reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Praca w Norwegii - plusy i minusy względem Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 10 Kwi 2009, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiam wszystkich i życzę Wesołych i Spokojnych Świat.
Dawno nic nie pisałem na forum. Jednak posty svaveca "zachęciły" mnie do napisania paru słów.
Jak pewnie wielu z Was wie przeniosłem się do Norwegii cztery lata temu.Byłem atakowany na wielu forach (pozdrowienia dla Vikinga) za opuszczenie Islandii i przeprowadzkę do Norwegii. Dziś wiem ,że była to sluszna decyzja.Drogi svavec wiem o wielu takich "fachowcach" jak TY z Islandii , którzy tu przyjechali i wydawalo im się ,że są wielkimi specjalistami i wszyscy wokół powinni ich traktować jak coś wyjątkowego. Niestety życie zweryfikowało ich "fachowość" i musieli wracać na Islandię. Jezeli elektryk z papierami ma problemy z podstawowymi pracami to nikt nie będzie go zatrudniał. Mieszkam niedaleko Oslo w mieszkaniu 110m2 i płace 6900 nok. miesięcznie.Tu naprawdę ceni się fachowość i dobrą pracę. Ostatnio przyjechało wielu Islandczyków(paru spotkałem).Między innymi właściciela warsztatu blacharskiego z Kopavogur i jego żonę pielęgniarkę.Idąc do szpitala na kontrolę rozmawiam z lekarzem Islandczykiem, wsiadając do taxi spotykam Islandczyka, idąc do polskiego sklepu słyszę jezyk islandzki. Ci wszyscy ludzie tęsknią za Islandią ale nie zamierzają wracać.
Nie pisz więc głupot. Trzeba było poświęcić trochę czasu na znalezienie "czystego" mieszkania. Mieszkanie zawsze można zmienić więc nie pisz ,że wrociłeś z tego powodu. Może jesteś życiowym nieudacznikiem, który obwinia wszystkich i wszystko wokół siebie za swoje porażki.

p.s. pozdrowienia dla Karuty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 10 Kwi 2009, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dziekuje
wklej moze jakis zdjecie tego pieknego kraju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 10 Kwi 2009, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widok z mojego salonu na centrum Drammen

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 10 Kwi 2009, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Normalnosc- drzewa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Dcr

Dołączył: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysłany: 10 Kwi 2009, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardziej w prawo jest fjord.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 10 Kwi 2009, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Byłem atakowany na wielu forach (pozdrowienia dla Vikinga) za opuszczenie Islandii i przeprowadzkę do Norwegii


Witam DCR......
Nie atakowałem Cię za to że wyjechałeś z Islandii. Co niektórzy zwłaszcza Ci nowi /w zasadzie nie ma już nikogo z tamtych czasów/ mogą pomyśleć że tęskniłem za Tobą i dlatego Cię krytykowałem Wink Piętnowałem tylko Twoje podejście do Islandii /ciągłe narzekanie/ a po wyjeździe do Norwegii posiadając Islandzki paszport ułatwiło Ci to życie o czym sam wspominałeś na forum poświęconym Norwegii. Nie podobało mi się to że mieszkasz gdzieś gdzie nie czułeś się dobrze a potem czerpiesz z tego "korzyści".
Zresztą wszystko jest na tym forum i można poczytać, łącznie z Twoimi postami z Norweskiego forum które zostały usunięte ze względu na ich treść w nich zawartą.

Pozdrawiam Cię DCR i cieszę się że jesteś wreszcie szczęśliwy, po tych wszystkich latach udręki jakie miałeś na Islandii.........
Wesołych Świąt życzę Tobie i całej Twojej rodzinie........
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
forlorn

Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 135
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Kwi 2009, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisał:
Widok z mojego salonu na centrum Drammen


ZAZDROSZCZE:) moze zobaczymy sie kiedyś w Norwegii bo po wyjezdzie z Icelandowa między innymi tam będę szukał szczęścia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 13 Kwi 2009, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego mnie atakujesz i podpuszczasz tym samym do odwetu.Nie znasz mnie nie ,wiesz co robie,kim jestem itd.Dziwie sie ,ze taka opinie wysnules na moj temat bo Twoje wypowiedzi sa logicznie ulozone ,ale ze twierdzisz ,ze powodem mojego wyjazdu z Norwegi bylo mieszkanie ....grubo sie mylisz ,jestes wrecz smieszny.
Wszystko mozna ulozyc ,zmienic ,dostosowac ale niestety systemu norweskiego nie zmienie .Masz racje ze fachura w jednym miejscu jest czesto nikim w drugim miejscu,ale w zwiazku z moja osoba to sie nie zgodze .W Norwegi tez mnie docenili ,sprowadzili mnie ,oplacili wszystko ,dali co mogli (na co system pozwala) , za co jestem im wdzieczny ,ale to nie wystarcza do utrzymania rodziny ,wiec nie Pie...ol mi tutaj ze jestem nieudacznikiem bo z 1 pensji elektryka,mechanika itp. nie utrzymasz godnie 4 osobowej rodziny w okolicy Oslo ,a w Reykjaviku to jakos mi sie udaje z duza gorka.
Jak sie myle to mi to wylicz ,moze sie mylilem przez te 4 miesiace mieszkania w Norwegi i byc moze po Twoich wyliczeniach poprawie swoj blad i wroce .
( moze Twoja osoba nie radzila sobie w Islandii a w Norwegii sa slepi, co ?... nie oceniaj innych jak ich nie znasz ...)

Pozdrowienia dla Karuty rowniez Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafaul

Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 44
PostWysłany: 23 Kwi 2009, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ja rowniez zmienilem kraje Isl na No.U mnie sytuacja wygladala tak,ze stracilem prace w Isl w listopadzie i pojechalem do pracy w No,zaryzykowalem. jadac do niepewnej pracy zalatwianej przez rodzine.Stracilem szanse na isl zasilek,teraz zaluje,ze nie kombinowalem,bo jak wiekszosc wtajemnoczonych wie,ze jest szansa brac zasilk isl nie bedac w Isl.W No firma zaczla zalegac z platnosciami,zle warunki pracy,itp. Zrezygnowalem wiec i wrocilem do Polski,nie szukalem juz nowej pracy,chce troche odpoczac,odstresowac, sie pobyc z najblizszymi.Z prespektywy czasu zaluje ,ze tak szybko opuscilem Isl.Przestrzegam wszystkich lepszy zasilek na Isl i spokojny zywot nawet w dobie kryzysu niz powrot do Pl.Tesknie za Islandia i nie wykluczam powrotu.Pzdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron