13 Kwi 2008
Posty: 33
Sk眃: Bia艂ystok
PostWys砤ny: 25 Mar 2009, 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem z malej miejscowsci,do rejkiaviku mam prawie 400km i planuje porod w rejkiaviku,termin mam na polowe lipca,chcialabym dowiedziec sie czegos wiecej na temat porod贸w w landspitali bo tam sie wlasnie wybieram,chodzi mi o opieke i o to co musze ze soba zabrac na porod,czy potrzeba cos dla dziecka???jak dlugo trzymaja w szpitalu po porodzie??jesli ktoras z was tam rodzi艂a bardzo chetnie wyslucham opinii i porad
z gory bardzo dziekuje za pomoc
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
DarkAngelKate

Do潮czy: 15 Lut 2009
Posty: 186
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 25 Mar 2009, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie opieka fantastyczna, po porodzie przywiezli od razu caly wozek jedzenia i picia, kiedy chcialam moglam isc do kuchni i wziasc to na co mialam ochote. co chwila sie pytali czy nic mi nie potrzeba. po porodzie nawet jak bedziesz miala swoje rzeczy to ubiora cie w szpitalne, dzidziusia tez. tak bylo w moim przypadku mimo ze mialam swoje rzeczy. tak wiec wystarczy ze bedziesz miala rzeczy na wyjscie ze szpitala, jakis kombinezonik czy cos dla swojej pociechy. jesli nie ma komplikacji zadnych to po 24 godzinach juz wypuszczaja.
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pazura0311

Do潮czy: 13 Kwi 2008
Posty: 33
Sk眃: Bia艂ystok
PostWys砤ny: 25 Mar 2009, 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcialabym sie jeszcze dowiedziec jak to jest z tymi dokumentami na urlop macierzynski,kiedy i gdzie to wszystko trzeba zaczac skladac???co z tytulu urodzenia dziecka mi sie nalezy?slyszalam ze mozna starac sie o jakis jednorazowy dodatek pieniezny ze zwiazkow??ale nie wiem czy to prawda?mam tez jeszcze pytanie czy jesli obecnie pracuje(ponad 2 lata) w fabryce i chcialabym wykorzystac tylko 3 m-ce mojego urlopu macierzynskiego,czy moge potem przejsc na jakis bezplatny urlop lub jakos zrezygnowac z pracy- czy wobec tego moj maz moze na siebie wziasc reszte tzn 6m-cy urlopu macierzynskiego,tylko w terminie pozniejszym???a ja siedzialabym w tym czasie z malenstwem w domu, bo o powrocie do pracy raczej nie mysle poki nasz maluch nie podrosnie...czy ktos mi moze pomoc???
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pazura0311

Do潮czy: 13 Kwi 2008
Posty: 33
Sk眃: Bia艂ystok
PostWys砤ny: 26 Mar 2009, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak w ogole wspominasz porod???i jak jest z tlumaczami?kiedy mi przysluguje taki tlumacz?jeszcze jesli mozesz napisz mi ile razy w ciagu calej ciazy mialas robione usg?dla mnie powiedzieli ze juz nie bede miala zadnego,dopiero jak pojade do porodu.a jestem dopiero w 26tyg,pierwsze mialam robione w 20 tyg
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
DarkAngelKate

Do潮czy: 15 Lut 2009
Posty: 186
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 26 Mar 2009, 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokumenty bierze sie z budynku gdzie sklada sie macierzynskie w rvk. nie wiem jak to bedzie w twoim przypadku, ale jesli mieszkasz tak daleko to moga ci to wydrukowac nawet w przychodni i wypelnione wyslesz to glownej siedziby. co do tego jednorazowego datku to nie wiem co masz na mysli, macierzynskie dostaniesz i rodzinne. jesli chcesz wykorzystac tylko 3 miesiace a potem odejsc z pracy to te pieniadze ktore bedziesz dostawala przez 3 miesiace mozesz sobie rozlozyc na 6 czy nawet na rok, ale wiadomo ze bedziesz dostawala mniej na miesiac. macierzynskie mozna wykozystac w przeciagu poltora roku po urodzeniu, tak mi sie wydaje, ale na pewno nie mniej niz rok
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pazura0311

Do潮czy: 13 Kwi 2008
Posty: 33
Sk眃: Bia艂ystok
PostWys砤ny: 26 Mar 2009, 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje bardzo za pomoc DarkAngelKate
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
DarkAngelKate

Do潮czy: 15 Lut 2009
Posty: 186
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 26 Mar 2009, 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

porod mialam ciezki, bardzo ciezki, bo mialam bole krzyzowe, ktore znieczulali mi akupunktura. lecz samo wyjscie naq swiat dzidziusia nawet calkiem milo wspominam, nie bylo tak zle SmileSmile co do tlumaczy to w tym ci niestety nie pomoge bo ja dogadywalam sie sama. usg mialam robione 3 razy podczas ciazy. 1 jak bylam w polsce, 2 na islandii w 4 mieciacu a potem chyba w 7 bo mialam male komplikacje i bylo mi to potrzebne.
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pazura0311

Do潮czy: 13 Kwi 2008
Posty: 33
Sk眃: Bia艂ystok
PostWys砤ny: 26 Mar 2009, 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to moze i faktycznie jest niepotrzebne...ale z tego co slysze i czytam rzadko zdarza sie zeby dziewczyny mialy tylko 1usg podczas calej ciazy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
DarkAngelKate

Do潮czy: 15 Lut 2009
Posty: 186
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 26 Mar 2009, 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno maja co najmniej 2, moze mi tez jakos wypadalo znowu usg ale ze zrobilam je z przymusu troszke wczesniej to juz wiecej nie robili
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
pazura0311

Do潮czy: 13 Kwi 2008
Posty: 33
Sk眃: Bia艂ystok
PostWys砤ny: 26 Mar 2009, 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki wielkie za rady...widze ze troche orientujesz sie w takich sprawach,dlugo jestes juz na Islandii???jak w ogole twoje male艅stwo sie chowa???ch艂opiec czy dziewczynka???
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
DarkAngelKate

Do潮czy: 15 Lut 2009
Posty: 186
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 26 Mar 2009, 0:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak urodzisz, zalatwisz wszystkie sprawy to tez bedziesz sie orientowala i pomozesz kolejnej potrzebujacej osobie Wink nom juz pare latek tutaj jestem. mam 15 miesiecznego synka, rozbojnika strasznego, ale bardzo kochanego Very Happy mam male problemy z nim, od paru miesiecy juz chodze po lekarzach, ostatnia wizyte mialam wczoraj i dalej lekarze nie potrafia stwierdzic co jest mojemu synkowi.
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
czita
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWys砤ny: 26 Mar 2009, 1:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

askonka123 napisa:
mam pytanko jesli nie urodz臋 w przewidzianym terminie tylko po nim to kto mi p艂aci za te dni

Jesli masz termin np na 20 czerwca a urodzisz 30 czerwca to do tego dnia placi ci zaklad lub zwiazki jesli bedziesz na zwolniniu lekarskim,od dnia urodzenia dziecka szpital wysyla papier o dacie urodzenia i od tego dnia zaczna ci naliczac macierzynski,jelsi jednak idziesz na macierzynski wczesnije to wiadomo ze zaczna naliczac od tego dnia jak zglosilas w papierach.Ja bylam 2 miesiace przed porodem na zwolnieniu lekarskim i moj zaklad pracy mi placil, teramin mialam na 20 marca a urodzilam 1 kwietnia i macierzynski zaczeli mi naliczac od 1 kwietnia.
_________________
"Nie mo偶emy utrzyma膰 偶adnego dnia, ale mo偶emy go nie straci膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
DarkAngelKate

Do潮czy: 15 Lut 2009
Posty: 186
Sk眃: K贸pavogur
PostWys砤ny: 26 Mar 2009, 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mialam termin na 31grudnia a urodzilam 25. ale macirzynskie mialam naliczane od 1 stycznia,bo tak chcialam. tak jak napisala askonka123 tak jak zaznaczysz w papierach tak bedziesz miala.
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 27 Mar 2009, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny mam pytanie. Moi znajomi mysla nad przyjazdem na Islandi臋. Znajoma jest w ci膮偶y. Kiedy by tu przylecieli by艂aby w okolo7 miesi膮cu ci膮zy i pewnie nie znalaz艂aby juz pracy przed porodem. Czy b臋dzie jej przys艂ugiwa艂o prawo do macierzy艅skiego czy tez nie?? Dodam jeszcze 偶e ubezpieczenie by mia艂a z Polski tak偶e by艂aby ubezpieczona.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
dorcia_4

Do潮czy: 24 Cze 2007
Posty: 117
Sk眃: ...
PostWys砤ny: 27 Mar 2009, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja wiem to raczej nie przys艂uguje jej tutaj bo musi przepracowa膰 6 miesi臋cy ale nie jestem pewna...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Buszmenka

Do潮czy: 26 Wrz 2008
Posty: 56
PostWys砤ny: 27 Mar 2009, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny moze ktoras z was,miala takie doleglwosci ja zgaga i skucze nog w nocy,jak cos macie zeby temu zapobiec to napiszcie,bede bardzo wdzieczna.Prosze o kometarze tych ktore chca pomoc a nie o takie jak ostatnio jak bys poczytala,to bys sie wiecej dowiedziala,wydaje mi sie ze po to jest forum,zeby pisac i czegos sie dowiedziec.Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam przyszle mamy i juz mamuski.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 119, 120, 121 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 120 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron