reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

launasedill+ orlof i podatek
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bodzio7

Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 85
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Kwi 2009, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie orlofu być może było poruszane ale może będą nowe informacje, a mianowicie jak jest lepiej: orlof do wypłaty czy na oddzielne konto i jak z podatkiem czy w obu przypadkach pobierają równo i czy te oddzielne konto na którym jest orlof jest oprocentowane. Ja mam orlof do wypłaty co miesiąc ale za cholere nie wiem jak to jest liczone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Kwi 2009, 21:26    Temat postu: Re: orlof Odpowiedz z cytatem

esmerka31 napisał:
a nie po 5 latach 10.64%?


A wiesz że całkiem możliwe, bo ja już prawie dekadę w tej firmie robię. Wink
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Kwi 2009, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bodzio7 napisał:
Mam pytanie odnośnie orlofu być może było poruszane ale może będą nowe informacje, a mianowicie jak jest lepiej: orlof do wypłaty czy na oddzielne konto i jak z podatkiem czy w obu przypadkach pobierają równo i czy te oddzielne konto na którym jest orlof jest oprocentowane. Ja mam orlof do wypłaty co miesiąc ale za cholere nie wiem jak to jest liczone.


Moim zdaniem raz w roku. Wtedy czuć kase, a jak masz co miesiąc to się tego nie odczuwa. Mnie co miesiąc jakieś odsetki dopisują.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 1 Kwi 2009, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem tez lepiej raz w roku, tuz przed wakacjami wyplacaja i sa fajne calkiem pieniazki z tego.
_________________
Nie bierz zycia na serio.
I tak nie wyjdziesz z niego zywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 2 Kwi 2009, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy faktem jest ze ten orlof jest naliczany od nadgodzin?Bo slyszalem ze jak nadgodzin sie nie ma to orlofu tez nie!
_________________
gabeer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stalin
Gość
PostWysłany: 2 Kwi 2009, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie ze od nadgodzin tez, tylko forma platnosci zalezy od umowy z pracodawca, albo odklada Ci pieniadze od wszystkiego co zarobisz albo tylko z nadgodzin.
Powrót do góry
police55
Gość
PostWysłany: 2 Kwi 2009, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:


Moim zdaniem raz w roku. Wtedy czuć kase, a jak masz co miesiąc to się tego nie odczuwa. Mnie co miesiąc jakieś odsetki dopisują.


Moim zdaniem obojętnie. No chyba, że jesteś jak jeden z moich znajomych, który chciałby wypłatę co tydzień, bo jak płacą raz w miesiącu, to 3-go już nic nie miał. Kwestia planowania.
Powrót do góry
kasiajablonska

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 3 Kwi 2009, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozna samemu zadecydoawac jak ma byc wyplacany orlof????ja nie mam orlofu,ale mam platny urlop...24 dni za caly rok przepracowany....mysle ze to mniej wiecej na to samo wychodzi

a na konto orlofu mam tylko wplacana kase jesli zdaza sie nadgodziny
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stalin
Gość
PostWysłany: 3 Kwi 2009, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie ze masz orlof, tylko nie odliczany od pensji podstawowej, dlatego tez masz platny urlop Very Happy
Powrót do góry
doroteczka69

Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 3
PostWysłany: 14 Kwi 2009, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety u nas w firmie orlof odciagany jest tylko od nadgodzin..... jak to mowia- kryzys jest :/ a nadgodzin mozna na palcach jednej reki naliczyc.... wiec niestety miesiecznie wychodzi jakies 500 koron orlofu Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
forum
Gość
PostWysłany: 15 Kwi 2009, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

doroteczka69 napisał:
niestety u nas w firmie orlof odciagany jest tylko od nadgodzin..... jak to mowia- kryzys jest :/ a nadgodzin mozna na palcach jednej reki naliczyc.... wiec niestety miesiecznie wychodzi jakies 500 koron orlofu Shocked

moze tam w IS obrali strategie od polskich przedsiebiorców i zdzierstwo tłumaczą kryzysemmmmmm... Wink
ja bym się nie dał Wink
Powrót do góry
zlotowka
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 34
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy pisze we własciwym miejscu ale chciałam sie zapytac o kilka spraw. Moj brat chce przyjechac na okres wakacyjny do pracy i jakie dokumenty musi ze soba wziąc z Polski żeby wszystko było ok. Chodzi mi o to czy musi wziać zaświadczenie z ucelni że jest studentem żeby pózniej dostac zwrot podatku. Prosze o podpowiedz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
forum
Gość
PostWysłany: 16 Kwi 2009, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zlotowka napisał:
Nie wiem czy pisze we własciwym miejscu ale chciałam sie zapytac o kilka spraw. Moj brat chce przyjechac na okres wakacyjny do pracy i jakie dokumenty musi ze soba wziąc z Polski żeby wszystko było ok. Chodzi mi o to czy musi wziać zaświadczenie z ucelni że jest studentem żeby pózniej dostac zwrot podatku. Prosze o podpowiedz Wink

nie nie musi brac, zadnych zwrotow nie bedzie, niech brat sie ubezpieczy tylko ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron