reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Jazda po interiorze : pytanie
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
moojcik
Gość
PostWysłany: 23 Lut 2005, 9:34    Temat postu: Jazda po interiorze : pytanie Odpowiedz z cytatem

Na początek wyznanie: jestem pod wrażeniem tej strony. Widzę że grupa Islandofilów może nie jest wielka, ale prężna. Stronę znalazłem w sumie przypadkiem, bo też ostatnio załapałem bakcyla na Islandię.

Planuję właśnie podróż wynajętym samochodem (przełom czerwca i lipca) -klasyczna pętelka plus parę wypadów w bok np. Fiordy Zachodnie - i nie dają mi spać dwie sprawy:

Czy samochodem osobowym bez 4x4 można w lecie dojechać do Landmannlaugar (od płn-zach. drogą F208; że się nie da dojechać od Eldgja to podobno pewne) ?

I drugie pytanie: czy przejezdna jest dla takich samochodĂłw droga F550 do Husafell (zjazd z drogi F52 przy Biskupsbakka) ?

Proszę o odpowiedź kogoś kto tamtędy przejeżdzał lub po prostu wie ;)


Ostatnio zmieniony przez moojcik dnia 23 Lut 2005, 11:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 23 Lut 2005, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napewno wie Jola i zaraz odpisze Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 23 Lut 2005, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już pędzę z odpowiedzią Smile

Wszystkie drogi F są drogami górskimi i nie zalecane jest poruszanie się po nich samochodami bez napędu na 4 koła. Jednak tam, gdzie nie ma brodów i zbyt wielkich wybojów na drogach można próbować takim samochodem przejechac.

1) Do Landmannalaugar, drogą o której piszesz powinieneś sobie dać radę zwykłym autem. Nie ma tam brodów, droga w miarę równa. Paręset metrów przed schroniskiem w Landmannalaugar jest bród i kładka dla pieszych - zostaw więc samochód przed rzeczką i dojdź już dalej piechotą. Drogą F208 od południa i F225 od zachodu nie radzę nawet próbować bez 4x4. W brodzie na F225 utknęliśmy lekko nawet Jeepem.

2) F550 do Husafell z F52 na skrzyżowaniu przy Biskupsbrekka (nie Biskupsbakka Smile ) też nie będziesz miał problemów. A widoczki - palce lizać!Smile

Pamiętaj o jednym. Niby termin Twojej wyprawy jest taki, że drogi powinny być najlepszej jakości niż w innej części roku, ale ich stan zależy od pogody i od tego jaka była ostatnia zima. Jeśli założyć, że ich stan byłby podobny do tego, kiedy my tam byliśmy, to te dwie drogi będą dla Ciebie przejezdne. Możesz śmiało umieścić je w planach swojej podróży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moojcik
Gość
PostWysłany: 23 Lut 2005, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za odpowiedź. W takim razie oba miejsca włączam do programu.

Chciałbym zasięgnąć opinii w jeszcze jednej sprawie. Planujęmy mały trekking przy wodospadzie Detifoss. Mianowicie chcemy zostawić autko w Absyrgi i autobusem dojechać do Detifoss (zachodnim brzegiem rzeki). Stamtąd chcemy ruszyć z powrotem na piechty wzdłuż rzeki (z plecakami i namiotem). Po drodze wypada nocleg przy przy jakimś wodospadzie, którego nazwy teraz nie pomnę (nie chciałbym obrazić kolejnego biskupa :wink: ). Kolejnego dnia powinniśmy wrócić do Absyrgi.

Czy to ma sens (jeżdżą tam naprawdę autobusy) ? I czy jest to warte tego wysiłku - może są w tym rejonie ciekawsze formy spędzania wolnego czasu ?
Jeszcze raz thx za wskazĂłwki i pozdrawiam
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 23 Lut 2005, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, autobus jedzie tylko wschodnią stroną Dettifoss - to o wiele lepsza droga. Strona zachodnia miała być poprawiana, ale nic mi o tym nie wiadomo, Ĺźeby się coś juĹź szczegĂłlnie zmieniło. Sam wodospad jest cudowny, po drodze masz jeszcze inne wodospady: Selfoss (piękny, w kształcie podkowy), Hafragilsfoss i pomniejsze. Jednak teren jest dość monotonny - płaski teren, w zasadzie nic szczegĂłlnego, prĂłcz ciągnącej się wzdłuĹź drogi Jökulsá á Fjöllum. Z daleka tylko widać jakieś gĂłrki.
Ja bym Ci jednak radziła podjechać sobie samochodem stroną zachodnią, zostawić auto, pochodzić wzdłuż rzeki i zobaczyć wszystkie wodospady z od tej strony. Potem przejechać sobie stroną wschodnią i też wszystko to pooglądać. Niby to te same wodospady będą ale wrażenia i widoki zupełnie inne! Od dawna trwają spory, która strona Dettifossa jest ładniejsza i zdania są podzielone - zobacz to na własne oczy Smile Jeśli podjedziesz sobie autem, to jestes w stanie zobaczyc obie strony rzeki, a jesli wybierzesz piechotkę, to jednej z tych niewątpliwych atrakcji nie zaliczysz.
Dobrze, Ĺźe wybrałeś teĹź Ásbyrgi - nie wyrzucaj go z planĂłw pod Ĺźadnym pozorem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moojcik
Gość
PostWysłany: 23 Lut 2005, 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zachodnia strona jest dostępna dla samochodów 2x4 ?
Wydaje mi się że gdzieś czytałem, że nie za bardzo.

PZDR
Powrót do góry
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 23 Lut 2005, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli będziesz jechał powoli i delikatnie, to dojedziesz. Brodów nie ma, płaski teren.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzyku

Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 5
PostWysłany: 11 Sie 2008, 18:51    Temat postu: brody na f208 i f26 Odpowiedz z cytatem

siema! czy od poludnia na f208 i pozniej na f26 sa jakies brody?pytam o mozliwosc (i sensownosc?) pokonania tej trasy wybitnym samochodem terenowym marki suzuki grand vitara..wielkie dzieki, pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzyku

Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 5
PostWysłany: 11 Sie 2008, 18:54    Temat postu: .. f208 i f26 cd Odpowiedz z cytatem

aha.mowie o przelomie sierpnia i wrzesnia. sorry ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacek_b

Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 1
PostWysłany: 20 Lut 2009, 9:36    Temat postu: Islandia w 11 dni Odpowiedz z cytatem

witajcie!

wybieramy sie z moja przyszla Zona na Islandie w podroz poslubna i mam kilka pytan:

- bedziemy 11 dni na wyspie, przylatujemy w nocy: wymyslilem, zeby przenocowac gdzies w Reykjaviku, zwiedzic miasto, jeszcze jeden nocleg a potem wypozyczyc samochod i jazda. BTW gdzie mozna tanio przenocowac?
i czy to w ogole dobry pomysl, czy za duzo czasu Waszym zdaniem tracimy w stolicy?

- w ktorej wypozyczalni najtaniej wypozyczyc auto? przejrzalem te najpopularniejsz (sixt, budget, hertz,avis) i ceny sa raczej porownywalne. czy cos przeoczylem? dodam,ze chcemy wziac 4x4, aby zjezdzic troche interioru.

to tyle na razie, bede wdzieczny za wszelkie porady! Smile

dzieki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yourbrotherthebeer

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 20 Lut 2009, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdz jeszcze

www.hasso.is
www.bilaleiga.is
www.alp.is
www.holdur.is
https://www.carrentalss.com/
http://www.travelnet.is/ABC/bilaleiga_rb/index.asp#isl
http://www.europcar.is/
http://www.ras.is//
http://www.travelnet.is/VikingurCarrental/index.html

Islandia jest krajem, w ktorym bez ryzyka mozesz wziac samochod nawet z malej wypozyczalni[/i]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yourbrotherthebeer

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 20 Lut 2009, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli chodzi o noclegi, to polecam jednak hostele
warunki przyzwoite, a cena jednak bardzo atrakcyjna w porownaniu do wszystkiego innego

http://www.hostel.is/extern.asp?cat_id=50
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aguirre

Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Tychy
PostWysłany: 27 Mar 2009, 14:12    Temat postu: jeszcze jedna wypoĹźyczalnia Odpowiedz z cytatem

My korzystaliśmy z tej: http://geysir.is
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Speedy Bandito

Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 3
PostWysłany: 17 Cze 2009, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Wybieram się na Islandię na przełomie lipca i sierpnia i mam takie pytanko: czy trasa Kjolur jest przejezdna dla samochodu o głębokości brodzenia 30 cm (Subaru Forester)? Zamierzam ją przejechać a czytałem o jakiś brodach w północnej części tej trasy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 18 Cze 2009, 1:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Speedy Bandito napisał:
Witam! Wybieram się na Islandię na przełomie lipca i sierpnia i mam takie pytanko: czy trasa Kjolur jest przejezdna dla samochodu o głębokości brodzenia 30 cm (Subaru Forester)? Zamierzam ją przejechać a czytałem o jakiś brodach w północnej części tej trasy.


jechalem w tamtym roku w sierpniu i brodow nie widzialem, same mosty.
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rob4l69

Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 41
Skąd: Stąd! Fra Pollandi
PostWysłany: 20 Cze 2009, 1:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
Speedy Bandito napisał:
Witam! Wybieram się na Islandię na przełomie lipca i sierpnia i mam takie pytanko: czy trasa Kjolur jest przejezdna dla samochodu o głębokości brodzenia 30 cm (Subaru Forester)? Zamierzam ją przejechać a czytałem o jakiś brodach w północnej części tej trasy.


jechalem w tamtym roku w sierpniu i brodow nie widzialem, same mosty.


Kjolur na dobra sprawe to mozna dobra osobowka przejechac ;]
_________________
United We Stand, Divided We Fall!
Agnostic Front, Oi!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 20 Cze 2009, 1:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rob4l69 napisał:


Kjolur na dobra sprawe to mozna dobra osobowka przejechac ;]


ale taką rozklekotaną, bo jak nie rozklekotaną to pod koniec rozklekotana będzie. szczegolnie odcinek do hveravellir nieprzyjemny, ale potem juz fajnie.
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rob4l69

Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 41
Skąd: Stąd! Fra Pollandi
PostWysłany: 20 Cze 2009, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
rob4l69 napisał:


Kjolur na dobra sprawe to mozna dobra osobowka przejechac ;]


ale taką rozklekotaną, bo jak nie rozklekotaną to pod koniec rozklekotana będzie. szczegolnie odcinek do hveravellir nieprzyjemny, ale potem juz fajnie.


Ok zgoda Smile

A co masz w swej stopce? język
_________________
United We Stand, Divided We Fall!
Agnostic Front, Oi!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michal-krakow

Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 6 Lip 2009, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy mnie miejscowi przejechali Kjolur toyotą corollą więc forester powinien dać radę bez problemu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aguirre

Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Tychy
PostWysłany: 27 Lip 2009, 12:52    Temat postu: yaris Odpowiedz z cytatem

Ja widziałem Yarisa - nie wiem dokąd, dojechał, ale na Kjolurze byłWink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron